Alleen Stef de Haas vindt bouw sporthal onverantwoord Gabe Skroar de week Foto van G.DE JOGG 010/ 02/0 *1 SHOW Trenchcoat Als enige wilde ook hij verzoek van\ DOKA en WAC niet inwilligen I pi. P BB s 5JAARS KASBILJETTEN AAN TOONDER Rente vanaf het lejaaral i uw WONING j B 1 spar ,MBruynestey llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hwat hat DE MODE BIJ MAKELAARDIJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH SNEKERSTRAAT 9a BOLSWARD TEL.05157-2894 Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND AUTOMOBIELBEDRIJF KINGMA’S BANK NV iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii Scholencomplex met sporthal te Bolsward SSv.cl.Werf voor de verkoop van A Galama - Bolsward J l Ui’ 14e JAARGANG No. 25 VRIJDAG 28 MAART 1975 nam. Contractprijs op aanvraag Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, H'ar kunt tn Wymbriticradeel, 400 voor Ingekomen stukken Notulen Koopavond WAC en DOKA vroegen de koopavond De heer De Haas: Als éénling tegen. üs hjoed to sizzen Jild to winnen is mear as jild to erven. Bestemmingsplan voor binnenstad vervolg op pagina twee) 'i Abonnementsprijs f 9.50 p. kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Met de Pasen in zicht een nieuwe lente en een nieuw geluid. De woning in aan bouw die U hier ziet zullen oud Bols- warders moeilijk kunnen „plaatsen”. Het is de nieuwe huisvesting van het burge- meestersgezin Mulder-Galama te Bols ward. Locatie: aan het eind van de Wil- Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA b.v., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 Tel. 2044 - na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) Ryk yn ’e widze. earm yn it grêf. Bolswards Nieuwsblad f De hear E. S. de Jong (C.H.U.): „In noch al lange list diskear fan meiel- koar 48 punten, aimeast yn gunstige sin. Ik ha gjin inkelde bihoefte de list as sadanich noch langer to meitsjen, mar dochsTa ik wol in fraech. Lyk as tink ik ek de oare leden krige ik thüs bisoarge it jierforslach fan it gasbidriuw oer 1973. Ik hie forwachte dat dit ek as ynkom- men stik jilde soe. Kin dit de oare kear oan de list tafoege wurde en yn bisprek jown? Sa al, dan soe my dat tige oanstean, sa net, dan wol ik nou folstean mei de opmerking dat net allinne it earste Ijipaei to Boalsert hwat let wie diskear, mar ek dit forslach. It hat hast fiif fearnsjier ünderweis west en om in foldroegen frucht to krijen is in moanne as 9 al langernóch. De heer De Haas (p.v.d.a.): Een olifant doet er langer over. De heer De Haas haakte hierbij in op een dagblad verslag waarin op hem nog al ongezouten kri tiek was geleverd, omdat hij als „een olinfant door de porceleinkast” zou stap pen. red). Soms zit het fenjjn in de staart, soms is ook het nagerecht smaakvoller dan de maaltijd zelf. Aan een ogenschijnlijk niet erg belangrijke agenda was te Bolsward in de j.l. raadsvergadering nog een agendapunt toegevoegd: scholenbouw en bouw sporthal. Uit dit „staartje” werd slechts fenjjn gepuurd door raadslid Stef de Haas, die als éénling tegenstemde. Ook stemde hij als eenling tegen de honorering van het verzoek van WAC en DOKA de koopavond niet van toepassing te doen verklaren op de Goede Vrijdag. Hij deed tevens de pers even met de oren klap peren door te verklaren dat hjj de vorige keer uit een vertrouwelijke nabespreking was gelopen, omdat hij niet van onderonsjes hield, maar nu wél zou blijven als dat gevraagd werd. Afgelopen dinsdagavond kon in de Bols- warder Raadszaal alleen burgemeester J. M. A. Mulder gebruik maken van een mikrofoon, die als eerste onderdeel van de defenitieve installatie reeds geplaatst was. Op deze vergadering was er slechts weinig