KANTOORBOEKEN^ Spaarbank te Workum. TE HUUR W. GLASTRA, Koekfabrikant, WORKUM. REKEN1NGPAP1ER BILJARTPART1J Advertentië n. Stads-Burger-W eeshuis te WORKUM. Te Huur op 12 Mei a. s. Marktberichten. EFFECTENBEURS. 4 J. DEINUM. Jan. LANGE W0RKUIY1ERK0EK WORKUMER BLAUWE HONIGKOEK, WORKUMER DEVENTERKOEK EN WORKUMER DRACHTSTERKOEK. Amerika’spel gesloten in groot en klein formaat. 105’ 102’ 811 82’ 160’ 26 34’ 17 43’ 76> 25| 3 bijschrijven of afhalen van rente, opiedereu ZATERDAG, namiddags van 6-8 uur. Men wordt beleefd verzocht alle boek jes deze maand aan te bieden, aangezien daarvoor speciaal zitting wordt ge houden. op WOENSDAG 16 Januari ’95, aangifte tot ’s avonds 7 uur. 7.50. f 2.50. O. Y. FABER EN REINO DE TEMPE. Per Teleg-raaf. van Workum, Januari ’95. 99 veld der talen, zij houdt zich met theologische Naar de mededeeling wroken. vaten 2e Brazilië. Turkije Stad Amsterdam. 99 99 99 99 99 H 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 D 99 geen markt f 46 00. f 47 50. f 58 00. f 54 00. f 49 00. f 50.00. f 44.00. f 49 00. f 49.00. f 48.00. f 54.00. f 49 00. f 49.00. f 47.00. 49.50. Onderstaande KOEKSOORTEN zijn Bekroond met de ZILVEREN MEDAILLE op de Internationale Bakkerij- Tentoonstelling te Amsterdam, 1894: Vriendelijk aanbevelend. Op alle plaatsen worden soliede afnemers gevraagd. 99 99 99 99 99 99 van minderen omvang, 1 beklaagde zich schuldig gemaakt. De uitspraak der rechtbank luidde1 jaar 7 maanden ge- De JAARREKENINGEN van 1894 ten laste het Gesticht worden in den loop dezer week ingewacht bij E. AKKERINGA. D. P. AKKERINGA Langerveld, 3| pCt 3 4 4 3 5 5 5 5 id. id. J. H. V. Op dien dag om 4 in lang en breed formaat. In den Boekwinkel van Y. KUIPERS, firma H. Brandenbürgh Zoon. Marktplein, Workum. Een BURGERHUIS met ruime Tim mer- en Bergschuur c a. op het Zuiden te Workum, bij den Heer T. A. Bekema in huur. Te bevragen bij den eigenaar J. DEI NUM. den heer Stam, ontving I >01A 98 974 ICO’ 80? 112’ densche «Kensington Gardens” bekwaam was, stroomden Vrijdag van alle kanten liefhebbers toe om eens een schaats te slaan. Het ijs kon dezen in den beginne wel dragen, maar hoe later het werd, hoe meer dit twijfelachtig werd 3 41 4 4 4 5 Aan belanghebbenden wordt kennis ge- gegeven, dat gedurende de maand Januari gelegenheid bestaat tot het Commissarissen der Spaarbank, E. AKKERINGA, Voorzitter. C. TJEBBES, Secretaris den gevangenisstraf voor Emil Herrmann. Een o i. veel te zachte straf! (Maandbl. tegen de Verv.) Twee kwartjes vooreen menschenleven. De opvarenden van het schip Carolina, dat bij Egmond was gestrand, hebben aan de bemanning der reddingsboot, welke hen behouden aan wal bracht twee kwartjes aangeboden. Men zou bijna geneigd zijn te zeggen, dat het leven van zulke mannen ook niet veel waard is. totdat zich ten slotte een onrustbarend gekraak deed hooren en de voorzichtigsten op «terra firma” trachtten te komen. Opeens kwam het ijs echter te breken en zag men een vijftig tal menschen in het water spartelen, die ge- lukkig door de omstanders en de maatschappij tot redding van drenkelingen allen op het drooge gebracht konden worden. Velen der Prijs Premie 2de id. van hetgeen het van «wijn” te Op de bank der beklaagden wegens grove knoeierijen de aan- Spaansch en heeft zij zeer grondige studie van gemaakt. Onder de conversatie citeert zij gaarne halingen uit Dante en Goethe, en over Shakes- peares heldinnen heeft zij een ven. BOTERPRIJZEN 7 7 7 7 7 8 9 9 9 10 10 10 11 minstens 20. d. PAL, Workum. uur wordt het z.g. de vele bewijzen van vriendschap belangstelling 6 Januari 