bij OPRUIMING! OPRUIMING! HotzeZeijlstrateWorkum. uw Kruidenier of Comestibleshandel. P. V1LTMAH. O p R U I M I N G i N G i Weensdag 27 Juli geen dienstopSneek. J. W. de JONG, breukbanden, vanaf f 1.60. II. KROLSE. Workum. publiek doen inzetten publiek verkoopen: BOERDERIJ O p R U I M Bovenstaande WIJN is verkrijgbaar in den wijnhandel van Landbouw- en Nijïertieidstentoonstelling DRACHTEN. K. GROENHOF. 1 25-jarige Echtvereniging Telegrafisch Marktbericht. Niet alle artikelen kunnen worden geëtaleerd, waarom persoonlijk maga* zijnbezoek zeer gewenscht is. Van de opruimings-artikelen kunnen geen Stalen worden gegeven. Aanbevelend, M.! Bij de overname der Zaak, zijn door I mij vele artikelen uitgelegd, om nog in I deze maand tegen véél verminderde prijzen te worden verkocht. Profiteert dus van deze gelegenheid. KOOPJES! - KOOPJES! Kort Nieuws. Advertentiën. o Heden werd boren. van 14 Juli 1910. d?L' Goedgekeurd bij K. B. van 16 Juni 1910, No. 32. Loten a 50 ets. verkrijgbaar bij: 1. 2. Concordia, H. Lümer. J. D. Renoux. Kessels. F. Mourgue. P. Franqois. Visser. E. Deréme. Bléger. i 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Igggjg*» De BURGEMEESTER van WOR- KUM brengt ter kennis van de ingezetenen, dat op Woensdag den 27Julia.s. ’s nam. 23/4 uur, in de voormalige school voor kosteloos onderwijs, gratis gelegenheid bestaat tot het zich laten vaccineeren door Dr. W. J. SLIS, Arts alhier. Workum, den 19 Juli 1310. De Burgemeester voornoemd, T. M. ten BERGE. I Ook leverbaar naar elk 1 Hl in te zenden model. F? in Verbandartikelen enz., Workum, H. J. KOOPMANS. N. KOOPMANSDemmer. Workum, 21 Juli 1910. 1 Ondertrouwd: GERRIT H. SCHRALE en JANKE TROMP P. LOOTSMA. Enschede, Kalanderstr. 61, Workumerveld bij Workum, Huwelijksvoltrekking 28 Juli 1910. Workum, 18 Juli 1910 Heden werden wij door Gods goedheid verblijd met de geboorte van een welgeschapen DOCHTER. Notaris BERENDSEN, te Dedems- vaart, zal op Woensdag 3 Augustus, des midd. 1 uur, in ’t cafe Scholte, bij de markt te Dedemsvaart voor den Heer H. v. DIJK en veertien dagen daarna diens uitnemende en vruchtbare aan de Heirbaaswijk en Spekopswijk te Dedems- vaart, bestaande uit: huis en erf, bouwland, weiland en dalgrond, groot 5.05.40 hectare. Ook leverbaar naar elk in te zenden model. aan deze loting j Den 30 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders 1 J- H. SWART Jzn. J en H. ROTMAN hunne 4 te herdenken. Hunne dankbare Kinderen: 1 M. M. BROEKEMASwart. J. M. BROEKEMA. I J. W. SWART. A. M. SWART. S. M. SWART. Workum, Juli 1910.1 Geen receptie. Tj. JONGSMA Pz. I. JONGSMA—v. d. Wal. Algemeene kennisgeving. ons een DOCHTER ge- Door den trein overreden. Door den trein van Stadskanaal in de rich ting Assen is Woensdagmorgen onder Eext een rijtuig, waarin de vrouwen van den land bouwer Pot en van den schoenmaker Schuil uit Wildervank waren gezeten, aangereden. Vrouw Schuil werd onmiddellijk gedood en vrouw Pot den rechtervoet afgereden, terwijl zij bovendien ernstige wonden aan het hoofd bekwam. De trein nam haar mede naar Assen, vanwaar een extra locomotief met rijtuig de ongelukkige naar Groningen ver voerde, waar zij in het Ziekenhnis werd op- genomen Voor het ongeluk gebeurde, reden de beide mannen voor het rijtuig uit op de