Te Workum B1LJARTPARTIJ Advertentie n. Alle voorkomende 3RÜKWERKEN wlen spoedig, netjes en tegen concur- reude prijzen gereed gemaakt ter Snel- pdrukkerij van Kerk- en Schoolnieuws. Marktberichten. 2. Re int klein „Sigaren", Bureau uur. 20.—. 7.50. f 2.50. d. PAL, Workum. z.g. f 47.00 a f - 46.00 a - - 45 00 a-—.— - 44 00 a - - 42 00 a - Premie 2de id. 3 wedt een solied Depothouder gC- Viagd voor de verkoop van SIGAREN int klein en groot op zeer billijke voor- wtrden. Irieven onder motto va dit blad. Y. KUIPERS, firma H. Brandknbürgh Zoon, Workum. Marktplein. Abonneert U op; DE KLEINE KAPITALIST Het Financieele Nieuws. P (16de JAARGANG 1895). ^erschfjnt Dinsdag-, Donderdag- Zaterdagnamiddag. op WOENSDAG 16 Januari ’95, aaigifte tot ’s avonds 7 minstens id. id. J. H. v. Dp dien dag om 4 uur wordt het Aierika’spel gesloten - 45.00 a - - 44.00 a - 43 00 a - - 42 00 a - 41 00 a - - 40 00 a - Per Telegraaf. W lief marktgeld wegens Daar gaat zooveel de vingers gebrand. zelf altijd hartelijk en Doorgeschut zijn slechts 2202 vaartuigen BALK, schuld uit de ontvangsten te voldoen. Marktplein, Workum. het marktgeld wegens kramen enz. aan te W, te W, C. T. te W, d. M. te N, te S, V n n n n Fr. Erwten. Boterprijs. Ie keur 2e 3e 4e Laagste genomen vaten n i> genomen 4 J vaten 3 2 1 1 Haver met Kanariezaad iets Overigens onveranderd. BOLSWARD, 3 Jan. Vereeniging. Aan voer 11 en vaten. Boterprijs le keur 2e 3e 4e 5e 6e Laagste «Ja mijnheer, neen mijnheer, ja mevrouw, neen mevrouw, als ’t u belieft, mevrouw.” benevens 2400 KG. kaas. In 1893 en 1133 4 vaten en 7650 KG. kaas; 25011 en 1227^ vaten benevens Prijs zoo iets gewoon moest zijn en dat er in Schot land niet zooveel beweging over gemaakt werd. 2 60 2.55 7.70 7.60 tegen de laagst mogelijke rente, en Beroepen te Enkhuizen cumnaar o/d Veluwe. Aangenomen nalda te IJlst; der. Bedankt Bodegraven Z i enk zee DOOPSGEZ. GEMEENTE. Naar we voorloopig vernemen is dr. J Keulen, j - beroepen predikant bij de gemeenten te Hindeloo- Snelpersdruk pen en te Koudum voornemens Zondag 13 Janu-ma H. BRANDENBURGH ZOON ari, zijne intrede te houden. Marktplein, Workum- Ongedachte toepassing. Een predikant had het in zijne Zondagsschool over het verhaal van Eutychus, den jongeling, dieterwijl Paulus tot in den nacht sprak, in slaap viel, van boven neer viel en dood opge nomen werd. «Wat leert gij uit die ernstige gebeurtenis?” vroeg hij. «Dat dominé’s niet te lang moeten preeken len, maar met het nieuwe jaar moedig de handen aan het werk slaan, om van ons leven te maken, wat er van te maken is.” Czaar Nicolaas II van Rusland heeft bij zijne troonsbestijging aan niet minder dan 20.000 gevangenen kwijtschelding of vermin dering van straf verleend. Von Giers, de Russische minister van Bui- tenlandsche Zaken, wordt steeds zwakkerhij komt niet meer buiten zijn kamer en ontvangt bijna niemand. Zijn aftreden is dan ook zeker. Men verwacht, dat prins Lebonow, de gezant te Weenen, met de portefeuille voor Buiten- landsche Zaken zal worden belast. Carlyle en de letters. Carlyle had een bijzondere hand van schrijven. Een deskundige zegt er van «Wonderlijke en nijdige krabbels springen kris en kras over zijn manuscript sommigen moeten eene »i” met een tittel voor stellen, terwijl andere als een kruis begonnen om een »t” te worden, eensklaps terugsprin gen alsof zij willen duikelen en zoo bet geheele woord waarin zij staan doorhalen. Sommige letters hellen naar links andere naar rechts over sommige zijn kreupel of verminkt, terwijl vele andere ongelijk van hoogte, van vorm, van soort en van alles zijn. o DQ van één jaar, ingaande en Weths. ver tijdelijke