F DRUKWERKEN worden spoedig, netjes en tegen concur- reerende prijzen gereed gemaakt ter Snel persdrukkerij van Dienstbode. Kaarten van ZUID-AFRIKA in 6 kleuren, Op de bergen van Transvaal. WORKUM - BOLSWARD ZOMERDIENST Geïllustreerd Zondagsblad biedt deze week wederom een keur van prachtige platen, Alle voorkomende i Dienstbode Stoombootdienst Marktberichten. Advertentie n. Kerk- en Schoolnieuws. rr adres ALBERT KUIPERS. WORKUM. dat Bressi, I Parijs de persoon Hindeloopen der infanterie. naar De zou vaartuigen onder bondsvlag I 1\ Gevraagd op 12 November ten huize van den heer P. GAASTRA, een flinke, zindelijke Wegens den beperkten tijd en de j wacht te Utrecht, met bestemming om bij ont- ■r 1 hunner voor eigenbehoud in hechtenis heeft genomen. a BOEKWINKEL van Y. KUIPERS, firma H. Brandenburgh Zoon Marktplein, Workum. Parijs kwam, poogde een persoon op de trede bovengenoemd niet aangesloten. BALK, 1 Aug. Na gehouden examen zijn te ontrukken. P" -J j--- -1— gevat, die moeite hadden hem tegen de menigte I H. Ploegstra en P. de Jager te Oudemirdum, politie gebracht J. Verbeek te Sloten, A. Meijer en A. Schut- ondervraagd antwoordde hij alleen: «dit is ter te Wijckel. hij I zake de bekende kegelclubkwestie, volkomen gegrond verklaard. De luit, ter zee le kl. F. Bot is van zijne detacheering bij het departement van Marine ontheven en gedetacheerd bij de sterren- heffing van dit detachement belast te worden I met het bevel over een opnemingsvaartuig in j De politie heeft de Avanti, het socialistische van Dijk te Ruigahuizen, D. de Vries te Balk, 15 Cents weer voorhanden in den In de z.g. slenken bij de zeehaventjes heeft I men weer met succes bot gehengeld. 2 Aug. Ter elfder ure ontvingen de 2 Aug. Uitslag van de gisteren gehou- van het uitdiepen der «Bak- huistervaart” over eene lengte van 900 M. 4 briefjes: II. F. de Jong te Oudehaske f 839, Y. Dikkerboom te id. f 685, C. de f 669 en L. Pietersma alhier Het werk is den laagsten inschrijver De begrooting bedroeg f 590. Gevraagd op 12 Aug, een Snelpersdruk Firma H. BRANDENBURGH ZOON Marktplein, Workum. Bij den Uitgever T. SLAGTER te Kol- lum is verschenen Voordracht in dichtmaat, vervaardigd door R. BOON. Frys 15 cent. Studenten teeren naar de betrekking van adsistent bij de scheikunde aan de Rijks-universiteit te Groningen, wordt verzocht hun op zegel gesteld request, gericht aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, vóór 15 Aug. a.s. in te zenden bij den Secretaris bij het college van curatoren mr. B. ten Bruggen Cate, Emmaplein 1. Naar men mededeelt, heeft het Hoog afstammeling Militair Gerechtshof de klacht van den Luitenant r man met graaf Jan Samuel Vertrek van BOLSWARD: 9,_ n.—f - vanaf 2 jApril 1900. Vertrek van WORKUM Y. KUIPERS, firma H. Brandenburgh Zoon. Workum. Marktplein. Toen de Schach van Perzië gisterochtend deze vergunning geen gebruik maken, negen ure uit het Palais des Souverains te j°llen uit Stavoren zijn bij de Vereeniging die wenschen te sollici- valzijn voorgenomen tochtje naar Sèvres en Versailles per boot gedaan. President Loubet zal den Schachals hij teruggekeerd is, een bezoek gaan brengen. Het wordt tijd voor folteringen. Volgens de Herald zal de dochter van een zeer bekend effectenmakelaar Maurits Traub- te Nieuw-York in het huwelijk treden van Limburg-Stirum, j van ’t lid van het beroemde driemanschap in de dagen van 1813. Eene der administratie M. A. Teune te Zutphen, in zuster der bruid, Sophia Traubman, is opera zangeres. De familie van den moordenaar te Prado, zoo ook een broer van hem, die luitenant bij de