Nieuws- en Advertentieblad te WORKUM op Maandag den 8 Sept, 1924 ÉÉNLUCIFEH, dat is alles waarmede U een gaskachel aanmaakt terwijl U direct de volle warmte in het vertrek krijgt. Vaaouds een goed adres voor Jareriia„8 is ons adres bekend ook speciaal in BAN KET en BISCUITS, maar nimmer konden wij wederverkoopers zoo mooie collectie voor leggen als nu. Neemt proef 1 voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordi, Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. V&ttïïoutsa'sBeepsQi volop in voorraad bij Koloniale-en Grutterswaren Pepermunt CACAO SIGAREN TROMP, Sneek. Hwet in redenaar sei fen de V.S. pipermunt ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1924. 50ste Jaargang. No. 37. Officieel Gedeelte. TROMP, Sneek Binnenlandseh Nieuws. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. - TROMP, Sneek, waar ook de bonnen voor gratis reepen kunnen worden ingeleverd. J. H. DE GROOT KONINGINNEDAG. i OW den Engros by VAN S^OOTEN, Harns. Alear altyd heasich en skoar yn ’e kiel; Men koe my mar amper forstean. Nou brük ik V.S. en 't foroaret alhiel. Qjinien scil in wird meerüntgean. Vraagt inlichtingen ten kan tore van het Bedrijf. rende den geheelen dag nog al goed tot na het vuurwerk, toen het weer begon te regenen en vele buitenwonen- den zeker een nat pak zal hebben be zorgd. De Commissie kan overigens met genoegen op haar werk terugzien. Keur-collectie SIGARETTEN, waar onder zéér veel nieuwe De prijs der Advertentiën a is van 15 regels 60 cents, a elke regel meer 7 cents. a Grootere letters naar plaats- X ruimte. Buiten Friesland, uit- 2 gezonderd Familieberichten, 10 ets per regel. Bij abon- X nement belangrijk lager. 1 Wedstrijd jongens, 4e leerjaar. Zak- loopen. Ie prijs Wietze Haanstra, 2e prijs Bouke Kemker, 3e prijs Minze van den Akker, 4e prijs Douwe Zwaga. Wedstrijd jongens, 5e leerjaar. Blind paardenspel. Ie prijs óimke Hoekstra en Taeke Hoekstra, 2e prijs Sietze IJbema en Sjoerd Wispelwey, 3e prijs Jelle van den Akker en Jentje Beetsma. Wedstrijd jongens, 6e leerjaar. Vaatje kruien. Ie prijs Johannes Vos, 2e prijs Hielke Visser, 3e prijs Willem Blom, 4e prijs Hayte de Zwart. Wedstrijd meisjes, le leerjaar. Vlagje steken, le prijs Sippie Genee, 2e prijs Ymkje Haijtema, 3e prijs Elizabeth Boorsma, 4e prijs Elizabeth de Vries, 5e prijs Itte Roskam, 6e prijs Fetje van der Heide, 7e prijs Trijntje Hiemstra. Wedstrijd meisjes, 2e leerjaar. Blaadje loopen. le prijs Ymkje van der Meulen, 2e prijs Uilkje van der Meulen, 3e prijs Sjoerdje Visser, 4e prijs Trijntje de Zwart, 5e prijs Jantje Beetsma. Wedstrijd meisjes, 3e leerjaar. Ta feltje dekken, le prijs Wiebelina Hui- tema, 2e prijs Jule Brouwer, 3e prijs Aaltje Visser, 4e prijs Greta Dijkstra, Wedstrijd meisjes, 4e leerjaar. Pop- kleeden. le prijs Marijke Huisman, 2e prijs Geertje van der Meulen, 3e prijs Greta Bouwer, 4e prijs Anna Genee. Wedstrijd meisjes, 5e leerjaar, Ballen werpen, le prijs Dutje Stellingwerf, 2e prijs Jetske de Jong, 3e prijs Theresia Mundt, 4e prijs Grietje Kemker. Wedstrijd meisjes, 6e leerjaar, Stoe lendans. le prijs Trijntje Boersma, 2e prijs Tjitske Minks, 3e prijs Jikke van der Meulen, 4e prijs Eefje de Vreeze. Wedstrijd Leerlingen M.u.l.o. School, Ringfietsen. le prijs Tine Dönszelmann, 2e prijs Sietse IJntema. Extra-prijs Wikje Wiersma. Ter afwisseling gaf nu van 3 L/a4 „Crescendo” eenige muzieknummers op de tent, waarna de wedstrijden werden voortgezet voor de oudere jeugd met ringfietsen van meisjes boven 18 jaar, die tot uitslag had le prijs Anthonia Muller, 2e prijs Sebastiana Westra, 3e prijs Susanna Sjoerdje Huisman, 4e prijs Grietje Visser. Jongelieden boven 18 jaar namen nog deel aan een wedstrijd met hinder nissen, waarbij de prijzen werden be haald doorJohannes Koopmans le prijs, Pieter Pruiksma 2e prijs, Bennie Faber 3e prijs, Sietse Visser 4e prijs. Des avonds om 8 uur was het al weer Crescendo», dat