Wat te doen bij kaping rijdend brandweermateriaal de week Foto van GaheSKroar G.DE jonc En hoe bij naderende massale aan- val van de muskusrat iiiiiiiinniniiniiiiimiiiiiiinniiiiiiiiiiiiii r- Zilveren filmpjes r STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND AUTOMOBIELBEDRIJF 114e JAARGANG No. 7 VRIJDAG 24 JANUARI 1975 mm. Contractprijs op aanvraag Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum en Wymbritseradeel, Openbare veiligheid Algemeen beheer „ver- S. J. M. M. de Haas Algemeen Volksgezondheid (vervolg zie pagina 2> Foto Boersma us hjoed to sizzen Volkshuisvesting - 4e week januari 1950 Vr.: Kan het college de „beleidslijn voor het komende jaar” in algemene doelstel lingen vertalen en ook een beleidslijn voor de komende „jaren” uitstippelen? Antw.: Het is ons helaas niet mogelijk ’n beleidslijn voor de komende jaren uit te stippelen. Vooral de uitkeringen uit het Gemeentefonds zullen een voorna me rol spelen. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA b.v., Bolsward Administratie - en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 Tel. 2044 - na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) Vandaag 24 januari bestaat de Chr. Nat. school te Lollum 100 jaar. Op deze foto een der groepen van de school van de ruim tachtig leerlingen met het onder wijzend personeel. In midden het hoofd der school de heer Elzinga, links mevr. S. Reitsma-Sütsma, onderwijzeres en rechts de heer J. v.d. Kuur, onderwijzer. vulling behoeft? Wat bedoelt het college met een antwoord” niveau? Antw.: Het is uiteraard discutabel wat onder een „verantwoord” voorzienin genpatroon dient te worden verstaan. Veel zal in deze afhangen van de wen sen die de gemeentenaren uiten, en die uw raad wil honoreren. Vr.: Is het college bereid, als afnemer van electriciteit de zgn. ontheffingsrege- ling ter zake van de Kalkarheffing voor de eigen gemeentelijke bedrijven aan te vragen (extra kosten f 15,per jaar)? Antw.: De kalkarheffing wordt ingevolge een op democratische wijze tot stand gekomen wet geheven. Wij menen dat de gemeente een wet dient te respec teren. De vraag wordt daarom negatief be antwoord. Vr.: a. Kan het college een nadere speci ficatie geven van de kosten, zodanig dat duidelijk wordt wat „de brugge” precies, kost? b. Kan het college een inzicht geven in de kosten of wellicht baten van „de brug ge” in de vorm van een inlegvel in het Bolswards Nieuwsblad, dat dan huis aan huis bezorgd wordt? c. Kan het college er zorg voor dragen, dat duidelijk wordt wie de verantwoor- Vr.: Ziet het college niet veel meer mo gelijkheden om enerzijds zaken, die nu in eigen beheer geschieden, ook niet ho ger te ramen en anderzijds meer zaken in eigen beheer te gaan doen? Antw.: Uiteraard wordt steeds zo effi ciënt mogelijk gewerkt. Of dit in de toekomst tot bezuinigingen zal leiden, zal de praktijk uit moeten wijzen. Vr.i Is het college bereid ook f 100,sub sidie per jaar te verlenen aan de Ned. Vereniging ter bescherming van de voet ganger, die op een andere wijze de ver keersproblematiek benadert? Antw.: Het college ziet geen aanleiding het thans ingenomen standpunt te wij zigen. Vr.: Is het college bereid deze post af te voeren, wetende dat de gemeente later verplicht zal worden toch bij te dragen aan de B.B.? Antw.: Het college is niet tot afvoering van de raming bereid. Vr.: De commissie wil gaarne vernemen hoe de band tussen gemeente en woning stichting is, zowel on bestuurlijk als fi nancieel niveau. aanwezig is. Mocht de goedkeuring van het plan lang op zich laten wachten dan zal de inflatie zeker gevolgen heb ben voor de aan de bouwers in reke ning te brengen grondprijzen. accent, vooral nu de zon er lichtvlekken op laat dansen, die hun weg vonden tus sen het schaarse lover door. De foto is gemaakt door -de heer drs.