doet veel Bolsward-promotion voor de week Foto van Gabe Shroar Chr. Muziekver. „Oranje Q3O/ 04/0 I C.DE JOHG I SHOW Trenchcoat Lit de oude doos Van straatconcerten tot optreden voor radio en t.v. iiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiihi SPAARDEPOSITO 5JAARVAST 99 DINSDAG 6 MEI DE MODE llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL I» Galama - Bolsward SNEKERSTRAAT 9a BOLSWARD TEL.05157-2894 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND KINGMA’SBANKNV AUTOMOBIELBEDRIJF voor de verkoop van uw WONING 3K VERSCHIJNEN f VRIJDAG 2 MEI 1975 114e JAARGANG No. 35 mm. Contractprijs op aanvraag Wymbritseradeel, IN VERBAND MET BEVRIJDINGSDAG ZAL ONS BLAD Straatconcerten Verloving Dirigent Feestconcert Plannen OPDRACHT NA DE BEVRIJDING Kostbare zaak - 1945 - BIJ dat de angst MAKELAARDIJ Hwat hat üs hjoed to sizzen Piet f Men sjocht oan it üthingboerd hwat der to keap is, oan de prük hwat der efter de earen sit. (fragment uit het gedicht van Muus Jacobse „Aan mijn Kinderen”). Snekerstr. 39, tel. 2850 bgg 3451 Fa. B. J. Zantema adverteert met zwar te en bruine dameskousen f0,45 per paar. K. Mol adverteert met turnriemen van prima elastiek a f 1,30. Afscheid in school 1 van mej. Callenfels na een 40-jarige dienstprestatie. Maar nu ik weer door dorpen en door steden de vlaggen heb zien waaien door de wind het land van oost naar west heb doorgereden als een die overal zichzelf hervindt, nu er van alle daken, alle ramen geroepen werd wat lang verborgen lag. kregen de dingen weer hun eigen namen, zoals voor Adam op zijn scheppings dag! Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA b.v., Bolsward Administratie - en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 Tel, 2044 - na 18.30 uur 2660 o£ 2335 (05157) Bolswards Nieuwsblad f Kan de stad evenals toevallige passanten gratis al deze concerten beluisteren, ook het machtige feestconcert, dat op bevrij dingsdag 5 mei in de Sint Franciscus- kerk wordt gegeven met medewerking van het Frysk Orkest is geheel gratis. Onder de beproefde en eminente leiding van dirigent Gerrit Heeringa treden hierbij als solisten op: Oldrich Milek, Jacob Slagter, Wybe Pietersma en Jan Harshagen. Uitgevoerd zullen worden werken van o.a.: Hübler, Huggens, Offenbach, Vlak, Gou nod, Yoder, Smetena en Sousa. De aan vang is om 20.00 uur. „Een zeer harde werker”, aldus een van de bestuursleden in een gesprek over het wel en wee van het korps. Niet alleen vergt het Frysk Orkest veel van zijn tijd en kunnen, hij dirigeert naast „Oranje” ook nog de korpsen te St. Jacob en Pingjum en is bovendien kapelmeester van de Leeuwarder politiekapel. Hij is als dirigent geen „zachte heelmeester” als er iets fout gaat, maar weer de punt jes op de i te zetten. Dit weet het corps ten volle te waarderen. Er wordt veel van de muzikanten verwacht en dus wordt er ook veel gegeven. Zo voert deze begaafde, maar niet minder belang rijke, deze enthousiaste en geëngageerde dirigent het korps „Oranje” tot artistiek en muzikaal ongekende hoogten. Maan dagavond is U van harte welkom! le rtf: v.l.n.r.: drumband: Klaas Kroontje Yeb Dijkstra, Theo Huurnink, Willem Horjus, Alle Ypma. Max Wtfnia (maitre) Tan Dijkstra, Frits v. d. Mey, Sikko Hor jus, Sjoerd v. d. Schaaf, Simon Leeve- rink. Slechts een blik op onderstaande foto geeft een indruk van de importantie van wel niet het oudste, maar toch wel het grootste en hoogst gekwalificeerde muziek- ensemble van Bolsward: de Chr. Muziekver. „Oranje”. Samen een 75 leden, waar van 40 vaste leden van het „grote" korps, 25 majorettes en drumbandleden en een 10-tal leerlingen, vormen een hechte en enthousiaste organisatie, die zich er ter dege van bewust is, dat het hier niet gaat om kwantiteit, maar in de eerste plaats om kwaliteit. Exact gemeten kan deze laatste niet, maar in de wetenschap, dat „Oranje” reeds een 15-tal jaren speelt in de superieure-afdeling en dat men ver leden jaar op het internationaal muziekconcours in Kerkrade royaal een eerste prijs behaalde, spreekt toch wel boekdelen. Abonnementsprijs f 9.50 p. kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Het korps heeft grote plannen. Naast het feestconcert, waarover hieronder meer, is daar het voortreffelijke idee straatconcerten te gaan geven en zijn er reeds geplande optredens voor radio en TV. De roem van Kerkrade omstraalt voor kenners nog altijd het korps en legt deze vereniging geen morele verplich tingen op, wanneer er van de zijde van de massamedia een beroep op bestuur en dirigent wordt gedaan. Gelukkig beschouwt „Oranje” deze niet als een last door Kerkrade op hun schouders ge legd, maar eerder als een uitdaging en ereschuld, ja eigenlijk ook wel een beetje als rijpe vruchten, die hët korps na jaren van intensief oefenen nu na het succes in Limburg ten overstaan van een internationale deelname in de schoot worden geworpen. Zo is er op 15 mei een optreden voor de NCRV en worden over verloop van tijd ook opnamen gemaakt voor de EO. Op 11 oktober zal er een T.V.