HUMOR 30 Hoogere Burgerschool met vijfjarige Cursus TE SNEEK. I I OPROEPING ea VREUGD Honig’s Puddingpoeder onovertroffen in zuiverheid en smaak. SMEDEN. b i Geïllustreerd Zondagsblad. Vraag ook Honig’s Maïzena. E. M. JAARSMA, te Sneek, kunnen nog eenige flinke Smidsknechten geplaaatst worden, liefst plaatwerkers. Algemeene Boekhandel. I eene I J. D. DIJK, Uitgever, Groningen, Nieuwe Kijk-in-’t-Jatstraat. Advertentie n. J. Wigbout Jz., in den ouderdom van 61 jaren. ter VERGADERING Thijs Johannes van Hout, in den gezegenden ouderdom van bijna 93 jaren. Marktberichten. Een pakje van 10 cent geeft met V2 liter melk delicieuse pudding. Het wordt bereid in tien smaken, Vanille, Amandel, Chocolade, Gember, Mocca, Citroen, Aardbeziën, Fram bozen, Kersen, Ananas. Kerk- en Schoolnieuws. 1 HBHH verzocht zich vóór 1 Juli bij den Directeur Dr. J. L. ANDRE2E. De EXAMENS van TOELATING zullen worden gehouden Donderdag 12 Juli voor hoogere Klassen, Vrydag 13 Juli voor de 1ste Klasse. Aanvang der Examens 8 1 middags. Men wordt aan te melden van 80 bladzijden van postwissel a f 0.55 of van elf postzegels goed verpakt franco per post toegezonden door Geboren: Theodora Antoinetta Tromp, op Grovestins te Koudum, den 14 Juni 1900. Heden overleed na een langdurig lijden, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de heer Wieringen, 13 Juni 1900. Wed. J. WIGBOUT Jz. J. WIGBOUT Jr. uur ’s voor- schiktheid) f 5.958.18. De winst ad f 107.19 van afd. III werd afgeschreven op de kosten van oprichting. De premiereserve vermeerderde tot f 5326.81. De bijzondere reserve (winst) der vennoot schap klom van f 8092.21 tot f 9008.69. Aan aandeelhouders werd 7| pCt. dividend uitgekeerd. In de plaats van wijlen den heer Dr. L. A. 2E. Sluijterman werd tot commis saris benoemd de heer S. Hamelink, directeur der Ned. Tramweg Mij. te Heerenveen. Aan den heer C. W. Eisma werd op diens verzoek eervol ontslag verslag verleend als directeur, onder dankbetuiging voor de vele gewichtige diensten aan de Maatschappij sedert hare op richting bewezen. In zijne plaats benoemde de vergadering met algemeeno stemmen, de heer G. C. Eisma te Bolsward. LANGEZWAAG, 14 Juni. bij Mej. de Wed. 00STERH0FF, op DINSDAG 8.8., des avonds 8 uur, teneinde te behandelen een bij het Bestuur der Zeilvereeniging „WORKÜM” ingeko men schrijven omtrent het herstel en voortbestaan van genoemde Vereeniging. Trouwe opkomst wordt verzocht! HET BESTUUR. is het nieuwste, komiekste, vrooljjkste en grappigste Voordrachtenboek, met een rijke keuze gloednieuwe Voordrachten, komieke Scènes, enz. enz. Prys f 0.50. Franco per post f 0.55. Het geheele boek wordt na toezending Heden morgen omstreeks 2 uur, overleed onze zeer geliefde Vader, Worküm, 13 Juni 1900. