stand Gate SGroar Baarderadeel: vrouwelijk raadslid ambtenaar burgerlijke ffl Raad voelt voor handhaving door- stromingsregeling V" ^1 Fan stêd en lan llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IN VERBAND MET BEVRIJDINGSDAG ZAL ONS BLAD DINSDAG 6 MEI A.S. NIET VERSCHIJNEN 3 L Hlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum en Wymbrilseradeel. I DINSDAG 29 APRIL 1975 114e JAARGANG No. 34 mm. Contractprijs op aanvraag RAAD BAARDERADEEL BURGERS VAN BOLSWARD. Het raadhuis van Baarderadeel, dat zal worden verbouwd en aangepast. Hwat hat üs hjoed to sizzen Licht lan, licht nöt Abonnementsprijs f 9.50 p. kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 FREED 2 MAEIJE: J. D. OSINGA VN IT GOUD Kantoormeubelen f. 18.245,— Totale kosten rond f. 60.000, Verordening keurlonen Bij de nieuw voorgestelde tarieven is in het algemeen gerekend met een verho ging van 25 pet. (gerekend vanaf 1966). Gerekend naar het aantal keuringen in 1973 zal het thans voorgestelde tarief voor de gehele kring een meeropbrengst van ca. f 26.000,onleveren. den verhoogd. B en W geven dan ook in overweging de Verordening in te trekken en hiervoor in de plaats vast te stellen de „Verordening geldelijke steun bewoners bij woning verbetering en krotontruiming Baarde radeel 1975.” De raad wees deze gedach te van de hand en wilde de doorstro- mingsregeling handhaven. C.V.-installatie openbare scholen Nadat tijdens de energiecrisis begin 1974 de oliebevoorrading voor de oliekachels van de openbare lagere scholen dreigde te stagneren, hebben b. en w. aan de dienst gemeentewerken opdracht gege ven na te gaan of het wenselijk en mo gelijk is voor de verwarming van de scholen over te schakelen op aardgas. Om ook de nu niet verwarmde ver trekken, zoals hal, gang en toiletruimten ook te verwarmen zou daarbij de voor keur dienen uit te gaan naar aardgas- De burgemeester van Bolsward, J. M. A. Mulder. de te 30 in welke voor Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA b.v., Bolsward Administratie - en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 Tel. 2044 - na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) Voorbereidingsbesluit bestemmings plan Oosterwierum 27 November 1972 werd besloten een krediet beschikbaar te stellen voor de uitvoering van de 2e fase van het be stemmingsplan Oosterwierum. Tevens werd een voorbereidingsbesluit genomen voor de herziening van het geldende be stemmingsplan. De totstandkoming van het nieuwe plan heeft echter meer tijd stêd. To’nearsten bistie myn lean üt in kwartsje büsjild Mei nocht en wille haw ik altyd alles oanpakt, dat mar hel- pe koe om de saek greater to meitsjen. Sa swalke ik op de fyts de provinsj'e yn om by bakkers en slachters ensfh. pü- den en pakpapier to forkeapjen. Letter waerd dit de bistelauto. Pakken kranten toplak bringe en der op üt om drukwurk. En dan net to forjitten de oanbiedingen foar de boekhannel, hwant der kaem net allinne drukwurk fan de parse, njon- ken de krante waerden der ek boeken üt- jown. Fryske boeken binammen, mar ek wol oare. Faek wie ik by nacht en ün- tiid op ’en paed. It foei net altyd ta, want der siet wol in rutewisker oan de auto, mar dy moast mei de han finder it riden wei hinne en wei- dien wurde....” Foar üs oer sit de hear Jouke Douwe Osinga, de aldste fan de firmanten yn A. J. Osinga b.v. Hy hat al efkes A.O.W., mar it is him net oan to sjen. Ek net dat er fyftich jier (hwer fynt men lan ger noch sa’n jubileum?) yn it spier west hat as boekhanler, ütjower en printer. „Yn 1937 haw ik in jier op béd lizze moatten,” forfeit er üs fierder. „Yn dy tiid haw ik studearre foar it fakdiploma foar de boekhannel. It eksamen haw ik op bêd dien, dêr is doe in bysündere üt- sündering op makke. Doe haw ik ek de earste greate forbouwing fan de winkel opset