Nieuws- en Advertentieblad Belangrijk Bericht N.V. JAN ERINGA Demi-Saisons Regenjassen Winterjassen Ulsters Blind geslagen wordt men met 6-cents merken Sigaren, doch HET MERK PRIORITEIT edel fabrikaat J. H. DE GROOT - NOORD I P. S. BAKKER ■WH— monie- en Fanfarecorps «Crescendo* in den zomer van 1925 een groot twee- daagsch muziek- en zangconcours al hier wenscht te organiseeren. mwwanii Khedingmagasija „Leeuwenburg" SNEEK. voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. SIGAREN een uitnemend adres voor wederverkoopers Tromp, Sneek. No. 42 ZATERDAG 11 OCTOBER 1924. 50ste Jaargang. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws Bekendmaking. Gemeente-begrooting. Bekendmaking. SMULLEN kunt U van de over- heerlijke Engelsche verpakte „DANDY TOFFY” het best op het gebied van Toffy en Caramels. Vraagt ze Uwen Winkelier en wendt U anders tot TROMP, Sneek. Groothandel. 1 Geldwezen* buiten de Gemeente Workurn is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en 4 Een twee-daagsch Muziek- en Zangconcours in Workum. Nijhuizum. 2e pr. Sjoerdje Stb. 48. Exterieur 79 -|- productie 35 82.5. Bij dezen deelen wij onze geachte Clientèle van SNEEK EN OMSTREKEN mede, dat op 1 October 1.1. onze overeenkomsten met de heeft nog steeds de VOORKEUR. Per half kistje f 2.85. goed gelijnde koeien, beenen iets fijn en zwak, iets nauw in de zitbeénen. G. Stellingwerf, Heidenschap. F. Tweetallen Melke Twenterrieren. Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen ter openbare ken nis der ingezetenen dat de Gemeente- begrooting voor den dienst van 1925 van heden tot en met den 18den Oc tober a.s. in de gewone bureau-uren op de Secretarie dezer Gemeente een ieder ter lezing is nedergelegd en te gen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar gesteld. Workum, den 3den October 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn., Burgemeester. A. DE VRIES, Secretaris. De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uit gezonderd Familieberichten, 10 ets per regel. Bij abon nement belangrijk lager. dieren met fraaie koppen. Bovenbouw bij het eene iets beter. KI. Vrolijk, Workum. Eervol Johanna vbl. en Siet- sche V vbl. Goed geheel met beste voorhand. Kruis iets afwijkend. Johs. D. Flapper, Nijhuizum. J. Koekalveren bij tweetallen, geb. na 31 Oct. ’23 en voor 12 Febr. ’24. Ie prijs Rika X vbl. en Rika XI vbl. Adellijk tweetal met mooie lijnen. Y, Haagsma, Workum. 2e prijs Hinke en Gooitke. Behangen stevig gebouwde kalveren. S. M. Schotanus, Workum. le prijs een Ram (overjaarsche) Th. T. zijn afgeloopen. De belangengemeenschap tusschen onze zaken heeft vanaf dien datum opgehouden, waarvan wij U beleefd verzoeken, goede nota te willen nemen. Onze coupeurs en coupeuses zullen op nader aan te geven tijd en plaats iederen Dinsdag in Sneek zijn, voor maatnemen en passen, N,V. HANDELSVEREENIGING Nieuwestad 133 - Leeuwarden Onze Confectie wordt in den stillen tijd op eigen ateliers vervaardigd, en munt uit door bijzondere goede pasvorm, prima fournituren en lage prijzen. Zij wil dit op breede schaal inelkaar zetten en de stad onzer inwoning daar bij flink doen uitkomen. Een eere-comité bestaande uit vo gels van diverse pluimage, werd alreeds gekozen en nu is men bezig den finan- cieëlen ondergrond te bouwen, want natuurlijk moet deze stevig zijn, zal het gebouw soliede worden. ^Cres cendo* wil daartoe een garantie-fonds stichten, wat ongetwijfeld een deugde- ijk fundament vormt. Natuurlijk heeft «Plaatselijk