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, J. T. van HOUT. vrij wat onaangenaamheden en een enkele veehouder heeft daardoor deze uitbrekers reeds moeten vervangen. Elders heeft men ter voor koming van het kwaad puntdraad langs de slooten gespannen of het vee gekoppeld. WARNS, 14 Juni. Onze neringdoenden en verdere belanghebbenden zien met verlangen uit naar de vestiging van een telefoonkantoor In groote mate is alhier, waarvan de oprichting, in gunstige beschikking op een adres, is toegezegd. Dewijl gr°f deze oprichting op zich laat wachten en in middels de behoefte er aan vooral voor de zuivelfabriek bepaald dringend is, is in een nader verzoekschrift op spoed aangedrongen. Medegedeeld is ons echter, dat nog ruim 30 kantoren moeten voorgaan. NIJEMIRDUM, 14 Juni. Tijdens het hevige onweder van gistermiddag sloeg de bliksem in de woning van den arb. J. J. alhier. Door het deurkozijn verschafte hij zich toegang, kwam in de woonkamer, waar onderscheidene meubelen werden stuk- en doorelkaar geslagen en ging door het dak weer naar buiten. Eene in huis zijnde vrouw kam met den schrik vrij, een der kinderen klaagt evenwel over pijn in een’ voet. Snelpersdruk Y. KUIPERS. Worküm. Aan de FABRIEK van Boek Iviiitlorij. Levering van alle Dag- en Weekbladen en plaatsing van Advertentiën. Y. KUIPERS, firma H. Brandenbürgh Zoon. Marktplein, Worküm. Gisteren ging bij een onweder een windhoos vooraf, die hier Hindeloopen en daar nog al eenige schade aanrichtte. Bij den heer J. de Vos werden 2 boomen ontwor teld, aan het schoolhuis te Luxwoude, dat er vlak tegenover staat, werd een tiental dak pannen ontnomen en het kippenhok vernield, bij den heer W. de Haan te Luxwoude weer voor pl. m. f 100 hooi meegevoerd, bij de Wed. Veenbaas te Langezwaag een wilg geknakt en aan de kerkelaan een boom omver geworpen. Ongelukken door het onweder werden niet veroorzaakt. De wervelwind voerde een ont zaggelijke menigte zand met zich en had eene breedte van over ’t uur gaans. Op de Tijnje werd een man en een jongen opgenomen en eindje medegevoerd. Te Gersloot werd het dak van de woning van den heer Lageveen vernield. Overal in den omtrek zijn boomen omvergeworpen. WESTERGO14 Juni. Toen het vorige jaar door de langdurige droogte de polderslooten waterloos werden, hadden vele boeren moeite, om hun vee in de weide te houden en moesten hier en daar zelfs koeherders aangesteld worden. Thans blijkt, dat enkele koeien haar spreek woordelijke domheid ten spijt dit overloopen hebben onthouden. Zelfs door goed gevulde sloofen heen zoeken ze de naburige weiden op of maken wat erger is een uitstapje naar de akkers. Natuurlijk veroorzaakt dit De Britsche wapenen hebben in Zuid-Afrika de zege bevochten, en dat verheugt spreker zeer, doch helaas, het naaste gevolg is geweest, dat Engeland voor de eerste maal in zijn ge schiedenis het woord nvrij” heeft uitgewischt in den titel van een wingewest door blanken bevolkt, en de roemruchtige Britsche vlag heeft zelve daardoor een onuitwischbare schand vlek ontvangen (bijval). 