R. G. VAN SLOOTEN, Harlingen. Dr.J.J.PersantSnoep. L Telegrafisch Marktbericht. 40-jarige Echtvereniging X Vraagt steeds Kwast en Grenadine uit de fabriek van HOTZE ZEIJLSTRA, V Workum. J Kort Nieuws. A dver ten tiëii. 4 1 I BH. WINKELIERS! Neemt eens proef met I en Workum, 31 Mei 1910. Workum, Mei 1910. belangstelling. Hilversum, 28 Mei 1910. f 12405.84s f 15151 67. W. M. DE JONG en Echtgenoote. LEEUWARDEN, 3 Juni. Geboren: JACOB ERNST, Zoon van SJ. de VRIES. H. de VRIES—Müller. Workum, 1 Juni 1910. HESSEL T. de JONG en Echtgenoote. I 2-X- &:<- k Mr jk A -k jk 4c -k 'k 4- '1' van JAN NAUTA en LIEUWKJE de BOER. Workum, 5 Juni 1910. Hunne Kinderen. Geen receptie. Ieder die iets schuldig is aan den Heer J. J. PERSANT SNOEP, Arts, voorheen te Workum, thans te Bussum, wordt beleefd verzocht daarvan betaling te doen ten kantore van C. TJEBBES, Notaris te Workum. -W -#8 -»8 -H8 J WiSlÜp** Voor de vele blijken van belang- stelling, den 23sten Mei 1.1. bij gelegen heid onzer 25-jarige Echtvereeniging ondervonden, betuigen wij door dezen ook namens onze Kinderen aan allen onze hartelyken dank. Workum, Juni 1910. R. van ’t VEER en Echtgenoote. oogènlust zijn het blomt en geurt alom. Moeder Aarde is bijzonder dankbaar geweest voor de koesterende Meizonnewat er in weinige weken gegroeid is men moet het zien om het te kunnen gelooven Zelfs de lande rijen, die voor 'n vierendeel jaars nog meren geleken hebben thans een dik zwad booigras. Het gemelk op de boerderijen is ook bij- De koeien hebben niet ze loopen er hier en daar F Boter, f 48. Kaas, middelprijs f 225 tot 27. Eieren, per Kilo 65 cent. worden, waarmede de slag is toegebracht. De verslagene was een 21jarige milicien. Naar den dader wordt natuurlijk ijverig ge secht. Getrouwd: SIMON JOHs. KETELAAR en ANNA BUTINE. Kalamazo, 9 Mei 1910. Volstrekt eenige kennisgeving aan Familie, Vrienden en Bekenden. zonder voordeelig. alleen volop gras, tot de hakken in«, maar het krachtvoeder van het staljaar werkt ook nog m. Zoo komt veel in orde, wat enkele maanden geleden nog zoo donker scheen. FRIESCHE ZUIDWESTHOEK, 1 Juni. Gasten, die iedereen gaarne zag, komen hier telkenjare zeldzamer terug. Het zijn de ooievaars die nog altijd min of meer in heilige reüke staan, al worden soms groote wreedheden van hen verhaald. Palen, ten hunnen behoeve opgericht blijven onbezocht oude nesten blijken vaak verlaten. Men moet wel aannemen, dat de jonge vogels Vervolgens werd medegedeeld dat het bestuur elders gevangen worden anders is de r» hndracro non r 1(1 m hof VAcjprvPTnntie nf»ri a iii t verdwijning niet verklaarbaar. Intusschen blijft men het betreuren, dat de Egyptische groeten uitbhjven. meente eene loonende worden. De bouw- vruchten staan zeer goed thans wat ach terlijk was is met de prachtige Meidagen bij gekomen. De oogstvooruitzichten zijn gunstig. Fr. ZUIDWESTHOEK, 1 Juni. Het maait weer in de Friesche dreven, die thans vol naar voor" I vërhoogen en dan zal deze cultuur voor onze ge- Een vrouw, die i verkrijgbaar. te Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan In die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ont- dd ronrr dank betuigen voor de ondervonden blijken van I hunner 50-jarige Echtvereeniging. Workum, 2 Juni 1910. JACOB H. KLUIFSTRA en Echtgenoote. Getrouwd: J. KRUL en T. WESSELIUS die mede namens wederzijdsche familie hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele