voor WORKUM en omliggende Gemeenten. Bekendmaking. ZATERDAG 28 JULI 1906. Eerste Jaargang. No. 31. Officieel Gedeelte. Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. dag- bewijs plechtigheid, die ter oplui- gaan strijken. zij de Russische regeering ontstemmen ’t particuliere leven dergelijke maar niet officieel op c_ interparlementaire conferentie. Zoo gesproken ontvangen om opheldering te vragen, unionisten wilden den minister er Lagerhuis over aanspreken. RUSLAND. Het onweder, dat zich boven ding het Taurische Paleis bad teruggezonden Bij een keizer- i meisje dienstbode in het hotel, zoodanig ge- snhnnt en geslagen, dat zij, op geneeskundig advies, naar Amsterdam is vervoerd geworden om aldaar in een ziekenhuis verpleegd te wor den, voorloopig ten koste van de gemeente Weesp. Haar toestand moet geenzins gerust stellend zijn. De burgemeester heeft, Dr. Roessingh die nabij Het Loo zijn va- Hetgeen beteekent, dat Rusland voor minste zeven maanden in de armen van auto- tusschen de Bretons in Welschen in Engeland te zichtig en taktloos gen ze, in gevoelens uiten, - - - _r interparlementaire conferentie. Zoo gesproken hoeve worden die woorden wereldkundig en kunnen met plannen zij de Russische regeering ontstemmen Het van de stelling gerucht liep dat de Russische gezant last had ru'ra f 469 000 lager geraamd is dan het En de vorige Jaar- in het I man aan van het lot der boeren tot stand en zich beslist houdt aan zijn om de Doema als instelling te De bepalingen, die betrekking (get.) Dr. ROESSINGH, arts POT. Ms. toestand is niet ernstig en geluk- bevredigend en het is te voorzien Men BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente WORKUM brengen ter algemeene kennis dat door den Raad den 19 Juli 1906 is besloten aan het R.-K. Armbestuur af te staan en tengevolge daarvan aan j den publieken dienst te onttrekken, de - sloot en straat, loopende langs de R.-K. a«luitmg heen, die het Kerk aan het Noordeinde der Gemeente, kring scheidde^ -1 k- Zij, die daartegen bezwaren hebben, worden verzocht dezelve bij hen in te brengen binnen dertig dagen na heden. Workum, den 24 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN DIJK, L.-Burgemeester. J. OUDEBOON, Secretaris. stemmen. Wanneer vele katholieke kiezers van de stembus wegblijven, zou de sociaal democraat wel eens met het mandaat kunnen wordt verschillend beoordeeld. waarschuwd en dezen zetten hem per rijwiel achterna, Te Driebergen werd hij aangehou den, doordat de boomen van den overweg voor zijn neus werden gesloten. Kar en paard en ook de rijlustige snaak werden naar De Bilt teruggebracht en de laatste in arrest ge steld als verdacht zich een en ander weder rechtelijk te hebben willen toeëigenen. Uit Weesp schrijft men Een geval van ernstige mishandeling is door dr. K alhier ter kennis van de politie gebracht. Zekere heer v. d. S zonder beroep, die met zijn kinderen en een dame reeds langen tijd zijn intrek heeft in een Hotel »De Ros- Zondag en Maandag beloven drukke dagen te worden, met het oog op de groote muziek feesten. Zondag zal op het tentoonstellings terrein de wedstrijd van Fanfarekorpsen plaats hebben, waarvoor zich hebben aangemeld 15 korpsen met ‘260 leden en Maandag die van Harmoniekorpsen met 13 korpsen en 350 leden. Er in geloopen. Een steenkolenhande laar te Utrecht bracht Maandagmiddag een vracht cokes met paard en wagen naar De Bilt. Bij het fort ontmoette hij twee perso nen, die