fiets. Vrouw Schuil was al reeds moe van het fietsen geworden, waarom Pot haar zijn plaats in het rijtuig had afgestaan. Ter aanvulling van dit bericht wordt nog gemeld Het echtpaar Schuil was ’s morgens uit Wildervank per tilbury vertrokken om het zendingsfeest te Assen bij te wonen. Even eens, doch per fiets, het echfpaai Pot, waar van de vrouw een dochter van het eerstge noemde is. Onderweg besloot men met het oog op den wind, dat de dames per tilbury, de heeren per fiets verder zouden gaan. Aldus geschiedde. De beide vrouwen zet ten de reis in de tilbury voort, juffrouw Pot mende het paard, dat zeer mak was. Bij den overweg bij de halte Eext den Noordooster-locaalspoorweg, die zooals alle andere overwegen van dien spoorweg niet door afsluitboomen is afgesloten en waar men van beide kanten den trein goed kan zien aankomen, is daarop onbegrijpelijkerwijze het ongeluk gebeurd. Geboren: SJOUKJE, Dochter van B. HORJUS en A. HORJUS—Haagsma. Zuilen, 8 Juli 1910. Excelsior,St. Anna-Parochie. «Apollo,® Bergum. «Hollandia,® Bolsward. «Sted. Muziekcorps,® Franeker. «Sted. Muziekcorps,Harlingen. Apollo.Hallum. «Crescendo,® Holwerd. «Aurora,St. Jacobi-Parochie. «Ons Genoegen,® Marssum. «Apollo,® Makkum. «Crescendo,® Oudebildtzijl. «Frisia,® Witmarsum. «Concordia,® Workum. SINT JACOBI PAROCHIE, 19 Juli. In ons dorp deed zich gisteren een niet alledaagsch geval voor. Een jong inuschje fladderde over het water in de dorpsvaart, piepte voortdurend en klemde zich aan een paal vast. Dat zag een groote, donkere kikvorsch, die aanstaken maakte, om het beestje aan te vallen. Het beangste musebje klauterde bij de walbeschoeiïng op. gevolgd door den kikvorsch, die het vogel tje eindelijk meester werd, er mee in het water sprong en het naar binnen trachtte te werken. Daar het water helder was, konden de op den wal staande personen goed zien, wat er gebeurde. Een 14 jarig meisje, mede lijden hebbende met het inuschje, wierp den kikvorsch met een bezem op den wal en gaf hem een slag, zoodat het dier zijn prooi los liet, waarna het weer in zijn element sprong Het muschje was toen reeds bezweken en achter den kop aan den hals gewond. Naar aanleiding van dit geval rijst de vraag of groote kikvorschen misschien ook eendekiekens, i die d kwijls op onverklaarbare wijze te zoek geraken, verslinden. Weet een der lezers er misschien meer van? Z. Ct. 8-jarig zoontje is overleden. De ouders, bene vens de beide andere kinderen, zijn beterende. PROGRAMMA van de Muziek uitvoering op het Marktplein op Dinsdag- 86 Juli, ’s avonds halfnegen, te geven door de Fanfare dir. de heer J. Souvernir, Marsch. La Vallée du Grand Morin, Fant. Valse de Concert Le Lys d’ Argent, Fant. Brusselsche Tentoon- stellingsmarsch Friesche Bondsmarsch Ouverture de Concours La Poule aux d’ Or Finale. CORRESPONDENTIE. S. S. te N. Uw postwissel a f 1 in dank ontvangen. Het leesgeld voor Friso met porto’s voor het buitenland is echter per halfjaar f 1.15. De ontbrekende 15 cents kunt U bij betaling van het volgend halfjaar wel zenden. DE UITGEVER. Het onderzoek inzake het plegen van ver duisteringen en omkooperijen bij de militaire administratie in Rusland heeft tot resultaat gehad, dat van de 1100 ambtenaren bij den dienst 200, onder wie 5 generaals, zich