blijken de van ondervonden. Stavoren, 26 Mei 1910. Eergisteren is te Enkhuizen door 50 vaar tuigen 62,300 stuks ansjovis aangevoerdde vangst wisselde af van 125 tot 3510 stuks, prijs f 17f 17.80 per duizend. De 34-jarige schilder B. J. B., die Maandag middag aan de Walstraat te Arnhem door een glazen dak viel en ernstig aan het achterhoofd werd verwond, is in het stedelijk ziekenhuis aan de bekomen wonden overleden. Het Hollandsche Spoor heeft f20.000 schade vergoeding toegekend aan de wed. van jhr. van den Brandeler, die bij Colmschate door het ontijdig sluiten der hekken van den overweg werd overreden en gedood. Het voor het aanbrengen eener electrische installatie aan dë weesinrichting te Neerbosch noodige bedrag van f 12,300 is geheel aan giften bijeengekomen. Een veertig-jarige Zigeunersvrouw in Hon garije is moeder geworden van aan elkaar ge- j groeide tweelingen. De onderlijven der kinderen zijn samengegroeid. Ondertrouwd: M. van KAMMEN en A. KUIPERS. I^idenschap, Mei 1910. Huwelijksvoltrekking D.V. 12 Juni a.s. Eenigste kennisgeving aan Bekenden en Begunstigers. Getrouwd te Hindeloopen DOEKLE P. TERPSTRA 1 Ondergeteekenden betuigen, mede en 1 w®*®? namens hunne Kinderen en Behuwd- IEKE J. de VRIES, kinderen, hartelyk dank voor de blijken van die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen belangstelling ondervonden bij de herdenking Mede namens Kinderen en Behuwd- kinderen betuigen wij onzen harte- lyken dank voor de vele bewijzen van belang stelling bij onze 40-jarige Echtvereeniging ontvangen. Ondertrouwd: W. A. FRANKENA en J. M. CNOSSEN. Hommerts, Mei 1910. Workum, Eenige kennisgeving aan Familie, Vrienden en Bekenden. Te Spijk bij Lobit is eergisteren een drie jarig kind van den timmerman Visser in een pot met kokend water gevallen en des nachts aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam is een zes-jarig kind uit het raam gevallen en erg gekneusd naar het Gast huis vervoerd. Een ander kind, van drie jaar, geraakte door aanraking met een gastoestel in brand en werd eveneens ernstig verwond. Te Waalwijk (N.-Br.) had Dinsdag in de tram de slachter W. v.d. H. de onvoorzichtig heid zijn hoofd buiten het raam te steken, met het treurig gevolg dat het met kracht tegen eenige palen aankwam. Hevig bloedend werd hij opgenomen en huiswaarts gebracht, alwaar bleek dat hij hersenschudding had bikomen. Zijn toestand is zorgelijk. Het Belgische Koningspaar zal in September a.s., na te Weenen te zijn geweest, ons land bezoeken. Eergisteravond trok een windhoos bijlangs het dorp Tjalleberd. Van een der poldermolens werd het latwerk der wieken, als was het Neurenberger Speelgoed, afgerukt en ter aarde geworpen. Verhit door sterken drank, hebben eenige vreemde veldarbeiders te Zeerijp (Gron.) een ingezetene van de fiets gesleurd en zijn kleeding met messen bewerkt; daarna werd de politie die tegen hen optrad, met hooivorken, palen en steenen bestookt. De belhamels bekwamen in den strijd ernstige wonden. Een hunner moest naar Groningen worden vervoerd. Te Opeinde (Sm.) vond iemand in den vroegen morgen een dronken persoon staande in een sloot te slapen. Zijn rijwiel lag op den wal. Te Rotterdam is het 21/2-jarig zoontje van H. C. Brands in een waschtobbe, gevuld met water, geraakt en verdronken. Alweer is een vliegmenschzmet zijn tuig uit de lucht gevallen. «Nu de Hongaar Zselyi. Het gebeurde te Boedapest. De