hem vroegen om mede te mogen rijden. Dit werd toegestaan en bij wijze van vergoeding beloofden zij de kar te helpen los sen. Alles ging goed tot dusver. Toen de laatste zak van de kar was en de handelaar deze met een zijner helpers in huis bracht, ging de 2e helper er met paard en kar van door, niet in de richting Utrecht, maar in ga lop joeg hij het dier den kant op van Zeist. dat ik weer mee naar huis om het door de handteekening mijner Dit blad verschijnt des Zaterdags en kost per halfjaar 50 cents. Per post 0 65. Enkele Nos. 3 ets Ingezonden stukken Donder dags in te zenden. Advertentiën Vrijdagmorgens vóór 11 uur. ze meegeholpen hadden bij het maken van den j DUITSCHLAND. De uitslag van de her stemming voor den Rijksdag in Hagen-Schwelm, het oude district van Richter, waar een vrij zinnige tegenover een sociaal democraat staat, Engelschi is nog zeer onzeker. Wel hebben de nationaal- liberalen en de antisemieten hun steun aan i mogelijk zal den vrijzinnige candidaat toegezegd, maar het 1 den centrum heeft niet openlijk voor hem partij vele Parlementsleden en andere bekende willen kiezen. Het heeft de kiezers alleen op mannen, de hoofdredacteuren van eenige Lon het hart gedrukt, niet op den socialist te densche bladen b v., hebben reeds geteekend. De redevoering van den eersten minister, in de interparlementaire conferentie gehouden, Van liberalen an strijken. en radicalen kant juicht men haar algemeen aangevraagd. In Rinteln-Hofgeismar staan daarentegen de toe, maar de unionisten vinden haar onvoor- totaal-bedrag der lagere ramingen op De minister mocht, zeg- verschillende artikelen bedraagt f 1 402 000, ke - de drage uit de begrooting J van De Landweerwet Hoe een landweer- zijn wettelijke vergoeding komt! Den 11 Juni mij aangemeld voor vergoe- aan het Bureau van Militaire Zaken, de vergaderzaal van het Taurische Paleis bad teruggezonden voor het halen mijner trouwacte. saamgepakt, is losgebarsten. Bij een keizer- 2e maal weer terug naar het Bureau met lijken oekas is Zaterdag de Doema ontbonden de trouwacte, waarop mij een ingevuld request verklaard en de bijeenkomst van een nieuwe I werd verstrekt, Kamer vastgesteld op den 5den Maart 1907. kreeg TT n - ten vrouw te laten bekrachtigen. rA 3e maal weer terug naar het Bureau, tot kara>’ heeft in opgewonden toestand een Duitsch cratie en dictatuur is teruggeworpen, ten ware het inleveren van het request. - in dien tusschentijd de revolutie, nu de tus- 4e maal 14 Juni, een adjudant aan huis schen haar en mentaire slagboom door de reactie zelve is weggenomen, met toomeloos geweld het Tsa risme overhoop mocht werpen. De Doema r. 1 zoo luidt het motief tot het ontbindings- De officieuse Eorddeutsche Allgeni. Zing. be(iluit heeft aan de gestelde verwach ter egt na ru e ijk de aan de Duitsche tjDgen njet voldaan, hare bevoegdheid over- schreden en met een beroep op het volk te doen, een werkelijk onwettige handeling gepleegd. De Tsaar verklaart, dat hij de verbetering wil brengen voornemen handhaven. hebben op de verkiezingen van de nieuwe Doema, zullen naderhand openbaar worden gemaakt. Den minister-president Goremykin is tege lijkertijd zijn ontslag verleend, wordende bij opgevolgd door den tegenwoordigen minister van Binnenl Zaken Stolypin, die tevens zijn portefeuille behoudt. volgende bulletin: Eene lichte ongesteldheid van Hare Majes teit de Koningin gedurende eenige dagen, heeft aanleiding gegeven tot