Belangrijk Bericht. Yakteekenschool te Worknm Winter ONTVANGEN de nieuwe soorten en modellen in Bonten en Bontstellen Corned Beef Gesmolten Rnnderniervet Slagerij OS.Pruiksma Amerikaansche Brillen met vla kke en gebogen glazen E LEGT TUSCHE SLIJPERIJ VEE SPUI VLIJMEN A. Han ewacker J r. Opticien - J. W. KUHLMANN, Markt Workum. R. F. DE BOER SATIen UID1K onder Hindeloopen. Anga Heeren Vilthoeden Gevraagd net Werkhuis, liefst 1 of 2 dagen in de week. Nieuwe Oogst: N.Y. Jan Eringa P. S. BAKKER f 2.10 per bus (gewicht bruto 6V5 pd.) Kleinzand 16 - Sneek J. Hoekstra Banketbakker Te koop nog eenige WIJNVATEN A. VISSER Az. Eerste biieenkomst van de Vrijz. Meisjes-Vereeniging T.O.G. gebouw Protestantenbond Al ver ten tien H.H. Varkenshouders. Marisquin Vanille Sinaasappel Advocaat Vruchten Mocca Chocolade Citroen I I Huizen met Weiland Lampen en onderdeelen Turf- en Kolenbakken Vulemmers - Lantaarns Voor HERFST en WINTER Electrische Gas Petroleum Gez. DIJKSTR A. K °f- F. SIKKE8. 20 cent j-f per ons HET BESTUUR. beveelt i Workum. Pluche C Ziet de Etalage! Aanbevelend, R. KROESE f6635 -6200 -6100 -5989 -5975 -5680 -5454 Ondergeteekende is houder van een extra beste, gezonde B. VENEM'4. Hoerenkunst (merk ALFALFA) zoolang de voorraad strekt 40 cent per pond. (Zuid.) Ste< >ds aan huis te ontbieden. 1 te Stavoren. De Notaris C. TJEBBES te Workum zal op Donderdagen 9 en 23 October 1924, telkens des namiddags 7 uur provisioneel in het café van A. Ku- perus en finaal in het Logement van J. Brouwer beide te Stavoren, publiek verkoopen 1. Eene Huizinge met erf, voorerf en weiland, aan de weg en de vaart te Stavoren groot 11 aren 22 centiaren in twee perceelen. Laatst in eigen gebruik bij nu wij len Yke Annes de Boer en te aan vaarden dadelijk na de finale toewij zing. 2. Eene nette en best onderhouden Burgerhuizinge (voorzien van elec- trisch licht) met vrije steeg, erf, voor erf en best weiland eveneens aan den weg en de vaart aldaar groot 5 aren 84 centiaren. In gebruik bij den eigenaar B. Bag german en te aanvaarden: het huis c.a. twee weken na de finale toewij zing en het weiland 12 Mei 1925. Alles te bezichtigen op de verkoop- dagen. Biljetten verkrijgbaar ten kantore van den notaris. ■m» Ondergeteekende W zich opnieuw beleefd aan Aanbevelend, WORKUM - Noord Te koop 6 h 8 ton Pot- en Steenwrak De Notaris C. TJEBBES te Workum zal, mede ten verzoeke van zijn Ambtgenoot, den Heer T. SLUIS te Koudum, op Woensdagen 22 October en 5 November 1924 telkens des na middags 2 uur, provisioneel in het Logement van Jelle Smid en finaal in Pension Walda, beide te Hindeloo pen, publiek verkoopen Eene uitmuntend vruchtbare Sate en Landen met boerenhuizinge, bijgebouw de schuur, wagenhuis, zandhok, hiemin- ge, huizinge bevattende twee wo ningen en beste Weilanden, nabij Schuilenburg onmiddellijk aan de Spoorbaan en de Indijk ónder Hinde loopen, samen groot 34 Hectaren 54 aren 73 centiaren of 94 maal 36*/4 aren. In gebruik bij den mede-eigenaar den Heer Freerk Wiepkes de Boer en op 5 Maart en 12 Mei 1925 te aan vaarden. De veiling geschiedt in 16 percee len met recht van samenvoeging. Verkoopboekjes met kaart eerst- daags verkrijgbaar ten kantore van genoemde notarissen. Aanvang der lessen voor alle leerlingen ATaandagr 6 October ’s avonds 6 uur. ontvangen eene uitgebreide Collectie nieuwe Stahn voor JAPONS, BLOUSES en KINDERJURKEN. Hier is voor ieder wat in te vinden, daar de prijzen laag zijn. Beleefd aanbevelend, AlsW U Hoest Keelpijn r A heeft, (In plaats van kaarten.) Fe. KRAMER. S. KRAMER—Wijbenga geven kennis van de geboorte hunner Dochter JETSCHE ANNA. Heidenschap, 28 Sept. 1924. Pracht