publiek op de tribune, zodat het gemis aan luidsprekers niet zo erg was. De meésten konden het wel volgen. Het was een vrij vlotte avond, die precies anderhalf uur duurde. aan het verzoek te voldoen duidelijkheid verstrekken voor het publiek. Men had op Goede Vrijdag in de loop der jaren, de ervaring opgedaan, dat er dan bijzon der weinig publiek winkelt. „Het is om tot een duidelijk standpunt te komen” aldus de voorzitter. Er werd hierna be sloten de koopavond op Goede Vrijdag niet van toepassing te doen zijn. Alleen de heer De Haas stemde tegen. De heer De Jong, die kreeg meegedeeld, dat de voorzitter geen nadere gegevens bekend waren over de verkondiging WAC - DOKA en evenmin over de wijze waarop Bolswards middenstand in dit opzicht is georganiseerd, gaf bij stem verklaring te kennen het voorstel graag te willen steunen, echter onder voorbe houd niet verantwoordelijk te willen zijn als er sommige winkeliers zich niet aan de verordening storen omdat die volgens zijn zegslieden met deze formulering juridisch niet waterdicht zou zijn. Op de koopavond zullen - ook vanavond reeds - de winkels dus verplicht gesloten zijn omdat voortaan de koopavond op de Goede vrijdag niet geldt. De aanvang van de bouw is gepland in het voorjaar 1975. Het komplex bestaat uit: Advertentieprijs 30 et. per Ingez. mededelingen dubbel tarief De heer F. Roorda voorbereidingsbesluit voor de binnenstad de mogelijkheid van minibouwplannen. De voorzitter echter stelde hem in dat opzicht gerust. „Het is niet mogelijk op opengevallen plekken, supermarkets, werkplaatsen en derge lijke te bouwen”. Op de vraag van de heer De Haas, of de bevolking wel inspraak en kennis krijgt over eventuele intenties en concequenties betreffende de binnenstad, verklaarde de voorzitter, dat zo’n inspraakprocedure lange tijd vergt. De heer De Jong verklaarde teleurge steld te zijn in het feit, dat B. en W. een gedane belofte niet waren nagekomen. Bij de bespreking van het ontwerp kom menplan had hij ’er op gewezen, dat hierbij tot verwarring aanleidinggevende oude straatnamen waren gebruikt. Vlot was toen toegezegd, dat bij het officiële stuk dit „natuurlijk” zou worden bijge werkt. Het verbaasde spreker dan ook in hoge mate, dat weer bij de aanduiding waarvoor het besluit geldt de straatna men Het Schildwyk (is Skildwyk), Oude vreesde bij het bestemmingsplan jende bitsjutting is, dat is foar guon wol de dei is dy’t mear as hokken oare ek optins bilibbe wurdt, sil mannichien gjin forlet ha fan keaphannel en hwat ek ek graech swier weage litte wol, in oar ek tiid ta bisinning jaen wolle. Faeks is it net elkenien like bikend, dat fan aids dizze dei yn Boalsert en om- kriten al oars bilibbe waerd as b.g. yn it Noarden en westen fan de provinsje. Mar alle oanstriid om nou oer dizze dei to meditearjen, noch histoarysk, noch folkloristysk, noch godtsjinstich, sil ik fan my ofsette. Der binne wy hjir net foar. Wy kinne it inkeld hjirre polityk bisjen en dan leau ik, dat it mei de formulearring yn it foarstelde wizige ar tikel I net ta ken. De wet ken,, nammers de oantsjutting „Goede Freed” net. Hoe frjemd it ek lykje mei yn de rige fan bysündère algemien erkende kristlike tinkdagen as krysttiid, Peaske, Himel- feart en Pinkster komt dizze bineaming net foar. Dêrom is dit artikel net wetter- i ticht. Wol men hwat oplizze, dan moat 1 men - hoe raer it ek klinkt op dizze dei i - in fust meitsje kinne as immen him i net oan de regels haldt. Ek it nije i Antwerp winkelsluitingswet, dat nou by de Keamer is, ken it bigryp Goed Freed net. Der is gjin Juris-prudinsje oer. Dêrom liket it my better ta - yn gefal de oare leden it mei my iens binne, dat wy der