Belang* van een en ander met groote voldoe ning kennis genomen en daarbij tot medewerking besloten, waar en zoover zulks noodig is. Zij wekt dan ook al onze ingezete nen bij voorbaat reeds op, het boven genoemd plan zooveel mogelijk mee te helpen slagen, overtuigd als zij is, dat daarmede de belangen van Wor kum ten zeerste worden gediend. Th. Tjeerde, Voorzitter PI. Belang. Eervol. Koosje VI vbl. en Alida IV vbl. Goed gesloten, iets ondiep. D. S. Gerritsen, Heidenschap. K. Koekalveren bij tweetallen, geb. op of na 12 Febr. ’24. Ie prijs Anna II en Jap I. Correct gebouwd met veel type. J. Haagsma, Workum. Ie prijs Bontje III en Sietske VIII. Robuste evenredige dieren. S. F. Vrolijk, Wor kum. 2e prijs Jantje en Klaske. Sterke gedrongen kalvers. Johs. Draaijer, Hei denschap. 2e prijs. Wikje VII vbl. en Willemke. Iets minder eenheid. Wikje best kalf. J. Kuipers, Workum. Eervol Houkje II vbl. en IJmkje vbl. Goede fijnheid. Minder sterk. D. S. Gerritsen, Heidenschap. L. Kalvekoeien, voor 1 Dec. kalf. Ie prijs Puckie II Stb. 41780H. Mooie diep gebouwde koe met fraaie borst- cas en sterke bovenbouw. Beste uier. G. Stellingwerf, Heidenschap, le prijs Koosfe V Stb. 5O367H. Zwaar ge- sterke koe met fraaie kop. konden iets vlakker zijn. Dit blad verschijnt des Za- terdags en kost per kwartaal i 65 centsfranco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. i Ingezonden stukken Don- I derdags voorm. in te zenden. I Advertentiën tot uiterlijk Don- derdagsavonds, uitgez. familieber. le pr. Durkje I vbl. en Prinseske VI. Meest uniform, voldoende sterk ge bouwd. KI. Vrolijk, Workum. 2e prijs Bonte XVII en Bonte XVIII. Goed type. Bonte XVII iets arm gespierd, met wat lange hoorns. Y. Haagsma, Workum. Eervol Hendrikje vbl. en Pukje. Vrij evenredig gebouwd, met matig sterk beenwerk. H. Hijlkema, Heidenschap. G. Tweetallen Melke Enterrieren. le prijs Truus III en Bonte Jeltje II. Evenredig gebouwde vrij platte dieren. D. D. v. d. Werf, Workum. 2e prijs Brechtje vbl en Jetske II vbl. Minder eenvormig, goede uiers. D. S. Gerritsen, Heidenschap. Eervol Jeltje V vbl. en Dirkje II vbl. Vrij vast gebouwd met iets scherpe voorstellen. KI. Vrolijk, Workum. Eervol Tjerkje Vil vbl. en Akke IV. Ruim gebouwd. Iets grof. J. P. Kuipers, Workum. H. Hokkelingen bij tweetallen, geb. na 21 Oct. ’22 of voor 12 Febr. '23. le prijs Erna vbl. en Klaasje IV vbl. Meest uniform, met diepe ribben. Bo venlijn kon iets sterker. Jan Haagsma, Workum. 2e prijs Wikje III vbl. en Truda vbl. Best ontwikkelde dieren, met diepe ribben en goed beenwerk. Koppen te weinig adel. D. S. Gerritsen, Heidenschap. I. Hokkelingen bij tweetallen, geb. op of na 12 Febr. ’23. le pr. Huistra III vbl. en Zwartje XIII vbl. Goed ge heel. Evenredige bouw met diepe borst en fraaie koppen. KI. Vrolijk, Workum. 2e prijs Klaasje X vbl. en Huistra vbl. Bij het Bestuur onzer Veieeniging Burgemeester en Wethouders der Gemeente WORKUM doen te weten, dat het primitief kohier van verschul digde schoolgelden wegens het bezoe ken der scholen voor het gewoon lager onderwijs in de gemeente Workum over het jaar 1924 is opgemaakt en op heden aan den Gemeente-ontvanger ter invordering is ter hand gesteld dat zij, die mochten vermeenen tegen hunne aanslagen bezwaar te hebben, hunne bezwaarschriften kunnen in dienen met in achtneming van het be paalde bij artikel 265b der gemeentewet. Workum, den 4 October 1924. A. WAGENAAR Azn., Burgemeester A. DE VRIES, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der Gemeente WORKUM zullen op Zater dag den 18 October e.k. des voorm. lumer vbL Soliede de -stier met best 11 uur, onder ingezetenen aanbesteden de levering van 12000 baggelaar turf. Van de voorwaarden kan kennis wor den genomen ter gemeente-secretarie, in de gewone kantooruren 91 en 35 Workum, den 7 October 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, A. DE VRIES. beenwerk. KI. Vrolijk, Workum. 