1 Anten Kei BOCKBIO Algemeene Boekhandel. Ontvangen: Nieuwe witte Jurkjes, witte Doeken, Dames Boezelaars, Huishoudschorten, ZakdoekenHeeren Strikken. Firma T. Schuitemaker. SCHERTS en LHIM. Copiëerwerk. Schrijf- en Copiëerwerk TV Het Financieele Nieuws. fijne Leverworst a 25 cents per pond. Gerookte Tongen, Hammen S. L. de Jong. De Goedkoopste Bijbsh en Testam Advertentiën. p!j°PjTen-arkt’ Eerste kwaliteit eigen gerookt SPEK a 40 cents. Gesneden Rookvleesch a 16 cents per ons. Marktberichten. Kerk- en Schoolnieuws. Workum. Wed. A. SÜTORIOS. De Kleine Kapitalist Keizersgracht 258 Amsterdam. Een kostelijk boek met eene schoone keuze Voordrachten in proza en poëzie, allen zonder zangen daardoor gemakke lijk voor te dragen. Prijs franco per Vraag steeds PRUIKSMA’s S. PKlIHhillA, Nieuwste Komieke Voordrachtenboek met eene rijke keuze splinternieuwe komieke Voordrachten, Voorlezingen, komieke scènes enz. in proza en poëzie. of adminis’ratie-zaken. post f 0.55. ■4 Makkum PlNGJUM Da. Ferwoude W Ds. Gaast Molkwerüm 1) zijn reis op Roode vrouwen zijn bijna alonbfa ppn dnnnp ze Snelpersdruk. Y. KUIPERS. Workum. de inteekeningslijsten zooveel genialiteit; WoRKUM Zuid. f 4 25 - 3 22 - 3 47 - 4.80 - 5 65 f 6 75 zijn te WORKUM verkrijgbaar bij Y. KUIPERS, firma H Brandenbürgh Zoon. Depothouder van het Nederlandsch Genootschap Ondergeteekende beveelt zich aan tot het verrichten van geloopen. der BEIERSCH BIERBROUWERIJ „de Amstel’’ is weder verkrijgbaar.' Aanbevelend van aardze leiden een i brengen de nachten door zijn landgenooten een beter inzicht in medische zaken te geven. Eergister is het stoffelijk overschot van vorstin Marie Louise van het vorstelijk paleis te Sofia overgebracht naar de katholieke kerk. Te 10 uur verkondigden kanonschoten het begin der plechtigheid. Vorst Ferdinand zelf en acht oversten plaatsten de verzilverde met goud afgezette kist in den met acht paarden j bespannen lijkwagen. De stoet werd geopend door den prefect van politiedaarop volgden twee bataljons infanterie, vier kannonnen, twee regimenten cavalerieveteranende oversten van alle regimenten, drie wagens met kransen (2500 in aantal), gardemuziek, de geestelijkheid met den aartsbisschophet bof en daarna de lijkwagen omgeven door de ministers en de hooge gasten, onder wie ex-koning Milan van Servië in generaals-uniform, de afgevaardigden van 100 steden, de vertegenwoordigers van alle godsdiensten, behalve die der Bulgaarsche orthodoxe geestelijkheid, hetgeen aanleiding gaf tot scherpe afkeuring. De indrukwekkende stoet werd gesloten door de cavalerie met vier kanonnen. De kist werd voorloopig in de kerk bijgezet terwijl daarna een plechtige mis werd gehouden. der aardesoort alles behalve gemakkelijk gaat. Te Haricb zal er eveneens wederom worden uitgegravenook daar zit in verschillende stukken weiland eene aanzienlijke hoeveelheid. YPECOLSGA9 Febr. Terwijl men deze week bij den landb. J. L. Nauta alhier bezig was met «inhooien” kreeg de knecht W. C. 17 namens zijne Echtgenoote en deren, zijn haltelij ken DANK de vele bewijzen van den 8 Febr. j.l. ontvangen. Vuurtoren onder Workum. Tj BROUWER. LEEUWARDEN, 10 Febr. BOTER. Markt f 52.50 a f Aanv.