Aan onze Geabonneerden, Lezers, Verslaggevers en Correspondenten. I I Hindeloopen en Stavoren. T. GAASTRA Bz. Uitgever van „FRISO”. «1 ZATERDAG 20 FEBRUARI 1915. No. 6. 41ste Jaargang. No. 5. ZATERDAG 30 JANUARI 1915. 41ste Jaargang. We zullen ons echter Hoogachtend Uw Dn. Wegens gebrek aan personeel moet de uitgaaf van „FRISO” tijdelijk gestaakt worden, geen moeite ontzien om aan dezen toestand zoo spoedig mogelijk een einde te maken. Alle soorten Drukwerk kunnen spoedig en net worden afgeleverd, doch de „FRISO” neemt te veel tijd in beslag. Op Uwe welwillendheid in dezen ongewenschten toestand rekenend. Uitgave van T. GAASTRA Bz. - - Dit blad verschynt des Zaterdags en Dit blad verschijnt des Zaterdags en kost per halfjaar 50 cents Per post 0 65. Enkele Nos. 3 ets. Ingezonden stukken Donder dags in te zenden. Advertentiën Vrijdagmorgens vóór 11 uur. Sluiting der vergadering. De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 25 cents, elke regel meer 4 cents. Grootere letters naar plaatsruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberichten, 10 ets. per regel. By abonnement belangrijk lager. Tot plaatsing van adv. en reclames voor Handel, Nijverheid en Geldwezen buiten de prov. Friesland is uitsluitend gemachtigd het Alg. Adv.-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstr. 76-78 Amsterdam WORKUM, 12 Febr. Ten overstaan van Notaris C. Tjebbes alhier had hedenavond in het Logement »De Koophandel de finale verkoop plaats van 1. Eene Burgerhuizinge met Erf aan hei Dwarsnoord, laatst in gebruik by win. Anne Bouwer. Koopers zijn geworden de hoeren F. de Zwart te Sneek en Tj. de Zwart al hier voor f 2564. 2. Eene lluizinge bestaande uit twee Woningen met Erf aan de Pelikaansteeg, in gebruik bij de Wed. Fokke Galama en in huur bij de Wed. Ynze Bouma. Koopers zijn geworden de heeren P. Haytema en K. Pruiksma alhier voor f 409. WORKUM. Wjj verwjjzen onze lezers naar de in dit no. voorkomende advertentie van de Gymnastiek-vereeniging »U. D. I.« waarin deze vereeniging aangifte voor lidmaat schap vraagt. Doel en streven der ver eeniging verdienen zeker veler sympathie en we hopen dan ook dat vele dames en VERSLAG van de Vergadering van den Raad der Gemeente WORKUM, op Donderdag 18 Febr. 1915 ’s namiddags 6 uur. Voorzitter de heer W. Kroese, loco-Burge- meester. Tegenwoordig alle leden. Punt 1. Notulen der beide vorige vergade ringen. Nadat deze zijn gelezen worden ze on veranderd goedgekeurd en vastgesteld. Punt 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Een dankbetuiging van A. Abma voor de verhooging zijner jaarwedde. b. Idem van R. B. de Jong. c. Een schryven van den kerkeraad der Ger. Gemeente in het Heidenschap, houdende aan neming der voor waardeninzakedempingbermsloot. d. Een extract uit het resolutieboek van Ged. Staten, inzake de door de Prov. Staten toegekende subsidie voor verwijding der Diepe Dolte en het stichten eener nieuwe draaibrug ter plaatse. e. Een mededeeling van B. en W. inzake den uitslag van de gehouden aanbestedingen van Gemeentewerken. ’Na een vraag van den heer Gaastra, of het snoeien der boomen in de stad ook is gegund, waaromtrent de Voorzitter meedeelt, dat dit is opgedragen aan den tuinier Pieper voor f 120,40 worden voormelde mededeelingen voor kennis geving aangenomen. Punt 3. Verslag van de Commissie tot wering v*n Seboolverzaim inzake den leerplicht over 1914. Aan het door den Secretaris voorgelezen ver- »lag ontkenen wij dat inzake relatief «obool- glement in zijn geheel willen herdrukken. De heer Gaastra geeft te kennen dat zjjn voor stel geen uitstel beoogt, enkel te voorkomen dat binnen enkele weken tijds een herhaalde behan deling van hetzelfde reglement noodzakelijk is. Van een op de lange baan schuiven is geen sprake. Hij zal echter deze week zijn voorstel indienen, maar acht