-optreden zijn in het kader van het 40-jarig bestaan van de landelijke federatie van Chr. Mu- ziekbonden. 2e rij: Gerrit Dijkstra. Ype Ruiter, Lucie Ruiter, Lucie Boersma, Hildebrand de Vries, Tjeerd Gietema, P. Bakker, A. de Groot, Marijke Wijnia-Nawijn. S. Burgh- graef, P. Kooistra. boven: Wiepke Hogeboom, Dikky Kui pers, Froukje de Haan, Elly v. d. Eems, Nyke Sybrandy, Joke v. d. Eems. rechts Aly Stellingwerf, Aukje Dijkstra, Uky Feenstra, Lutske de Haan, Froukje Stel lingwerf. Matty Stellingwerf. Korps: v.l.nr.: le rij: R. Reitsma. G. Feenstra, R. Dijkstra (voorzitter), G. Hee- Worden beroepsgezelschappen als Frysk Orkest, Noorder Compagnie en Tryater van overheidswege (zij het dan wat de laatsten betreft niet door de gemeente Bolsward) met royale hand gesubsidi eerd (de beide laatste gezelschappen hadden in hun jongstleden uitvoeringen gemiddeld nog geen 40 bezoekers, dat is minder dan alleen de vaste kern van „Oranje” aan werkende leden telt!) een korps als dat van het hier afgebeelde is als amateurensemble grotendeels een selfsupporting bedrijf. Dat woord „bedrijf” durven we gerust neerschrij ven, als we bedenken dat er voor onge veer f 110.000,aan instrumenten en costuums op straat wordt meegetorst. Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum en ringa (dirigent), Fokke Huizinga, Breimer, Joke Dijkstra. Bedenkt men dan, dat bij alle vrijwillig heid de dirigent, de muziek, het trans port naar evenementen enz. toch betaald moet worden, dan is het geen wonder, dat de penningmeester wel eens een mi- neurgeluid laat horen, al is het bestuur overigens erg erkentelijk aan de steun die de gemeente Bolsward en tal van particulieren de vereniging Oranje schenken. Op dit concert valt een primeur te be luisteren, n.l. het concert voor vier hoorns, (dirigent G. Heeringa is zelf hoornist bij het Frysk Orkest). Dirigent en bestuur verwachten veel van dit muzikaal evenement, dat we uit de aard der zaak van harte aanbevelen. Ook niet Bolswarders zijn uit de aard der zaak van harte welkom. Wie nadere informatie wenst wende zich tot het be stuur bestaande uit R. Dijkstra, voorz. A. de Groot, seer. M. Wijnia, penning meester S. Burghgraef, vice voorz. en A. Cnossen Alg. Adj. 3e rjj: L. Dijkstra, Wagenaar, Burgh graef, Akky Conradi, Itty Nauta, Sjouk- je Zuur, R. Oosten, Rienk Wiersma, Ren ze Leeverink, S. Dijkstra. 4e rtf: G. v. d. Schaaf, M. Conradi, S. Hogeboom, S. Kooistra. B. Nijdam, A. Cnossen, W. Duiker. S. Sicswerda. Waartoe een verloving al geen aanlei ding kan geven! Die van Prinses Juliana en Prins Bernhard deed dat tot de op richting van dit korps, dat dus de kleur rijke naam zinvol draagt. En deze naam heeft het in de loop der jaren steeds waar weten te maken. Er ging geen hoogtijdag in het bestaan van ons Oran je-vorstenhuis voorbij of Oranje trad aan met feestmuziek. Opgericht op 23 januari 1937 koerst het korps dus nu reeds in de richting van het 40-jarig bestaan! Een kroonjaar waaraan zeker aandacht zal worden geschonken en waartoe nu reeds plannen worden gemaakt. Het ideaal de muzikanten dan in een nieuw costuum te steken moest eigenlijk dan verwezen lijkt kunnen worden! f Advertentieprijs 30 ct. per Ingez. mededelingen dubbel tarief .'■lajorettepeleton: links van onder naar Een voortreffelijk idee lijkt ons de serie straatconcerten die Oranje op het programma heeft staan. Op 2 juni zal de eerste openluchtuitvoering plaats vinden en wel in de tuin van ’t Heechhout. Me dewerking aan dit openluchtconcert zal worden gegeven door de Leeuwarder politiekapel. Het tweede concert kunt U alvast note ren op 9 juni in het Hid Heroplantsoen, gevolgd door een concert in het Park plan op 16 juni (in de tuin van de „nieuwe zuivelschool” aldus de voor zitter. Waarom niet in het Julianapark?) Vervolgens is er dan een openluchtop treden in Eekwerd, n.l. op 23 juni, ver moedelijk aan De Slinken, waarna er het slotconcert volgt op 30 juni in de Hollandiabuurt. Oranje zou zijn plicht niet verstaan als ook niet tijdens de heamielfeesten n.l. op 27 juni een openluchtconcert zou worden gegeven. Ik wil nog eens met opgeheven hoofde en een hartstochtelijke dankbaar heid het zeggen: ja, 't is waar wat wij geloofden kind’ren, ’t is waar, ’t is waar, wij zijn bevrijd! angst voor een volk van trieste slavenzielen dat schichtig kijkt en praat achter de hand, besten zonder weerklank vielen, angst voor een dood, een onbewoon baar land.... O in een vrij land mogen jullie leven, en wij zijn vrij van wat ons heeft benauwd angst dat we jullie moesten over geven aan ’t Beest der eeuw dat alle geesten knauwt,

Bolswards Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1