en yn tekening brocht.” Ek by forskate oare forbouwingen drukkerij en kantoaren en winkel Jouke Osinga (of „minhear Jouke”, as hy ta ünderskie fan fan hat lyk syn bruorren Carl, Hidde, Jentsje en earder ek An ne, dy’t ek yn ’e saek wiene, troch it personiel en ek wol troch oaren neamd wurdt) in wichtich oandiel hawn. Yn in follesidige saek as dy fan Osinga b.v. wie by fan alle merken thüs. De boekhannel hie foar him allikemin geheimen as de ütjowerij, de boekhalding allikemin as de krante, hwant ek dêrfan hat er in tiid lang it redakteurskip waernommen. Ek wie hy wol warber yn saken. dy’t der sydlings mei to meitsjen hie. Sa wie b.g. it agintskip fan de KLM en de Hollan Amearika-lijn yn de saek fêstige en waerd dy troch Naaimachine o.l.s. Winsum. Van het hoofd der openbare lagere school te Winsum werd het verzoek ont vangen extra krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een „Singer 367” naaimachine ten behoeve van het vak nuttige heandwerken. Totale kosten hiervan worden begroot op f. 329,—. Het gevraagde krediet wordt verleend. Woningverbetering en krotontruiming Ingaande 1 januari 1975 heeft het rijk de bedragen als bedoeld in de Beschikking geldelijke steun bewoners bij woning verbetering, krotontruiming en doorstro ming verhoogd alsmede deze regeling op enkele punten verruimd. Van de mogelijkheid tot doorstroming is in de afgelopen jaren een bescheiden gebruik gemaakt. De situatie op het gebied van de huisvesting in onze gemeente is thans zodanig dat het niet aannemelijk lijkt dat nog inwoners op vrijwillige basis (goedkope) woonruimte voor anderen vrij zullen maken. B en W zijn dan ook van mening dat de doorstromingsrege- ling kan vervallen. Het beleid inzake de volkshuisvesting is de laatste tijd meer gericht op de stads- c.q. dorpsvernieu wing. B en W zijn dan ook van mening dat de krotontruimingsregeling nog nuttig kan zijn. Het bedrag kan h.i. wor- in beslag genomen dan kon worden voorzien. Het voorbereidingsbesluit dat slechts voor één jaar geld is dan ook vervallen. Inmiddels is vernomen dat de Woningbouwvereniging „Midden-Fries- land” te Grouw voornemens is 12 woningen in Oosterwierum te bouwen. Om de aanvraag om een bouwvergun ning t.z.t. te kunnen honoreren is het noodzakelijk dat opnieuw een voorberei dingsbesluit wordt genomen. Subsidie restauratiekosten kerk en toren te Lions. 1974 is besloten in de kosten van en toren Advertentieprijs 30 ct. per Ingez. mededelingen dubbel tarief Maatschappelijke Dienstverlening „Midden-Friesland” Volgens de thans ingediende begroting dienen de vier gemeenten van de totale uitgaven ad. f. 150.117,— een gemeente lijke subsidie van f. 26.912,— en voor de participantenbijdrage een bedrag van f. Morgen vieren wij de 66ste ver- Z jaardag van onze Koningin. In ver- j band daarmee doe ik een beroep op u om de vlag uit te steken. x Niet alleen getuigt dit van waar- dering voor onze Koningin, maar tevens draagt het in grote mate bij tot een vrolijker aanzien van onze stad en daarmee tot het ver hogen van de feestelijke sfeer. Ik ben ervan overtuigd dat ook u hieraan wilt meewerken, waarvoor bij voorbaat dank. aardgasgestookte centrale verwarmings- installatie aan te brengen en hiervoor, rekening houdende met de sinds midden 1974 plaatsgehad hebbende prijsstij gingen, een krediet beschikbaar te stel len van f. 75.000,af te schrijven in 20 jaar. Met name raadslid Wagenaar wilde ook de plaatselijke middenstand een kans geven. De zaak zal nog eens worden be keken en een nieuwe prijsopgaaf ge vraagd. Ambtenaar van de burgerlijke stand In onderling overleg is het zo geregeld dat de heer Fokkens als eerste is aange wezen voor het voltrekken van de huwelijken en dat bij zijn afwezigheid deze taak door de heer Kuiper wordt waargenomen, dat de heer Goinga belast is met de