voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen en Stavoren. Rnime keuze fljn LEERWERK en GALANTERIEËN. Firma Urne Bakker, •o®o»o«oeo«o»o«:o:»o4KXO»o«o»o*o» Mogen wij zwijgen Gedurende de St. Nicolaasweek is de winkel tot ’s avonds 10 uur geopend. Fa. H. WIELINGA Tz. W. Burgstraat, •o*o*o«o«o»o»o«:o:«o«o«o»o»o»o«o» nu Oosterdijk-Kleinzana1, Sneek. alle mogelijke Artikelen in RUIME KEUZE tegen lage prijzen verkrijgbaar zijn? Neem een kijkje bij I ZATERDAG 1 DECEMBER 1917. No. 49. 43ste Jaargang HET BESTUUR. SNBEK. I Aanbevelend. kend, 7 uur gesloten zullen zijn, uitgezonderd Zaterdags, tevens dat met de beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag niet wordt gebakken. Bovendien wordt aan de geachte Clientèle verzocht zooveel mogelijk pakmateriaal mee te brengen, daar men anders eerstdaags genoodzaakt zal zijn wegens de enorm hooge papierprijzen daar iets voor te berekenen. De Bakkersvereeniging O. B.” maakt aan het geachte publiek van Workum en Omstreken be dot met ingang van 1 Dec. de winkels ’s avonds Uitgave van T. GAASTRA Bz. firma H. BRANDENBURGH Zoon, te WORKUM. I Tot plaatsing van adv. en reclames voor De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 30 cents, elke regel meer 5 cents. Grootere letters naar plaatsruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberichten, 10 ets. per regel. Bij abonnement belangrijk lager. Handel, Nijverheid en Geldwezen buiten de prov. Friesland is uitsluitend gemachtigd het Alg. Adv.-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstr. 76-78, Amsterdam, voor Friesland Filiaal D. Y. ALTA te Leeuwarden, Bagynestraat 54. Tel. Intercomm. 1114. Dit blad verschijnt des Zaterdags en kost per halfjaar 70 cents Per post f 0.85. Enkele Nos. 3 ets. Ingezonden stukken Donder dags in te zenden. Advertentiën Vrijdagmorgens vóór 11 uur. VERSLAG van de Vergadering van den Raad der gemeente WORKUM, op Donderdag 22 Nov. 1917, ’s namiddags 41/2 uur. Voorzitter de heer J, Quarles van Ufford, Bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der Vergadering door den Voor zitter, stelt deze als punt 1 der agenda aan de ordeNotulen der vorige vergadering, welke na lezing door den Secretaris onveranderd wor den goedgekeurd en vastgesteld. Punt 2. Mededeeling van ingekomen stukken a, Een extract uit het resolutieboek van Ged. Staten, houdende afschrift van het koninklijk besluit, betreffende de goedkeuring van het Raadsbesluit tot verlenging der tolheffing tus- schen Workum en Bolsward voor den tijd van 3 jaren. b, Een appostille van Ged. Staten houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot onder- nandsche verhuring van twee perceelen land voor tuinbouw. c, Idem van hetzelfde college, houdende goed keuring van het suppletoir kohier van Hoofde- lyken Omslag, dienst 1917. d, Idem, houdende goedkeuring van het Raads besluit tot wijziging der begrooting 1917. e, Idem, houdende goedkeuring van het Raads besluit tot het doen eener rechtstreeksche uit gaaf uit de begrooting 1917. f, Idem, houdende goedkeuring van de borg stelling van den Directeur der Gem. gasfabriek g, Schrijven van mej. Bonnema, houdende aanneming harer benoeming tot onderwijzeres aan de vereenigde Burgerschool. h, Een schrijven van het Hoofdbestuur van den Bond van Chr. politieagenten dankzeggende voor de verhooging der jaarwedden van de plaat selijke agenten. i, Idem van R. de Jong, agent van politie. j, Een schrijven van den heer W. Kroeze, houdende een verzoek om ontslag als lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. k, Procesverbaal van de gehouden kasopname by den Gemeenteontvanger sluitende in ont vang en uitgaaf met een saldo van f 7112,391/2, tot welk bedrag kas en boeken overeenstemmen. Op voorstel van B. en W. worden deze stukken zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen. Punt 3. Adres van J. Bruinsma, houdende verzoek om herbenoeming als doodgraver. Uit het door den Secretaris gelezen adres blijkt, dat adressant met ingang van 26 Januari 1918, verzoekt te worden herbenoemd als dood graver voor den tijd van 5 jaren. Op voorstel van B. en W. wordt zonder hoof delijke stemming bet verzoek toegestaan. Punt 4. Adres van C. E. H. M. Heslenfeld, om verhooging zijner jaarwedde als Gemeente geneesheer. De Secretaris doet mededeeling van het inge komen verzoek, gegrond op de huidige tijds omstandigheden en de sterke toename van pa tiënten, vragende eene verhooging van 50 De Voorzitter stelt namens B, en W. voor het verzoek in te willigen op grond van de aange voerde motieven, mede, naar aanleiding van het feit, dat het salaris sedert lang niet is hei zien, waartoe zonder eenige discussie zonder hoofde- Ijjke stemming wordt besloten. Punt 5. Adres van Tj. van Goslinga te Par- rega, om vergunning tot demping van een ge deelte bermsloot. Uit het door den Secretaris gelezen adres blijkt, dat vergunning wordt gevraagd tot demping van oen gedeelte bermsloot bij de woning op eigen kosten, alsmede tot het plaatsen eener afschei ding op eigen kosten. De Voorzitter stelt namens B. en W. het verzoek in te willigen onder voorwaarde dat een jaarlyksche retributie zal worden betaald van f 5.ter handhaving van hot