Bolswards begroting zonder slag of stoot goedgekeurd de week Foto van fiaöeShroar G.DE J0I1G ss I SHOW Zes notulen legden marathon- aan vergadering vast en dertig dichtbetypte foliovellen BIB» 5JAARS KASBILJETTEN AAN TOONDER KINGMA’S BANK NV Rente vanaf het lejaaral iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiirniiiiiiiiiiiii r lllilllliiilllllilIlilllllilHilllllllllllllllllllll AUTOMOBIELBEDRIJF STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Gouden filmpjes Galama - Bolsward voor de verkoop van uw WONING VRIJDAG 21 FEBRUARI 1975 II 4e JAARGANG No. 15 30 et. mm Contractprijs op aanvraag Wymbritseradeel. ST Benoeming gasfitter Nog eens garantie geldlening een Ingekomen stukken Schoolvorderingentests de Garantie geldleningen ge- Salarismaatregelen Hwat hat üs hjoed to sizzen Woonhuisrestauraties bevolkingsadmini- 9% Advertentieprijs 30 ct. per Ingez. mededelingen dubbel tarief Automatisering stratie Ingekomen zijn de volgende stukken en mededelingen: 1. Goedkeuring van de Verordening op de hondenbelasting. van van een een Ook de heer P. J. Canrinus, Turfkade 8 heeft verzocht de betaling van rente en aflossing te garanderen voor het kopen van een woning B. en W. adviseren gunstig. De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is bereid jaarlijks een bedrag van F 5.000,voor woonhuis restauraties in de gemeente Bolsward te SNEKERSTRA AT 9a BOLSWARD TEL.05157-2894 Abonnementsprijs f 9.50 p kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 De man op de stoel moat gjin populari- teitsmaniak wurde. De yndustry forpakt in eal produkt ek fornaem. Bolswards Nieuwsblad Spoed u nu naar J. Stormer. Handel in Tabak, sigaren, Pijpen, Sigaretten enz. want die geeft bij een kistje Modjo si- Dinsdag a.s. is weer gereserveerd voor de maandelijkse openbare raadsvergadering van Bolswards hoogst bestuurscollege. De agenda telt weliswaar 17 punten, maar we nemen aan dat er ditmaal niet veel bloed uit zal vloeien en de notulist wel een ietwat gemakkeltfker taak zal krijgen, dan de vorige keer, toen er maar liefst 36 dichtbetypte foliovellen nodig waren om kort samengevat wee» te geven wat er in een twee dagen durende spraakwaterval toen naar voren kwam. Bjj de ingekomen stukken is nu reeds aanwezig de goedkeuring op de ingediende begroting, die in de vorige vergadering werd vastgesteld. Graag aan de lezers ter discussie of dit nu komt omdat de raad zijn werk zo grondig heeft gedaan, dan wel, dat gedeputeerde staten zo snel kunnen werken. Hoe dan ook, verheugend is het zeker. Hier volgen in vogelvlucht wat aantekeningen en korte resumee’s uit wat de raad te behandelen krijgt. 3e week februari 1925 De ondergetekende denkt een Autodienst te beginnen. Van Oosterlittens naar Bols ward aanvangende donderdag 26 febru ari. C. Hilverda, Oosterlittens. De Centrale Commissie Schoolvorde ringentests Samenwerkende Scholen in Zuid-West Friesland heeft verzocht een financiële bijdrage te verlenen in de aan de tests verbonden kosten. Sinds het schooljaar 1968-1969 worden elk schooljaar 2 tests afgenomen van alle kinderen van de zesde klassen van de scholen voor g.l.o. in de Zuidwest hoek. Tot nu toe werden de hieraan verbonden kosten volledig omgeslagen over die scholen voor voortgezet onderwijs in de regio, die kinderen van de aan de tests deelnemende scholen kregen aangemeld. Gezien het feit, dat het bedrag per leerling voor de tests de laatste jaren sterk is gestegen en het niet langer re delijk lijkt, dat de scholen voor voort gezet onderwijs, van wie vooral de scho len voor beroepsonderwijs minder belang hebben bij het project, de kosten volledig betalen, vraagt de Commissie zich af in hoeverre het mogelijk is, dat de gemeenten, waaronder scholen voor g.l.o. ressorteren, en die aan de tests deelnemen, op een of andere manier een subsidie verlenen in de kosten. B. en W. hebben de diverse scholen voor