1 DRUKWERKEN worden spoedig, netjes en tegen ooncur- reerende prijzen gereed gemaakt ter Snel persdrukkerij van s I Per Telegraaf. Overname. HENDRIK LEENSTRA. Advertentie n. ui Alle voorkomende De Goedkoopste Bijbels es Testamenten zijn te WORKUM verkrijgbaar bij Marktberichten. Kerk- en Schoolnieuws. ver- staat I De inschrijvingen luidden als volgt in was zon- Dit ook niet te verwonderen. (het was op dezelfde gedoofd, laten we in ’t De nieuwe toren in Hooger en slan- in Dl 1 Snelpersdruk Firma H. BRANDENBURGH ZOON Marktplein, Workum. op soo bev 5 ’t oude tractement, f 600, en wijle de nieuwe titularis iemand blijkt te zijn, die voor zijn taak ten volle is berekend. Ook andere leden sympathiseerden met ’s ontvangst en uitgaaf goedgekeurd tot een drag van f 22648,92|, waaronder een baga telletje van f 22066,47^ gemeente-subsidie. Programma’s van een glazen dakpan ’s-GRAVENHAGE, 19 Juni ’96 TWEEDE KAMER De Kieswet is heden aangenomen met 56 tegen 43 stemmen. zijn B ditie doelmatige bemesting werking e. voldoend geweest, is zeker. - 26800 - 26700 - 26300 - 25400 - 25000 - 24536 - 24098 - 23998 de heeren Vos en PG CC en door afschuwelijke ziekten gedecimeerd, zoo- dat het einde niet meer ver weg kan zijn. Een wonderdier. Door het warme weer heeft een jeugdige snoek de Amsterdamsche grachten verward met zijn frissche sloot en is tot nut en vermaak van de straatjeugd in een mandje eerst op een zolderschuit en toen op Y. KUIPERS, firma H. Brandenburgh Zoon, Workum. Marktplein. uit deze omstrekendat bij zijne velden drie maal had laten besproeien. Wel zijn hier ook andere factoren bij werkzaam geweest, als en zorgvuldige grondbe d.doch dat het juist ter tijd en besproeien ook hier van invloed is bewoners «er leelijk aan toe.” De nijvere menschen lijden groote schade, daar slechts weinig gered is en de inboedel te laag ver zekerd was. Huis en inboedel waren in nWoudsend" verzekerd, het hooi in ^Brussel.” KIPPENBURG, 17 Juni, lieden middag en uit het dak en nog geen Over Prob. Tot ooze diepe droefheid overleed heden, in de hope des eeuwigen levens, zacht en kalm, na een lang durig en geduldig lijden, onze ge liefde eenigste Dochter Siebrigje in den bloeienden leeftijd van 16 jaar en 9 maanden. Workum, 16 Juni 1896. S. BANGMA. T. BROUWER. het hun ook duidelijk, dat js wederom ongeveer 1 II. A. boschgewas Koudum i (ejgen aan den heer O. W. Star Numan te ’s-Hage) afgebrand. Tot 12 uur in den nacht heeft men gewerkt. Teneinde verdere uitbrei ding zooveel mogelijk te voorkomen heeft men een’ lagen wal om het perceel gelegd. Of is, dan of het oude plaats) niet goed was Y. KUIPERS, firma H Brandenburgh Zoon. Depothouder van het Neder landsch Genootschap Ondergeteekende de ZAAK van den heer HENDRIK de VRIES overgeno- Ilieil hebbende, beveelt zich bij zijn ge ëerde Stad- en Landgenooten beleefd aan tot het leveren van MANUFACTUREN, GAREN, BAND, SAJETTEN, GEBREI DE GOEDEREN enz. Onder aanbeveling. Zuidend, Workum. zaak wilde opnemen. Natuurlijk werd het aanbod met graagte aangenomen, de Shah ging naast den ingang van den winkel zitten en begon tegen zijn hovelingen de winkelwaren aan te prijzen. Dezen durfden natuurlijk de aanbiedingen van den koninklijken koopman 1 was Fran. Cl. OOSTSTELLINGWERF, 16 Juni. Door den regen en het warme weder, zijn de veld en tuinvruchten hier in den laatsten tijd merk baar veranderd. Alle staan ze even schoon en zonder ongelukken zal er een goede oogst vol gen. De aardappelen zijn zoo gewassen, dat zij weldra overal in bloei zullen staan. Enkelen, die zich beijverd hebben om ze vroeg klaar te krijgen, eten ze