Na de staatssecretaris: Gabe SKroar G.OE J0I1G 010/ 02/0 2 01! SHOW H Andriessen gelooft niet dat De Zeeuw terugkomt iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll millllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 5 JAARS KASBILJETTEN AAN TOONDER Rente vanaf het lejaar al VOOR: 11111111» KINGMA’SBANKNV verzekeringen financieringen hypotheken bemiddeling in onr. goed Galama - Bolsward EERDMANS ASSURANTIËN AUTOMOBIELBEDRIJF STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Gezegden voor de verkoop van uw WONING „Trio Thessaloniki'* ff’ i F 114e JAARGANG No. 44 VRIJDAG 6 JUNI 1975 mm. Contractprijs op aanvraag Nu ook Minister op het matje geroepen KWESTIE GLASTRA VAN LOON: VERKILLING NA WARM DEBAT Verlanglijst Glastra van Loon Verdedigd Gesprek Teleurgesteld Op het matje I Andriessen 1 Jawa Zij is er geboren. Haar vader, de heer De Zeeuw Hwat hal üs hjoed to sizzen MAKELAARDIJ 'V;j Kin it net üt *e breedte dan mar üt ’e lingte digd door te stellen dat hij niet geweten zou hebben dat de ondertekening van het verdrag met enige festiviteiten gepaard zou gaan. Een argument dat door de pre mier als niet terzake doende terzijde werd gelegd. Zonder afwijkingen is het leven ondra gelijk. Uit onwetendheid kunnen vele angsten ontstaan en voortwoekeren. SNEKERSTRAAT 9a BOLSWARD TEL.05157-2894 En 11 ligt tegenover 2, ei- vreemde en inconsequente Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA b.v., Bolsward Administratie - en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 Tel. 2044 - na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) Snekerstr. 39, tel. 2850 bgg 3451 Fl. Campuslaan 2, Bolsward tel. no.: 05157-2294, b.g.g. 2593 of 3776 Bolswards Nieuwsblad Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum De PPR diende ook een verlanglijst in in de vorm van een resolutie waarin het ka binet wordt geëist: indiening nog dit jaar van een wetsontwerp inzake demo cratisering van de onderneming; sterkere nivellering van de inkomens; een rege ling van de grondpolitiek die ervan uit gaat dat de grond van de gemeenschap is; een krachtiger milieubeleid. De PPR is weliswaar teleurgesteld over het kabinetsbeleid, maar Den Uyl laten vallen, dat ging de meeste radikalen toch net iets te ver. Want men voorzag dat er dan of weer een regering van Chris- ten-Democraten met de VVD zou terug komen, of dat er een „rooms-rode-coali- tie” oude-stijl zou komen. Een minder heid was bereid dit alles te trotseren en met het kabinet te breken; dat waren de kamerleden Pier van Gorkum en (aar- zelender) Dilia van der Heem en een kleine minderheid van het partijbestuur. Inzake het NAVO-lidmaatschap blijft de PPR vasthouden aan uittreden uit de NAVO, maar dan pas als het Nederland se volk daar in meerderheid voor is. Voor zijn afwezigheid in de vergadering van het kabinet vrijdagmiddag j.l. gaf minister Vredeling als excuus op dat hij de onderwerpen niet belangrijk genoeg vond om er voor aanwezig te zijn. De af faire Glastra van Loon maakte deel uit van het kabinetsberaad. Inmiddels is, zij het nog zeer voorzich tig, binnen de PvdA een discussie ont staan over de vraag of de heer Vredeling niet moet aftreden. De Politieke Partü Radikalen (P.P.R.) heeft zaterdag j.l. overeenkomstig dc ver wachting op een congres in Nijmegen besloten om voorlopig toch maar aan het kabinet Den Uyl te blijven meedoen. Daarover werd een resolutie aangenomen die 486 stemmen voor kreeg en 148 tegen en 49 onthoudingen. Maar wel kregen de PPR-bewindslieden en de kamerfracties de boodschap mee om zich in kabinet en parlement harder op te stellen. Het trio treedt met veel succes op in de Benelux en Duitsland. Voor Nederland heeft men zelf arbeidsvergunningen op eigen naam. Het trio Thessaloniki is geen imitatie van andere Griekse trio’s maar brengt de Griekse sound op een eigen manier, waarbij de invloed van hun verblijf in West-Europa duidelijk overkomt. Daar naast is er een internationaal repertoire w.o. Spaans, Zuid Amerikaans enz. Het trio bestaat uit Th. Papadimitriou - bouzouki en gitaarsolist, Th. Giannoulas - gitarist en P. Savoulidis - basgitaar en drums, op welke