2e pr. De Hoop vbl. Stier met goede boven lijn. Borst iets smal. KI. Vrolijk, Wor kum. Eervol Hiske’s Roland vbl. Stier met beste bovenbouw. Moest iets dieper zija. D. S. Gerritsen, Heiden schap. Eervol Ceres vbl. Goede stier met goed beenwerk. Kruis iets af hangend. J. E. Dijkstra, Workum. C. Kalverstieren, geb. op of na 12 Febr. ’24. le pr. Ferdinant vbl. Even redig gebouwde stier met beste boven bouw. Hoornstand iets springend. J. E. Dijkstra, Workum. 2e pr. Jelle. Even redig gebouwde stier met te weinig diepte. D. D. v. d. Werf, Workum. 2e pr. Wodan Jan I vbl. 1 maal be- croond. Diep gebouwde stier met best beenwerk. Tj. G. v. d. Meer, Ferwoude. Eervol Jacob V vbl. Best ontwikkelde stier met zware achterstand. S. F. Vrolijk, Workum. D. Productie-koeien. le pr. en verguld zilveren medaille, aangeboden door de N.V. Kaas- en Roomboterfabriek voorheen Tjebbes en Co., Thomaske VIII Stb. 41388. Exterieur 81 -j- pro- Tot plaatsing van Advertentiën en Reclames vQor Handel, Nijverheid en Uitgevers-Bureau «Neerlandia”, Zuiderplein 101, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. III Stb. 37009. Exterieur 79 -j- pro ductie 2.8 81.8. D. S. Gerritsen, Heidenschap. E. Oudere Melkkoeien (tweetallen) le prijs en verguld zilveren medaille aangeboden door de Coöp Stoom- zuivelfabriek „De Goede Verwach ting Sjoerdje III Stb. 37009 en Sjoerdje V Stb. 41410. Best tweetal dieren, evenredige koeien, met sterken jovenbouw en best ontwikkelde uiers. D. Gerritsen, Heidenschap. 2e prijs Mina XII Stb. 40108 en Dina Stb. 43550 Eveneens best tweetal koeien, evenwel minder uniform en Dina afwijkend in c e lendenen. Jan Haagsma, Workum. Eervol Puckie IV Stb. 38291 en Catrijn meldde 141 nummers met totaal 224 dieren, die op enkele uitzonderingen na, geheel tegenwoordig waren. Voor aan staande fokkers uit de provincie waren aanwezig. Algemeen werd het prima gehalte van het aangevoerde erkend en de totaal indruk was, dat, niettegenstaande de geheerscht heb bende ziekte, de collectie nog beter was dan voorgaande jaren, zijnde bijna allen van uitstekende kwaliteit. Met groote waardeering werd ook gesproken over het besluit van den Raad tot verbetering van de bestrating van het Marktplein en de betere plaatsing van het vee. De jury bestond uit de heeren P. N. van der Zijpp te Warns, Bosma, rijksveearts te Wommels, W. S. Vee man te Marssum, R. H. Schaap te Deersum, L D. Hielkema te Heiden schap, N. S. Kingma te Boxum, P. P. Miedema te Engelum en W. T. Zwart te Warga. Zij had in de 17 afdeelingen vaak geen gemakkelijke taak. Ingevolge hare uitspraak werden de volgende bekroningen, met eene kleine motiveering, toegekend A. Enterstieren. Eerste prijs Wodan Jan VI Stb. 14129, 1 maal bekroond. Massieve diepe stier met best beenwerk. Midden iets week. D. D. Dijkstra, Eveneens goed evenredig gebouwde Heidenschap. 2e prijs Mina’s Wodan Jan Stb. 14572 3 maal bekroond. Goede stier, met sterke bovenbouw. Kon over het geheel iets breeder zijn. Kop kon wat meer adel vertoonen. T. G. v. d. Meer, Ferwoude. B. Kalverstieren, geb. na 31 Oct. '23 en voor 12 Febr. ’24. le prijs Piet Kol- Popma, Gaast. le prijs Opeias (vbl, vette Beer) G. Bootsma, Workum. 