1 het gestichte euvel onherstelbaar. Spreker was overtuigd, dat het Engelsche volk een onrecht heeft begaan, een onrecht, hetwelk het levende geslacht eenmaal bitterlijk zal berouwen. WORKÜM. Jongelui: Geeft acht! De gelegenheid is er weer om zich aan te geven voor de oefening in den wapenhandel. De oproeping van den heer Burgemeester tot deelneming aan het voorbereidend mïlitair- onderricht in den a.s. winter zal niet vergeefsch zijn als men denkt aan de opwekkende leer- avonden van de vorige wintersvooral ook als men hoort van de dienstplichtigen der laatste lichting die er zich in verheugen dat zij juist door bet waarnemen dier lessen dadelijk zijn geplaatst in het garnizoen en bij het wapen hunner eigen keus. Men denke er om dat de aangifte moet ge schieden vóór 1 Juli. BOLSWARD, 13 Juni. Op de te Sneek gehouden Algemeene vergadering van aandeel houders der alhier gevestigde Algemeene Ver zekering Mij. »de Pbilantroop” waren vertegen woordigd de houders van 111 aandeelen en konden 52 stemmen worden uitgebracht. Uit de rekening over 1899 bleek, dat de Maat schappij wederom flink is vooruit gegaan. In afd. I (verzekering bij besmettelijke ziekten) bedroeg het aantal verzekerden aan het einde van het afgesloten boekjaar 17333. In afd. II (levensverzekering) bedroeg het aantal verzeker den 5102, behalve nog 251 verzekeringen van kinderen, beneden den leeftijd van drie jaren. De wiskundige reserve werd gebracht van f 18358.96 op f 21607.66. De kosten van oprichting dezer afdeeling werden totaal afgeschreven. De winst voor de verzekerden bedraagt f 688.923 buiten de winstuitkeering over de eerste vijf jaren ad f 1859.725. De verzekerde bedragen in afd. III. (onge- lukken-verzekering) zijn als volgtklasse a (uitkeering bij overlijden door een ongeluk) f 5.677.864klasse b (bij levenslange invalidi teit) f 5.922.884 en klasse c (tijdelijke onge- I?er Telegraaf. 1 Aanvoer Worküm (Herv.) Zondag 17 Juni. Nam. 2 uur Ds. Jac. Makküm CORNWERD Gaast Ferwoüde 1) Worküm (Doopsgez.) 17 Juni. en 1 Nagel f 28.t j) u ft le keur f 41.50 af 3e keur f41.—. 4e keur f39.50 le keur f 41.50 a f vaten V Gelukkige Piet. De huurkoetsier. De vroolijke Diender. - schenkenner. plezier uit. f 4.40 - 3.41 - 3.44 - 5.55 - 5.85 1 ONS In het nummer van deze week, is aan mooie gravures over den oorlog, geen gebrek. Bij het ter hand nemen van het blad, valt al onmiddellijk in het oog, die, betrekking hebbende op l j vaten, a f 35.00. I er ook -DE WlT. genomen 4 2 2 1 1 ONDERWIJS. Tot leeraar in de Nederlandsche taal en in de aardrijkskunde aan het Gymnasium te Leeuwarden is benoemd dr. K Poll te Grijpskerk, thans tijde lijk leeraar aan die inrichting. Voordracht voor hoofd der school met uitge breid leerplan te Drachten J. N. Joly te. Gro ningen, H. Zijlstra te Amsterdam en L. C. Bruins te Stad Vollenhove. Benoemd tot onderwijzer te Twijzelerheide J. Hoeksma te Kooten en te Harkema-Opeinde J. de Vries te Stiens. f 3.95 - 3.31 - 3.39 - 5.45 - 5 INHOUD: Een koopman in geluk. De ontevreden huisknecht. Gul. Een minne brief. Een liefdesverklaring. Onschuldig. Onverdiend. Een slimmerd. De klagende Janus. O, die wereld. Levie Briilenaar. Trouwlustig. Izak Poets. Opgelicht. Han nes Goedbloed. Een voordracht. Een wereld burger. Gelijk of geen gelijk. Jan Ongeluk. Een slimmerd. De men- De voddenraper. Voor zjjn De beleedigde onschuld. Ge snapt. Die daar De sterrenwichelaar. splinternieuwekomieke stukken geschikt voor alle vroolijke partijen, feesten, enz. f 42.— a f - 41 50 a - - 41.