-wr 20 en 18 vaten. middel van een draagbaar zak-telegrafie toestel met het hoofdbureau, gaf het telegram tot uit betaling af en ontving telegrafisch bericht dat alles in orde was; daarop verbond hij de door gesneden draad weer om ieder spoor te ver wijderen. De persoon die te München telkens de 2000 Mark indebleek de broeder van den hoog begaafden oplichter te zijn, die zich legitimeerde door middel van een nagemaakte militaire pas. Het bestuur der Beiersche posterijen heeft maatregelen genomen dat dergelijke oplichterijen niet meer kunnen voorkomen. De Engelscbe reiziger Lloyd is men nog steeds bezig met het uitgraven mergel (20sie Jaargang 1899). Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. De goedkoopste Beurscourant, tevens volledig, onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 mranden franco per post 6. Met H ekelijksche Restanteniijst 8. Voor Buitenland en Koloniën -f- extra porto. Proefnummers zijn op aanvrage gratis verkrijg- j baar en Abonnementen (welke op den Isien van 'elke maand kunnen ingaan) worden aange nomen bij de Uitgevers van deze Courant en aan de Bureelen van bovenomschreven bladen: Boek Binderij. Levering van alle Dag- en Weekbladen en plaatsing van Advertentiën Y. KUIPERS, firma H. Brandenbürgh Zoon. Marktplein, Workum. f 3.75 - 3.12 - 3.42 - 4.70 - 5 40 BOLSWARD 9 Febr. Boterprjjs f 52 50. Totale aanvoer j en 3 J vaten. WORKUM, 10 Febr. BOTER. Marktprijs 52,50. luk. Twee der teenen drongen n. 1. ruim I halverwege in zijn lichaam en braken toen af. Aan h.h. Doctoren Hertzberger van Sneek en Meinesz van Woudsend mocht het met veel moeite gelukken de teenen te verwijderen. Deze aanvankelijk glad, kwamen groen en blauw te voorschijn. De toestand van den patiënt is -p ’t oogenblik vrij gunstig; hij ligt op een tafelmorgen (Vrijdag) mag men hem naar de ouderlijke woning te Woudeend voeren. verlof een feeren. Daar wilden blijven bare afbeelding van hen wilden ze toestaan dat ze Geen enkele was meer dan 1,2 M. lang. Allen waren zeer goed ontwikkeld, de vrouwen waren zwakker dan de mannen. Hun kracht is buitengewoon groot; armen en borst zijn flink ontwikkeld. Mannen en geheel naakt, ze dragen slechts een dunne schort van boombast. Als wapens dragen ze lansenbogen en vergiftige pijlen. Ze zijn j advertentie. ondergeteekende betuigt, mede Levie Adeldom Kin- mededeeling. Uit logeeree. Een amusante vei meid in Amsterdam. ErwtenSchokkers kleine 60 kilo 3 90 50 kilo f 3.45 a f 3 50 50 kilo - 3.45 a - 3 47j f 0— a - 6-a f 0 - 9.- 8.50 voor belangstelling op deur. "ÈZn'ïachbüi geloopen. Dvn gumr van mijn schoonmoeder verlost werd enz. enz. SLAGER. Een geraffineerde oplichter. In den zomer van het vorige jaar werden te München achter eenvolgens 5 telegrafische postwissels uitbetaald, elk van 2000 Markdie volgens telegrafisch bericht te Geisenfeld gestort waren. Daar alles in orde scheen en de ontvanger zich voldoende legitimeerde, had de uitbetalende beambte niet de minste achterdocht. Het bleek echter weldra dat de postwissels valsch waren. Alle navor- schingen waren te vergeefs. Men begreep dat de dader onder het telegrafie-personeel moest schuilenverschillende personen werden in hechtenis genomendoch moesten weer los gelaten worden. De dader, een postbeambte, werd eindelijk aangewezen door een door hem bedrogen vrouw. Lang duurde het voor a - 8 00 a - 6.00 a - f 5.75 a f 6.60 5 20 a - 5.40 Voorm. 