reeds en men roemt de kwa- heeren Fennema’s idee; waardoor ’t voorstek Dit is trouwen8’ by de vele droogte, van Burg, en Weth. met 10 van de 14 stem men werd verworpen. Aan school no. 1 (gecombineerde school jongens en meisjes) die 1 Sept. a. s. wordt geopend, werd ’t zelfde personeel benoemd, dat thans werkzaam is aan scholen 1 en 2. Aan dr. J. C. Oudemans, leeraar in dier- en aan de H. B. school, werd op verzoek tegen 31 Aug. a. s. e. v. ontslag ver leend. De arme zwarten werden verjaagdverdelgd R. Visser te Scbarl, en eigen van tijds in vlammen opgegaan, in ’t hooilandzijne vrouw en 1 om hier moedwil of onvoorzichtigheid de oorzaak is, dan of het oude vuur (het was op dezelfde opmaken van den kochte voorwerpen en ontvangen was met den winkelier. SNEEK, 18 Juni. Dinsdag j. 1. waren van Fokke, om in aanmerking te komen voor de nette kerkje en voor het dorp. Ontwerper en betrekking van Secretaris-Boekhouder bij de aannemer beiden hebben eer van hun werk. Algem. Armvoogdij. STIENS. 16 Juni. Het besproeien der FRANEKER, 15 Juni, f 4.80 a f 5.00 f 4.80 a f 4.90 3.10 3 05 f 0.— afO.- f 5 75 a f 6 35 In de raadszitting van adressen ingekomen Rechtszaken. P. Vliegenthart voor de Recht bank te Dordrecht. Veroordeeling van een predikant wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. Correspondentie. Herhaalde Waarschuwingen. Kunsttrommel- vliezen van Nicholson. Haarlemmerolie. veer 25 wagens pas gewonnen hooj in de De Shah wandelde dan langs de win- schuur) anderen meenen (zou het mogelijk zijn?) kele. totdat hij bij een kwam die hem beviel, dat de felle zonnestralen door Hij wendde zich tot den eigenaar met de vraag, als brandglas het hooi hebben doen ontbranden, of bij hem voor een dag als compagnon in zijn Hoe het zij de plaats is afgebrand en de Het Nuts-departement Edam zal een gedenksteen plaatsen voor Jan Nieuwenhuijzen, in het gebouw waar de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen daar ter stede in 1784 is gesticht. De gezondheid van den Russischen Tsaar moet wel iets te wenschen overlaten. Het ongeluk op het Chodynskiveld en de vermoei enissen der kroningsplechtigheid schijnen hem i zeer te hebben aangetast. Toch hoopt men, dat hij den 26sten dezer te St. Petersburg zijn plechtigen intocht kan houden. De laatste van zijn stam. Guichen Bay Jack is naar de eeuwige jachtvelden gegaan. Uit Adelaide schrijft men Hij was onze gezien. Voor vier weken haalde hij nog van het Millicent station munitie en levensmiddelen en trok daarop, vergezeld van eenzaam zijn weg het bosch in. Plotseling kwam de hond alleen op het stationtwee politie agenten gaven gehoor aan zijn aanhou dend geblaf en volgden hem; reeds van verre werd hun het doel door een groot aantal roof vogels aangeduid. De inboorling lag daar, kalm gestorven, naast hem zijn geladen geweer; de dood scheen plotseling ingetreden te zijn. Met Bay Jack sterft een eens zeer voorname plantkunde stam uit; hij is ongeveer 70 jaar oud gewor- i- den en zag in het jaar 1836 kolonel Light met zijn schip Rapid landenhij hoorde alhoe wel onverstaanbaar voor hem, hoe op den 28en December van hetzelfde jaar, op de plaats waar nu de bloeiende stad Glenely ligt, de plechtige proclamatie voorgelezen werd, waarbij de kolo nie Zuid-Australië in ’t leven geroepen werd. De dood van dezen «laatste van zijn stam’ herinnert er aan boe snel de inboorlingen van Australië uitsterven. Op Tasmanië bestaat er lang geen meer de laatste inboorling, Trura Nini, stierf in het jaar 1876; in Victoria, waar zij allen tot Chris tendom overgingen, l ongeveer 700, en in de kolonie Zuid Australië