het beter met alles tot de volgende vergadering te wachten. De heer Posthumus meent, dat het laten druk ken van de thans te nemen beslissing wel tot later kan worden uitgesteld. Punt a van het voorstel van B. en W. wordt daarop zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De Voorzitter stelt thans sub. 2 aan de orde, om elke vergadering te openen met gebed. De heer Jansen herinnert, dat hij zich in de geheime zitting, waarin de wyziging door den heer Kooistra werd voorgesteld, zich daartegen heeft verklaard op principieele gronden. Hij wil die in openbare zitting niet herhalen, om dat de zaak voor hem te onverkwikkelijk is. Naar aanleiding van hetgeen toen ook door den heer Hobma daartegen is ingebracht, is hy nog meer versterkt in zijn meening om tegen te stemmen De heer Hobma geeft er zijn verwondering over te kennen, dat na het gesprokene in ge heime zitting, dit voorstel thans ter tafel wordt gebracht. Hij zal echter niet tegen stemmen, wyl hij de laatste zal zyn die ontkent, dat ook bij de bespreking der Gemeentebelangen het Godsbestuur moet worden uitgesehakeld. Maar bekend is, dat voorstellen voor deze vergaderin gen in voorafgaande vergaderingen van eenige leden worden behandeld, en daarom vraagt hij of ook dit voorstel onder biddend opzien tot den Heer ter tafel is gebracht. Gezien de kost per halfjaar 50 cents De prijs der Advertentiën is van 15 regels 25 cents, elke rzicrzil nrix»£*r ZL nania x D.-lx Uitgave van T. GAASTRA Bz. firma H. BRANDENBURGH Zoon te WORKUM. der de leiding van den heer Hobma, de diplo ma’s die hoofd en helpster bezitten, om ten slotte te verklaren, dat die school een zaak is, waarop de Gemeente trotsch mag zyn. Inzake het moei lijke punt der financiën had hij aan het Dage- lijksch bestuur het voorstel gedaan, vanwege het Gemeentebestuur f 100 te geven als tege moetkoming in de dekking van het tekort, waar hem was verklaard, dat dit meer dan noodig, ja een behoefte was, zoodat B. en W. thans voorstellen uit den post: onvoorziene uitgaven f 100 te besteden voor dat doel. De heer Gaastra zegt, dat dus geen adres of verzoek van belanghebbenden is ingekomen, en kel alleen een voorstel van den Voorzitter om dus een cadeautje te geven uit de Gemeentekas. Dat acht hij evenwel geen optreden en een averechtsche manier van handelen. De Voorzitter acht in dit exeptioneel geval dat niet waar. Hy voor zich is overtuigd van de behoefte en nu geheel in de behoeften van de kinderen is voorzien, geheel buiten den Raad om, acht hy eenige steun dezerzijds gewenscht. De heer Gaastra herinnert, dat de Raad zich tot nu toe steeds tegen een subsidie heeft uit gesproken, en weet niet, of die opvatting is ge wijzigd. Een 25 jaar geleden is een dergeljjke subsidie afgestemd, later nog een», zoodat dus hierdoor thans een precedent zal worden ge schapen. De Voorzitter zegt, dat die niet geheel juist is, en noemt een bedrag van f 3600, die de vroegere Nuts-bewaarschool in den loop der ja- ren heeft genoten. Op zijn vraag vroeger naar een bewjjs, dat die subsidie noodig was, bleef men in gebreke daarvan door een begroeting te doen bljjken. Thans blijkt die behoefte we! Hl lil hcci uaosna rttui ecu uurvw, vuneuigu voorziening noodzakelyk, met het oog op het verkeer dat daar zeker dezen zomer langs wordt geleid in verband met de nieuwe brug, waar om hij voorstélt de bevloering met nieuwe steen te doen plaats hebben en de volgende week reeds te bevorderen. Dit voorstel, ondersteund doer den heer Brandsma, wordt met algemeens stem men aangenomen. SS4’ NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD voor de Gemeenten Worknm. Hemelumer Oldepbaert en Noordvvolde. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD voor de Gemeenten Workum. Ilemelumer Oldepbaert en Noordwolde. Hindeloopen en Stavoren.

Friso nl | 1915 | | pagina 1