- a - - 40. - a - - 39.00 a - y vaten. FRANEKER, 11 Juni. Witte Tarwe 75 kilo f 5.15 a f 5.45 Roode Winter Garst Z. Garst Witte Haver Prob. Platte Boonen Amel. ErwtenSchokkers voor Klaaswaal Boerendans, cand. voor Zijderveld B. Tichelman, cand. voor Voorst H. Schokking te Wezep; Frederiksoord F. J. Folpmers, cand. te Eer- newoude; voor Vlaardingen C Denzel te Lemmer. VER. GER. KERKEN. Beroepen: naar Nunspeet A. Voogel te Gouda; naar Winsum Bos te Ten Boer naar Neede J. Bosch te Zwolle. den slag bij Vaalkrans. Daarop zien we hoe eenige Engelsche soldaten tijdens een hevig mauser- en geweervuur, bezig zijn de brug ie herstellen, gelegd over de Tugola. Het is den rooineks wel aan te zien, dat ze niet bizonder op hun gemak zijn. Vermeld dient ook te worden de plaat, voor stellende Het vliegend Hospitaal van de Z. A. S. M met de eerste gewonden. Behoudens deze, zullen de lezers nog tal van andere fraaie gravures aantreffen in de illustratie, in geen verband staande met den oorlog, om maar eens te noemen, die, waarop men Miss Heliot, de beroemde dierentemster, in den kring barer leeuwen ziet staan. Behalve mooie verhaaltjes vinden wij o a. eene keuze van pittige Anekdoten, zeer kostelijk geïllustreerd, zoodat dit tijdschrift een zeer aangename en welkome gast is ter lees tafel van ieder huisgezin. Deze illustratie welke wekelijks in 8 a i 10 pag verschijntis voor de lezers van ons blad verkrijgbaar a 45 ets, per drie maanden, per post 52| Cent. Wie haar nog niet bij de courant ontvangtverzuime niet zulks aan te vragen. WORKÜM, 15 Juni. BOTER. Marktprijs f 43.- a LEEUWARDEN, 15 Juni. BOTER. Markt 43.- a f Aanvoer 188 53 en TJ vaten. Voorm. 9 uur Ds. Jac. Eringa Nam. 2 uur Ds W. Groeneweg, van Sta voren. 17 Juni. Eringa, van Worküm. 17 Juni. Voorm. 9 uur Ds. Jansen, van Exmorra. Avonds 5 uur Ds. Reinenberg, van Burgwerd. 17 Juni. Voorm. 9 uur Ds. Norel, van Wons. 17 Juni. Voorm. 9 uur Ds. W. M. van der Schans. 17 Juni. Nam. halftwee Ds. W. M. van der Schans. Voorm. halftien Ds. T. H. Siemelink. Molkwerum 17 Juni. Geen dienst. Worküm (Geref. Kerk) 10 Juni. Voorm. 9 uur en Avonds 5 uur de heer A. v d. Vegt, Theol.-Student. NED. HERV. KERK Beroepen: naar ürk O. Groeneveld te Ee; naar Nieuwkoop W. R. Boerendans, cand. te Utrecht; naar Oudeschild G. J. Brulel de la Rivière te *s Gravenmoer; naar Terwispel J. W. Visscher te Ruinen. Aangenomen naar Nieuw-Helvoet E. J. v. d. Brugh, cand. te 's Gravenhage. Bedankt te Utrecht te Utrecht; voor 75 kilo - 5.15 a - 5.30 60 kilo f 4.20 a f 4.40 60 kilo - 4 50 a - 4.60 50 kilo f 3.50 a 10.- 50 kilo - 3.50 a - 0.— f 4.50 a f 5.00 0.a - 0 f 0.— a f 0.— kleine - 7 00 a- 750 GRONINGEN, 12 Juni. 60 kg. W. Garst 48 Dikke Haver 50 Probsteier 72 kg. Inl. Rogge Paardeboonen BOLSWARD, 14 Juni. Vereeniging le keur 2e 3e 4e Laagste Aanvoer 10 vaten. Vereeniging „Frisia.” 2e keur f41.50. B. v. d. Werf. 2e keur f41.50. 3e keur f41.4e keur f 39.50. Vereeniging „Concurrent.” le keur f 42 00. 2e keur f 4100. 3e keur f 40Laagste keur f 39. Aanvoer 15 vaten. A. Zandstra. le keur f 41.50. 2e keur f40 50. 3e keur f 40. Totale aanvoer 41 KAAS. 3224 k.g.

Friso nl | 1900 | | pagina 2