man is levens gevaarlijk gewond. Bij volkstemming is te Lisse met 863 tegen 335 stemmen besloten, den kermis-Zondag te vervangen door een Juliana-feest. R ij kspostspaarban k De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt Vaten met ter algemeene kennis dat alle spaarbankboek jes, uitgegeven in de maand Juni, en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik van omslagen met gedrukt aan de kantoren der Posterijen vang. WORKUM. Hedenmorgen vergaderde op de bovenzaal van Hotel »De Wijnbergï van den heer P. Bonnema de afd. Workum van de Friesche Maatschappij van Landbouw. De ver gadering was goed bezocht en werd ongeveer kwart voor 12 door den Voorzitter geopend, die daarna, bij afwezigheid van den secretaris de notulen voorlas, welke onveranderd werden goed gekeurd. een bijdrage van f 10 in het reservefonds had toegezegd aan de afdeeling Drachten voor de te houden algemeene vergadering der Fr. Mij. van Landbouw waarmee de vergadering zich kon vereenigen. Verder werden nog eenige minder belangrijke mededeelingen gedaan. Als punt 3 kwam aan de ordeBespreking of men vanwege de Afdeeling weer keuringen van fokvee denkt te houden. Vooraf deelde de Voorz. nog mede, dat, indien hiertoe wordt besloten, dit nog weer buiten be zwaar van de kas kan geschieden, evenals het vorig jaar. Hoewel deze mededeeling zeer te waardeeren is, zou die toch nooit den doorslag kunnen geven, want alle aanwezige leden zijn het er over eens dat eene keuring van fokvee den onderlingen ijver om met en door het beste te fokken, zeer bevordert, waarom dan ook zonder hoofdelijke stemming tot eene te houden keuring van fokvee wordt besloten. Hierna werden de verschillende rubrieken vastgesteld en uitgebreid tot 12. Sommige veehouders I zouden het geheele marktplein wel vol vee wenschen en de veehouders uit de afdeeling zijn wel in staat dit met bezienswaardig vee te vullen. Misschien werden daardoor nog eens vreemde kooplieden gelokt. Een vraag van den Voorz. of aan de keuring van fokvee ook een keuring van tuig- paarden verbonden moest worden, werd bijna overbodig beschouwd, omdat daardoor de dag juist recht aan zijn doel kon beantwoorden. Alzoo werd besloten een keuring van tuigpaarden die in eens geen hooger prijs dan f 50 hebben gewonnen, hengsten uitgesloten, te houden. Een voorstel om de deelname vrij te laten werd met 10 stemmen voor en 11 tegen ver worpen. Eenzelfde lot onderging een voorstel om op dien dag nog een harddraverij te houden, 9 voor, 11 tegen, 1 blanco. Voorloopig werd vastgesteld de keuringen te houden op Woensdag 14 September. Bij de rondvraag vestigde de heer H. D. v. d. Werf de aandacht op de voordeelen die de Friesche Landbouw Onderlinge aanbiedt bij ziekteverzekering. In aansluiting hiermede wékte de Voorz. bij de sluiting der vergadering op tot toetreding bij de hier bestaande afdeeling van de Friesche Landbouw Onderlinge en dankte de tegenwoordige leden voor hunne opkomst. WORKUM Benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te Wijchen de heer A. C. Durville, onderwijzer aan de R. K. school alhier. In diens plaats is benoemd de heer H. J. J. Huising. WORKUM. De Staatscourant van 2 Juni bevat de statuten van de afd. Workum van Patrimonium.” Rykspostspaarbank. Aan het postkantoor WORKUM en daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Mei 1910, Ingelegd Terugbetaald Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2779. MAKKUM, 