aan oneerlijke praktijken hebben schuldig gemaakt. Zij zullen gerechtelijk vervolgd worden. Onder Nieuw-Dordrecht (Dr.) is op een diepte van 1.50 M. door arbeiders, die bezig waren een sloot te graven, een brug gevonden, die zich over een groote lengte uitstrekt. Men meent dat de brug uit den Romeinschen tijd afkomstig is. Een Engelsch blad geeft een middel aan de hand tegen het gevaar van verdrinken bij uit varen of uit zeilen gaan. Men neme in de boot kapokkussens mee I Een kussen van de I afmeting van een beddekussen houdt een mensch met gemak boven. Te Londen is bericht ontvangen van een spoorwegongeluk op den Great Southern-spoor- weg bij Roscrea in Ierland. Twintig menschen werden daarbij gekwetst. Te Heerlen (L.) heeft de gemeentepolitie in een der mijnwerkersbuurten valsche munters ontdekt. In beslag werden genomen valsche vijf-, drie- en tweemarkstukken. De «grondstoffen® voor taartjes worden ook al duurder. Dies zal men te ’s-Hage geen driecentsche taartjes meer kunnen snoepen. Van 1 Augs. af zal er 4 en 6 ets voor moeten wor den betaald. Nog steeds blijft de bodem rondom de Middell. Zee trillen. Nu weder wordt uit Au- male (Algiers) geseind, dat voortdurend schokken worden waargenomen. De meeste huizen heb ben zoo geleden, dat zij onbewoonbaar zijn ge worden. Te Wagenborgen (Gr.) staat, in den tuin van den gemeente-veldwachter C. Stadlander, een appelboom, waaraan reeds half volwassen appels zijn gegroeid, terwijl sommige takken nog met vollen bloei zijn bezwaard. Het zeldzame verschijnsel trekt vele nieuws gierigen Het tekort in de kas van den gemeente ontvanger van Appingedam bedraagt ruim f 1200. Aan boord van een in de haven te Zaan dam liggend stoomschip kregen twee schepe lingen twist, waarbij de een zijn tegenstander een kop heete thee in het gelaat wierp. Na een voorloopige behandeling door een Zaandam- schen geneesheer werd voor verdere verpleging opname in het ziekenhuis noodzakelijk geacht. Men vreest dat de getroffene het gezicht zal verliezen. Te Veendam krijgt men ook een vliegweek. Besloten is daar vliegproeven te houden op 14, 15, 16 en 17 Augustus met een machine sys teem Blériot. Zekere vrouw S., op den Loonschen Dijk te Kaatsheuvel, is van een ladder gevallen. Zij was terstond dood. Blijkens een mededeeling in het Rott. Nbl. houdt men aan het Postkantoor te Rotterdam de met glas belegde en beschubde prentbrief kaarten in, omdat die afgeven en infectie kunnen veroorzaken. Te Scheveningen is bericht ontvangen dat aan het strand onder Monster is aangespoeld het lijk van den 19-jarigen P. te ’s-Gravenhage woonachtig, die Zondag in zee, nabij de monding van het ververschingskanaal is verdronken. Aangaande het bericht over de vergiftiging in het gezin van M. van der Sleen te Tiende- veen (gem. Beilen), meldt men nader dat het gezin niet is vergiftigd, doch door het gebruik van te veel wilde frambozen uit het bosch ernstig ongesteld is geworden, waardoor het Juffrouw Schuil werd 6 M. door den trein meegesleurdeen rad van de tilbury niet minder dan 104 M. De tilbury is geheel verbrijzeld. Vjjf dagen levend begraven. Ze zijn gerei met uiterste inspanning ge red, maar vijf dagen toch zijn ze levend be graven geweest, twee mijnwerkers in de Prinz-Regent-mijn te Bochum. Vijf