verijdeling der hoop, welke gedurende korten tijd werd ge koesterd. De toestand van Hare Majesteit geeft geen reden tot ongerustheid. na onderzoek, op een aanklacht in gediend bij de Justitie. Naar wij vernemen, moet de Duitsche consul zich de zaak hebben aangetrokken. Men schrijft uit Gemert d.d. 24 Juli: Hedenmorgen verspreidde zich als een loo pend vuurtje het bericht van den plotselingen dood van vrouw v. d. Kerkhof, die gisteren tegen den avond van kokskermis thuis kwam en om 12 uur overleed. Omtrent de oorzaak verkeert men nog in het duister maar den heelen nacht zijn op last van den betrokken geneesheer de rijks- en gemeentepolitie in touw geweest. Ook is het parket te Roer mond er van in kennis gesteld. Zaterdagochtend heeft te Utrecht een diep kansen van den sociaal-democraat slecht. Daar, in het vroegere district van graaf Reventlow, is de antisemiet Helmerich bij de herstemming van de overwinning reeds zoo goed als zeker, aangezien alle burgerpartijen hun stem op hem zullen uitbrengen. De Duitsche regeering heeft onlangs de landraad Von Uslar naar Zuidwest Afrika gezonden, ten einde in dit aan water zoo arme land naar bronnen te zoeken. Hij kreeg die opdracht niet omdat hij bijvoorbeeld zoo’n knap geoloog of uitstekend natuurkundige was, maar omdat hij de kunst verstond om met behulp van een tooverstaf, in de gedaante van een hazelaartak, de plekken te vinden, waar water is. De geologen in Duitschland hebben er om gelachen en mee gespot maar volgens de Hamb Nachr. heeft Von Uslar tot 26 Juni reeds 53 bronnen aangewezen. Op 21 Juni werden te Karibib, op eene plek, welke hij daarvoor had aangeduid, twee bronnen geboord. Het bleek, dat zijn aan wijzingen omtrent de diepten en de richting goed uitkwamen. Een van de twee bronnen geeft per uur 2300 liter water. ren); die moest het wettig bewijs zien dat ik ve^zoe^ van de beleedigde^ gehuwd was. 7e maal 18 Juni, weer een agent geweest om mij te verzoeken bij den commissaris te komen. 8e maal 20 Juni, getelefoneerd aan mijn patroon of het weekgeld doorging. 22 Juni heb ik mij voor de 4e maal naar het Bureau voor Militaire zaken begeven, tot het ontvangen van vervoerbewijs, daggeld enz., doch door een foutieve invulling in het zak boekje, daar de verlofpas op de le compagnie en de rest op de 2e compagnie was ingevuld, werd mij gezegd 8 dagen later te moeten op komen. 29 Juni mij voor de 5e maal naar het Bu- van het request. nijd d«s revuiude, uu de i.ua- 4e maal 14 Juni, een adjudant aan huis de reactie opgestelde parle- geweest om te vragen of mijn vrouw bij den commissaris wilde komen. 5e maal 16 Juni, een agent vroeg of ik wèl op het opgegeven adres woonde. 6e maal 17 Juni, 3-maal een adjudant aan de deur gehad (aangezien wij niet thuis wa- etende onder de schoone eiken van het cantie doorbrengt, kon zich ook van het Pa ge woud. De limonadeverkoopers deden leis naar zijn buitenverblijf begeven. Uit Apeldoorn meldt men Na de ongesteldheid der Koningin en de daaruit voortkomende gevolgen, was de Prins ten prooi aan hevige gemoedsbeweging. Dr. Laurillard, tijdelijk te Apeldoorn, werd ten Paleize ontboden en kalmeerde den Prins. De stemming in het Paleis is zeer gedrukt. H. M. de Koningin is zeer zwak. Naar men aan het Vad. mededeelt, is de begrooting van oorlog voor het jaar 1907 geraamd op f 26 055 000, dat is ruim f 944 000 lager dan die voor het loopende jaar is vast gesteld, en zulks in weerwil, dat verschillende