goed oan dogge de winsk fan de organisearre middenstan to honorearjen, yn artikel I to sprekken fan „met uit zondering van de Vrijdag vóór Pasen”. Dan kin gjinien der ünderüt. Oars wol, sa is my troch insiders bifêstige. De heer H. H. Brattinga (k.v.p.) vond, dat men het voor het publiek niet kon maken, dat enkele winkeliers hun zaken open hielden. De voorzitter wilde met De voorzitter kwam zelf met een aantal verbeteringen in de notulen. De heer H. B. Dijkstra (CHU) constateerde dat het door hem gesprokene' onjuist was weergegeven. Hij kreeg genoegdoening. De heer De Haas (p.v.d.a.) had gespro ken over „Amerika en andere vijanden”. De notulist had dat wat afgezwakt tot „verre werelddelen”, maar de heer De Haas wilde toch graag officieel zien vast gelegd dat hij van Amerika had ge sproken als een vijand. Aldus geschiedde. niet te doen gelden op de Goede Vrijdag. De heer De Haas (p.v.d.a.) verklaarde, dat hij het typerend vond, dat de winke liers niet zelfstandig het initiatief hadden durven nemen, zelf hun zaken te sluiten. „Ik vind niet, dat wij ons hier voor moeten lenen. Ik ben dan ook tegen het voorstel”. De heer E. S. de Jong (C.H.U.): Dit punt dat yn üs mienskiplike c.da..- fraksjegearkomste amper bisprutsen is, hie üs meistimming, binammen omdat de middenstans organisaesje der efter steane. By neijere bistudearring kamen dochs noch in pear fragen by my op: Dy binne tredderlei: A. Hoe leit it yn Boalsert winliken mei de organisearre middenstan. Hwat is de oerienkomst fan WAC en DOKA, hwat it forskil binne is sündermear mei elkoar lykoparbeidsjede forieningen, mar hwerom dan twa en net ien? Binne guon of faeks wol it measte part fan de middenstanners lid fan beide? Hoe is de Onderlinge forhólding tusken dy twa en is der ek noch in al of net great part fan de middenstan net organisearre? Ut namme fan hwa sprekken WAC en DOKA hjirre? b. Neffens it bislüt giet dit yn wurking de deis nei de ofkundiging. Stel dat wy dizze joun konform bislute, hwat is dat dan yn konkreto? c. Nou de saek seis. Persoanlik is dy my sympathyk. Op dizze dei, yndied in „Goede freed”, in bitinklngsdei fan in wrê.ldbarren dat fan sa’n wlidomfietn- helminalaan tussen Rehobothschool en Wiardapad. De foto is genomen toen vanaf het laatste pad juist enkele boom planters huiswaarts keerden. De woning heeft vrij zicht op de Wilhelminalaan (vroeger „verbindingsweg” genoemd, n.l. tussen Rijksweg 43 en Snekerstraat.). De sportzaal kan door middel van een neerlaatbare scheidingswand worden opgedeeld in een gymnastiekzaal van 13.00 x 22.00 meter en een spelzaal van 28.50 x 22.00 meter. Voorts is de zaal voorzien van een spel- leiderskabine. Het komplex is gesitueerd aan de Hart- werdervaart in het uitbreidingsplan Eekwerd II. Een ruime parkeerplaats zal plaats bie den aan plm. 90 auto’s en voorts zijn de scholen en de sporthal voorzien van voldoende mogelijkheden voor het stallen van rijwielen. Het plan is ontworpen door: Architectenburo G. van der Zee, F. Beijert en J. G. Alting. Snekerstr. 39, tel. 2850 bgg 3451 g 1. Een openbare lagere school met 9 leslokalen en een gemeenschapsruim te. 2. Een gereformeerde lagere school mtet 7 leslokalen en een gemeenschaps ruimte. 3. Een sporthal, bestaande uit: a. sportzaal met speelveld van 22.00 x 42.00 meter; vrije hoogte 7.00 meter. b. toeschouwerstribune personen. c. restaurant voor plm. 100 personen d. vier kleedlokalen. e. vier badlokalen met doorloopdou- ches. f. acht boxen voor sportmateriaal van verenigingen. g. drie toestellenbergingen, elk met afmetingen van plm. 3.50 x 13.00 meter. r I-'-’ r_5 - feL- g f t’

Bolswards Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1