9 uur uur Ds. P. A. I INHOUD: Een schommelpartij. Op de Mooi Grietje. Mijn eerste Mijnheer Smitman. Een huwelijks advertentie. Op een bruiloft. Anderhalf. 1 Een pleidooi. Een geheime rgadering Een keukenprinses. De nieuwe - Om den hoek van de Vrouwenlist. - Er in Een ongelukkig geluk, Hoe ik FRANEKER, 6 Febr. f 5.50 a f 5.55 - 5.50 a - C ken. Het menu bestaat bij afwisseling uit boonen en groene en WARNS, 9 Febr. kerkbuurters aan de postautoriteiten gericht, om mede ten gerieve van de bewoners van Laaxum en Scharl in gezegde kerkbuurt eene brievenbus te plaatsen is afgewezen. Bij deze afwijzende beschikking werd kennis gegeven dat een gelijkluidend verzoek van de Laaxumers en Scharlers gaarne toegestaan zou worden GA ASTERLAND, 8 Febr. Moesten de vorige week onze arbeiders wegens de vorst het werk staken, thans hebben ze het wederom kunnen hervatten. In het Oudemirdumer klif van eene aanzienlijke hoeveelheid is reeds Geboren: Mar(jke, Dochter van SIMON SCHOTANUS en ANNA SCHOTANUSDijkstra Workwmer-Nieuwland8 Febr. 1899. Hij vermeent te kunnen verzekeren dat alles op nette en nauwkeurige wijze door hem zal worden i itgevoerd. Workum, Februari 1899. f 7.50 a f 9.— - 7.00 a - 8 00 GRONINGEN, 7 Febr. 60 kg. W. Garst 48 Dikke Haver 50 Probsteier 72 kg. Inl. Rogge Paardeboonen Franco toezending na ontvangst van postwissel a f 0.55 of van elf blauwe postzegels door J D DIJK boekhandelaar uitgever, Nieuwe Kijk-in-’t Jatstraat, Groningen. Witte Tarwe 75 kilo Roode 75 kilo - - N. Winter Garst 60 kilo f 4.20 a f 4.80 Z. Garst 60 kilo - 3 90 a - 4 10 I Witte Haver Prob. Sp. Kanariezaad 75 kilo Fr. 75 kilo BI. bl. Lijnzaad f 0 Wit bl. Slagljjnzaad j Platte Boonen I Amei. Oude vriend: »Ik geloof niet dat je de waardigheid van je positie ophoudt.” Baron-miljonair«Natuurlijk niet, daar heb ik mijn rentmeester voor.” echter vreedzaam zwervend leven en in 60 tot 90 cM. hooge hutten. Duur leven. Of ’t in Zuid Afrika ook een duur leventje is Iemand, daar woonachtig en plan hebbende om het volgend jaar een uitstapje naar Neder land te doen, schrijft o. a Een vrijgezel betaalt voor kostgeld van f 72 tot f 90 per maand, in Johannesburg zelfs f 150. Voor het inbinden van een boekje betaalde bij f 3.30, waarvoor men in Nederland 35 ets. vraagt. Een goed pak kleeren kost f 72, een hoed f 7.50, een dito hooge f 15, een stuivers schrijfboekje 30 cents., een retourkaart per spoor in Nederland f 2.85. in Zuid-Afrika f 18. een glas bier 60 ets., een sigaar 30 ets. Wie daar heen wil om «onder dak” te komen, houde rekening met de uitgaven vóór hij zijn avontuur gaat beginnen. Dwergen. is dezer dagen teruggekomen van door Midden-Afrikawe'ke tocht hij gemaakt naar boven gewerkt, hetwelk door de zwaarte heeft in gezelschap van twee kleurlingen als bedienden en eenige dragers. Het merkwaar digst is zijn tocht door het groote oerwoud dat vlak onder den Aequator ligt en waar hij een dwergstam heeft bezocht. Op den len October 1898 had hij den post Beni in den Kongostaat aan de Semlikirivier bereikt en kwam toen in het oerwoud, waar hij 20 dagen verbleef. De wilde dwergen die hij daar zaghielden zich eerst op grooten afstand Slechts eens, in bet