keuze Blauwlaken- en Sportpetten Marine Barets Dames en Meisjes Gummi Hoeden Mutsen en Ijsmutsen Lage prijzen. Beleefd aanbevelend. Inlichtingen Bureau FRISO. inhoud 700 Liter in prima staat Wijnhandel Fa. HOTZE ZEIJLSTRA. Voorradig van de Prima Grauwe-, Groene- en Split- Erwten, Witte- en Bruine Boontjes. Gort en Boekweitengort. Zelfrijzend Bakmeel. Boekweitenmeel en Tarwemeel. Abrikozen en Extra Fleurvljgen. Extra mooie Japan-Rijst. Aanbevelend, Bij dezen deelen wij onze geachte Clientèle van SNEEK EN OMSTREKEN medé, dat op 1 October 1.1. onze overeenkomsten met de zijn afgeloopen. De belangengemeenschap tusschen onze zaken heeft vanaf dien datum opgehou den, waarvan wij U beleefd verzoeken, goede nota te willen nemen. Onze coupeurs en cou peuses zullen op nader aan te geven tijd en plaats iederen Dinsdag in Sneek zijn, voor maatnemen en passen. N.V. Handelsvereeniging Nieuwestad 133, Leeuwarden Plaatselijk Nieuws WORKUM. Zondag was het voor de Geref. Gemeente alhier een blijde dag. Na een vacature van bijna een jaar mocht zij weer een eigen Herder en Leeraar ontvangen. Naar aanlei ding van Ezechiël 317, werd hij door den Consulent, ds. G. M. van Rennes van Heeg, in zijn ambt bevestigd, die daarbij de Gemeente wees op de God delijke aanstelling, de Goddelijke roe ping en op de Goddelijke opdracht van den Dienaar des Woords. Na de bevestiging zong de Gemeente haar nieuwen leeraar toe met de woorden van Psalm 134 3. In den namiddagdienst verbond ds. E. C. van der Laan, overgekomen van Lollum, zich aan zijn nieuwe Gemeen te, naar aanleiding van 2 Oor. 4:7, haar wijzende op de opmerkelijke heerlijkheid van het Evangelie en op de wijze roeping voor den Dienaar des Woords. Na de predikatie, die onder stille aandacht werd aangehoord, richtte ds. van der Laan zich eerst tot den bevestiger, hem dank zeggende voor de gevoelvolle woorden, tot hem gesproken, daarna tot het hoofd der school, den Kerkeraad en vervolgens tot zijne moeder en familie. Namens den Kerkeraad riep Ouderling C. Rie- mersma den nieuwen Leeraar een hartelijk welkom toe, hem de verze kering gevende van een goede sa menwerking tusschen Kerkeraad en Leeraar, waarna de Gemeente hem staande toezong Psalm 134 3. Vervolgens sprak ds. van Rennes namens de classis Workum en als vriend, ds. van der Laan nog toe, waarna gezongen werd Psalm 201, tot ten slotte de nieuwe predikant alle sprekers nog zijn dank betuigde voor de geuite zegenwenschen. Vooral des middags vulde eene groo- te schare het ruime kerkgebouw. In de Donderdagavond gehouden vergadering van den Raad der ge meente werd een adres van het Strijkorkest „Caecilia” om een der lo kalen van ae openbare school voor het houden van wekelijksche repeti- tie’s te mogen gebruiken, als inge trokken beschouwd, terwijl een ver zoek dier zelfde vereeniging, om in ruil voor eenige te geven concerten, uit de gemeentekas eene subsidie te ontvangen, voor kennisgeving werd aangenomen, op grond dat het adres ongezegeld was. Aangenomen werd een voorstel van de commissie der Gemeentelijke gasfabriek om bijplaat sing van een avondbranderj op den hoek bij Zeeburg en verandering van een avondbrander in een nachtbrander. Af gewezen werd een verzoek van de aan nemers J. W. de Jong en P. J. Bel- jon te Lemmer, om hen onderhands op te dragen het maken van een nieuwe brug in de plaats van de Lan ge brug. Gunstig werd beschikt op een adres van A. Mulder, om den dam, gelegen voor zijne woning aan den Stationsweg, 10 4 15 M zuidoost waarts te mogen verplaatsen en al daar een houten brugje te mogen leg gen. Met 6 tegen 5 stemmen werd ver worpen een voorstel van een drietal Raadsleden, tot