Beleefd verzoeken wij aandacht te vestigen op onze zeer voordeelige prijzen. Opening der Tentoonstelling INDISCHE LEGER De Middelen van van ZATERDAGAVOND 3 April a.S. Als een loopend vuurtje SNEEK, i ’t Boertje. 7 Boertje De Siroop is voor Borst- en Longlijders, Groep goud waard. Hoe men korporaal wordt. „Alpha’’ de beste van alle 40 ets. merken. Amsterdam. Botterdam. 3 April ’s middags 5 Kerk- en Schooluieuws. Feuilleton. verbreidt zich de roem van I i\ 't MOLENTJE (gedeponeerd) Prijs 50 ets. per K.G. 25 Den Haag. Grootzand 7— 8. IL Araagt steeds ter vervanging* van Roomboter Geestig en Luimig. Magazijnen vanaf Zaterdag April ’s ochtends 10 uur GES LOTEN. uur tot Maandag Burgerlijke Stand. Evenals in zal in onze van Avonds 7 uur ds. Voorna, halftien ds. J. M. Verkoudheid ct. den ransel en bracht een zoo en 1^ Naar het Duitsch. HEIDENSCHAP (Hulpkerk). Nam. halftwee ds. J. Swart (Voorber. H. A.) HEIDENSCHAP (Ger. Kerk). Voorm. 9 uur Nam. halftwee Lezen eener Leerrede. HINDELOOPEN (Herv) Voorm. halftien ds. EV. LUTH. KERK. Bedankt voor Bodegraven, J. Ph. Makkink te Zierikzee. Gedrukt bij T. GAASTRA Bz., Work urn. voorname Elegantie het Voorjaars- en Zomerseizoen 1909. Levering steeds versch tegen fabrieksprijzen. Firma S- S. GAASTRA, Workum. fluisterde de kapitein zijn sergeant-majoor toe deze zou net het onheilspellend cijfer neer- Schoorl, J. P. Cannegieter te Oostvoorne. Bedankt voor Veendam, J. L. N. Zellinger Molenaar te Abbekerk. CHR. GER. KERK. Beroepen te Westkapelle, P. Veen te Oostburg. Aangenomen naar Dirkshorn, K. v. d. Beek, cand. te Middelstum. Bedankt voor Oostermeer, K. v. d. Beek, cand. I Middelstum. Goede Vrijdag. Voorm. halftien ds. Norel. HINDELOOPEN (Doopsgez.) Avonds 7 uur ds. Hulshoff (Doop.) Goede Vrijdag. Voorm. halftien ds. Hulshoff het gelaat. I nu op vriendelijken toon zeggen, en tot den kapitein zich wendend, voegde hij er bij: «De man .schijnt zijne zaken goed in orde te hebben.” SLOT; Nog eens herhaalde de generaalStramme sol daat, famose kerel I” en zag den kapitein vra gend aan. Deze werd beurtelings rood en bleek, want hij meende de wreede bespotting die in de woorden van den generaal lag, maar al te goed te verstaan. »Tot uw dienst, Excellentie,” stot terde hij, waarbij hij tegelijkertijd den sergeant- majoor een veelzeggenden blik toewierp, hetgeen deze aanleiding gaf het potlood voor het groote boek gereed te houden. «Kom uit het gelid, mijn zoon 1” zeide de ge neraal, die Knakke scherp aanzag. «Hoe heet je «Om u te dienen, Excellentie, Gottlieb Knakke” «Van welk jaar?” «Om u te dienen, Excellentie, derde jaar!” Inlichtingen voor Dienstneming dagelyks mondeling en schrifteljjk (ook in boekjes) kosteloos by den Agent RAMAKERS, Zwolle Groeneweg 58. t. 'A slordebel in de geheele compagnie, het was bij bevangen in het gelaat. hem best mogelijk dat hij een paar oude sokken «Recht zoo, njijn brave,” hoorde men den ge inplaats van de voorgeschr^ven borstels en het I neraal poetsgereedschap in zijn ransel had. Maar Knakke blikte zoo teireden en zielsge- rust om zich heen, alsof er geen kapiteins en Zondag 4 April 1909. WORKUM (Herv.) Vrm. 9 uur ds. J. Swart (Bevestiging nieuwe leden en Voorber. H. A.) Nam. 5 uur ds. F. G. Hospers. WORKUM (Doopsgez.) Voorm. halftien ds. H. Westra (Doopsbediening). WORKUM (Ger. kerk). Vrm. 9 uur en Nam. 5 uur ds. S. Idema. WORKUM (Gem. van Ged. Chr.) Vrm. 9 uur en Nam. 5 uur Lezing. WORKUM (Protestantenbond). Nam. 5 uur dr. M. Niemeyer van Sneek. De gemeentebode. Gegronde HEIDENSCHAP (Hulpkerk). Nam. halftwee Hindeloopen. Maand Maart 1909. Geboren, Jan z. v. Heinrich Friederich Zweed en Sjutje Sjoerds. Douwe z. v. Gosse Damstra en Geertje Bouwstra. Overleden, Hein Feenstra 80 jr. wedn. van Kanke Postma. Etje Sikkes 15 jr. Reitje Vrolijk 71 jr. wedn. van Trijntje Smit. Sjoerdtje