voortgezet onderwijs in de gemeente om hun mening gevraagd. Gebleken is dat ook daar de mening heerst dat het billijk is, dat een gedeelte van de kosten voor rekening van de ge meente wordt genomen. B. en W. stellen mede daarom voor een bedrag van f 6,-per aan de test deel nemende leerling, beschikbaar te stellen. plaatselijk overleg te worden gevoerd omtrent de technische verwerking in de gemeentelij ke bezoldigings verordening. Gezien de korte spanne tijds is een en ander nog niet verwerkt in de bezoldi- gingsverordening, zodat B. en W. deze nog niet ter vaststelling kunnen aan bieden. Zij stellen daarom voor boven genoemde salarisverhogingen bij wijze van voorschot aan het personeel in dienst dezer gemeente betaalbaar te stellen. intrekking tot verkoop Zo’n picknic-set zou ook aan de Bols- wardse wandelommetjes hier en daar Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA b.v., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 Tel. 2044 - na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum en ging van Openbaar Onderwijs te Bolsward betreffende integratie kleuter- en basisonderwijs. 14. Goedkeuring aan het besluit tot Wijziging van de gemeenschappelijke regeling Waghenbrugghe. 15. Brief betreffende wijziging van de „regeling autovergoeding burgemees ters”. 16. Brief van Idaarderadeel met verzoek adhesie te betuigen aan een aan de Minister te zenden motie het rapen van eieren mogelijk te maken tot en met 12 april. 17. Brief van Gendt om adhesie aan een motie inzake bekostiging van school begeleidingsdiensten. Voorgesteld wordt de stukken genoemd onder 1 t.e.m. 8 en 10, 12, 14 t.e.m. 17 voor kennisgeving aan te nemen. Met betrekking tot punt 9 wordt voor gesteld adressante te berichten dat de ge meente terzake geen mogelijkheden heeft regelend op te treden. Voorgesteld wordt inzake punt 11, de heer Kuipers te berichten dat vastge stelde notulen geen wijzigingen meer kunnen ondergaan. Met betrekking tot punt 13 wordt me- degedeeld dat, zoals bij de behanddeling van de gemeentebegroting is besproken, dat ontwikkelingen terzake de integratie op de voet zullen worden gevolgd en dat zodra mogelijk met alle daarbij betrok- ken instanties en verenigingen overleg zal worden geopend om ook in Bolsward 1 tot een' verantwoorde oplossing te ge- 1 raken. Voorgesteld wordt dit aan V.O.O. mede te delen. Het „Centraal buro inzake gemeen schappelijke behandeling van gemeen telijke personeelsaangelegenheden” be veelt de aangesloten gemeenten aan ten behoeve van het personeel in dienst der gemeenten soortgelijke maatregelen toe In 1974 is besloten toe te treden tót de gemeenschappelijke regeling Centrum voor Automatisering Noord-Nederland (CEVAN). Het vervaardigen van bescheiden welke voor de automatisering noodzakelijk zijn kan op verschillende wijzen plaatsvin den. Voor Bolsward is de goedkoopste methode, die waarbij de gegevens worden vervaardigd door middel van het overtypen op speciaal papier dat optisch kan worden gelezen waarbij overbren ging naar de magneetband plaats vindt. reserveren. De genoemde bewindsman gaat er daarbij vanuit dat het gemeentelijk aandeel in die restauraties wordt bepaald op 30 pct. van de vast te stellen subsidiabele kosten. Het is steeds de gewoonte geweest om het gemeentelijk aandeel in de res tauratiekosten op 30 pet. te bepalen en B. en W. zijn van mening dat er be houdens onvoorziene omstandigheden geen redenen aanwezig zijn om niet aan die voorwaarde "te voldoen wanneer een verzoek terzake wordt ingediend. In dat geval zullen zij een voorstel aan de raad richten, waarbij zo mogelijk met deze voorwaarde rekening wordt gehouden. 2. Idem van het garanderen van geldlening. 3. Idem tot wijziging van de verorde ning onroerend-goedbelastingen. 4. Idem tot wijziging van de grond prijzen in het bestemmingsplan Eek- werd II. 5. Idem tot raadsbesluit 1 perceel grond. 