wijziging van art. 33 van het reglement van orde. Naar aanleiding van een adres der Chr. Besturenbond en de afd. Workum van den Centralen Transportarbeidersbond om aan het werkloozen-vraagstuk de noodige aandacht te wijden, werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen een voorstel van B. en W., om weer een commissie van onderzoek, zonder meer, inzake de werkloosheid te benoemen, waarvoor werden aan gewezen de heeren H. de Vries, S. R. Dijkstra en P. Veenstra. Door B. en W. werden aangeboden de Gemeente- begrooting voor 1925 en die van het Burgerlek Armbestuur, het Stads weeshuis en Gas- en Electriciteits- bedrijf voor dat dienstjaar. Zij stelden daarbij voor de Raad in 2 sectie’s te verdeelen en onder voor zitterschap van een Wethouder deze de aangeboden begroetingen te laten onderzoeken. Na een uitvoerige dis- cusie kwam in stemming een voorstel van B. en W., tot instelling van 3 sectie’s, elk onder het voorzitterschap van een lid van het Dagelijksch Be stuur, welk voorstel werd verworpen Donderdag 9 October, gebouw Doopsgezinde Kerk Vrijdag IO October. met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stem den de heeren van der Gaast, de Roest, de Boer, Veenstra, Haijtema en Sikkes. Een voorstel Veenstra-de Roest om de sectie’s alleen uit leden (buiten de Wethouders) te laten bestaan, werd aangenomen met 6 tegen 5 stemmen, die der heeren Brandsma, van der Gaast, de Boer, Posthumus en de Vries. Een langdurige discussie werd nog gevoerd over een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de heffing en invordering van een wegenbelasting, dat ten slotte ver worpen werd met 8 tegen 3 stemmen. Er voor stemden de heeren de Roest, Posthumus en de Vries. Naar aanleiding van de loopende ge ruchten inzake het heffen van een tol op den grintweg door hetWorkumer Nieuwland, belooft de Voorzitter een onderzoek te zullen instellen en zoo mogelijk met het Bestuur van het Waterschap eene vergadering te be leggen, om te trachten eene nadere regeling te treffen. Ten slotte geeft de Voorz. nog eene uitvoerige uiteen zetting van den stand van zaken, betreffende de onteigening van den j naar Ferwoude, welke tenge volge den onwil van enkele eigenaren, allicht niet langs minnelijken, maar wettelijken weg moet worden ver kregen. Tot geruststelling van velen, is het de politie mogen gelukken reeds spoedig de hand te leggen op den da der van den fietsdief stal ten nadeele van fa. Tj eerde. Het bleek te zijn een zekere W, afkomstig van Nijemirdum een recidivist en kortelings uit de ge vangenis ontslagen. Na een café al hier zonder betaling te hebben ver laten, is hij naar Bolsward gepeddeld, heeft daar overnacht, doch werd reeds den volgenden dag te Zwolle geknipt. Onder politie-geleide naar hier ver voerd, is hij na verhoor, Zaterdag morgen gevankelijk naar Leeuwarden overgebracht. Het fanfarecorps „Crescendo” alhier heeft grootsche plannen. Het wil in 1925 een tweedaagsch Muziek feest trachten te organiseeren en wel een concours van Muziekcorpsen en een concours van Zangvereenigingen. De grootste moeielijkheid daarbij zal wel zijn de regeling van het financi- eele gedeelte, waarbij 'de kosten worden begroot op f 20Ó0 en waarvoor bereids getracht zal worden een ga rantiefonds te stichten met aandeelen van minstens f5. Het rekent daarbij op den algemeenen steun der burgerij en vooral ook op die der neringdoenden. Bij voorbaat vestigen wij de aandacht op dit zeer belangrijke feit, ons voor behoudende zoo spoedig mogelijk eenige nadere bijzonderheden mede te deelen. Zaterdag j.l. werd ten Gemeen- tehuize aanbesteed het leveren en in hangen van een paar