artillerie te Napels is, drukten hunne droef heid en afschuw over het gebeurde uit. Het volk te Rome moet zoo verwoed zijn op de anarchisten, dat de politie ettelijke welbekende De lief- aanwijzing te zijn, dat er een medeplichtige hebbers van hengelen hebben hun hart kun nen ophalen in de afgeloopen maand. Terwijl Zomermaand slechts op enkele dagen gelegen heid boodwaarvan geen druk gebruik werd gemaakt, heeft Juli zoo veel echte zonnige dagen geschonkendat er volop geprofiteerd is kunnen worden. De vangsten zijn overvloe dig geweestbij de bekende «Kruispollen” in de Fleussen een echt dorado voor de hen gelaars werden meermalen 30 a 40 pond twee visschers uit Stavoren den 1 brachten ruim 300 stuks thuis, die men zelfs i een gezamenlijk gewicht van 80 pond heeft blad, die de regeering verantwoordelijk stelde voor den koningsmoord, geschorst. De regeering heeft besloten de mogendheden tot een congres bijeen te roepen teneinde maat regelen tegen de anarchisten te beramen. Dat is niet noodig. Als men elke moorde naar pijnigde, honderd dagen achtereen, de lust er wel uitgaan bij die kerels. Ten vervolge op het medegedeelde in de Staatscourant van 31 Juli jl., no. 176, bericht de Britsche telegraaf-administratie, dat door de Regeering van Britsch-Indië te Aden zijn gede poneerd Watkins telegraphic code en aanhang sel (17de uitgaaf) 1900”, en de «International Mercantile telegraph code (Meyer) 1880”. Deze zal vermoedelijk gerechtelijk vervolgd worden de Nederlandsche kantoren gebruikt worden voor het verkeer met Zanzibar, de Seychellen, Mauritius, Madagascar, Britsch- en Duitsch- Oost-Afrika, Mozambique en Lorenzo Marquez. (St.-Ct.) China en de Chineezen zijn aan de orde van den dag. Dit is dus het juiste oogenblik voor het uitgeven van een «China-Album,” dacht de Haarlemsche uitgever Tjeenk Wil link, en, de daad bij het woord voegende, gaf hij eene verzameling portretten, typen, merk waardige gebouwen enz. uit, die aardige kijk jes geven op het volksleven in China. Het bezienswaardige album vangt aan met portret- i ten van Kwang Hsu, Keizer van China, en zijne moeder [lees tante], de Keizerin-Weduwe, tisch complot. Men gelooft te Rome algemeen g’s^er te Leeuwarden dat Bressi, 12__ 1_ Rome rondliep zonder te werken, en die toch den j8 °i- a' e®De,IPr®mje veel geld uitgaf, op bevel gehandeld heeft. van zijn rijtuig te stappen hij had een re vol- P ver in de hand, dien hij op den Schach richtte, tot de school voor m. u. 1. o. alhier toegelaten Den grootvizier gelukte het, hem het wapen Y. Tromp te Harich, O. Wijma te Eestrum Hij werd door politieagenten j Sj. Hepkema te WijckelE. Bouwhuis en J, 1 er Telegraaf. TT. FABER. bune op het gymnastiekterrein vond schijnt een is. Bressi was dan ook de laatste dagen te Monza in gezelschap van een anderen persoon gezien, die thans ijverig wordt gezocht. Een prostituée te Bologna, met wie Bressi bevriend was, is aldaar in hechtenis genomen, zoo ook een man te Milaan, Giusti genaamd, die met Bressi samenwoonde en zich op verdachte wijze heeft uitgelaten. Naar het Wiener Tageblatt verneemt, zal ook een Italiaan, Antonio Cle- mence, die indertijd aan zijn vader had ge- baars gevangen; schreven, dat hij aangewezen was om den 1 brachten ruim 3 koning te vermoorden, en die toen, den 18en Juni, op de Italiaansche grens in hechtenis willen geven, was genomen, met den moordenaar Bressi worden geconfronteerd. Volgens de Tnbuna is alle twijfel omtrent een samenzwering uitgesloten. Een anarchist, visschers alhier bericht, dat het den leden der die niet tot de «partij van de