verandering van lesuren aan de O. L. S. tengevolge ontbrekend personeel, aan den kweekeling K. Jongsma, voorbehoudens de vereischte goedkeuring, eene gratificatie verleend van f 80.00, wegens diensten bij het onderwijs bewezen gedurende de laatste vier maanden van 1894, machtiging verleend tot voor waardelijke continuatie van de tijdelijke aan stelling als politiedienaar van L. Huttenga, ontheffing voor 2/12 verleend aan W. J. van i Wetering van zijn aanslag in- de H. O. wegens vertrek, benoemd de leden en plaatsvervan- I gende leden van het stembureau voor de ver- ben wij voor dien man te werken Dan mag de hemel weten wanneer wij met al zijne correcties 1” De schrijver lachte er om, als hij dit vertelde. huurprijs te regelen, naar de gemiddelde op brengst van in den laatsten tijd verhuurde ge- meentelanden. Voor den tijd 12 Mei 1895, zijn door Burg. pacht 1. naar Huizum E van Kleffcns ie naar Lisse P S Meerburg te Ka naar Veendam Rutgers van der naar Zwartewaal A. M. Magen- Enschedé C. J Niemeijer te naar Rokkanje J. H. E. Verwejj, naar Ruinen N. van Klaveren Zevenbergen W. Koelman te Rhe- van Nonhuijs te 2.55 a f 2.50 a - f 7.40 a f - 7 00 a - f 3 50 a f 7 75 - 3.50 a - 8 25 f 4 25 a f 4.90 - 4 00 a - 4.40 de doorvaartsrechten van de Harlinger- brug, aan Sj. Hingst voor f 172. de doorvaartsrechten van de St. Jans- brug, aan G. Gerritsma voor f 175. 3. Verschenen Afl. 6 van: flODR HET OOG EENER NAALD. 3 Een verhaal van HESBA STRETTON. ®ompleet in 10 afl. van 32 pagina’s, o tegen den uiterst germgen prijs van 15 cent per aflevering. o Om de drie weken verschijnt eene afl. Men teekent in bij alle soliede Boekh. ollum. T. SLAGTER, uitgever. ten. Daar de huurprijzen over ’t algemeen in den laatsten tijd echter lager waren, meende het Bestuur der Ijsclub, dat ook deze prijs f 360, nog hoog was en heeft zich daarom op nieuw tot den Raad gewend, met het verzoek, den De uitslag van ’t Prijsraadsel Land- of Veldmuis, uitgeschreven door den heer K. J. de VRIES, is als volgt G. v. d. M. te S. N. C. D. te K, J. v. Workum (Herv.) Zondag 6 Jan. Voorm. 9 uur Ds. J. van der Weide (Voor bereiding). Nam. 2 uur Ds. D. Jacobsen (Doop). Workum (Doopsgez Jan. Voorm. halftien Ds. Siemelink Workum (Geref. Kerk) 6 Jan. f Dit blad vermeldt in elk Nummer de i van den Szichten cc.. cij «or den Effectenbezitter. 5. Parrega en vee f 277. 6. de opbrengst van het gebruik van de veemarkt aan G. Mulder voor f 299. 7. de opbrengst van staanplaatsen voor tenten, J. C. Kuipers voor f 134. STAVOREN29 December. In de heden gehouden, door alle leden bijgewoonde Raads vergadering, is genoegen genomen met eene I tiideliike verandering van lesuren aan de O. L. SJ De indruk, dien zulk een gekrabbeld manu- script maakt, is alles behalve aangenaam.” Carlyle was een schrik voor de zetters. Hij maakte zoovele veranderingen in zijne proeven, dat de moeite van corrigeeren en revideeren, veel grooter was, dan het eerste werk van het zetten. Eens zeide de meesterknecht van een Londenschen uitgever tot hem «Waarlijk, mijnheer, gij maakt het ons las tig met uwe correcties, tijd mee heen, weet u Carlyle antwoordde dat een goede zetter aan kiezingen in 1895, en vastgesteld de armvoogdij- I begrooting voor het zelfde jaar. «O, ja wel, mijnheer!” hernam de meester- i BOLSWARD, 3 Januari ’95. Sedert 1890 waren bij het bestuur der als rechtspersoon erkende Vereeniging «Ijsclub Bolsward” in huur eenige landerijen aan de gemeente be- hoorende, om ze des winters te gebruiken als ijsbaan en overigens aan derden te verhuren als greidiand. De huurprijs daarvan bedroeg ongeveer f 478. Daar de ijsbaan en wat tot