binnenvloed- deuren en een paar ebdeuren voor de zeesluis alhier, benevens het ver nieuwen van remmingswerken. Ingeschreven werd als volgt: J. van der Tak, Papendrecht H. Vonk, Hantumhuizen R. van der Werf, Dokkum J. W. Boltje, Heerenveen G. Steen, Anjum J. S. Kuipers, Zurich B. en H. Beljon, Lemmer J. W. de Jong en P. J. Beljon, Lemmer -5425 H. de Groot, Harlingen H. de Jong, Lemmer R. G. Visser, Workum fa. J. Krijtenburg, Harlingen H. Broersma, Harlingen S. F. Haarsma, Bakhuizen H. B. Amels, Makkum S. Visser, Makkum J. F. Borneman, Hindeloopen De gunning werd aangehouden. LIJST van uit Workum vertrok ken en aldaar gevestigde pir- sonen over de maanden Augustus en September 1924. Ingekomen in Augustus Berend Fokkinga, bakkersknecht van Akkrum naar D 50 Sperd Struiksma, kappersbediende van Leeuwarden naar D 6 Lutzen Stoelwinder, kommies dir. bel. van Ternaard naar D 10 Oepke deBoer, zonder beroep, van Stavoren naar Workum, aan boord Jantje de Jong, dienstbode van Ferwoude naar A 88 Janke Muizelaar, dienstbode van Sneek naar C 44 Doiwe Kouwen- hoven, boerenknecht varHeidenschap naar C 60 Hetske Mria Veldman, zonder beroep van Snek naar D 93 Jentje Westra, saippersknecht van Brunssum naar G18 Gerben Bonnema, zonder beroö van Makkum naar B 42 Jelle Feestra, werkman met gezin van Koudm naar G 346. Ingekomen in Sptember. Anne Hoff, zonde1 beroep, van Groningen naar F Joseph Jitte de Jong, letterzettervan Helder naar A 48 - Tjaltje Simensma, zonder beroep, van Leeuwfden naar A3 Bottje Bergsma, dientbode van Harich naar B 42 Gern?n Hoekstra, boe renknecht van Ooserzee naar G 278 Rintje Hein IJpia, handelsreiziger van Bolsward naf A 84 Tjeerd Wijnia, boerenkneht van Oosterend naar G 223 Jake Heins, boeren knecht van Tjerk'erd naar A 135 Pieter Folkertsmf boerenbedrijf van Nijemirdum naarG 232 Femkje Talsma, dienstboe van Leiden naar C 16 Pieter Ze.stra, bakkersknecht van Oudemirdup naar D 50. VertrokkQ in Augustus. Joseph Jitte ie Jong, letterzetter van A 48 naar leider, v. Galenstr. 11 Rimbertha laria Dijkstra, dienst bode van G 69naar Zwolle, Dieser- straat 36 Bernd Fokkinga, bakkers knecht van L50 naar Grouw Jo hannes Attem, schilder van G 137 naar Idzega - Antje Walta, dienst bode van G J7 naar Bakhuizen - Maria Hoeksra, zonder beroep van F 2 naar Akrum Abraham Gras, zonder beroo van C 20 naar Sappe- meer, Middentraat Siebolt de Moed, slagersknecb van A 57 naar Sneek, Kleinzand. Vertroken in September. Pieter vaj der Werf, boerenknecht van G 269 aar Makkum Otte van der Meuler venter van B 67 naar Roordahuizm Driesje Kalksma, zonder berep, van A 123 naar ’s-Gra- venhage, ïjnboomstraat 111 Tettje Wiersma, iienstbode van C 44 naar Leeuwardn, Tjerk Hiddesstraat 49 leuwfce Bokma, zonder beroep, van D 7(naar Tzum Idskje Bee- kema, diestbode van G 325 naar Heeg Jantjede Boer, dienstbode van B 88 naar Leerwarden, Spanjaardslaan 168 Tjitste Finnema, dienstbode van G 192 mar Oudega (Wijm.) Willem Thomas van der Mark, onderwijzer van D 6 naar Rotterdam, Daliastraat 18a —Bernardus Dooper, kapelaan van E15 naar Borne Jan Barend Krame, smid, met gezin van G 80 naar (arijp. Omertrouwd G. van DRIMMELEN en R. ZANDSTRA Kiujdert, (N.Br,) 2 0 t iq24 Wokum, (Friesl.) 2 uctl iyzJ41 Biwelijksbevestiging in de Geref. Kek te Workum, des voormiddags elf uur door den Zeer Eerw. Heer Ds, E. C. v. d. Laan. (In plaats van kaarten.) Heden verblijdde de Heere ons róor de gebooorte van een wel geschapen Zoon SIJMON BOUWE. S. B. ALGERA. -5150' T- ALGERA—van der Baan. - 5078 Workum, 27 Sept. 1924. -4999 -4968 -4871 -483» -459 -45(6 -39.6 I Bonbons i Doo»60 en90d Mpothl |Dro9<5t.j

Friso nl | 1924 | | pagina 2