nemen over hem als volgt. in het gansche Zuid Oosten van wenscht*e te komen, kolonie Zuid-Australië welbekend en zeer ZEd. wou nu handhaven tot tijd zijn trouwen hond, H. Brouwer en T. Bijlsma Leeuwarden f 28200 W. Krikke, Oudehaske D. Damstra, Leeuwarden J. W. de Jong, Lemmer S. T. de Vries, Parrega G. Anema, Midlum F. R Feenstra, Bolsward L. Vos en J. Jorritsma Bolsward G. Dijkstra, Het werk is gegund aan Jorritsma te Bolsward. WARNS, 17 Juni. Eergisteren Maandag ;e bewoond door A. aan den erven S H. Schrale alhier binnen een paar uren Visser zelf was kinderen zouden juist het middagmaal gebruiken, toen een der kinderen rook in de schuur ontdekte. Een oogenblik later laaiden de vlammen aan alle van zich ten koste van zijn zijden uit het dak en nog geen twee uur later Een van zijn grap- lag alles plat. Over de oorzaak worden bezoek aan den bazar te brengen, j allerlei gissingen gemaakt. Enkelen beweren, ■gezeld door zijn voornaamste boogwaardig- dat hooibroei de schuld heeft (er wayen onge- 25 wagens pas gewonnen hooj in de SNEEK, 18 Juni. De pogingen, die hier worden aangewend, om op 31 Aug. a. s. een algemeen kinderfeest te organiseeren, schijnen met een gunstigen uitslag te zullen worden bekroond. Reeds circuleeren lijsten ter infeeke- ning, waarop vrijzeker belangrijke sommen zullen worden ingeschreven. BOLSWARD, 17 Juni ’96. Bij de heden morgen ten raadhuize gehouden herbesteding tot demping van de vaart langs de Dijkstraat en Schildwijk met bijbehoorende werken, werden bedraagt hun aantal nog n briefje8 ingeieverd. do Irnlnnio 7,nidA iiafraliö 1 zij steeds door in aantal af; voor 60 jaar telde de stam, die zoo pas met Bay Jack uitgestorven is en zich in kleeding en bewape ning van de anderen onderscheidde, nog onge veer 3000 zielen. Men schat het getal der Australische negers op 55,000; daarvan wonen minstens de helft op het nog weinig met de beschaving in aanraking gekomen Queensland. Nog enkele tientallen van jaren en zij zullen van de aarde verdwenen zijn. Een wonder is dat niet; de ruwe en geweldplegende blanke pioniers brachten hun allerlei kwaad, niet min der de Chineezen die in Australië bijna in even grooten getale als de inboorlingen voorkomen, middag is de boerenhuizingi en 1000 kran (één en Schijndel naar Borne A. J. den wallekant gehaald. «Bepaald van het spuien” zeiden de visch- kundigen, want blijkbaar gevoelde de vierponder zich niet thuis in bet Singelwater. Amechtig kwam hij boven en liet zich vangen als een onnoozel stekeltje. ’t Was een gebeurtenis voor de wandelaars op den Singel bij de Paleisstraat, en een poos stond alle handel en bedrijf stil om naar het ongewone dier te kijken. ’t Zal niet lang meer duren of het visch- recht in de grachten wordt verpacht. Amst. Ct. f 34.00 a f 35 00 - 32 00 a - - 31.00 a - 30.00 a - 29.00 a - - 27.00 a - 26 00 a - Fer Telenraaf. LEEUWARDEN, 19 Juni BOTER. Markt f 34.00. Aanvoer 582 J en 121 j vaten. niet afslaan, al deze hen leelijk »afzette” kran is f 0,50) vroeg voor dingen, die nog geen tien kran waard waren. Afdingen niet toegestaan en er ging niemand weg der iets gekocht te hebben. Waneer de win- kei zoowat leeg was, liet de Shah een lijst werkelijken prijs der deelde hetgeen er meer j midden. HEMELUM. 18 Juni, ons dorpje is bijna voltooid. de h.h. N. G. Bouma, J. van Loon en ker dan de oude is hij een sieraad voor het t voor aannemer STIENS. 16 Juni. 1_„ _„r Wijders een verzoek van t bestuur der Chr. aardappelen met de bekende bouillie bordelaise, school om een filterbak te mogen plaatsen op daf. reeds hjer en daar is begonnen, zal weldra Gemeentegrond. jD vone werking zijn. Te betreuren is het, De rekening der^Alg.