2e prijs een overj. Ram (Texelsche soort) S. Westendorp, Heidenschap. 2e prijs een vette Koe Geertje VIII vbl. S. F. Vrolijk, Workum. Des middags had een groot concours van Tuigpaarden zonder onderscheid plaats. (Hengsten uitgesloten). De lijst vermeldde 15 deelnemers, waarvan echter 13, ook allicht door het minder gunstige weer, waren op gekomen. De Jury hiervoor bestond uit de heeren T, Popma te Bolsward, IJ. Veldhuis te Sneek en M. J. J. Hout- huis, Rijksveearts te Workum. Hierbij werden de volgende prijzen uitgereikt le prijs, f50 en verguld zilveren medaille, Leopard II, 4-jarige Vos Hack ney van B. J. Bierma te St. Jacobi- Par. 2e prijs, f 20 en verguld zilveren medaille, Fancy Dress, 4-jarige Vos Hackney van B. Wiebinga te Leeu warden. 3e prijs, f 10, He Donna, 4- jarige Goud-Vos Stb. Merrie van Boer derij Witte brug te Rijs. 4e prijs, Ca deau van f 5, Papa, 4-jarige Bruine Ruin van T. T. Popma te Gaast, ter wijl een eervolle vermelding verkregen Nellie, 3-jarige Bruinbles Merrie van H. Zijlstra te Hommerts, en Theunis, 4-jarige Zwarte Friesche Ruin van M. R. de Boer, te Workum. Mede dienen wij nog te vermelden, dat na de paardenkeuring, nog een concours van in span gereden tuig paarden werd gehouden, waaraan deel namen Leopard II en Fancy Dress en Lord Nelson en He Donna, waarbij aan laatstgenoemden nog een medaille werd vereerd. ductie 3.7 84.7. Johs. D. Flapper, bouwde Lendenen D. S. Gerritsen, Heidenschap. 2e prijs Th. T. Popma, Gaast. Eervol Sjoerdje Tetje II. Zwaar gebouwde koe met flinke bovenbouw en fraaie lendenen. Dijen iets smal. J. E. Dijkstra, Workum. La. Overloopers, voor 1 Jan.'24 kalf. le pr. Prinseske X vbl. Zeer solied even redig gebouwd dier, met iets afwijkende hoornstand. KI. Vrolijk, Workum. 2e prijs Wodina III vbl. Goed gebouwd dier, minder sterke bovenbouw, iets zware staart-inplanting. P. L. Sterken- jurgh, Ferwoude. Eervol Trina I vbl. Goed type. Bovenbouw minder sterk. Kruis iets rond. Jan Haagsma, Workum. M. Melkschapen bij tweetallen, le prijs tweetal Schapen. KL Vrolijk, Workum. 2e prijs tweetal Schapen. ohs. D. Flapper, Nijhuizum. Eervol weetal Schapen, (Texelsche), Th. T. V Stb. 43613. Evenredig gebouwde, Popma, Gaast. N. Ramlammeren bij tweetallen, le prijs tweetal Ramlammeren. Johs. D. Flapper, Nijhuizum, 2e prijs tweetal Ramlammeren KI. Vrolijk, Workum. kwam de mededeeling in, dat het Har- Eervol tweetal Ramlammeren. Johs. D. Flapper, Nijhuizum. O. Ooilammeren bij viertallen, le prijs viertal Ooilammeren KI. Vrolijk, Wor kum. 2e prijs viertal Ooilammeren, F. K. Vrolijk, Heidenschap. Eervol viertal Ooilammeren N. W. Schotanus, Workum. P. Lammeren van andere rassen bij viertallen. Eervol viertal Ooilammeren (Texelsche) S. Westendorp, Heidensch. Q. Vee ter Opluistering, le prijs 1 vette Koe. S. F. Vrolijk, Workum. WORKUM. Woensdag j.l. had de jaarlijksche fokveedag of keuring plaats van de afdeeling „Workum en Om streken” van de Friesche Maatschappij van Landbouw. Eenigszins verlaat door het dezen zomer gewoed hebbende mond- en klauwzeer, had deze feeste lijkheid het met het oog op het weer wel beter kunnen treffen, en had het tentoon gestelde vee, beschenen door een lief lijke najaarszon, vrij zeker een nog mooier effect kunnen sorteeren. Echter, wat was aangevoerd, leverde een prach- tigen aanblik. Het programma ver- FRISO l

Friso nl | 1924 | | pagina 1