administratieve werkzaamhe den en dat de heer Oosterwijk als reser ve bij afwezigheid van de anderen fun geert In verband met de toegenomen bemoei ingen van de gemeenten op velerlei ge bied voldoet deze regeling in de praktijk niet omdat de aangewezen ambtenaren veelal door hun eigen werkzaamheden verhinderd zijn om de huwelijken te voltrekken. Daarom is reeds lang getracht om buiten de bij de gemeente werkzame ambtenaren een ambtenaar van de burgerlijke stand aan te trekken. Hierin zijn wij nu geslaagd doordat Mevrouw H. Jongsma-de Vries, raadslid, wonende te Baard, zich bereid heeft ver klaard deze funktie te aanvaarden. Ten einde deze benoeming mogelijk te maken en het vastgestelde aantal ambtenaren van de burgerlijke stand niet te over schrijden heeft de heer Oosterwijk ver zocht hem als zodanig ontslag te ver lenen. Mevr. H. Jongsma-de Vries zal f 10,per te sluiten huwelijk ontvangen een vergoeding van f 30,- per huwelijk voor de kosten van reizen, kleding, kapper e.d. de bij de dienst gebruik zijnde een redelijke personenvervoer De oarlochstiid hat net in maklikenien west. In ütjower kaem wol gauris foar gewetenskonflikten. Sa waerd yn Boal- sert by A. J. Osinga de Fryske Almanak printe. Op de foarside stie altyd in list fan jierdagen fan it Keninklik hüs. Op in goede dei mocht dat net mear. Min hear Jouke, dy’t de redaksje fierde liet de blêdkant iepen en printe der in rigel boppe oan: Ruimte gereserveerd voor het Koninklijk huis. Op last van de bezetten de macht blanco gelaten” of alteast wur- den fan dy strekking. Wol fiif kear hat er dèrfoar nei Ljouwert moatten, hwant soks waerd ütlein as provokaesje. Hy moast foar it forhoar, in revolver waerd derby yntimidearjend op tafel lein. It hiele bidriuw waerd sletten en forsegele troch de SD. In oar oantinken is syn reis nei Makkum, krekt nei de léste striid yn 1945. Mei suster Beukelman wie hy de earste, dy’t yn it bifrije Makkum kaem. Seiz fan de meast swier wounen waerden yn de bistelwein lein en sa gau mooglik nei Snits brocht. Net elk helle it siken- hüs, it wie in swiere reis. Dan wie syn sit yn it komité foar de tinkramen yn de Martinytsjerke, dy’t jilde as in nasjonael monumint, gans oangenamer. Yn 1958 kaem de hear Osinga yn it bistjür fan de Bounsspaarbank, tsien jier letter waerd er earste foarsitter fan de Krist- like skoalle foar Mavo. Folslein is dizze list fansels noch lang net. It hoecht ek net, hwant, sa sei er üs: „Der net tof olie fan meitsje. Myn frou en bern hawwe grif wolris hwat to min oandacht hawn.” Twa fasetten wolle wy noch neame, syn spyljen yn it Fryske kritetoaniel en syn (anonym) krewearjen de Rykswei 43 om Boalsert' hinne to krijen en net troch de stêd, sa’t in Komité doe woe. Jouke Osinga stapt üt ’e saek. Nei fyf tich jier in warber libben. Wol lange da gen, net altyd moai waer. Mar fan syn heit hied er in wurkkrêft en binammen ek wurknocht mei krige. Ek op syn kan- toar barnde jouns let noch faek it Ijocht. Mannichien hat er paedwiis makke yn de (fryske) boekewrêld. Boalsert, hiel Fryslan hat gans oan him to tankjen, faeks wol mear as er seis wêze wol. Hertlik tank, minhear Jouke, en oant sjen op de resepsje fan ankomme freed! gestookte centrale verwarmingsinstalla- ties. Rekening houdende met de omstan digheid dat voor de scholen te Bozüm en Mantgum plannen voor nieuwbouw werden voorbereid is in de loop van 1974 voor de scholen te Baard, Béers, Jor- werd, Oosterwierum en Wieuwerd zowel bij de plaatselijke leveranciers als bij de b.v. Westermann te Leeuwarden prijsop gaaf gevraagd voor de aanleg van nieuwe C.V.