midden van het dorp Holengazag Lloyd zich door aantal dwergen omringd, die hem een kwamen brengen. Ze vertelden dat ze reeds vijf dagen in de verte den karavaan ge volgd waren. Ze schenen zeer vreesachtig van aard en verborgen bij het spreken het gelaat. Lloyd bracht een nacht in hun dorp door. Den volgenden dag gaf hun opperhoofd hem groep van 15 dwergen te fotogra- ze echter niet onbewegelijk was het onmogelijk een bruik- van hen te maken. Wel gemeten werden. Workum (Herv.) Zondag 12 Febr. Voorm. 9 uur Ds. W. Groeneweg, van Sta voren. Avonds 5 uur de heer J. Zalman, Zendeling onder Israël (Collecte). 12 Febr. Voorm. 9 uur Ds W van den Bjjtel. Avonds 5 uur waarschijnlfik geen dienst. 12 Febr. Voorm. 9 nur Ds Homan, van Witmarsum 12 Febr Nam halftwee Ds. W. v. d. Bijtel, van Makkum. 12 Febr. Voorm. 9 uur W. M. van der Schans. 12 Febr. Nam halftwee W. M van der Schans Workum (Doopsgez.) 12 Febr. Voorm. halftien Ds T. H Siemelink. 12 Febr Voorm. halftien Ds. j Deenik, van Stavoren. Workum (Geref. Kerk) 12 Febr. en Avonds 5 Veenhuizen. Heidenschap (Herv. lokaal). Zondag 12 Febr. Nam. halftwee de heer O. Zijlstra, van! Warns NED. HERV. KERK. Beroepen: naar Den Ham W. J M. Engel berts te Bergschenhoeknaar Vroomshoop J. Gouverneur, cand. te Rotterdam naar Hoogeloon H W. A. Voorhoeve te Rekken. Bedankt: voor Harlingen J. Ares te Drachten. VER. GER. KERKEN. Aangenomen; naar Zalk J. E. Reijenga, cand. te Lemmer DOOPSGEZ. GEMEENTE Aangenomen: naar Wolvega M. v d. Vegte, door ’t breken der vorksteel een ernstig onge- van den karavaan bet woud, bij een j bezoek dat daarvan hij bekendedoch tOe?J.®5hmU.C,kerJ_/O%?!tt^ directeur dêr“ botérfabrie’k te o“oster“lït7en7“““ HEMELUMER OLDEPH. c a., 9 Febr. Op i voor de «kindervoeding” aan de school te Hemelum is door de ingezetenen van dat dorp ruim f 125 geteekend. Dit bedrag is toereikende, om gedurende 10 a 12 weken aan ruim 30 arme scholieren driemaal prop, te Zalt-Bommel. per week een krachtig middagmaal te verstrek- paal, sneed de draad af en verbond zich door grauwe erwten met spek. Het verzoek door onze Een professor weidde op een college uit Cornwerv over de voordeelen van atheletische oefeningen. «De Romeinsche jongelingen,” vertelde hij, «zwommen gewoonlijk driemaal de Tiber over vóór het ontbijt.” Daar hij een glimlach zag op ’t gelaat van een der studenten, hield hij op en vroeg boos: «Mijnheer, waarom lacht u? Wij zouden graag in uw vroolijkheid willen deelen.” «Ik dacht er aan,” antwoordde de student «dat de kleeren van die Romeinsche jongelin gen bij ’t einde wan het zwemmen aan den verkeerden kant moeten hebben gelegen.” BOLSWARD. Geruimen tijd reeds was de heer T. Kingma, directeur der Kaas- en Room boterfabriek alhier, ongesteld en tengevolge naar elders vertrokken, ’t Schijnt, dat die ongesteldheid blijft voortduren, althans in zijne plaats is benoemd de heer Kaan ronduit verklaarde dat hij de oplichter was, en hoe hij het aangelegd had om post- en telegrafie- personeel zoo handig te misleidenstond men werkelijk verstomd over men had hier met een oplichter te doen, zooals men ze zelfs in de meest romantische detective verhalen niet vindt. Schmucker beklom nl. 's avonds in een afgelegen woud een telegraaf-

Friso nl | 1899 | | pagina 2