-J. Reinsma op vrijdag 2 augustus j.l., een heerlijke rus tige vakantiedag, toen dit anders zo drukke stukje Bolsward scheen uitge storven. Als min of meer tegenlichtopna- me doet de foto het bijzonder goed. Tj. Piekema en zn. 2e Hollandiastraat 9 Wij zijn vanaf heden ruim voorzien van eerste en tweede soort klompen. Voor al le soorten kuipwerk, ook wat reparaties betreft, houden wij ons beleefd aanbevo len, speciaal wasmachines telef. 440 Voortaan elke donderdag op de Koe markt. De efterpoat fan in stringwreed hynst. de tosk fan in narre houn en de rédde tonge fan in rabbelsküte binne gjin ame- rjj to bistrouwen. Bolswards Nieuwsblad Vr.: Kan het college een overzicht geven van de onderdelen van het voorzienin genpatroon, dat naar haar mening aan- Vr.: Zou het college het juist vinden de ze post van het hoofdstuk Openbare Vei ligheid af te voeren en op te voeren on der het hoofdstuk Sociale Zorg eh Maat schappelijk werk, hiermee uitdrukking gevend aan een modernere meer eigen tijdse opvatting over de functie van de reclassering, als het niet volgens de mo- del-begroting verplicht zou zijn? Antw.: De gedragslijn met betrekking tot verantwoording van Uitgaven zijn aangegeven in de „begrotings- en re- keningsvoorschriften”. Het is o.i. niet opportuun op de gestelde vraag in te gaan. Vragen, vragen, vragen. In nachtelüke vergaderingen gesteld of gewrocht. Of naar genoegen beantwoord. Ook dat waren er veel in de beide sectievergaderingen van de Bolswardse raad, anders zou men de honderd best hebben gehaald. Maar 66 (666 is „het getal eens mensen”) is ook al een heel papier vol. Wat een vreemde formulering is het dat de vragen op schrift zijn gesteld „namens de twee uit de gemeenteraad samengestelde secties voor onderzoek en het raadslid S. J. M. M. de Haas”. Hoe dan ook hier krijgt u alvast een voorproefje, waarbij de redactie enke le vragen wat heeft gecombineerd of bekort. Papier is duur, ook krantenpapier. We volgen hieronder de vragen zoveel mogelijk op de voet en geven voor de overzich telijkheid direct er onder het antwooord van b. en w. Over deze vragen en ant woorden kan a.s. dinsdag in de begrotingsvergadering nader worden gediscussieerd. Abonnementsprijs f 9.50 p. kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 De Nederlandse Kappersbond maakt be kend dat de minimum tarieven thar zijn vastgesteld op: -herenknippen 55 een kinderknippen (tot 14 jaar) 45 cent, wa tergolven 20 cent, haarwassen 55 cent, fixatief-brillantine 10 cent. Vr.: Kan het college een specificatie van de huidige kosten verschaffen en tevens een vergelijkende begroting voor de no tulering via bandrecorder, bediend door een goedkopere kracht, dan de huidige notulist? Antw.: Wij zijn van mening dat notule ring via een bandrecorder slechts tot verhoging van de kosten zal leiden. Het gesprokene in de raad zal tijdens de opname op de band moeten worden geregistreerd, terwijl later via een dic- teerapparaat de notulen zullen moe ten worden „ingesproken’ om dan te worden getypt. Vr. Wat is de beleidslijn van het college bij eventuele kapingen van het rijdend materiaal van de brandweer c.q. gijze ling van het personeel? Antw.: Wij hopen van kapingen gevrij waard te blijven doch zullen de bij een eventuele kaping te nemen maatrege len uiteraard niet kunnen bekendma ken. Een