instrumenten zij zich bij hun zang begeleiden. Abonnementsprijs f 9.50 p. kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 zijn ministerie gedurende vele uren onbe reikbaar is en zich verder tot diep in de nacht in publieke gelegenheden vertoont, is een doorn in het oog van de premier. Hij wil dat daar radicaal een eind aan komt. Het Trio Thessaloniki was in Grieken land bekend en maakte van daar uit meerdere tournees o.a. ook Nederland werd bezocht. Omdat de Trio-leden de één na de ander in contact kwamen met hun huidige Nederlandse vrouwen besloten zij in 1969 om zich in Nederland te vestigen. In dit eerste jaar heeft het trio aan meerdere radio en t.v. programma’s meegewerkt. Het afgelopen jaar verschenen een Singeltje, een L.P. „Vakantiegroeten uit Griekenland” en ook op de verzamel L.P. „Balalaika’s en Bouzouki’s” komt een song van het trio voor. Minister-president drs. J. M. den Uyl heeft in uiterst scherpe bewoordingen de- fensie-minister ir. H. Vredeling onder vier ogen te kennen gegeven dat zijn ge drag niet langer meer door de beugel kan. Het feit dat de heer Vredeling voor O O o o o o Een dichter dient ruimte en armslag te hebben het woord in zelf-gekozen zin verband te hanteren. Zeer beslist mag hij daarbij het mense lijk lijden niet uit het oog verliezen. Over de affaire Glastra van Loon zei mr. Andriessen: „Dit conflikt had beperkt moeten blijven tot een zakelijk menings verschil tussen de staatssecretaris van Justitie en Minister Van Agt. Ik hoop niet dat deze affaire verder gevolgen zal hebben voor de partijpolitieke verhou dingen”. Dit bleek dinsdag j.l. bij het kamerdebat ook niet het geval hoewel het er (o vreemde contradicto) zo warm' toeging, dat er toch wel een zekere verkilling ontstond tussen de regeringspartners. Andriessen liet, nog maar pas in ons land terug, ook zijn licht schijnen over een aantal zaken die hier de gemoederen be zig houden. Zo zei hij niet te geloven dat ex-partijvoorzitter De Zeeuw van de KVP op de komende KVP-partijraad op nieuw tot voorzitter zou worden gekozen. „Ik zie een duidelijke meerderheid voor de kandidaat van het partijbestuur, de Utrechtse wethouder Vergeer”, aldus Andriessen. I IKK, en Wymbritseradeel, KVP-fractieleider Andriessen keerde zondag j.l. terug van een oriënteringsbe- zoek aan een vijftal landen in het Mid- den-Oosten: Egypte, Koeweit, Syrië, Jor danië en Libanon. Hij sprak daar met Arabische leiders over de confliktsituatie met Israël. Zijn conclusie: er is voor het conflikt geen oplossing als het vraagstuk van de Palestijnse vluchtelingen niet wordt opgelost. Zij dienen een „home land” te krijgen. Een andere conclusie; Minister Van der Stoel van Buitenlandse Zaken zou meer bezoeken aan landen in het Midden-Oosten af moeten leggen en het Nederlandse volk zou beter ingelicht moeten worden over de standpunten van de Arabische landen in het conflikt met Israël. De KVP-leider was er ook van overtuigd geraakt dat als de conferentie van Genève over het Midden-Oosten mis lukt, er een derde oorlog tussen Israël en de Arabische wereld onvermijdelijk lijkt te zijn. Ook acht de premier het voor het ge zicht van het kabinet niet meer verant woord dat ministers zonder meer niet verschijnen op kabinetsvergaderingen, hoe vervelend die soms mogen zijn. In het bijzonder is premier Den Uyl ver bolgen over het feit dat de heer Vrede ling vrijdag jl. een groep Amerikanen onder wie de Amerikaanse ambassadeur in ons land, enkele uren heeft laten wachten op zijn departement. Zij waren daar om aanwezig te zijn bij de ceremo niële ondertekening van het voorlopig koopcontract voor de F-16. De heer Vredeling heeft zichzelf verde- Rcmmen los De filmkeuring in Nederland zal worden afgeschaft. Dat betekent dat er niet lan ger films kunnen worden afgekeurd en ook dat er niet meer in geknipt kan wor den. Wel zal een commissie moeten blij ven bekijken welke films wel en welke niet geschikt zijn voor personen jonger dan 16 jaar. nummer 10. genlijk een zaak. De „linepeal”, op de foto net voor de deur van de heer Flapper, is niet het meest fraaie monument, maar dat is dan ook de enigste kritiek. Mej. Gerritsma