Werkloosheid blijft on rustbarend hoog de week Foto van I Rijwiel-elfstedentodit 6ahe Skroap G.DE JOGG QIQZ 02/0 I I I ■^3^ De soep wordt duur betaald iiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii rAd iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin miED SHOW lllllilllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllll s I I -• I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiï dinsdagnummer Pinkster spar In menioriani Lit de oude doos Eerste Israël het teken van sticker art» een dag later verschijnen Rente vanaf het lejaaral Galama - Bolsward llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll AUTOMOBIELBEDRIJF STREEKBLAD VOOR WEST* EN ZUIDWEST FRIESLAND de eindtijd IN VERBAND MET PINKSTEREN voor de verkoop van uw WONING f r 5 114e JAARGANG No. 38 VRIJDAG 16 MEI 1975 mm. Contractprijs op aanvraag WymbrüseradeeL Langzaam effect Toernee Klopt dat wel? zal het van 20 mei en wel op woensdag 21 mei In korte tijd is dit evenement uitgegroeid tot een groots gebeuren. Pinkster, feest fan MAKELAARDIJ De burgemeester van Bolsward. Hwat hat ós hjoed to sizzen VO; GERRYT TSJERKS KOOISTRA stelt G Bosch SNEKERSTRAAT 9a BOLSWARD TEL.05157-2894 Toch hoop ik dat wij als gastvrije Bolswarders de deelnemers aan de tocht feestelijk zullen ontvangen door van alle woningen de vlag uit te steken. De organisatoren wens ik graag alle goeds toe de komende tocht en de deelnemers een goede reis door het mooie Friese land. Als het weer de organisatoren niet in de steek zal laten dan mag worden verwacht dat Pinkstermaandag ongeveer 4000 fietsers voor een tocht langs de 11 Friese steden in Bolsward van start zullen gaan. Er moesten in verband met een goede organisatie een aantal ver keersmaatregelen worden genomen. Een aantal inwoners van onze gemeente zal daardoor misschien wat ongerief worden aangedaan. voor veel Een aantal fractiemedewerkers en het Tweede- Kamergebouw zijn een soort consumentenstaking begonnen tegen het restaurant en de koffiekamer van de Tweede Kamer, omdat daar nogal dras tische prijsverhogingen zijn doorgevoerd. Mei de Pinkstergeast sa streame Troch Gods wyn oer hiel de wrald! Mei dy Geast nou waeije en rüzje Oer de wrald fan striid sa kald! It nije Pinkster libben brüzje Ta üs heil en ivich haldt! Waei Gods wyn üs fjilden oer Dat der wer is it Pinksterfjür! Sibren fan Tsjom Pinkster, fügels sjonge en fleane Loft en fjild fan libben tilt Pinkster, tiid dat keatsers steane Op it griene keatsersfjild! Al dy blommen yn üs greiden Sizze, hwat is fryslan moai! ’t Each weid oer üs fé dat weidet Yn dy moaiste Pinkster toai! Yn in feestlik nije wrald! Simmertiid stiet wer to kommen Moaiste tiid foar jong en aid Pinkster makket alles fleurich Fjilden pronkje, bünt fan blommen Hiel natür fol swietrook kleurich Hwant de Heechtiidsdei is kommen! Snekerstr. 39, tel. 2850 bgg 3451 Administratie BOLSWARDS NIEUWSBLAD Lye as men hat en lye as men net hat, dat is altyd Ijje Bolswards Nieuwsblad kruisde armen) de heer Van der Hauw (i); Van Asma, Dir. Gem. Werken; Visser (weth. t); Driebergen; Oldenziel (weth.); Van Slooten, Schepers; burg. Geukers; mevr. Bruinsma met daarach ter raadslid Timmer, burgem. Bruinsma, Mulder; E. S. de Jong; S. W. de Jong; Hateboer; Boekema; Letschert; Palstra Duran en Kuik. Zittend: Sandstra, gem. sect. en Boschma. De met een aangeduide personen behoorden vermoe delijk tot het gezelschap van rondleiders of speciale gasten van burg. Bruinsma, ze zijn ons in elk geval niet bekend. Drie van de aanwezige raadsleden zijn inmid dels zelf burgemeester geworden, n.l. de heren Letschert, Boschma en Mulder. De heer J. A. Bakker was toen reeds burge meester van Andijk. Elk voorjaar wachten we op de eerste ooievaar, zwaluw, visdiefje, koekoek en de gierzwaluw. De nachtegaal zong te Haule van 6 op 7 mei. Er zijn trouwens meer vogels die ’s nachts zingen. Nachtegalen komen er minder. Andere vogeltjes: roodstaartjes, zanglijsters enz. worden in Italië gevangen, gedood en opgegeten. Elk voorjaar komen enkele terug die de dans ontsprongen zijn. Kieviten