1.1. ont- ouzen hartelijken TToor V en vangen, betuigen wij DANK. een flinke ACHTERKAMER C a. met daaraan gelegen Moestuin, aan de Noord zijde van het Post’ en Telegraafkantoor te Workum; de Tuin 5 Maart en de Kamer 12 Mei a, s. te aanvaarden. Ondertroüwd Hindeloopen13 Januari 1895. Kennisgeving aan Vrienden en Begun stigers. Verbannen. De bevolking van het veendorp Nieuw-Amsterdam heeft een man, die wegens gebrek aan bewijs door de justitie was losgelaten uit de gevangenis, waar hij vertoefde beschuldigd van een moordaanslag, uit haar midden verbannen. Een strafbare dienstverrichting. Een beambte van den postpakketdienst zal worden vervolgd wegens een zonderlinge overtreding der jachtwet. Deze wet bepaalt dat het ver voer van wild verboden is veertien dagen na de sluiting der jacht, en een ijverig veldwach ter vond daarin aanleiding proces-verbaal op te maken tegen een besteller, die in zijn kwa liteit een haas te bezorgen kreeg. De haas is in beslag genomen en zal misschien over een paar weken als stuk van overtuiging in de rechtzaal verschijnen. O, Rimmel en Boldoot, helpt Merkwaardig. Uit Porto d’Anzio in Italië wordt het volgende merkwaardige vooral gemeld. Gisterochtend om twee uur ongeveer ontstond te midden van een storm plotseling een wind stilte van een kwartier; tegelijkertijd trad de zee in een paar minuten 50 meters terug, zoo- dat vele visschersschepen plotseling op het droge lagen. De kort daarop terugkeerende golven verbrijzelden de badinrichtingen en overstroom den de halve stad. De materieele schade is zeer groot, schoon men niet denkt, dat er menschen- levens te betreuren zijn. Op de heele westkust van Italië, vooral in i het zuiden heeft men trouwens veel last van stormen en wolkbreuken. in dat artikel, dat koninginnen niet altijd min- ^eve heer A. W.die zaam en vroolijk en zijn. Koningin Margaretha maakt een dering. Zij is niet alleen de mooiste, maar ook de geleerdste vorstin van Europa. Zij tot groot vermaak der duizenden bij duizenden nieuwsgierigen. In het geheel moes- Max Herrmann. Hij had 10781 liter kunst- ten bijna honderd menschen zich een koud bad 1 getroosten. Zondag, middernacht, heeft er eene ont ploffing plaats gehad te Parijs in de Rue Monceau, voor het huis no. 65. De conc:erge dat huis werd gewaarschuwdhij wierp de bom midden op straatwaar zij ontplofte. Alle belendende huizen zijn doorboord door projectielen, tallooze glasruiten zijn gebroken. In een naburige straat woont de heer Atha- lindie als rechter van instructie in de zaak- Ravachol en andere anarchistische zaken optrad. RECTIFICATIE- De winnaar van rijderij te Harich 99 99 Portugal. Columbia Venezuela Obl. 1881 Londen 1889 Geconv. Serie D Loten f 100 SNEBK 15 Jan. BOTER: Aanvoer 140 en 34 Marktprijs 49 00 Vereeniging le keur f 48 50 a f 49.50 keur 48,00 a f 3e keur i 47.00 hij, hoewel niet ernstig, is gewond. De be- I zoekers verwijderden zich daarna en begaven zich naar hun hotel, waar de daderes hare te tegenwoordigen door Hr. Ms. pantserdekschip Koningin Wilhelmina, dat daartoe uit Indië naar Delagoa-baai vertrekt. Volgens V Etoïle Beige is het tractaat, waarbij de Congostaat door België wordt over genomen, reeds geteekend. Het blad voegt er bij, dat het regeeringsontwerp weldra bij de Kamers zal worden ingediend. De Berlijnsche correspondent van de N. R. Ct. seint, dat aan prof. Van ’t Hoff een leerstoel aan de Berlijnsche Universiteit (die van prof Kundt) is aangeboden, maar dat dit aanbod is afgeslagen. Gelijk men zich zal herinneren, heeft prof. Van ’t Hoff door te bedanken een duren