de exploitatie daarvan behoort, met aanzienlijke kosten is aangelegd en verkregen, verzocht het bestuur aan den Raad, die huurprijs eenigzins te ver lagen. Daar Burg, en Weths. het voortbestaan dezer onderneming niet afhankelijk meenden te moeten stellen van de uitkomsten eener pu blieke verhuring, werd door hen aan den Raad voorgesteld, de jaarlijksche huurprijs te bepa len op f 36 per 36| are of in eene ronde som over het geheel f 360. Met algemeene stemmen werd alzoo beslo- antwoordde fluks een klein meisje. Bedreiging. Ambtenaar van den burgerlijken stand (tot twee heeren, die zeer luidruchtig zijn en ge tuigen bij een huwelijk moeten wezen), ’n beetje stilte als ’t u belieft heeren anders trouw ik u ook. Woordelijk opgevolgd. Kleine Betsy zou met tante bij vreemden uit eten gaan. Zij kreeg haar Zondagsche jurk aan en voordat ze weg gingkreeg ze van mama nog een zak vol raadgevingen mede. «Zorg er vooral voor, Betsy, dat je beleefd bent, en als de menschen je wat vragen, zeg dan altijd ja mijnbeer, neen mijnheer, ja me vrouw, neen mevrouw, als ’t u belieft, mevrouw. Begrepen kindlief?” «Ja, ma.” Zij zat ’s middags aan tafel en het eerste wat haar gevraagd werd, was Betsy, een bordje soep?” En met een fijn stemmetje antwoordde de de doorvaartsrechten van de brug «het Hollanderzet” aan D. v/d Meulen voor f 256. 4. de doorvaartsrechten van de brug «de Ymswoldertille” aan M. Slippers voor f 277. de doorvaartsrechten van de brug te en de overtochtsgelden voor rijtuigen 1 oohjkerd over deze brug aan W. Eekhof voor STAVOREN, 30 December 1894. knecht, «wij hebben hier een zetter uit Edin- kust alhier is aangespoeld het lijk burg. Laatst nam hij een stukje van uwe man> vermoedelijk zeemannen met o copie op, maar liet het vallen als had hij zich 30 Jaar 7- - «Genadige” goedheid riep hij uit, «heb- trui> blauw baaiën onderbroek,^» ertien boven- broek en dito baaitje, waarover oliejas, om vmuu A-ZC4>U U ij gedaan hebben, den middel bevestigd met centiem; hebbende i zeelaarsen aan de voeten. Het lijk is, na gekist te zijn, begraven. STAVOREN, 3 Januari 1895 In het I afgeloopen jaar zijn alhier geboren 32 kinderen (22 J. 10 M.,) ingekomen 27 (19 mannen 8 vr.,) overleden 9 (4 mannen 5 vr.,) vertrok ken 48 (23 mannen 25 vr.) De bevolking is alzoo toegenomen met 2 personen en bedroeg op den laatsten December 802 (419 mannen 383 vr.) Gehuwd zijn 5 paren. De scheepvaartbeweging was in ’t afgeloopen en J vaten. „Frisia” f 47.00 a f 47.50 Aanvoer 21 en J vaten. Totale aanvoer 66 en 2 4 vaten. WORKUM, 4 Jan. BOTER. Marktprijs f 46.50. LEEUWARDEN, 4 Jan. BOTER. Markt 46.50. Aanvoer 175 J en 69 J vaten. van het gedurende vier maanden gesloten zijn als directeur herbenoemd, terwijl in de der Zeesluis tengevolge verlenging en herstel- van bedankte, benoemd werd de heer L. Vos, die de benoeming aannam. met een tonnen inhoud van 157210. Nog kwam in behandeling een voorstel van BALK, 3 Jan. In ’t vorige jaar zijn aan het bestuur, om eene geldleening aan te gaan je waag alhier gewogen 15714 en 894^ vaten deze rente boter benevens de te bepalen aflossing als preférente 2026 oaLIA .1.1 Au nnlironrision Iz. ^nlAA.m Alet 1892 C - algemeene stemmen werd het voorstel van het 12900 KG. kaas. bestuur aangenomen. jEen njet onaanzienlijk verschil dus, waar van de zuivelfabrieken de oorzaak zijn. GAASTERLAND, 3 Jan. Hoe nuttig de sneeuw ook moge zijn, in onze gemeente doet ze op ’t oogenblik geen geringe schade, daar zoowel de boscharbeiders als de anderen nu niet kunnen werken en bijgevolg niets verdie nen. Ook de vogelfiappers hebben nu gedaan, het geen zeer jammer is daar er in de