eigendomsrecht. Do heer IJkema vindt die heffing van f5 on- redelyk, want adressant geeft land voor water, terwijl hjj zelf alle kosten betaalt. Reeds meermalen is hier in den Raad uitge sproken, dat dit niet recht is en toch wordt er mee doorgegaan. De Voorzitter herinnert, dat B. en W. zonder overwegen de mogelijkheid, in die gevallen een som in eens te betalen, maar daartegen zijn be waren gerezen, want dan wordt het een soort op. B. en W. wenschen het recht van eigen- in handen te houden bij eventueele onvol- »nde afscheiding of onderhoud, De heer Hob- ma meent dat hier geen nieuwe toegangsweg wordt geschapen, de heer Kroeze herinnert de besprekingen, bij een gelijk verzoek van K. Hijl- kema gehouden en verklaart zich niet te willen binden aan vaste regelen. De heer Brandsma wil rekening houden met de waterlossing en daarop den Gemeente architect wijzen, waarna het voorstel B. en W. zonder hoofdelijke stem ming wordt aangenomen.* Punt 6Adres van het Bestuur der afdeeling Friesland van den Nederl. Bond van Gemeente ambtenaren inzake de jaarwedden regeling der Ambtenaren ter secretarie. In het door den Secretaris gelezen adres wordt te kennen gegeven dat in deze Gemeente nog geen regeling is getroffen, als vroeger reeds is gevraagd by adres vanAugustus 1916. Da Voorzitter stelt namens B. en W. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, wijl een salarisregeling pas het vorige jaar is aange nomen en de ambtanaren met Januari a.s. ver zekerd zyn van een periodieke verhooging, ter wijl het adres bij behandeling last kan veroor zaken, wijl de begrooting reeds is vastgesteld en dus de indiening te laat is geweest. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt 7 Adres van H. Vrolijk alhier, om een schadeloosstelling voor gemis van grasgewas. Adressant geeft in het door den Secretaris gelezen adres te kennen dat door de aan den heer Grol afgestane 11 Are, hij van de Gemeen te heeft te vorderen een terugbetaling aau huur van f24 941/2. De Voorzitter zegt, dat in gevolge het huur contract. de Gemeente ten allen tyde de beschik king houdt, over den in huur afgestane grond het niettemin billijk is, adressant de schade voor den afgestanen grond te vergoeden, waartoe dan ook B. en W. adviseeren, en waartoe zonder hoofdelijke stemming word besloten. Punt 8Adres van het Bestuur der Vereeni- ging Volkshuisvesting alhier, ter bekoming van een verhoogd voorschot in de stichtingskosten van 20 woningen. In het door den Secretaris gelezen adres wordt gezegd, dat een bijdrage is toegestaan van f 35.000 De stichtingskosten hebben echter bedragen f 40604.50, waarom een verhoogd voorschot wordt gevraagd tot dat bedrag. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor het verzoek toe te staan als een logisch gevolg van de tijdsomstandighe den, temeer, wyl de kosten voor de Gemeente niet worden verhoogd, wyl ook het Kijk in ver band daarmede de bijdrage verhoogt. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. Punt 9. Adres van H. de Jong om benoemd te worden tot stadsomroeper. Na voorlezing van het adres door den Secre taris licht de Voorzitter toe, dat na het ontslag van B* Gaastra, zich geen sollicitanten hebben aangemeld, waarom H. de Jong met de tydeiyke waarneming is belast, dien zij nu definitief wenschen aan te stellen. De heer Hobma zegt, dat aan die benoeming wel eenig bezwaar is verbonden, en de instructie dan dient gewijzigd b.v. om by brand de trom te roeren, want by den laatsten brand mankeerde dit. De Voorzit ter meent, dat dit een zaak van brandmeesters is. De omroeper is thans niet gewekt. Vroe ger was dat de taak der nachtwacht, thans zou die feitelyk neerkomen op de politie, maar die dient op het terrein van den brand te zyn. De beste oplossing zou zyn, de eerste brand wacht, die op het terrein komt, rond te laten gaan. Hij wil de regeling, om snel en afdoend alarm te maken, wel overlaten aan B. en W. De heer Hobma acht een betere regeling noodzakelijk en wijst op het feit, dat thans ge noeg hoornblazers in de Gemeente zyn. De heer Kroeze doet het voorstel de tydelyke voorziening voorloopig tot wederopzegging te bestendigen, hetgeen ondersteund wordt donr den heer Pot- ma, waartoe zonder hoofdelyke stemming wordt besloten. Punt 10Adres van G. de Groot en 8. de Vries, ingezetenen van Parrega, om een gedeelte berm voor tuinbouw in huur te mogen ont vangen. In het door den Secretaris gelezen adres wordt een oppervlakte van 1300 M2, berm ten zuiden van Parrega voor tuinbouw in huur ge vraagd, voor den tijd van 3 jaren, waaraan adressanten zich op billyke voorwaarden ver klaren te willen onderwerpen. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor het verzoek in te willigen tegen een vergoeding van f 40, ongeveer 3 cent per M2. De heer Brand sma wenscht het verzoek wel toe te staan, onder voorwaarde dat de grond niet als opslag plaats wordt gebruikt, want nu reeds ligt er pulp op. De Voorzitter zegt, zulk een bepaling in de voorwaarden te kunnen opnemen, evenals een opmerking van den heer IJkema, inzake FRISO NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Tweede Blad. I «SS BJ-'-irt» T. GAASTRA Bz. I

Friso nl | 1917 | | pagina 5