Brouwer 69 jr. echtg. van Harm Koops. sergeant-majoors in doodsangst op de wereld waren. «Tot uw dienst, Excellentie 1” zeide hij. »Pak het maar eens uit, mijn brave!” klonk het weer uit des generaal’s mond. Vol dienst ijver ijlde de sergeant-majoor naar den soldaat om hem zijn geweer af te nemen, terwijl hij hem toefluisterde«Zeven dagen middel-arrest staat je te wachten, jij schavuit, als de geringste malproprereit Maar Gottlieb Knakke bad met gelatenheid zijn aapje, zooals de soldaten den ransel noem den, afgegespt en zoodanig op den grond neer zetten toen de generaal met luide stem voort voer: «Mijn brave, ik machtig je kapitein om je tot korporaal te bevorderen ziet gij, mijne heeren officieren” voer hij met nog luider klinkende stem voort, terwijl hij met de uitge strekte rechterhand wees op Gottlieb Knakke, die, zich verknijpend in de glorie van zijn hel dendaad, geheel naar het voorschrift van den dienst stram voor hem stond, «ziet gij, mijne heeren officieren, dat is het hout waaruit men onderofficieren snijden moet ik dank u, mijne heeren, ik moet het bekennen, ik ben zeer, zeer tevreden met de inspectie!” Daarop maakte zijne Excellentie rechtsomkeert en nam niet eens de moeite de nog wachtende vierde Compagnie zelfs een blik te gunnen. ’s Avonds gaf het vrij bier en sigaren in het bataillon. De kapitein van de derde Compagnie was bijzonder goed gehumeurd, hij liet Gottlieb Knakke bij zich komen en zeide tot hem«Je bent waaraebtig een schavuit zooals er geen tweede te vinden is; wat denk je wel dat ik je spitsboeverij van heden morgen niet opgemerkt heb van rechtswezen moest je in de doos brommen tot je zwart werdt maar, mijn brave, tegenwoordigheid van geest maakt de halve soldaat uit en daarom bevorder ik je bij dezen tot korporaal!” Met deze woorden haalde de gestrenge kapi tein van de derde Compagnie eveneens zijn beurs uit en drukte den overbluften Gottlieb Knakke, die heel iets anders verwacht had, een dikke daalder in de hand. «Recht zoo, mijn brave, laat mij nu de schoen- Gottlieb, die intusschen de borstel in den ran sel had laten vallen, kwam oogenblikkelijk weder met dezelfde te voorschijn. «Tot uw dienst, het wederom en daarbij en on- Nieuw komiek Voordrachtenboek, met 26 hoogst komieke Voordrachten, komieke scè nes, Coupletten enz. voor alle vroolyke partijen. INHOUD: Een pantoffelheld. De drielote- lingen. Een straat-type. Vriendenraad. Snijder Wop Wap Wip. Jaap Jansen. De winkelbediende. Ik ben te goed. Een i leugen. Mijn lief Truitje. De pakjesdrager. De uitdrager. Nieuwe uitvindingen. Allerlei. De heldhaftige schutter. Ik houd mij stil. waarheden. De X-stralen. De droog- en nat-komiek. De groentekoopman. Een man i van voorname afkomst. De tevreden man. Verkouden zijn. W’aarom men trouwt. Een relletje. N Het geheele boek met de 26 splinternieuwe *>orel- zeer komieke voordrachten, met aanwijzing hoe men de stukken moet voordragen, wordt goed j verpakt franco per post toegezonden, na ont- 't van postwissel a f 0.55 of van postzegels door den Uitgever TvrTTT vorige jaren zal in onze Etalages en Farterre-Magazijnen eene Ten toonstelling plaats vinden onzer zeer vele Nouvéauté’s op hel gebied van Dames-, Heeren- en Kinderkleeding. De geëxposeerde Modellen munten uit door Chique en en bieden een volledig overzicht der nieuwste Mode Lijders aan Rheumatiek, Jicht, Podagra (’t Pootje), Spierverrekkingen, Stramheid en Koude in de ledematen, Verstuikingen, Kneuzingen, Brand en Snijwonden, probeert een potje DEN N E N B A L 8 E M Het Geheim van ’t Boertje de uitkomst zal U verbaasd doen staan. en Kinkhoest, Asthma en hardnekkige Natuurlijk had zoowel de kapitein als de moe der van de compagnie met ontzetting’ bemerkt dat het ongeluksmensch beide malen denzelfden viezen borstel had laten zien. De harén rezen hun dan ook ten