laatste dagen veel wilsters zijn. O tel om xiuLumcr ue iflcieele Beursnoteering van denzelfden e-< -J_j vorigen dag en is in alle een volledige en betrouwbare gids rjjs per 12 maanden franco per post ƒ6. t Wekelijksche Restanten lijst - 8. oor Buitenland en Koloniën -f- extra-porto. oefnummers zijn op aanvrage gratis verkrijg- I en Abonnementen (welke op den lsten van tmaand kunnen ingaan) worden aangenomen bn Uitgever van FRISO te Workum en aan fureau van boven omschreven blad EERENGRACHT 193, AMSTERDAM. BOLSWARD, 3 Januari ’95. In de alge meene jaarvergadering van de vereeniging Ijs club «Bolsward”, die door slechts 14 van de ruim 400 leden bezocht werd, bleek uit de rekening en verantwoordiging van den penning meester, dat de ontvangsten hadden bedragen de uitgaven Voorm. 9 uur en Nam. 2 uur Ds. P. A. Veenhuizen. NED. HERV. KERK. Beroepen Slochteren pelle a/d IJsel Loeff te Stiens dans, cand.; naar Waaxens. Aangenomen cand. te Rijswijk te Wier; naar nennaar Hoogkarspel H. J. Oudshoorn. Bedankt: voor Arnhem G- J. A Jonker te Kralingen; voor Nieuw-Beierland C. H Callen- bach te Dirksland voor Morra en Lioessens D. Sijpkema te Schellinkhout; J van Dalfsen te Kampen. VER. GER. KERKEN. naar naar Sneek H. Bouman te Berli- Naarden A. Middelkoop te Nijkerk naar Oudshoorn c a. D. Ring- g|j^ naar Huizen J. A. Clerq te Hel-reij]8nj voor Helder J. J. Breukelaar voor Rotterdam Ph. Wessels Spoedeischende VERGADERING van den RAAD der gemeente HINDELOO- PEN, op Zaterdag 22 December 1894, ’s voorm. 10 uur. genwoordig alle leden. Afwezig de Voorz. ening der vergadering met lezing der notulen laatst-voorgaande vergadering, welke accoord rden worden, doch waarin op voorstel van heer Van der Kooijdat algemeen wordt !evonden, eene kleine verandering wordt aan- .cht, t. w. het woordje of, voorkomende in eslissing over een mirtmum loon voor dito lieden of grondwerkers, in het woordje en. dedeelingen en Ingekomen stukken. >rdt besloten naar aanleiding van punt: Voorwaardelijk te beschikken over een bijna leloos stukje gemeentegrond. In verband met een schrijven van hh. Ged. er provincie, geene positieve beslissing te i. De aangeboden concept-politie-verordening ‘wijziging van een tweetal artikels, vast te voor Dedemsvaart D. De aangeboden concept-verordening ter uit- ig van art. 178 der gemeentewet, vast te Bunschoten A. van der Sluijs n. rder worden met ingang van 1 Januari a. s. tot weesvoogd en weesvoogdes de I. D. Simonides en mej. G. Simonides—Smit, j- vergadering ten slotte dat het groote a. s. jaar in drieën te huur zal m aangeboden. ,e met tevredenheid het jaar 1894 te hebben te cht en het inspreken van moed voor het jaar sluiting dezer openbare vergadering. Snelpersdruk FRANEKER, 31 Dec. Witte Tarwe 75 kilo f 4.15 a f 4.25. Roode 75 4.00 a - 4.10. Winter Garst 60 kilo f 2.50 a i 3.00. Zomer 60 kilo 2.60 a - 2 70 Witte Haver 50 kilo f Prob. 50 kilo - Sp Kanariezaad 75 kilo 75 kilo Schokkers kleine Platte Boonen Amel. Aanvoer van heden was niet ruim, goeden kooplust 5 ets. hooger. flauwer. W, Y. v. d. H. te W, J. H. te A, H. D. te K, M. de G. te W, D. de B. W. T. te W, Y. S. te W, N. N. te K, J. K. te W, I K. W. te S, P. F. te W, F. T. te W, j T. W. te W, M. v. d. A. te W. f 1263.09 f 1254.44 V I vo - —O-1- zoodat een batig slot aanwezig was van f 8. 65 jaar een derde minder dan gewoonlijk, gevolg De heer W. Propstra die periodiek aftrad werd plaats - ---- den heer Mr. P. Peereboom, die ling. Aan de van een niet ouder dan zonder eenig bijzonder kenmerk. Kleedingrood baaiën hemdrok, bruin wollen broek en dito baaitje, waarover oliejas, om

Friso nl | 1895 | | pagina 2