^ Armvoogdij werd in daj. ;n dj(. OpZjcht nog zooveel vooroordeel be- __x x ...x c j i j x„x be_ 8jaa|. Nadeelig kan dit wezen ook. Nog onlangs vernamen we van een groot verbouwer, die kort geleden zijne resteerende aardappelen u Gymnasium en H. B. school hooger, véél hooger zelfs verkocht dan iemand keurde de Raad onveranderd goed. - Een drukke discussie voerde men bij 't punt: «regeling der jaarwedde van den secretaris boekhouder der Algemeene Armvoogdij B. en W. hadden in een vorige bijeenkomst reeds voorgesteld ’t tractement van bedoelden functionaris met f 400 te vermeerderen en al- zoo te brengen op f 1000. De heer Fennema, Wethouder, deelde thans mee, dat hij van zienswijze was veranderd, sedert de titularis, dien men voor ’t Boekhou- derschap op ’t oog had, niet in aanmerking Gaast n Ferwoude Warns il k W ol f WOL. Makkum Vf 19 99 99 3 40 - 2 76 - 2 92 - 4.00 - 4 95 H. Veder, te Beetgum N. Y. van Goor, te 1 1 99 99 99 99 vaten 99 99 99 99 Bedankt Rotterdam Dirkshorn f 3.10 - 2.66 - 2.82 - 3.90 - 4 40 DE Boterprijs. Ie keur 2e 3e 4e 5e 6e Laagste genomen 19 14 6 4 3 4 1 genomen vaten w 99 Zomer Witte Haver Workum (Herv.) Zondag 21 Juni, Voorm. 9 uur Ds J Broekers van Molkwe- rum. Nam. 2 uur Ds. J. van der Weide. 21 Juni. H. Prins Avonds 5 den Bjjtel. Voorm. 9 uur Ds. van Vroomshoop. uur Ds. W. van Witte Tarwe 75 kilo Roode 75 kilo Winter Garst 60 kilo f 3.15 a f 3.40 CO kilo - 3.15 a - 3 40 50 kilo f 3.05 a f 50 kilo - 3.00 a Sp. Kanariezaad 75 kilo Fr. 75 kilo Erwten, Schokkers f 4.00 a - 7.50 4.50 a - 7.75 f 3 60 a f 3 75 - 0.- a - 0.— f 5.00 a f 28 00 naar Kubaard H. Bergumerheide M. naar Sint-Michielsge- P. de Groot te Koedijk naar Ootmar- (toez.) H. Pos, te Losser. naar Losdorp B. H. Gust, cand. De Lier K. Eekhof, te Werk- Nieuw-Buinen H. G. Tombeek, te Roswinkelvoor Zuidzande J. O. van Hoeve, cand. te Utrechtvoor Hoogersmilde J. C. van Hoeve, cand. te Utrecht. VER. GER. KERKEN, voor Amersfoort H. voor c. a. EEN VORSTELIJKE GRIL. Nasr-ed Din, de onlangs overleden Shah van Perzië, hield er hovelingen te vermaken, pen was een verb heidsbekleeders, en daar dan voor koopman te spelen. 1 21 Juni. Voorm 9 uur Ds. W. M. van der Schans (Voor bereiding). 21 Juni. Nam. halftwee Ds. W. M. van der Schans. Workum (Doopsgez.) 21 Juni. Voorm. halftien Ds. Siemelink. 21 Juni. Voorm. halftien Dr. J. Keulen. 21 Juni. Voorm. 9 uur Ds. D. Haars van Zjjldijk (Gron.) Workum (Geref. Kerk) 21 Juni. Voorm. 9 uur en Avonds 5 uur Ds. P. A. Veenhuizen. Heidenschap (Herv.) Zondag 21 Juni. Voorm. 9 uur en Nam. halftwee den Heer W. Val- lentgoed, Godsdienstonderwijzer IJlst. NED. HERV. KERK. Beroepen: naar Enter D. J. van Aalst, cand. te Hoorn; naar St-Michielsgestel A. P. de Groot, te Koedijk van 't Hooft, te Nootdorp Doornveld, te Wierden naar de Jong, cand. te Utrecht stel A. sum Aangenomen i te Groningen. Bedanktvoor hoven voor kleine Platte Boonen Amel. Wit Klaverzaad per kilo I 0,85. GRONINGEN, 16 Juni. 60 kg. W. Garst 48 Dikke Haver 50 Probsteier 72 kg. Inl. Rogge Paardeboonen BOLSWARD, 18 Juni Vereeniging. Aanvoer 51 en Boterprijs le keur 2e 3e 4e Laagste Aanvoer 30 4 en s vaten. Totale aanvoer 135 en 4 vaten. KAAS. Aanvoer 12358 k.g. Aanvoer 47 k.g. WORKUM, 19 Juni. BOTER. Marktprijs 34.00. ONDERWIJS. Benoemd tot hoofd der chr. school te Pingjum, de heer J. Hesling te Koudum te Exmorra de heer M. W. Camping te Pingjum. J vaten „Frisia” f 34 00 a f - 32.00 a - - 31.00 a - - 30.00 a - - - 27.00 a -- Aanvoer 30 en j vaten. Nagel f 21.00 a f 28.50.

Friso nl | 1896 | | pagina 2