foto fraai van compositie, vol ook van tegenstellingen, die te peinzen geven. De oude wijze boom, die al zo veel heeft meegemaakt, houdt zijn tak ken beschermend over de Rehoboth- school. De boom staat op het uiterste puntje van het Julianapark achter het rosarium. De leuke zandbakken op de voorgrond geven het geheel een aardig Vr.: De commissie wil gaarne vernemen welke woningen door de St. Woningbouw zullen worden gerenoveerd. Antw.: Het bestuur van de stichting wo ningbouw heeft bij ons een plan inge diend tot verbetering van 52 wonin gen aan: Michiel Elgersmastraat 1 t/m 13, 15 en 17. Hid Herostraat 49-69 (on even). Pater Brugmanstraat 42-64 (even). Florencestraat 2-28 (even). De besprekingen hieromtrent zijn nog niet afgerond. Vr.: De commissie wil gaarne vernemen of het college de mogelijkheid aanwezig acht, dat de z.g. „opvolgende raadsle den” de commissievergaderingen ter be handeling van de begroting bijwonen. Hoe denkt het college over de suggestie om vorenbedoelde personen eveneens uit te nodigen voor samensprekingen na af loop van de raadsvergaderingen en an dere informatieve raadsbijeenkomgten? Antw.: Wij menen dat het niet mogelijk is deze vraag bevestigend te beant woorden. In de „overleg-vergaderin- gen” worden dikwijls zaken bespro ken die nog niet in de openbaarheid kunnen worden gebracht zonder het gemeentebelang te schaden. De wet schept hiertoe o.i. evenmin mogelijk heden omdat de bedoelde personen niet töt raadslid zijn verkozen. Het is u uiteraard bekend dat in de „overleg-vergaderingen” geen beslui ten worden genomen. Hwat hat Vr.: De commissie wil gaarne nader wor den geïnformeerd over de portefeuille verdeling in het college. Antw.: Ons college is inderdaad tot een portefeuilleverdeling gekomen. In een overzicht is de taakverdeling opgeno men. Vr. Het college geeft nogal hoog op van het feit, dat de begroting sluitend is. Wat is de visie van het college op de voor- en nadelen van een niet-sluitende be groting? Antw.: Wij zullen ernaar blijven stre ven een sluitende begroting te behou den. Door het hebben van een sluiten de begroting, zal de gemeenteraad meer beslissingsbevoegdheid behouden ten aanzien van de ter beschikking staande middelen. Wij denken hierbij aah het verlenen van subsidies en het uitvoeren van openbare werken. Vr.: De commissie vraag zich af of het college zich reeds heeft beraden over de mogelijkheden van huisvesting van „zui- velstudenten” in het komende school jaar? Antw.: De huisvesting van studenten heeft onze volle aandacht. Met zowel de directie van de „zuivelschool” als het bestuur yan de woningstichting en de verhuurcommissie zal binnenkort wederom over de te volgen gedrags lijn overleg worden gepleegd. Vr.: Acht het college het niet dienstig reeds reserves te kweken en zich op maatregelen te bezinnen m.b.t. een mas sale naderende aanval van de muskus rat op Bolsward? Antw.: Ons college heeft hieraan geen enkele behoefte, doch zal zodra dit no dig blijkt de geëigende maatregelen treffen. Antw.: Het mag bekend worden geacht dat de stichting wonigbouw Bolsward, een autonome stichting is. Voor wat de bestuurlijke band betreft kan worden medegedeeld dat van gemeentewege (gemeenteraad) een 3-tal leden in het bestuur van de stichting wordt be noemd. Momenteel bestaat er één va cature in het bestuur die nog door uv. raad moet worden vervuld. Wij hopen u binnenkort een voorstel terzake te doen. Wat de financiëële band betreft kan worden medegedeeld dat deze be staat uit het doorbetalen van rijks- voorschotten en bijdragen ten behoe ve