daad” behoort, Ned. Visscherij-vereeniging alsnog vergund moet nl. verklaard hebben, dat op een on- worden hunne langs gehouden anarchistische vergadering te (blauw met witte bal) aan de revue te laten i was aangewezen, die koning deelnemen. Humbert van het leven zou moeten berooven. verren afstand kunnen de visschers alhier van Toen de Schach van Perzië gisterochtend deze vergunning geen gebruik maken. De te beschermen. Naar het commissariaat van en eene zaak tusschen mij en mijn geweten betuigde er voorts zijn leedwezen over, dat den aanbesteding zijn poging niet geslaagd was. De revolver was met vijf kogels geladen. Hij heeft het uiterïijk van een werkman en droeg een gor del met het nummer van het 128ste regimentJong te id. f 485. De Schach heeft, in weerwil van dit voor- gegund. de wateren van Oost-Indië. De bat. van het le reg. inf. te Gronin gen en Leeuwarden zullen te Assen van 112 September deelnemen aan de manoeuvres van genoemd reg. en daarna met de beide bat., in garnizoen te Assen, vertrekken naar Overijsel, ter deelneming aan de groote manoeuvres van 1319 September. Te Leeuwarden zal van 25 Aug. tot 15 Sept. e. k., in het Friesche Museum, een ten toonstelling van antieke- en zilversmidswerken gehouden worden. Deze tentoonstelling gaat uit van het Friesche genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde en van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. Het bestuur van de Wielerbaan te Aken coden kunnen in het algemeen en dus ook door wegens den slechten toestand, waarin Zondag 11. de baan verkeerde en waarvan talrijke ongeluk ken het gevolg waren. De Rus G. L. Imiak uit Warschau die Zondag van den heer S. te Rotterdam op het station Beurs een portefeuille ontrolde, is de strafgevangenis aldaar overgebracht, man heeft volledig bekend. De moord op Koning Umberto. In ver band met den algemeen ontroering en ver ontwaardiging wekkenden moord op koning Umberto, zijn eenige personen gearresteerd, die tot den moordenaar in eenige betrekking stonden, of op wie vermoeden rust dat zij be- trokken zouden kunnen zijn in een anarchis- die de "laatste twee maanden in gehouden jaarlijksche tentoonstelling van paar- 1 --van f 50 toegekend - U L aan den heer S. M. Schotanus, voor zijn stam- Een tweede revolver, die men onder een tri- boekmerrie, Inlandsch ras, Flora. Fr. ZUIDWESTHOEK, 2 Aug. van te Zevenbergen. en zou den r Aanvoer p.tn. Workum (Herv.) Zondag 5 Augs. Voorm. halftien Ds. Makkum n CORNWERD Voorm. 9 uur Ds. V Gaast Voorm. 9 uur Ds. Ferwoude Moi.kwerum Voorm. 9 uur Ds. W. Groeneweg, van Sta voren. Bruining, Doop). 5 Augs. Brings, van Workum. 5 Augs. 3.30 2.30f 7.10* 7 10* 7.10* 8.—* 7.10* 7.10* i 4 30 - 3.56 - 3.62 - 5.60 - 6.00 —4 1 Ruinen J. Cannegieter, naar Rouveen K. Eekhof te 9.— 11.—t 9.— 11.-t 9.45 I mn. Imdzm- ntïn I... T, Nam. 2 uur Ds. J. G. van Middelharnis (H. Deze illustratie welke wekelijks in 8 10 pag. verschijnt is voor de lezers van ons blad verkrijgbaar a 45 ets. per drie maanden, per post 52) Cent. Wie haar nog niet bij de courant ontvangtverzuime niet zulks aan te vragen. NED. HERV. KERK. Beroepennaar Hedel W. J. de Leeuw te Neerlangbroeknaar cand. te Wartena Gouderak. Bedankt: voor ’s Graveland en voor Wierden W. J. de Leeuw te Neerlangbroek voor Gorre- dijk H. A. Rogaar te Roermond; voor Zeven hoven N. v. Schouwenburg, cand. te Den Haag; -voor Leerdam C. J. Leenmans te Zetten; voor Poederooien A. M. den Oudsten, cand. te Streef kerk voor Beteren H. Feijkes te Dordrecht. VER. GER. KERKEN. Aangenomen: naar Wierden c. a. M. Ouendag Maandag ’s morg. 6.3C Dinsdag Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Zondag 60 kg. W. Garat 48 Dikke Haver 50 Probsteier 72 kg. Inl. Rogge Paardeboonen BOLSWARD 2 Augs. Boter niet tot publieke verkoop aangeboden. Totale aanvoer 31 KAAS. - 1563 k.g. 6.30 6 30 6.30 6 30 6.30 6.30 Maandag ’smg. 9.11.