leggen wel weer, maar andere vogels zijn dood, ze zijn er niet meer en leggen niet meer. We hoorden van kleine eitjes, dwerg- Sinds 1967 en 1973 staat Israel bij de volken meer en meer in de belangstel ling. Velen gevoelen voor Israel een warme vriendschap; maar is dit genoeg? Deze gehelmde brigade is geen eenheid van de BB, maar de raad van Bolsward, zoals die enkele jaren geleden op bezoek was in Beverwijk. Net nadat burge meester Mr. J. A. Geukers als burge meester van Bolsward was geïnstalleerd, werd met raad en hoofden van dienst een bezoek gebracht aan de nog erg De jongste cijfers over de ontwikkeling van de werkloosheid in de maand april wjjzen andermaal uit, dat het met onze economie nog steeds bergafwaarts gaat. De totale geregistreerde arbeidsreserve is nu voor de eerste maal boven de 200.000 uitgekomen; 201.000 om precies te zijn. Bovendien waren er op 14 maart 1370 be drijven die totaal 80.000 werknemers korter lieten werken; dat was 22.000 meer dan half februari. Wel steeg de vraag naar personeel in april enigszins, namelijk met 8500 tot 60.000. Die stijging van de vraag hield mede verband met een in april gestarte enquete van de arbeidsbureau naar vacatures bjj het bedrijfsleven. hinnegien, dy’t gans wurk forset hat yn’e striid fryslan foar de Friezen, Fryslan en de friezen foar Kristus! Forskate kearen hat hy by üs west, en net ien kear haw ik him mismoedich sjoen! Nou wie foar Gerryt Tsjerks de ein fan’e Mars kommen. Hy mei nou nei alle striid hearlik wéze. Syn fiiftsjin ütjeften haw yn üs Boe- kekas in eareplak neist Samle fersen fan Schurer, en Ljocht oer’t Ejild fan Wybinga. In strider fan great formaet is hinnegien, in kristenbilider, dy’t syn bi- lidenis bilibbe. It Sola fide en it Sola Gratia Allinne üt it leauwe, allinne üt ge nede; det wie it dèr’t Gerryt Tsjerks üt libbe. Hy is der, wy binne der noch’ net! Ik hear him noch sjongen mei syn pake- sizzers, De Hear is myn Hoeder Hy wiist my myn wei Syn han Sil my liede Yn grêzige miede Alloan leit Syn leafde. In glans oer myn dei! Abonnementsprijs f 9.50 p. kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 f KINqVIASBANKNV 5JAARS KASBILJETTEN AAN TOONDER zitten er nog veel vaagheden in de plannen, die concreter ingevuld moeten worden. Het parlementaire debat over deze zaak kan dan ook met spanning tegemoet worden gezien. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. 3. OSINGA b.v., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 Tel. 2044 - na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) BlllllllllllilllllllllllllllHlllllllinilllN jonge, maar toen toch al „Oud-burgeT meester” J. G. Bruinsma. Natuurlijk moest toen ook even een mini-excursie worden gemaakt naar de Hoogovens, waar de deelnemers toen werden gehelmd, volgens voorschrift, maar toch ook wel een beetje terwille van de show. Verbazend hoe in luttele jaren tijds de samenstelling van de raad enz. zich grondig kan wijzigen, v.l.n.r. Naast de gastheer van de Hoogovens (met ge ertjes, met enige overdrijving, daar worden we zo langzamerhand ziek van. Maar elk voorjaar worden ze gelegd door verschillende vogels. We wachten nu op de wielewaal, maar die komt niet eerder dan de bladeren aan de boom zitten. Rietzanger, kleine en grote kare- kiet, braamsluiper, fitis, tjiftjaf, tuin fluiter, spotvogeltje, men kent ze niet alle uit elkaar, maar toch horen we graag de eerste aankomst. Verschijnt in: Bolsuvrd, Baarderaded, Hennaarderadeel, Hindeloopcn, Wonseradeel, Workum en De natte zomer is ook nadelig voor de bouw. Het vlas ziet er onvoordelig uit en bieten moeten worden overgemaaid, sla- en snijbonen moeten veelal de 2e maal gepoot. Ook zijn er schadelijke insecten. De gemeente Hennaarderadeel f 0.60 per leerling beschikbaar voor fees telijkheden ter gelegenheid van het re geringsjubileum. Toestemming verleend een muziektent te plaatsen op de terp te Wommels. Het Warntelle-tol zal worden afgekocht voor f2000, Premier den Uyl is momenteel aan een buitenlandse toernee bezig die hem achtereenvolgens langs Canada, Was hington