1 Juni. »’t Springend Hert,« een der oudste en eertijds ook een der grootste industrieele inrichtingen van Makkum, waar ’t papier nog steeds met de hand geschept werd, heeft ten langen leste ook den strijd moeten opgeven tegen de machinale bereiding. Ouden van dagen weten zich nog te herinne ren, toen de molen in ’t bezit was der familie Buma, de bekende schenkers van Buma’s legaat en beurs, dat er ongeveer een vijftigtal arbeiders werkzaam waren, maar langzamer hand slonk dit aan'al, zoodat ’t reeds tot de helft verminderd was, toen de zaak voor 40 jaar overging in eigendom aan den heer I. Nauta And ra; te Leeuwarden. Steeds ver minderde de drukte en toen voor eenige maanden de molen nogmaals van eigenaar verwisselde, oordeelde de tegenwoordige be zitter, de heer S. Vermeulen van Leeuwarden, het raadzaam, de zaak geheel op te doeken. Enkel in Noord en Zuid-Holland bestaat nu nog een molen van dit oude type. De aannemer J. van der Linde alhier heeft ’t geheele perceel gekocht, onder voorwaarde ’t dezen zomer te sloopen. L. Ct. GA ASTERLAND, 1 Juni. De nachtvorsten na de mooie Meidagen blijken in de hoven nog al kwaad gedaan te hebben, inzonderheid aan de steenvruchten, die zooveel beloofden, maar nu weinig zullen kunnen schenken. Peren en appels hebben minder geleden en het besooft en de aardbeien zijn er zeer goed afgekomen. Op ooftteelt legt men zich thans gaarne toe en de bodemgesteldheid leent en zich overal Maar de onderhoudszorg moet nog en water, te scheppen. De bemanning had I nog juist den tijd om de boot op het ondiepe te sturen. Toen kantelde ze. melk geraakten buiten boord. Gelukkig werd de bemanning intijds, ofschoon doornat, gered door een juist voorbij varenden tjalkschipper. De machinist, vreezende voor het springen van den ketel, men i sprong buiten boord te redden, schoorsteen naar 1 deele in het vaarwater. mede zou varen, werd achtergelaten Kootstertille dat redde haar het leven, de boot was mede een groote hoeveelheid boter. Wg|||»e'* Voor de vele blijken van belang- W®**» stelling, ondervonden bij de herdenking onzer 45-jarige Echtvereeniging, zeggen we, mede namens Kinderen en Behuwdkinderen, onzen belangstelling, vóór en bij hun huwelijk hartelyken dank. Een uitbreker. Het volgende verhaal is aan De Tijd ont leend: Voor een tweetal jaren werd te Blitters- wijk (L.) op bevel der justitie aangehouden en naar de gevangenis te Roermond overge bracht de rijwielhandelaar J., verdacht van frauduleus bankroet Den 17en Juni 1908 wist J. tijdens het luchten uit de Roermond- sche gevangenis te ontvluchten. Hij klauterde tegen de hooge muren, die de gevangenis om sluiten, als een kat in een boom, en of een sterke politiemacht onmiddellijk naar alle zijden een onderzoek instelde, de vogel bleek ge vlogen. Men vermoedde, dat hij de wijk naar Duitscbland had genomen. Een tijd later werd dit vermoeden bevestigd. In Pruisen n.l. scheen J het ook zoo bont te hebben ge maakt, dat hij in handen der politie viel, die hem overbracht naar de gevangenis te Geldern, doch de Duitsche gevangenissen schenen voor den rijwielhandelaar evenmin veilig als de Nederlandsche. Op een goeden dag wist J. ook uit de Geldernscbe gevangenis te ont vluchten. De Duitsche politie begon aan stonds een drijfjacht op den vluchteling, die, voor hij de Nederlandsche grenzen had kunnen bereiken, reeds was »eingesperrt.