—f Nam. 2.30f 7.30 8 15 9.— 11.—f 2.30f 7.30 8.15 2 30f 7.30 8.15 1.— 2.—f 8.15 8.15 8.15 8.15 Nam. 1.— 5.50 99 99 99 99 99 60 kilo - 0.— a - 0.— 50 kilo f 3.65 a f 3 70 50 kilo - 3.65 a - 3 70 f 5.- a f 5 25 Karweizaad 50 kilo f 16 50 a f 17 GRONINGEN, 31 Juli, f 4.15 - 3.46 - 3.57 - 5.50 - 5.— ONS afwisselend en met veel zorg gekozen, benevens een schat van Interessante en aangename lectuur. De eerste plaat is gewijd aan een terechtstelling uit het land waar op ’t oogenblik Dw'zenden vermoord worden, door de bloeddorstigheid en wreedheid der dood en verdelging zaaiende Boxers. Verder herinnert ons een zeer keurige gravure aan de Ketelmuziek in ’t Oostenr. Parlement, dat in de laatste jaren vooral een beruchten naam heeft gekregen door zijn woelige zittingen. Met de aandacht van het huisgezin, dat een Portret van de oudste zoon uit Transvaal beschouwt, staren wij op het plaatje dat onder bovenstaanden titel in dit nummer voorkomt. Een paar keurige kijkjes zijn gewijd aan de Frans Hals feesten te Haarlem een paar allerliefste tafereeltjes nit het Lente feest in de Angarten te Weenen vormen eena ver rassende afwisseling. Ook munt ons „Geïllustreerd Zondagsblad” wederom uit door een Schat van boeiende lectuur. Het prachtig geïllustreerde verhaal HILDA WADE wordt voortgezetdrie plaatjes illustreeren tekst. Een artikel over Chineesche rechtspleging zal met de grootste belangstelling worden gelezen. De meer ernstige en spannende lectuur wordt gekruid door pittige geillustreerde Anekdoten, die hier en daar den lachlust gaande maken. Ook de dames kunnen hun hart ophalen door een kijkje te wijden aan het nieuwste Wandeltoilet van Foulardzijde. Ons geïllustreerd Zondagsblad verschaft dus elk, jong en oud, klein en groot, wat wils, en zal met vreugde worden verwelkomd op de leestafel. FRANEKER, 30 Juli. Witte Tarwe 75 kilo f 5.60 a f 5 75 Roode 75 kilo - 5.40 a - 5.50 N. Winter Garst 60 kilo f 4.10 a f 4.40 Z. Garst Witte Haver Prob. Platte Boonen ONDERWIJS. De Commissie te Leeuwarden heeft alsnog toe gelaten voor de acte van hoofd eener school de heeren: W. van den Berg te Harlingen, C. Ver- hoeff te Sneek, W. Ennema te Haskerdjjken, G. J. van Santen te Bolsward en R. H. Herwig te Veendam. Afgewezen werden 9. Benoemd tot onderwijzer te Hengelo (O.) G. van Veen te Makkum. Te ’s Gravenhage is o.a. geslaagd voor de acte Engelsche taallager onderwijsde heer M. Dykstra te Hindeloopen. Benoemd tot onderwijzer 4e klasse te ’s Gra venhage K. Hijlkema te Britswerd. 1— 5.50 1.- 5.50 5 50 2— 5.50 1.— 5.50 5.50 en vaten. Nagel f 32.— a f 36.00. WOL. Aan voer kg. WORKUM, 3 Augs. BOTER. Marktprijs f 44.50 a - LEEUWARDEN, 3 Augs. BOTER. Markt f 44.50 a f Aanvoer 145 39 en TJ vaten. Voorm. 9 uur Ds. Smit, van Longerhouw. Avonds 5 uur Ds. de Puy. 5 Augs. de Puy. 5 Augs. W. M. van der Schans. 5 Augs. Nam. halftwee Ds. W. M. van der Schans. Workum (Doopsgez.) 5 Augs. Voorm. halftien Ds. T. H. Siemelink. 5 Augs. Nam. halftwee Ds. Wuite, van Stavoren. Workum (Geref. Kerk) 5 Augs. Voorm. 9 uur en Avonds 5 uur Ds. P. A. Veenhuizea. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Zondag Te Njjhuizum in correspondentie met den Trein van Stavoren en Leeuwarden. f Te Njjhuizum in correspondentie met de Trein naar Stavoren. - U-\o

Friso nl | 1900 | | pagina 2