Nieuws- en Advertentieblad BELASTING Fa. Terpstra Kooi, Reeds nu LIMONADE. Valencia (Wigco) (Sinaasappelsap met suiker.) J. H. de Groot, Noord voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw, Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. Werkelijk iets fijns. ZATERDAG 16 MEI 1925; No. 20. 51ste Jaargang. Officieel Gedeelte. t Gemengd Nieuws. Aanbesteding. I J. W. de Jong, Markt Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. tot het stemdistrict in hetwelk hij het 1 Gevolgen van een ruzie. Te Venlo is in het café van J. Sleurs ruzie ontstaan. Zekere Collin werd het stelen van veevoeder. Toen de dieven zich betrapt zagen, losten zij een aantal revolverschoten, zonder politie b] Dit blad verschijnt des Za- I terdags en kost per kwartaal J 65 centsfranco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. J Ingezonden stukken Don- derdags voorm. in te zenden. Advertentiën tot uiterlijk Don- I derdagsavonds, uitgez. familieber. ^♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦l I De prijs der Advertentiën Is van 15 regels 60 cents, elke regel tneer 7 cents. Grootere letters naar plaats- ruimte. Buiten Friesland, uit- J gezonderd Familieberichten, 10 ets per regel. Bij abon- nement belangrijk lager. [♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦1 door hem opgegeven adres heeft. Bij worden genomen ter Gemeente-secre- onzekerheid hieromtrent behoort hij tarie in de gewone kantooruren. De gezegelde inschrijvingsbiljetten worden op den dag der aanbesteding ingewacht ter Secretarie vóór 11 uur in den voormiddag. Workum, den 14 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, A. DE VRIES. Deskundige invulling der aangifte-for- mulieren door het accountantskantoor Oud Kerkhof 3, Sneek. Tel. 374. Burgemeeester en Wethouders van WORKUM zullen op Zaterdag den 23 Mei 1925 onder ingezetenen aanbe steden, de levering van SCHOOLBE- HOEFTEN voor de openbare lagere school. tot het eerste stemdistrict. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stem ming deel te nemen, van den burge meester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. De mededeeling van den kiezer, dat hij in een andere gemeente dan die, op welker kiezerslijst hij voorkomt, aan de stemming wil deelnemen, geldt tevens voor zijn deelneming aan een nieuwe stemming ingevolge art. 135 der Kieswet. Workum, 12 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, A. WAGENAAR Azn. Van de voorwaarden kan kennis Weet U HHHI B dat alle soorten BRILLEN, LORONETS en SO EASY’s, in elk gewenscht montuur en op H elk recept in Workum goed- I koop en goed leverbaar zijn Informeert eens bij Burgemeester en Wethouders der Gemeente WORKUM; Gelet op art 37 der Drankwet bren gen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift over eenkomstig art. 34 dier wet van Jentje Siemonsma, werkman, wonende te Workum, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank in het gebouw St. Joseph, staande in wijk A no. 47. Workum, den 8 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Workum, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, A. DE VRIES. :emankade t een zandvlakte. Tijdens het spel znn zij overreden door een locomotief van een zandtreintje. Het eene kind werd terstond gedood, het andere brak een been. Sensationeele poging tot ontvluchting te Amsterdam. Dinsdagmiddag moest te Amsterdam een gevangene, de gyzelaar V., uit het Huis van Bewaring worden overge- bracht naar het parket van den offi cier van justitie op de Prinsengracht. Nauwelijks buiten de poort zijnde, schoot V., die eerst kalm met den be- is het de tijd om Uw huis- genooten te tracteeren op een heerlijk glas Koop daarom Waar op 5 6 deelen water, 1 deel Valencia wordt bijge voegd, is deze soort juist zeer voordeelig. per 7i flesch fl. per Vs flesch - 0.55 Burgemeester en Wethouders der Gemeente WORKUM brengen ter ken nis van het publiek, dat aan de Conti