plicht vervuld, daar voor een paar jaar, hoofdzakelijk om dezen geleerde voor eene andere buiten- landsche Universiteit te doen bedanken, een kostbaar laboratorium werd gebouwd. Een oud Staatsman in Engeland vierde dezer dagen zijn zestig jarig jubilé als lid van het Parlement. Het is Charles Villiers, 94 jaar oud en sinds 60 jaar voor hetzelfde kies district Wolverhampton zittende in het Lager huis. Alleen Gladstone overtreft hem in parlementaire anciënniteit. De Japanneezen rukken thans tegen Kin-chow op; de Chineezen trekken terug op den grooten muur. Men denkt, dat zij zich daarachter zullen opstellen en den vijand afwachten. Er ligt veel sneeuw op de wegen, waardoor de opmarsch bemoeilijkt wordt De Japanneezen hebben Kaijung bezet. Inhoudsopgave van No. 6 van het Maand blad tegen de Vervalschingen De Overheid en de bestrijding der Verval schingen. Wijnvervalschingen. Onderzoe kingen van levensmiddelen en handelsartikelen, gedaan aan het Bureau voor chemisch en mi croscopisch Onderzoek, Keizersgracht 291, Am sterdam; Directeuren: Dr. van Hamel Roos en Harmens. Controle-onderzoekingen(Bacteriën vrije Melk. Brood en Meel. Beschuit. Wijn. Gerstebier. Cognac. Jenever. Kaneeilikeur. Koek. Levertraan. Vertinde en geëmailleerde Pannen). Saf fraan vervalschingen. Kindersterfte en melk- vervalsching. Wetenschappelijke Berichten. (Het opsporen van antipyrine. Korte Berichten. Hygiëne en Industrie. - Ver- reiding van tuberculose door Spoorwegverkeer. Loodvergiftiging door Snuif. Behande ling en onderzoek van gebrande koffie. Porseleinen tegels. Voeding van kinderen. Vergiftiging door ondeugdelijke kookpannen. Parketvloeren uit lederafval. Kleuren- pbotographie. Veiligheidspapier. De grootste brandstichter. Kan rijst schadelijk werken? Feuilleton. Zonneschijn en mi croben. Over het indringen van cholera- bacteriën in kippeneieren. Verordening tegen het rooken. Bijvoegsel: De boterwet en de discussiën daarover met de Regeering in de Tweede Kamer. Een dichterlijk huwelijk. Niet onaar dig zoo schrijft men aan de N. R. Ct. is dat mr. Bilderdijk, de advocaat van den beklaagde Rootjens, in de bekende Biltsche vervalschings- zaak, een kleinzoon is van onzen grooten dich ter Bilderdijk en dat deze heer verloofd is met de eenige kleindochter van den grooten dich ter Da Costa. Wat de theoriën. Zij is zeer en is een uitstekende kenster wereld. In haar bibliotheek prijken de bekende wer ken onzer eerste geologen Koningin Marga- dat het ijs in den Ronden Vijver in de Lon- retha staat vroeg op en gaat laat naar bed. Zes uren slaap is voor haar het maximum gewoonlijk rust zij niet meer dan vijf uren. Sedert jaren blijft de koningin tot na midder nacht op, om zich aan haar lievelingsstudiën Kououm, Lemmer, Joüre Kampen, Stkenwijk Sneek Gorredijk, Balk Wolvega Langweer, BoLSWARL’, Meppel, Workum, Leeuwarden, 11 14 Heerenveen, 12 KOUDUM, 14 Jan. Geen Markt. VERSCHILLENDE ARTIKELEN. Granen en Ooft. Garst winter 60 kg. f3.00 a f 0.—ld. mindere 60 kg. 12.50 a f2.90. ld. zomer 60 kg. f 0.a f 0 Haver kortevoer 50 kg. f 2.65 a f 0 ld. Probsteijer 50 kg. f 2.60 a t 0.