6. Idem van de begroting van de al gemene dienst 1975 en de bedrijfsbe- grotingen 1975. 7. Goedkeuring van de volgende be grotingswijzigingen 1974. 8. Brief van de B.B. dat de rekeningen over de dienstjaren 1972 en 1973 zijn goedgekeurd. 9. Brief van Mevr. T. Zijsling-Bangma Snekerstraat 67 betreffende de taxi- tarieven in onze gemeente. 10. Motie van het gemeentebestuur van Leek betreffende uitkeringen lager onderwijs 1975. 11. Brief van de heer R. T. Kuipers, E. Mobachstraat 13 betreffende notu lering van de raadsvergadering op 26 november 1974. 12. Brief van de Vereniging voor de be langen van Nederlandse Circussen. 13. Brief van het bestuur van de Vereni- De heren J. A. Veenman, De Pleatsen 12 en L. S. Oosterbaan, De Dammen 29 hebben door tussenkomst van de N.V. Bemiddelend Orgaan van de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten te Hoe velaken verzocht de betaling van rente en aflossing te garanderen van een door hun voor het kopen van een woning aan te gane geldlening. Aangezien het bemiddelend orgaan gun stig heeft geadviseerd op de aanvragen stellen B. en W. voor de garantie te verlenen. vroeger ook het geval. Toch menen we dat in het algemeen de liefde voor alles wat groeit en bloeit in de vrije natuur meer en meer in de gezonde belang stelling komt te staan. Het komende voorjaar, waarin het park weer toe vluchtsoord wordt voor rustzoekende vo gels, die er hun broedplaats inrichten, wordt weer een testcase voor de jeugd. Laat ze met rust jongens! Bescherm de vogels. Misschien kan deze foto het startpunt zijn voor een discussie wat met het park te doen, hoe geld en mankracht er aan besteed meer rendabel te maken. Moeten er weer zoals voorheen festiviteiten in worden georganiseerd en zo ja, door wie? Is de gedachte van een openluchl- tentoonstelling, waaraan ook wel dacht verwerpelijk? Hoe het podium weer in de be langstelling te krijgen? Er zijn wel opera’s op opgevoerd, zang en muziek uitvoeringen op gegeven, toneelspelen op opgevoerd, volksdansen op gehouden, kinderprogramma’s op gepresenteerd. Kan in onze moderne tijd het podium fungeren als speakerscorner. Heeft U ideën? We zouden ze graag horen en ter discussie stellen. Ondertussen, mijnheer Reinsma, bedankt voor de goede foto en ons excuus voor het feit, dat wij U zo lang lieten wachten. Ter voorziening in de vakature, ontstaan door het aan de heer B. J. Eppinga, fitter bij het gemeentelijk gasbedrijf, op eigen verzoek verleende ontslag, is in diverse daarvoor in aanmerking komende bladen een oproep geplaatst. Hierop hebben zich in totaal 44 sollicitanten ge meld. Als gevolg hiervan doen B. en W. na ingewonnen advies van de gascommissie, onderstaande aanbeveling toekomen. 1. E. J. Brul, Straat Malakka 48, Veendam. 2. F. Weide, Gasgracht 24, Meppel. Wat heeft meer associaties met het ko mende voorjaar dan een originele onver valste eendenkorf? Vandaar dit plaatje, hoewel het al gemaakt is op 6 augustus 1973, toen de maker ervan, J. Reinsma zich op een mooie vakantiedag wat ging vertreden en het nuttige met het aange name verenigde, toen hij door het uit leven van zijn hobby, het fotograferen, ons dit stukje pure huisvlijt op het celluloid vastlegde. Een foto, die weinig commentaar behoeft. Gemaakt (naar wij Stellig vermoeden) in het Julianapark, roept het misschien wel de vraag op, of Bolsward het waard is geweest het park maar open te gooien en de zondagse parkwachter af te schaffen. In het alge meen dachten we van wel. Natuurlijk gebeuren er wel nare dingen in Bolswards bossage, maar dat was MAKELAARDIJ te passen als bij het Rijk. Indien deze aanbeveling wordt opgevolgd behoeft daaromtrent geen plaatselijk overleg meer te worden gevoerd. Wel dient Snekerstr. 39, tel. 2850 bgg 3451 s vervolg op pagina twee) garen van f 3,1 ons Heerenbaai-tabak cad?au, waarde 30 ct. <5? O aft

Bolswards Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1