« J. heeft zijn schuld met de Duitsche justitie vereffendzes maanden gevangenisstraf, en is thans weer uitgeleverd aan de Nederlandsche justitie, welke eerst na twee jaren in de ge legenheid is J. voor den rechter te brengen wegens bedriegelijke bankbreuk. De moord te Scheveningen. De man, die aan den Badhuisweg in den Haag een kindermeisje (zijn nichtje) heeft dood geschoten en ook zichzelf ernstig verwondde, is tot bewustzijn teruggekeerd, maar weigert op de hem gestelde vragen te antwoorden De politie bewaakt hem voortdurend. Hij is 42 jaar oud, kwam verleden jaar October in den Haag wonen en is slager van beroep. Vroeger had de moordenaar te Arnhem een loterij-onderneming, waarmee hij veel geld verdiende, dat hij later met speculeeren weer verloor. Zijn slachtoffer had vroeger bij hem ingewoond en herhaaldelijk aanzoeken van haar oom ontvangen, maar het meisje weigerde hem ter wille te zijn. Bij den aanslag wierp de moordenaar zich van achteren op haar, omklemde haar borst en schoot haar eerst een kogel door het achterhoofd en richtte het tweede schot op den rechterschouder met het gevolg, dat de ongelukkige onmiddellijk dood neerviel op een der kinderen, die aan haar zijde liepen. De dader liep toen naar een grasveld ter zijde van den weg en schoot zich daar in knielende houding voor het hoofd. Stoomschip „Prinses Juliana.” H. M. de Koningin heeft eergisteren te Amsterdam te water gelaten de Prinses Juliana, een nieuw dubbelschroef-stoomschip van de stoomvaart-mij. Nederland De Prinses Juliana, het grootste schip dat tot heden in Nederland is gebouwd, is ongeveer 145 M. lang en 17 M breed. Arme Stafmuziek. Het llbld. geeft een verslag van het diner ten Hove, te Amsterdam gehouden, en ver telt daarin o.m. De stafmuziek van het 7e Reg. Infanterie voerde onder tafel de volgende muziek uitenz. Zou dat misschien volgens de hof-etiquette zijn, dat men de muzikanten een gezellig plaatsje onder den disch aanwijst? Ernstig tramongeluk. Men seint d.d. 2 Juni uit Rotterdam aan De Telegraaf Hedenavond heeft een ernstig tramongeluk plaats gehad op de lijn Zuid-Beierland-Oud- J Beierland, der Rotterdamsche Tramweg-Maat schappij. Een locomotief en twee tramwagens stortten door ontsporing van den dijk. Twee stokers werden onmiddellijk gedoodde machinist kreeg levensgevaarlijke brandwonden en werd per automobiel naar Rotterdam vervoerd. Twee conducteurs werden eveneens verwond. De passagiers kwamen,, naar men zegt, met lichte schrammen, kwetsuren en met den schrik vrij Een noodlottige klap. In den nacht van Zaterdag had te Amsterdam op het Oude Kerksplein een vechtpartij plaats tusschen burgers en soldaten. Een huzaar, die vluchtte, struikelde daarbij over zijn sabel, kwam te vallen en kreeg van een burger een stomp tegen het achterhoofd. De man werd, na in het bureau Warmoesstraat verbonden te zijn, naar het hospitaal vervoerd en is, het N. v. N. thans meldt, Donderdag aan de gevolgen overleden. Het lijk is door de zende voor het springen j stoomde met sterken druk, en wist zich zwemmend Thans ligt de stoomboot met den gemaakt worden beneden nog te water, ten I adres kosteloos te J 1 [1 tW ïjC ïj? i (7) '.p gy tp yja gy r,y gp - ,- V*1 -' Van Slooten’s Poedercliocolade, en gij zult Uw debiet zien vermeerderen. -»8 ■#8 Mich. Noord-Amerika. utoucucu. ixci lij», is uuur ue justitie in beslag genomen. "Uitgemaakt moet

Friso nl | 1910 | | pagina 2