houdt veel van bloemen en planten, veel van antiek en mooie dingen. Planten kweekt ze zelf op en ze krijgt in bloei wat weinigen lukt. Is er niet eens ge zegd, dat planten de taal der liefde ver staan en zorg aan hen besteed belonen? Een mooie antieke klok, zo een met een uit hout gesneden paardje er bovenop, vertikt hier de tijd. Voor mej. Gerritsma nu al een 60 jaar lang. Ook hier staat de tijd niet stil. Het moderne leven wordt niet buitengesloten. Er staat een knots van een t.v.toestel en er is telefoon. De heer Siemonsma maakte de foto. f De dubbele woning, die u hier ziet, is zeker 75 jaar oud, zo niet ouder. U komt er zelden of nooit voorbij, of u moet al net in deze buurt moeten zijn. Het straatje heeft weliswaar een naam, die ook officieel op de plattegrond van Bols ward staat, maar het straatnaambordje ontbreekt en dat is wel jammer. Mensen, die een pakje moeten afgeven, moeten soms uren zoeken. Als je dan niet toe vallig een oud Bolswarder de weg vraagt, maar iemand die een blauw maandag in Eekwerd woont of in één van de andere nieuwbouwwijken, dan zal die slechts de schouders gaan ophalen want als een naam niet aan de muur staat, wordt die voor de burger geen ge meengoed. En onbekend maakt nu een maal onbemind. De bewoners van deze straat vinden het maar hinderlijk, dat hun straat geen aanduiding heeft. En dit is niet alleen hier zo bij de Brouwers- steeg, het geldt ook voor andere stegen, zoals de Driepostensteeg. De gemeente moest hier toch eens iets aan doen. Maar dit terzijde. In principe is de woning symetrisch gebouwd, maar in de loop der jaren zijn er wel verschillen opge treden. Zowel wat het uiterlijk als wat het interieur betreft, zijn er nog al ver schillen. De woning links is meer in oor spronkelijke staat gebleven. Er is een dakraam en er zijn nog kleine ruitjes in de ramen. De deur is wel niet meer van het type onder- en bovendeur, maar nog 2= I niet zo modern als van de rechtse wo- ning, die in een bijzonder goede staat van onderhoud verkeert en waar de bedsteden zijn gesloopt om plaats te ma- ken voor een alkoofje met plaats voor een opklapbed en een wastafel en zelfs een knus keukentje met aparte toilet- ruimte terzijde ervan. Ook is er daar- voor een aparte uitgang gecreëerd en is er een bergplaats gemetseld, rechts op de foto nog net te zien. Boven is een dakkapel gebouwd en eveneens slaapruimte. Het hek glimt van de nieuwe verf en het tuintje is buiten- gewoon onderhouden. Links lijkt alles wat triester en dit is helaas ook zo. De bewoner van het link- se pand, de heer Flapper, in Bolsward en wijde omgeving bekend als voor- drager en gangmaker op feesten en bruiloften, is reeds enkele weken vrij ernstig ziek en opgenomen in Bloem- kamp. Rechts woont mej. O. Gerritsma. Zij is er geboren. Haar vader, de heer Teake Gerritsma die voorheen bij Hol- landia werkte en later in petroleum, boter en vet handelde, en haar moeder Anna Vallinga, zijn er overleden. Vader werd 84, moeder 74. Geen wonder dat mej. Gerritsma aan dit huis is gehecht. Niet dat zij er altijd heeft gewoond. Twintig jaar lang was zij huishoudster bij de Fabers, koperslagers aan de Dijk- straat. Producten van vakman Faber, de laatste te Bolsward in dit ambacht, prij- ken nog in haar woning. Trouwens meer mooie en smaakvolle dingen, zoals ook schilderijen van zelfgemaakt borduur- SS werk. „Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens” staat er op een wandbord, en we kunnen het ons voorstellen, dat dit hier geen holle frase is. Dit huis heeft niet alleen een geschiedenis, het heeft ook sfeer. Het is er een toonbeeld van hoe een oudere woning, mits met liefde onderhouden, tot een prettig thuis kan zijn. Alleen het uitzicht is er niet zo mooi: de schuur van Bekema en de werkplaats van Idzinga, waar boten worden gemaakt. Merkwaardig, dat de huisnummering in de Brouwersteeg niet om en om is, maar te beginnen aan de rechterzijde gewoon doorgaat tot het einde, om dan terug te gaan. Flapper woonde nu op 11. Mej. Gerritsma op f Advertentieprijs 30 ct. per Ingez.mededelingen dubbel tarief s’ ze* v» a r i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1