— Paardeboonen f 4.a f 4 50. Duive- boonen f 4.75 a f 5.10. Platte boonen f 4.00 a f 5.00. De Prov. Friesche Bakkers-vereeniging noteert den prijs der Rogge f 118 van het Brood f 0.17. AMSTERDAM, 14 Jan. Koloniale Waren Koffie steeds willig. Beet wortel Suiker vaster. Geraff. iets beter. Noten stil Foelie meer gevraagd. Nagelen eenigen omzet Peper vast. Krenten tamelijk vast Rozijn prijshoudend Sukade flauw. Rijst vaster. Verf waren. Indigo veel omzet. Blauwhout f 5|. Harst f2.80 Terpentijnolie f 12J. Salpeter f 5J. Meekrap onveranderd. Potasch Petersburger f LOJ. Fijne Zaden. Mosterdzaad bruinf 23. Dito geel f 19. Kanariezaad f 14 per 100 kg Karwijzaad f 17. Maankopzaad 19 per 50 kg Vetwaren. Spek traag. Margarine dalend. Kipeieren f 0 90 tot f 1.00. Sterke Drank en Olie Moutwijn f 5J. Jenever Amst proef, f 11 Raapolie vlieg, f 22| vj f21f. Lijnolie vlieg. f21{ vj. f 21. GRANENMARKT. Tarwe op levering weinig veranderd Maart f 139 per 2400 kg. Rogge op levering onveran derd. Maart f 96 per 2100 kg VEEMARKT. Heden aangevoerd 400 runderen, waarvan de prijzen vette le qual 69, 2e qual. 59, 3e qual. 49 cents per kg. 89 Melk- en Kalikoeien f 90 a f 210. 52 Nuchteren kalveren f 8.00 a f 13.00. 560 Vette Varkens 33 a 36 ets per kg. 14 Jan. Nederland. Werkelijke Schuld Gemeente Crediet Obl. Rusland 1889/90 Hope Co 1867/69 1889 Obl in Goud 1884 Poti Tiflis Oostenrijk. Papier Metalieken Zilver Loten 1864 Anno 1853/1884 1888/1889 spreekt vloeiend Fransch, Engelsch en Duitsch, wa> waren gekomen. de Latijnsche taal; daarenboven aard schlJnt dit bezoek niet geweest te zijn, het Grieksch althans kort nadat de vreemdelingen waren binnengelaten knalden schoten en werd het ge roep moord gehoord, ’t Bleek dat de jongste der dames twee of drie schoten met een re- essai geschre- v°lver op den heer W. had gelost, waardoor - L.-2 u i - J ta Zij beweegt zich niet alleen op het studie- zoekers verwijderden zich daarna vraagstukken evengoed op als met Darwins vredenheid te kennen gaf, zich te hebben ge- wroken. Naar de mededeeling van laatstge- bekwaam in de kunsthistorie noemde is teleurgestelde liefde oorzaak van deze van de planten- misdaad. De vreemdelingen zijn kort daarop door de politie in bewaring genomen. Ijsvermaak in Londen. Op het gerucht, te wijden. Zij vertaalt Latijnsche verzen van alle klassieke auteurs. En bij al die drukte vindt zij toch nog den tijd een goede konin gin voor haar volk te zijn. Wijnvervalschingen. De volgende voor de rechtbank te Offenburg behandelde zaak moge dienen als een staaltje publiek soms onder den naam drinken krijgt. Op de bank der beklaagden onvoorzichtigen, die op andere plaatsen nog bevonden zich wegens grove knoeierijen de bleven rijden baalden verder nog een nat pak, wijnhandelaars Max Herrmann en Emil Herrmann I telkens uit Oberkirch. De voornaamste vervalscher was wijn gemaakt, in dier voege dat hij bij een 1 hectoliter water 40 tot 45 pond suiker deed en dit mengsel dan met zuren wijn «versneed.” Verder vermengde hij een groot gedeelte zijner wynen met suikerwater, door bij zes hectoliter wijn, één hectoliter suikerwater te voegen, j Eindelijk mengde hij 230 hectoliter witte wijn met 230 liter kersensap, om aan den wijn de kleur van den zoogenaamden Weissherbst" te Van de daders is geen spoor te ontdekken, geven. Deze vervalschte wijnen verkocht hij j tot vrij hooge prijzen als goede, zuivere natuur wijnen. Aan dergelijke vervalschingen, ofschoon had ook de tweede De winnaar van de 2e premie bij de hard- vangenisstraf voor Max Herrmann en 2 maan- rijderij te Harich was niet J. Zwering maar J. de Vreeze te Bakhuizen. Italiaansche koningin kan ver telt het Engelsche tijdschrift Woman at Home zijn lezers, speciaal zijn lezeressen. Het heet UglUUCU Ulül Cl 11 IJU LLUU- IJ - 7 ook niet altijd geleerd I z*°h kortelings te Tessel als arts had gevestigd uitzon- ’n de P>aate van d Woensdagavond bezoek van twee dames en een heer, die met de avondboot van den vasten i i - i.-yan vriendschappelijken

Friso nl | 1895 | | pagina 3