van de bouw van woningwetwonin gen. Voor de bouw van premiewonin- gen zijn en kunnen leningen worden Vr.: Is het college bereid te urgeren, dat in 1976 naast longkanker ook baarmoe- derkanker en borstkanker bij vrouwen onderzocht wordt en in hoeverre Bols ward wellicht als proefgebied voor het onderzoek naar hart- en vaatziekten kan dienen? Antw. Uit recente gegevens is bekend dat het onmogelijk is op uitgebreide schaal mankracht en materiaal be schikbaar te stellen voor bedoelde on derzoeken. De ontwikkeling op dit ge bied zal op de voet worden gevolgd. Vr.: De commissie is van oordeel, dat de gezinsabonnementen op het huidig ni veau dienen te wroden gehandhaafd, ter wijl zij eveneens van mening is, dat aan de kinderen vanaf het derde kind uit één gezin gratis volgkaarten dienen te wor den verstrekt. Antw.: Wij delen de zorg met betrekking tot de stijging van de abonnementen voor het zwembad. De door de com missie gedane suggestie is doorgege ven aan de Raad van Beheer van het Sportfondsenbad, met verzoek de sug gestie te onderzoeken. Wij zullen u van het oordeel van de Raad van Be heer in kennis stellen. Vr. Voor een miljoenenbedrijf, als de gemeente met een grote variatie wat werkzaamheden betreft, lijkt een post van f 7.500,onwaarschijnlijk laag. Of het informatiepeil ligt laag of het personeel koopt Uit eigen middelen lite ratuur bij. Beiden lijken ongewenst, zo dat voor een aanzienlijke verhoging van deze post gepleit wordt. Antw.: De lectuurvoorzieningen achten wij in alle opzichten voldoende. Breukbanden, buikgordels, elastieken kousen, steunzolen naar gipsafdruk, cor- setten naar maat. Speciaal adres. Hofste de, de Dijk 27. Vr.: De commissie wil gaarne worden geïnformeerd of het college er zich al over heeft beraden of er mogelijkheden zijn tot het stichten van een diensten centrum in deze gemeente. Antw.: Het oprichten van een diensten centrum in onze gemeente is in de huidige samenstelling van ons college nauwelijks ter sprake gekomen. Wel is dit college van mening dat het aanbe veling verdient een onderzoek in te stellen naar de behoefte aan een dien stencentrum. Wij menen echter dat bin nenkort bekend zal zijn hoe en waai een nieuw verzorgingshuis in onze ge meente zal worden gebouwd. Zodra dit bekend is zal mogelijk kunnen worden overwogen een dienstencentrum aan het verzorgingshuis te verbinden dan wel een van de op te heffen bejaar dentehuizen als zodanig te bestemmen Uw raad kan er van verzekerd zijn dat de ontwikkelingen terzake op de voet zullen worden gevolgd en dat ons col lege, zo het particuliere initiatief te kort zou schieten zelf initiatieven zal ontwikkelen. delijke redactie is van „de brugge”? Antw.: a. De uitgave van „de brugge” kost per jaar rond f 6000, b. de hier gesuggereerde mogelijkheid is niet uitvoerbaar, daar de bedoelde krant niet huis aan huis wordt be zorgd. c. Hier zal het college voor kunnen zorgen. Vr.: De commissie wil gaarne geïnfor meerd worden over de gevolgen ten aan zien van de woningbouw en de grond prijzen in Eekwerd II, welke eventueel kunnen voortvloeien uit de tegen dit be stemmingsplan ingediende bezwaar schriften. Antw.: Het is ons op dit moment niet bekend wat de gevolgen voor de grond prijzen zijn. Woningbouw zal op dit moment niet mogelijk zijn hetgeen wij uitermate betreuren, daar ook voor partuculiere woningbouw geen grond Advertentieprijs 30 ct. per Ingez. mededelingen dubbel tarief I’S- SNEKERSTRAAT 9a BOLSWARD TEL.05157-2894 W -:y V - J >-< JsJs» .Msys»* -s

Bolswards Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1