op de muziek tent plaats nam en aldaar een welver zorgd programma ten gehoore bracht zooals wij dat van het corps gewoon zijn, doch dat, noodwendig de gevol gen soms moest ondervinden va® de feeststemming, waarin vooral het jon gere deel van het publiek verkeerde, maar dat op een avond als deze, zelfs door een Murks, verschoonbaar zal wor den geacht. Een mooie afwisseling daarbij was nog de vertooning van een serie zeer duidelijke lichtbeelden, door den Burgemeester welwillend beschik baar gesteld, w,o, verschillende opna men van gedeelten van Workum, vanaf het bordes van het Stadhuis. Tot slot werden de honderden aan wezigen nog vergast op een mooi pro gramma van 23 vuurwerknummers, waarvan het slotnummer was eene de coratie, bestaande uit het devies Leve de Koningin, omgeven door brillant- vuur-fonteinen en geflankeerd door Chineesche boomen van brillantvuur met fraaie vonkenregen, met een vuur- front van 20 M. Het weer, ofschoon soms zeer dreigend, hield zich gedu- dige dienst uit Leiden vervoerde daarna het slachtoffer naar het Elisabeth- gesticht te Leiden. Hersenschudding werd geconstateerd. De bestuurder en een tweede inzittende A. E. Verhoog uit Leiden kwamen er wonder boven wonder goed af. Zondag 7 September 1924. (Uren officiëele N. T. regeling). WORKUM (Herv.) Voorm. 9t/2 uur ds J. Nauta van Katwijk aan Zee. Nam. 2 uur ds J. C. H. Romijn. H. Doop. WORKUM (Doopsgez.) Voorm. 9^2 uur ds I. Hulshoff. WORKUM (Ger.) Voorm. 9'/2 uur lezen Nam. 5V2 uur ds Boswijk van Gaast. WORKUM (Bapt. Gem.) Voorm. 9t/2 uur Dienst Zend. Coll. Nam, 5 uur Dienst. HEIDENSCHAP (Herv.) Nam. 2 uur ds J. Nauta van Katwijk aan Zee. HEIDENSCHAP (Ger.) Niet ontvangen HINDELOOPEN (Herv.) Onbekend. HINDELOOPEN (Doopsgez.) Voorm. 91'2 uur ds Ens van Warns. HINDELOOPEN (Geref.) Voorm. 9i/2 uur Lezen. Nam. 2 uur ds Boersma van Koudum. KOUDUM (Herv.) Voorm 10 uur en Nam 2'1, uur ds de Wilde. KOUDUM (Doopsgez.) Onbekend. WARNS (Doopsgez.) Geen dienst. HEMELUM (Doopsgez.) Geen dienst. STAVOREN (Bapt. Gem.) Voorm. 91/2 uur ds G. Bouritius. Nam. 2 uur ds G. Bouritius. H. A. WORKUM. Bij het Zondag j.l. te Berlikum gehouden Zangconcours, behaalde de Zangvereen. „T.a.v.e.n.u.” alhier, directeur de heer Gerritsma van Bolsward, met 139 punten in de 2e afd. een 2e prijs A. Zaterdag slaagde te Groningen voor de acte nuttige handwerken Mej. M. Muller alhier. Een hel roode gloed kleurde Zondagavond ongeveer half 12 den Noord-Oostelijken hemel, nadat enkele felle bliksemstralen waren gezien en rommelende donderslagen waren ge hoord van een voorbij trekkend onweder. Alras bleek dat de boeren plaats, bewoond door gebrs. Osinga, staande op het z.g. „Sur-ein”, halver wege Workum en Parrega door het hemelvuur was getroffen. Binnen kor ten tijd was de geheele plaats, met uitzondering van de voorhuizinge, die tengevolge de windrichting bleef gespaard, eene volkomen ruïne. Een en ander was verzekerd. In verband met gebrek aan plaatsruimte, tengevolge een uitge breid Raadsverslag en een overzicht van den Koninginnedag, moet een eenigszins uitvoerige vermelding van het gehouden schoolfeest der openbare school blijven liggen tot de volgende week. Wij volstaan thans met de mede- deeling dat dit feest, dank zij de buiten gewone prestatie der oud-leérlingen en de zeer te waardeeren houding van het Gemeentebestuur, schitterend is ge slaagd. Eene indrukwekkende opening der gerestaureerde school, zang en wedstrijden der leerlingen, aan welke laatste mooie prijzen waren verbonden, eene tractatie met milde hand, ver schillende attractie’s, de vertooning van een poppenkast, muziek van „Caecilia”, en dat alles, als een zeer te waardeeren uitzondering, begun stigd door prachtig weer. Het geheele feest zal bij ouders en leerlingen zeker in dankbare herinnering blijven. Bij de behendigheidswedstrijd voor motorfletsers Koninginnedag te Sneek gehouden, verwierf onze stad genoot de heer S. IJ. Haagsma den eersten prijs, een verguld zilveren medaille De opbrengst van de verkoop van vlagjes ter bestrijding van t.b.c. door het Chr. Nat. vakverbond, Maan dag hier gehouden, bedroeg de soril van ruim f62.