-installaties. Uit een in augustus 1974 door de dienst gemeente werken gemaakt overzicht bleek dat de totale kosten volgens de laagste inschrij vingen op dat moment op f. 61.308,— moesten worden gesteld. Nu de begrotingspositie van de gemeente dit jaar iets gunstiger is menen B en W dat het gewenst is om toch tot overscha keling van olie op aardgasverwarming te besluiten opdat hiermede de verwarming van genoemde scholen ook voor de toe komst zeker wordt gesteld. Bovendien ontvingen B en W de laatste tijd klach ten over de werking van de in de scho len aanwezige oliekachels welke inmid dels ruim 10 jaar geleden zijn aange schaft en ouderdoms gebreken gaan ver tonen. Op grond van het voorgaande stellen zij voor te besluiten om in de geheel juist is geweest „Us heit hie yn 1907 in lytse en neat mear bïtsjuttende printerij oernaem. Om dêr in stik je brea yn to fortsjinjen moast der hurd arbeide wurde, measten- tiids oant djip yn ’e nacht. Dat wie yn Snits en dêrre bin ik to wrald kommen. Yn ’e Kruzebruorrestrjitte, letter de skuonhannel fan Muller. As jonge fan in jier of acht moast ik al faek mei yn it spier, dat wie doedestiids sa. Mar ien- kear yn it jier naem üs heit in frije dei. Dan kaem der in landouwer foar mei in hynder en koetsier en gyngen wy mei heit en mem in dei nei Gaesterlan. Dat wie in hiele pré. Yn 1920, krekt op myn 10e jierdei, de 26e febrewaris, kamen wy to Boalsert to wenjen. Hjir wie ek in winkel by de saek en dêr hie ik wol ni- get oan. En doe’t ik yn 1925 de Ulo hawn hie en winliken noch wol hwat meai leare woe, moast ik mar yn ’e winkel: dêr wie ek wol hwat to learen en dan koe ik meiiens hwat meifortsjinje om it foar heit hwat makliker to meitsjen. Nou dat wurk wie dan ófstofje, ütpakke, yn- pakke en in lêsportefülje by de klanten weihelje, foroarje en werombringe. Sa ried ik dan mei de pipegael troch de it wie de tiid fan 1937-1950, de tiid dat der gans Friezen om utens tein binne en de greate dobbe oerstutsen. As wy der hwat op trochprate, dan docht al gau bliken, dat ek buten de saek seis, de mienskip, binammen de Boalserters, mar ek wol yn wider forban de Fryske, gans oan de hear J. D. Osinga, nou dus yn it goud en fan plan it hwat kalmer oan to dwaen, to tankjen hat. Yn 1935 kaem er al yn it bistjür fan de „Vereni ging voor Handel en Nijverheid” en waerd er spesiael bilêstige mei de admi- nistraesje en it sekretariaet fan de VVV. Yn 1942 waerd de foriening opdükt en waerd de VVV selsstannich. De jubilaris hat dit wurk in foech 25 jier dien. Yn 1936 sette hy ü.o. mei Herre Kingma de Fryske alfstêddetocht wer op poaten en hat dêr bergen Wurk foar forset. Twa jier letter waerd er lid fan de saneam- de Permaninte feestkommisje en de Han- ze, yn 1941 oant 1949 wied er warber lid fan de gemeentlike kommisje foar lichaemlike opfieding en ek hied er in sit yn de wurkkommisje forkear en wied er ynskeakele by it Sosiael ekonomysk ündersyk fan Boalsert. In baen mei gans tükelteammen, dy’t net allinne in mak- simum oan organisaesjetalint, mar ek in greate diplomaty en net minder geduld en ymprovisaesjekunst ferge, wie syn jierrenlange sit yn de stifting It Fryske Boek, dêr’t er de net altyd like tankbere taek fan skathalder hie. Dit wie fan 1941-1970. Syn sit yn de tariedingskom- misje foar de Gysbert Japicspriis en Dr. Joast Halbertsmapriis hong dêr mei gear en guon fan üs lêzers sille har grif de ünforjitlike jounen yn it sin komme, dy’t doe mei Boalsert ta kultureel sintrum fan Fryslan makken. Mar tiden hawwe tiden. Sünt 1942 wie de hear Osinga ek bistjürs- lid fan de biwaerskoalle, de leafde ta it ünderwiis foun dêr faeks al syn woartels, hwant letter waerd ér bistjürslid fan de CVO legere en uloskoalle, noch letter foarsitter fan dit bistjür. Op mear soa- siael en ekonomysk mêd leine syn bi st jürsfunksj es by it Griene Krüs en de BBB de Boalserter Bilangenmienskip. Hy waerd ek lid fan de Rie fan Advys fan „minhear Jouke” for- it Nederlansk Boekforkeapersboun en soarge. En dat liigde der doe net om, foarsitter fan de NBB ófdieling