dagen hadden de mannen, met den dood voor oogen, in de ingestorte mijngang doorgebracht. Zondagmorgen gelukte het eindelijk aan de reddingsbrigade, door klop signalen gemeenschap te krijgen met de in- geslotenen, en om 5 uur Zondagmiddag wer den ze verlost. Honderd-drie-en-twintig uren waren zij in de mijn opgesloten geweest. Zij werden, nadat zij met melk en mineraalwater waren verkwikt, in het hospitaal opgenomen. WORKUM. Dinsdagavond vergaderde de Oranje- Ver leniging alhier opnieuw op de boven zaal van Hotel De Wijnberg. Ditmaal was een flink aantal leden opgekomen, zoodat zonder bezwaar tot de samenstelling van een programma voor de feestviering op 31 Aug. kon worden overgegaan, wat dan ook na ope ning der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, vrij vlug geschiedde. Besloten werd ’s morgens van 10-12^2 uur een Vliegerwedstrijd te houden en daar aan vooraf te laten gaan, van 9—10 uur, op tocht van deelnemers aan dezen wedstrijd met hunne vliegers door de stad, ’s Middags van 2 3V2 uur Optocht van verschillende be drijven op wagens en zoo mogelijk van ver- eenigingen met vaandels daarachter. Van 4 6 uur, verschillende Wielerwed strijden in de stad. 7 uur Muziek op de Markt. 9 Vuurwerk. Bij de samenstelling van dit programma hadden verschillende geanimeerde besprekingen plaats, over het wenschelijke van andere fees telijkheden. Vooral een Kaatspartij lokte veel bespreking uit, en nadat de kosten goed over wogen waren en in ’t midden was gebracht hoeveel tijd een Kaatspartij in beslag nam, werd besloten een Jongens-kaatspartij te houden op Donderdag 1 September, en hiervoor toe stemming te vragen aan het hoofd der ge meente de heer T. M. ten Berge, eerelid der vereeniging. Staande de vergadering werd dit verzoek gedaan en welwillend door den heer Burgemeester ingewilligd. Voor deze kaatspartij zullen een 12-tal jon gens uit Workum en even groot aantal jon gens van buiten worden uitgenoodigd. Blijkens de aangifte op de vergadering voor deelname aan den optocht van bediijven, be loven deze flink vertegenwoordigd te zullen worden. Als collectanten om de gelden, benoodigd voo? de feestviering bijeen te krijgen, gaf zich een voldoend aantal personen op, zoodat de voorzitter alle reden had met dank aan de vele aanwezigen voor de belangstelling en medewerking deze vergadering te sluiten, den wensch en het vertrouwen uitsprekend dat in Workum door velen een genoegelijke 31 Aug. zal worden gevierd. WORKUM. De loting voor de Nationale Militie, lichting 1911, is voor onze gemeente vastgesteld op Woensdag 10 Augustus as., des voormiddags 9J/2 uur. Het aantal jongelieden dat moet deelnemen bedraagt 38. WORKUM. Bij het overgangsexamen van de 3e naar de 4e klasse H. B. S. te Leeu warden slaagde Zaterdag onze stadgenoot W. ten Berge. WORKUM. Onze lezers wenschen we er op attent te maken dat de muziekuitvoering in plaats van Woensdagavond nu Dinsdagavond zal worden gegeven. Het programma vindt men in dit blad. HARLINGEN. Aan het Woensdag as. alhier te houden Muziekfeest zullen de 13 vol gende Corpsen deelnemen: Milbank 4 U. S. A. J Workum. LEEUWARDEN, 22 Juli. Boter, f Kaas, middelprijs f 21 tot f 311/2. Eieren, per Kilo 771/2 cent. 2» o Palestinawijn Verloting

Friso nl | 1910 | | pagina 2