—. De ijverige jonge dames, die zich hiervoor zoovel moeite hebben getroost, hartelijk dahs en de ingezetenen voor hunne milde bijdragen. 4 Sept. Toegelaten tof de 3e klas R. H. B. School te Sneek, Siebolt de Boer, leerling school voor M.U.L.O. alhier. Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 centsfranco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Don derdags voorm. in te zenden. Advertentiën tot uiterlijk Don- derdagsavtjnds, uitgez. familieber. Mislukte inbraak. Te Amersfoort hebben inbrekers in gebroken in de drukkerij der firma wed. Van Wijngen. De vermoedelijke daders, vier Amsterdammers, zijn gearresteerd. Niets wordt vermist. Men vermoedt, dat de inbrekers zich vergist hebben, en dat zij de drukkerij hebben aangezien voor het gebouw van het agentschap der Ned. Bank, dat er onmiddellijk aan grenst. Een goede oogst. Een tuinbouwer te Langendijk oogstte van zijn land zooveel aan zilveruien, dat de opbrengst gelijk staat aan f 5000 per H.A. Onjuist beschuldigd. Vrijdagmiddag werden te Vlissingen uit een postrijtuig twee aangeteekende brieven vermist. Zaterdagavond werd in verband hiermee een postbeambte aan gehouden. Thans echter is bericht ont vangen, dat de beide brieven Zaterdag avond, dus 36 uur na de vermissing, te Utrecht in denzelfden postwagen, die reeds eenige malen door het post- personeel was nagezocht, zijn terugge vonden. De man is weer op vrije voeten gesteld. Een woest autorijder. Een 34-jarige automobilist uit Bussum, veroorzaakte in den middag van 30 Aug. 1923 op den Amsterdamschen straatweg bij Naarden, even over de brug over de Vestinggracht, een auto-onge- luk. Door zijn buitengewoon woest rij nen kwam hij in botsing met een hon denkar, waarop een 53-jarige koopman was gezeten. De hondenkar sloeg om, de koopman werd tegen den grond geworpen. Zonder naar zijn slachtoffer om te zien, reed de automobilist, die een proefritje maakte met een nieuwen wagen, door. De getroffene bleek een lichte hersenschudding te hebben ge had en 14 dagen het bed te hebben moeten houden. De rechtbank veroordeelde bekl. destijds tot zes weken hechtenis. Onlangs diende deze zaak Voor het Hof, dat Dinsdag arrest wees en wat de strafmaat betrof, het vonnis van de Rechtbank bevestigde. De natte Augustus-maand. Vele vacantiegangers hebben een herinnering aan Augustus als of ’t die gansche maand niets anders deed dan regenen. Toch is, naar het weerkundig insti- en Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en Uitgevers-Bureau »Neerlandia”, Zuiderplein 101, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. tuut te De Bilt schrijft, de thans ge vallen regen geen record geweest. De totale regenval 181 m.m. tegen 89 normaal, werd in Augustus 1912 toen 200 m.m. werd afgetapt, overtroffen. Ook de grootste daghoeveelheid 36.4 m.m. op 30 Augustus is op 18 Juli 1910 overtroffen, toen tusschen 6 en 10 uur v.m. 54 m.m. viel. De afgeloopen maand heeft nog een vrij lange periode met weinig regen gehad van 5 tot 16 Augustus regen de het alleen 15 en 16 Augustus en dan nog 's avonds of ’s nachts. In de tweede helft der maand werd het ge ducht natmaar Augustus deed zooals zij moest doen. De groote maandsom was te danken aan enkele dagen met zwaren regenval2 Aug, met 19 m.m., 3 met 13, 18 met 35, 24 met 23, 30 met 36, dus in 5 dagen 3/3 van geheelen maandelijkschen val. Van de Hollandsche werf. De Ned. Scheepsbouw mij. te Am sterdam heeft dezer dagen een tankschip te water gelaten, dat het grootste mo torschip is, dat tot dusver in ons land gebouwd is. Het schip, dat den naam van „Varanger” draagt, is 470 M. lang en 60 M. breed. Het is gebonwd in opdracht van een Noorsche firma. De Zondagsarbeid te Ede gaat niet door. De voorgenomen Zondagsarbeid op de kunstzijdefabriek te Ede, waarover zooveel te doen is geweest (zoowel dr. Schokking als de heer Idenburg stel den aan de regeering vragen in ver band hiermee), gaat naar de »Tel.