Fryslan. Afrastering kleuterschool Oosterlittens Van het bestuur van de neutraal bijzon dere kleuterschool „De Mobile” geves tigd te Oosterlittens kwam het verzoek medewerking te verlenen voor het plaatsen van een afrastering aan de wegzijde van het schoolplein aan de Balthasar Beckerstrjitte 11a te Oosterlit tens. Bij de stichting van de school is hier als afscheiding met de weg een berberishaag geplant doch in de praktijk is gebleken dat deze onvoldoende is om dat de kinderen tijdens het spel de heg vaak passeren en deze daardoor geen kans krijgt zich te ontwikkelen. De kosten van het aanbrengen van een hek werk van dezelfde konstruktie als aan de zijkant van de school worden door de dienst van gemeentewerken berekend op f. 1.150,—. Op grond van het voorgaande menen B en W dat, gelet ook op de veiligheid van de kinderen, het plaatsen van een meer deugdelijke afscheiding gewenst is. 6.248,— te betalen. Hiervan komt voor rekening van Baarderadeel resp. f. 5.649,— en f. 1.313,— is totaal f. 6.962,—. In de oorspronkelijk ingediende begro ting was voor Baarderadeel f. 7.450, opgenomen. Conform het verzoek van het Stichtingsbestuur stellen B en W voor met de gewijzigde begroting akkoord te gaan en te bepalen dat het gemfeentelijk subsidiepercentage wordt verhoogd van 47 naar 50 pct. van de door het rijk voor subsidie geaccepteerde kosten. Begrotingswü zigingen In de begroting 1975 is voor reiskosten van personeel van gemeentewerken o.m. voor rijwielvergoedingen geraamd een bedrag van f. 312,—. Dit bedrag was aanmerkelijk lager dan voorgaande ja ren, omdat B en W er vanuit gingen dat er tijdens de diensturen nog heel weinig van de fiets gebruik wordt gemaakt nu men zich veelal met gemeentewerken vrachtauto’s, accomodatie hebben, kan verplaatsen. In een gesprek met een afvaardiging van het personeel is gebleken dat deze zienswijze niet t en dat het openbare scholen van Baard, Beers, Jor- I gebruik maken van eigen rijwiel tijdens werd, Oosterwierum en Wieuwerd een de diensturen nog wel voorkomt. Bovendien werd een beroep gedaan op oude afspraken, waarbij was overeenge komen dat voor het fietsen van huis naar werk v.v. een gedeelte t.l.v. de ge meente moet komen, omdat het werk vaak verder van huis is gelegen dan de officiële standplaats. In verband hier mede menen wij dat het gerechtvaardigd is dat alle personeelsleden van de dienst gemeentewerken, welke buiten hun vaste standplaats (Mantgum of Baard) wonen, en die deze standplaats per rij wiel bereiken en opdracht kunnen ont vangen om zich met dit rijwiel naar de plaats van werken te begeven, een vaste vergoeding van f. 120,— per jaar uit te betalen. Ook is verzocht om uitbetaling van een koffiegeldvergoeding. Aanleiding hiertoe was o.a. het feit dat het personeel werk zaam in het gemeentehuis dagelijks gra tis één kop koffie en thee krijgt gereser veerd. Hoewel wij dit verzoek in eerste instantie meenden te moeten afwijzen, stellen B en W nu, na nadere bespre kingen, voor om aan alle personeels leden van gemeentewerken welke hun middagmaaltijden gezien de werkom standigheden doorgaans niet thuis kunnen gebruiken, een vergoeding voor koffiegeld te verstrekken van f. 0,50 per dag op f. 10,per maand. Voor 17 personen betekent dit een uitgaaf van f. 0,50 per dag op f. 10,— per maand. Voor 17 personen betekent dit een uitgaaf van 17 x 12 x f.10,- is f. 2.040,—, wélk bedrag dan alsnog in de begroting moet worden opgenomen. Restauratie pand Dokter Miedema- strjitte 2 te Bozum. Door de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is het subsi diabel verklaarde bedrag voor de res tauratie van bovengenoemd pand nader vastgesteld op een bedrag van f. 138.000,In uw vergadering van 27 augustus 1973 is door u een besluit geno men over te gaan tot restauratie van dit perceel naar «een