en Paramaribo voert. In Canada sprak hij met premier Trudeau, die enige maanden geleden in Nederland was. In Washinegton ontmoette Den Uyl samen met minister van der Stoel van Buitenlandse Zaken de amerikaanse president Ford en diens minister van Buitenlandse Zaken, Henry Kissinger. Maar de moeilijkste problemen wachtten Den Uyl toch in Paramaribo, waar met het oog op de naderende Surinaamse on afhankelijkheid nog tal van vraag stukken op een oplossing lagen te wachten. Dat betreft met name de hoog te van de ontwikkelingshulp en de kwestie van de nationaliteit. Den Uyl zei vorige week reeds er niet zeker van te zijn dat het zou lukken om tot overeen- de V.A.D. kunnen drukken. Overigens i stemming te komen. Minister de Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken, die de zaken betreffende de West behartigt, was iets optimistischer. Dezer dagen moest blijken welke visie de juiste is. Al te vaak wordt vergeten, dat Israel als knecht van God een functie heeft als wijzer op de klok van Gods heilsplan. Dit betekent, dat Israel, als natie in 1948 herboren, nog een belangrijke toekomst voor zich heeft. Dit in tegenstelling met wat door de eeuwen heen gepredikt is: Israel heeft haar Messias verwor pen en heeft dus als natie en volk van God afgedaan. Israel is nu een volk als alle andere.” Deze gedachte is lijnrecht in strijd met wat de profeten, zowel oud-als nieuw testamentische, ons hierover van Gods wege hebben laten weten. Met name Paulus wijst ons op de volgende twee feiten: dat het een gedeelte van het volk Israel is, waarover een verblinding is gekomen, en, dat dan nog terwille van hen, die niet tot het Joodse volk beho ren.” Steeds urgenter dringt de vraag zich aan ons op: Wordt Romeinen 11 ooit wel juist gelezen, uitgelegd en begrepen? Wie is Israel eigenlijk? Wat wordt be doeld met „het overblijfsel”? Wat bete kent: „Gans Israel zal behouden wor den?” De Jood Paulus geeft het antwoord. Tegen deze achtergrond zal Hanna Stranders spreken op 24 en 25 mei a.s. in het Geref. Centrum, Gasthuissingel. Aanvang 19.30 te Bolsward. Beide avonden vormen een aanéénslui tend geheel. Het zal nog wel enige tijd duren voordat de regeringsmaatregelen tegen de werk loosheid- de financiële injectie van 3,5 miljard gulden - effect gaat sorteren en de lijn weer wat kan worden teruggebo gen. Oorzaak van de werkloosheidsgroei is vooral de ongunstige afzet- en voor- raadpositie van de nederlandse industriële bedrijven en hun zwakke or- derpositie. Daarover heeft natuurlijk vooral minister Lubbers van Econo mische Zaken zijn zorgen. De minister zit na alle troubles rond de ver- mogensaanwasdeling (V.A.D.) nu met zijn gezin op een camping in Zuid- Frankrijk. Dat vakantiegenoegen zij deze hardwerkende minister van harte gegund. In tegenstelling tot wat vele, vooral linkse, persorganen de afgelopen weken berichtten, heeft Lubbers toch voor een belangrijk deel zijn stempel op Een kopje koffie kost er nu een gulden, evenals thee, voor een tomatensapje moet men f 1,65 betalen en voor een kop soep f 1,70. Een broodje kaas kost f 1,75 en een broodje vlees f 2,-Een pilsje kost f 1,30. Vindt U dat ook te duur? Zou de Prijscontróledienst hiervan op de hoogte zijn? grien en blommen Advertentieprijs 30 ct. pér Ingez. mededelingen dubbel tarief Mei wémoed sette wy üs ta it skriuwen oer ien fan üs neiste freonen. Alderearst in wurd fan tige meilibjen foar syn frou en bern en bernsbern nou’t har man en heit sa hommels by har weinommen is. Lykas immen treastge wurd troch syn mem, sa sil Ik jimme treastgje (Jes. 66:13). Mei dy treast harren yn rike mjitte jown wurde, nou’t it plak fan man en heit hjir leech is. De Master wie der, en hy rop Gerryt. In drege bodder is Pinkster, koalsiedfjilden bloeije In geniet foar hert en each! Pinkster, lamkes springe en stoeije Alles fleurich bliid to moed Dy’t Gods moaije Skepping seach! It docht minske en bist sa goed 't Heitelan yn Pinksterpronk Hwa hwa bliuwt sa’n feest by j Honk? i J T-.nv.7SK rggiyjL. L /gSfci.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1