« meldt, niet door. Door de directie is een regeling van de werkzaamheden getroffen, waardoor de Zondagsarbeid niet meer noodig is. Honderd jaar. Anna Broeksma, weduwe van H. Ka- semier, te Hoogezand, wordt 28 Sep tember 100 jaar. Vijf van hare acht kinderen zijn nog in leven, ’t Oudje heeft meer dan 150 nakomelingen. Tot plaatsing van Advertentiën en Reclames voor Handel, Nijverheid WIJNEN - LIKEUREN TABAK en SIGAREN Zeer voordeelig bij Boodschappen gaarne aan huis opgenomen en bezorgd. Ongevallen. Te Papendrecht is een Ford-autobus van fa. de J. en K. uit Sliedrecht ver ongelukt, doordat de stuurstelling brak De wagen die langzaam reed, botste tegen een huis, waardoor de gevel werd ingedeuktook het dak bekwam schade De bus bus werd zwaar aan de caros- serie beschadigd. Ook braken er eenige ruiten. Behalve de chauffeur en con ducteur, was er een passagier in de bus, die er zonder kleerscheuren af kwam, De marechaussee heeft van een en ander procesverbaal opgemaakt. Dinsdagnacht omstreeks half een reed op den Leidschenstraatweg nabij de Haagsche Schouw een uit de richting van Den Haag komende auto, bestuurd door H. J. M. de Raaff, met groote snelheid tegen een aan den kant van den weg staan den woonwagen aan. Een der inzittenden J. van Dijk, aan de Haarlemmerstraat te Leiden, werd zwaar gewond aan het hoofd en in bewusteloozen toestand ingedragen in café „De Haagsche Schouw”, waar dr, Timmerman uit Oegstgeest de eerste hulp verleende. De geneeskun- V r aan staat in kwaliteit en o m zet Deze schier algemeen in den lande gevierden feestdag scheen dit jaar hier ongemerkt voorbij te zullen gaan, toen de Oranje-vereeniging nog slechts vijf dagen te voren een vergadering van belangstellenden samenriep om een al- gemeene feestviering te overwegen. Het resultaat was, dat daartoe werd besloten, waarop met bekwamen spoed en niet genoeg te waardeeren voort varendheid, de hand aan den ploeg werd geslagen, werd gecollecteerd, ge delibereerd, geadviseerd en geconclu deerd en ten slotte nog een program ma werd geadverteerd, dat Maandag ten uitvoer werd gebracht. De feestdag werd ingezet met den traditioneelen optocht van de kinderen van alle scholen, die daartoe eerst hun vereeni- ginspunt vonden op het maktplein, waar een gemeenschappelijk lied werd gezongen, om vervolgens in een langen stoet de geheele stad van Noord tot Zuid te doorloopen onder de opwek kende tonen van «Crescendo», waarbij aan den Burgemeester, als vertegen woordiger der Koningin, een aubade werd gebracht. Na den optocht, werd aan de kinderen in hunne respectieve scholen, een kleine versnapering aan geboden. Te 2 uur waren allen weer present op de vterschillende terreinen, waarin de stad was verdeeld, om daar ten aanschouwe van ouders en belangstel lenden, in verschillende wedstrijden el kanders vlugheid en behendigheid en overleg te meten, die ten slotte met een aardigen prijs werden beloond. De uitslag dier wedstrijden was als volgt Wedstrijd jongens, le leerjaar. Blok- rapen. le prijs Rein Blom, 2e prijs Roelof van der Heide, 3e prijs Rinse Jasper, 4e prijs Jelle Westendorp, 5e prijs Pieter Jan Kemker, 6e prijs Ale van Tuinen, 7e prijs Gerard Wenning. Wedstrijd jongens, 2e leerjaar. Wed loop met hindernissen, le prijs Essy Leyenaar, 2e prijs Assuerus de Vreeze, 3e prijs Piet Hendriksma, 4e prijs Pieter Haanstra, 5e prijs Hendrik de Groot. Wedstrijd jongens, 3e leerjaar. Zak- loopen. le prijs Hendrikus Heins, 2e prijs Gatze van der Meer, 3e prijs Be rend Zwaga, 4e prijs Piet de Jong, 5e prijs Allert Lage weg. in bussen, los en in schit- rende luxe bussen bij TROMP, Sneek. HET adres voor wederverkoopers Paardenmarkt I

Friso nl | 1924 | | pagina 1