kostenraming van f. 91.380,—. In verband met dit nieuw vastgestelde subsidiabele bedrag is het nodig dat de begrotingswijziging van 1973 wordt teruggeboekt en voor het jaar 1975 een nieuwe wordt opgesteld, aangepast aan de nu bekende gegevens. De vergadering had een vlot verloop en kon binnen het uur reeds worden geslo ten. Ruimtelijke ordening Ingevolge de Verordening Commissie voor de Ruimtelijke Ordening moeten de leden van de Commissie aftreden op het tijdstip, waarop de raadsleden periodiek aftreden. De verschillende, verenigingen van dorpsbelangen en de woningbouw vereniging „Midden-Friesland” hebben thans een vertegenwoordiger aangewe zen. In uw vergadering van 25 november 1974 heeft u mevr. H. Jongsma-de Vries, Mevr. A. Rodenhuis-Fennema, de heer W. Hiddinga en de heer J. Leijenaar reeds als lid van de Commissie aange wezen. Indien de raad zich met het vorenstaande kan verenigen kan de Commissie als volgt worden samenge steld. T.J. de Jong, wethouder; mevr. H. Jongsma-de Vries, raadslid; mevr. A. Rodenhuis-Fennema, raadslid; W. Hid dinga, raadslid; J. Leijenaar, raadslid; J. Pijlman, Ver van dorpsbelang Baard; mevr. A.C. Piebenga-v.d. Meij, Ver. van dorpsbelang Beers-Jellum; Ph. Breuker, Ver. van dorpsbelang Bozum; H.L. de Haan, Ver. van dorpsbelang Huins- Lions; T. Kuperus, Ver. van dorpsbelang Hijlaard; Mr. A. Holleman, Ver. van dorpsbelang Jorwerd; Tj. Scholten, Ver. van dorpsbelang Mantgum; R. Breimer, Ver. van dorpsbelang Oosterlittens; D. Jorna. Ver. van dorpsbelang Oosterwie rum; J. Osinga, Ver. van dorpsbelang Wieuwerd-Britswerd; B.D. Schat, Ver. van dorpsbelang Weidum: P. Lettinga, i Ver. van dorpsbelang Winsum; R.D. Boomsma, Woningbouwver. „Midden- Friesland”. Als sekretaris van de Commissie is aangewezen de heer A. Lageveen, amb tenaar ter sekretarie. Verbouwing gemeentehuis en vervanging meubilair In de loop der jaren zijn diverse afde lingen van het gemeentehuis opgeknapt, b.v. burgemeesterskamer, sekretarie en tekenkamer. Van de thans te maken kosten kan het volgende overzicht worden gegeven: Vergroten tekenkamer f. 8.332,— Buitenzonwering f. 5.768,— Verbouw type-kamer f. 20.508,80 Verbeteren kamer sekretaris f. 3.999, Verbeteren kamer d.g.w. f. 1.602,— Verbeteren wachtkamer f. 1.730,— Bolswards Nieuwsblad Kursussen taalontwikkeling In 1973 is door de raad aan het bestuur van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Baarderadeel een subsidie van f. 352,— verleend in de kosten van het organiseren van vier taalbevorderingsprojecten. Gelet op het succes van deze taalbevor deringsprojecten verzoekt genoemd bestuur om opnieuw vier nieuwe projec ten financieel te steunen, t.w. voor een reeds in februari j.l. gestarte kursus in Oosterwierum-Bozum en voor in april en september a.s. aan te vangen kursus sen in Weidum (o.a. voor Jorwerd en Hijlaard) en Mantgum. De kosten per kursus zullen ongeveer gelijk zijn aan die van vorig jaar, en worden, gelet op de prijsstijgingen nu op f. 100,— geschat (was f. 88,—). Pensioenverordening wethouders. In verband met aangebrachte wijzi gingen in de Algemene Pensioenwet l politieke ambtsdragers is het noodzake- 1 lijk dat genoemde verordening wordt aangepast. Aldus geschiedde. I In restauratie van de kerk Lions een bijdrage te verlenen van pet. in het door het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk geraamde bedrag van f. 25.000,— of 7.500,—. In 1975 verleende de rijksdienst voor de Monumentenzorg een bijdrage van 50 pct. van f. 26.000,— of f. 13.000,— Van de zijde van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente van Huins-Lions is gevraagd of de gemeente bereid is haar bijdrage te verhogen met 30 pet. van het verschil tussen f. 25.000 en f. 26.000,—. Aldus geschiedt. SSjSy

Bolswards Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1