berge, toen ze zagen hoe Gott lieb Knakke ten derde male in de schier onuit puttelijke diepte van zijn ransel tastte en onge vraagd nogmaals denzelfden borstel te voorschijn bracht. Ook de generaal zag verbluft op den borstel l neer die daar zoo moedig door den soldaat in de hoogte werd gestoken. «Hm, hm 1” zoo bromde gezet, dat de te paard zittende generaal alleen hij, «wat is dat nu voor een borstel, mijn i brave?” «Een reserveborstel, Excellentie!” zeide Gott lieb, met onverstoorbare kalmte, terwijl ditmaal plechtige ernst op zijn aangezicht lag. De generaal scheen moeite te doen zijn keel glad te maken. De zeldzame plichtsbetrachting van onzen vriend trof hem wellicht meer dan de treurigste gebeurtenissen in het gewone leven. Zijne borstelige wenkbrauwen trokken heen en weer. Haastig tastte hij in zijn zak, haalde zijn beurs uit en nam er een geldstuk uit dat hij onzen vriend toestak. «Je bent een flinke soldaat, mijn braveriep hij met luid klinkende stem, daar, neem dit van mij aan en heb er een pleizierigen dag voor!” De ongelukkige kapitein hing meer op zijn paard dan hij er op zat; hij was anders een voorbeeldig en dapper officier, maar in dit oogen- blik trok hij zoo’n armhartig gezicht, dat de ge neraal zijne grenzenlooze verwarring bepaald had moeten opmerken ware het niet dat diens oogen nog met welgevallen op den voorbeeldigen sol daat rustten. «Vijf dagen middelarrest voor dien schavuit!” en Vele origineele attesten van volkomen genezing gaarne ter inzage. Prijs der Balsem per potje met gebruiksaanwijzing 40 en 75 Siroop flacon 25 en 50 ets. Uitsluitend verkrijgbaar bij IIOTÏF ZEI.ILSTR -• WORK.UM. (Avondmaal.) WARNS (Doopsgez.) Voorm. halftien ds. P. M. Heringa. Goede Vrijdag. Voorm. halftien (Avondmaal) en Nam. 2 uur ds. P. M. Heringa (Dankzegging.) MOLKWERUM (Doopsgez). Voorm. halftien ds. J. M. Erkelens (Avondmaal.) Goede Vrijdag. Geen dienst. STAVOREN (Doopsgez.) J. M. Erkelens. Goede Vrijdag. Erkelens (Avondmaal.) NED. HERV. KERK. Beroepen te Balk, P. A. Gijsman te Wate- ringen; te Drempt, Cannegieter te Borger; te Aalburg, J. Terillaard te Scherpeuissete I vangst J. D. DIJK, Oude Kijk-in ’t Jatstraat 66, GRONINGEN. Workum. Van 25 Maart1 April 1909. Geboren, Hijlkje d. v. Minne Boschma en Trijntje Zuierveld. Tjaltje d. v. Obe Siemensma en Jeltje Houtema. Hemelumer Oldephaert en Noordwolde. Van 25 Maart1 April. Ondertrouwd, Jacob Schaper 62 jr. en Klaske Tuinstra 54 jr., beiden te Molkwerum. Geboren, Sijbren z. v. Pieter Sijpersma en Baukje Sevensma te Warns.- Wiebe z. v. Willem Tilstra en Janke Smits te Koudum. Otte z. v. Eeltje Bajema en Johanneske van der Zee te Koudum. de achterkant kon zien. Den kapitein werd het akelig te moede, hij was geheel onder den druk van het naderend onweêr. Zijne Excellentie was bij het begin reeds zoo uit zijn humeur, thans nog een bla mage voor het open front en vaarwel dan uit zicht op majoorsepauletten, en wat daar in dienst voor schoone dingen meer zijn. «Laat eens even je kleerborstel zien, mijn jongen!” beval de generaal. «Tot uw dienst, Excellentieantwoordde Knakke; hij tastte met vliegende snelheid in de «Stramme kerel, werkelijk!” herhaalde de ge- donkere ruimte van der. rcr.c;1. er. bra"1"1 neraal nog eens tot den meer dood dan levend borstel te voorschijn, op zijn paard hangenden kapitein «Zeg eens; «RcuLt z.w, j Knakke,” zoo wendde zich de gestrenge heer borstel zien I” tot Gottlieb, «heb je de marschransel wel goed in orde?” Thans vérbleekten niet alleen de kapitein en de sergeant-majoor, maar ook de korporaal Excellentie!” klonk Knuffmeier. Gottlieb Knakke was de grootste staarde hij den gestrengen heer moedig slordebel in de geheele compagnie, het was bij bevangen 1 hem best mogelijk dat hij een paar oude sokken 1 I 4* f 11 TENTOONSTELLING e y - Ib

Friso nl | 1909 | | pagina 4