posten verhoogd zijn moeten worden, ook in verband met de uitbreiding der landweer in 1907 en met de nog in uitvoering zijnde le- geruitbreiding, terwijl ruim een ton meer dan verleden jaar voor nieuwen kazernebouw wordt weerlegt nadrukkehjk de Regeering in het buitenland toegedichte be doeling van een gewapende tusschenkomst ten gunste van den Tsaar in diens strijd met het liberalisme. In de Hongaarsche Kamer heeft de minis ter-president dr. Weckerle een dergelijk, zoo- als men weet, ook aan de Regeering der O.-H. Monarchie toegeschreven plan ten stel ligste gewraakt. FRANKRIJK. De politierechtbank te Parijs heeft Alexander Sokolow wegens de bommen- historie in het bosch van Vincennes, veroor deeld tot vijf jaar gevangenisstraf en 500 francs boete. Victor Sokolow en Sophie Speranski, wien men niet kon bewijzen, dat Het totaal-bedrag der lagere ramingen op waarbij echter valt op te merken, dat de bij- r van oorlog ten be- - - - - de vestingbegrooting, in verband De en gemeenteveldwachter werden ge- van den minister ten opzichte van Amsterdam, voorloopig van den gewijden Hr j kring scheidde. Het hoopte zich op rondom j kig zeer bevredigend en het is te vi de dolmin en de menhirs, zoodat de ceremonie dat de Koningin spoedig herstellen zal. Uitgave van T. GAASTRA Bz., firma H. BRANDENBURGH ZOON te WORKUM. ENGELAND. Er heeft zich te Londen een commissie gevormd om handteekeningen te verzamelen op een adres, waarin het ie volk zijn genegenheid uitdrukt voor de Rijksdoema en bet Russische volk. Zoo 1 een deputatie het adres zelf aan voorzitter der Doema gaan brengen. De prijs der Advertentiën is van 1 —5 regels 25 cents, elke regel meer 4 cents. Grootere letters worden berekend naar de ruimte die zij innemen. Bij abonnement belangrijk lager. reau begevende, tot het ontvangen van geld enz. _r 9 Juli heb ik mij voor de 6e maal aan het - De Staats- Courant bevatte Maandag het Bur vervoegd tot -t laten afteekenen van mijn verlofpas, welke ik eerst over 14 dagen kan terugkrijgen. 21 Juli mij een bewijs voor f 6 vergoeding gezonden, hetwelk op nader bekend te maken plaats en tijd, (per kennisgeving door Burge meester en Wethouders) kan worden afgehaald. Nog niets ontvangen. Wanneer zal ik ein delijk geld zien? (Rott. Nbld.) i De Nijverheidstentoonstelling te Leeu- Mooi weer en flink bezoek, dat kan van de tentoonstelling gezegd worden, die, hoe meer men haar beschouwt, interessante hoekjes te zien geeft, zegt de Leeuw. Ct. En dan, wanneer men zich moe gekeken heeft, treft het mooie, frissche terrein, met zijn prachtige boomen en zijn ruime rustgele- genheden onder dak of in open lucht. bom, werden vrijgesproken. Te St. Brieuc, in het Fransche departement Cótes du Nord, is een Keltisch Congres bij eengekomen, dat zich ten doel stelt de oude nationale banden Frankrijk en de hernieuwen. De Druïdische storing zou gehouden worden, is mislukt. Het publiek, ongeduldig geworden, brak door de j van den gewijden I Het hoopte zich op rondom I kig warden niet kon doorgaan. De stemming was trouwens verwacht dan ook geen geregelde bekendma- niet zeer ernstig. Welhaast vermeiden zich making van bulletins de nazaten der oude Kelten lachende, zingende en heilige woud, goede zaken met ze. President Fallières ontving Woensdag den majoor Dreyfus, die hem werd voorgesteld door den heer Joseph Reinach. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD I MM

Friso nl | 1906 | | pagina 1