nental Petroleum Company, gevestigd te Rotterdam en hare rechtverkrijgen den vergunning is verleend tot het plaatsen van een ondergrondsche ben- zine-opslaginrichting met bijbehooren- de aftappomp, volgens het systeem Way re Pump en Tank Comp. model 205, bij het gebouw plaatselijk gekwo- teerd lett. A no. 188, kadastraal be kend gemeente Workum, Sectie A no. 1869. Workum, den 9 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, A. DE VRIES. Kind te vondeling gelegd. Maandagavond vond een bewoonster van het perceel Wijnstraat 27 te Rot terdam een pakje op de stoep, dat een meisje van ongeveer een jaar oud bleek te bevatten. Op de kleertjes was een briefje gespeld, waarop stond te lezen, dat de ouders van de kleine geen eten voor haar hadden en daar om de zorg voor het kind aan anderen moesten overlaten. De juffrouw stelde zich in verbinding met de politie, die het kind deed opnemen in het asyl van het Leger des Heils. Vermoed wordt, dat de kleine het kind is van zekeren handelsreiziger, die met zijn vrouw in Amsterdam of den Haag moet vertoeven. Een gevaarlijke grap. Een jeugdig marinier had zich een mooi dolkmes aangeschaft, aldus de Tel. Het werd in deMarinierskazer- ne te Amsterdam bewonderd door zijn kameraden. Een collega, afkomstig uit Rotterdam voegde den eigenaar van het mes, een Amsterdammer, in overmoed toe dat hij er toch niets mee durfde doen. Hij zou hem er geen steek mee durven toebrengen. Ten slotte hield de Am sterdammer het mes voor zich ter hoogte van den buik en zei„Loop er aan maar eens in.” De Rotterdammer gaf aan die uit daging gehoor, wellicht denkende, dat zyn kameraad het mes op het laatste oogenblik nog zou wegtrekken. Hij deed dat niet, met het treurig gevolg dat het mes in den buik van den Rot terdammer drong. Ernstig gewond werd hij naar het hospitaal gebracht, terwijl zijn kame- P raad in arrest werd gesteld. Het mes ie is in beslag genomen. Auto- en motorongelukken. Een zestienjarig meisje slipte met haar fiets in de St. Laurensstraat te Rotterdam. Zij werd door een pas- seerende vrachtauto overreden en onmiddellijk gedood. Gevaarlijke inbrekers. Toen een landbouwer en zijn knecht te Zwammerdam een partij varkens uit de stal wilden halen, troffen zij daar twee personen aan, bezig met het stelen van veevoeder. Toen de dieven zich betrapt zagen, losten zij - echter iemand te raken. De heeft in verband hiermede twee broers aangehouden. Twee kinderen overreden. Twee jongetjes van 3 jaar waren in de buurt van de Vlagg<- te Rotterdam aan het spelen op in tapperijen of derzelver aan dek avonds 11 en des mórgens 6 uur en op Zon- en erkende Christelijke feestaagen tusschen des avonds 10 en des morgens 6 uur (wordende de tijdsbepaling geregeld naar de naast- bijzijnae torenklok) pi laten of te laten verbli„ De tappers zijn voor de naleving van dit verbod aansj -,M’ *- J wanneer zij niet in tegenwoordig zijn. Dit verbod i verwijderd. Buiten gekomen verbrij zelde C. de ruiten. De Caféhouder greep hierop zijn revolver en schoot den man in den buik. De getroffene, die ongunstig bekend staat, werd zeer ernstig ge wond; zijn toestand is hoogst beden- kelijk. Tot plaatsing van Advertentiën en Ongevallen. Een tweetal heeren uit Arnhem, die zich per motor met zijspan naar Eerbeek wilden begeven zijn bij de boerderij „De Nachtegaal” te Laag- Soeren, tengevolge van het schrikken van een passeerend paard, tegen een boom gevlogen. De motor kantelde op de zijspan, die geheel vernield werd. Beide inzittenden sloegen tegen den grond. De heer de W. brak een vinger, terwijl van zijn schouderblad eenige spieren scheurden. De heer T. W. werd door de voorruit geslin gerd, doch bekwam geen letsel. De motorfiets is vernield. Terwijl Maandagmiddag drie man nen op de Woesterberg te Epe (Geld.) aan het grind graven waren, stortte een bonk aarde naar beneden en be dolf M. van Limburg zoodanig, dat hij plm. 40 c.M. geheel onder het zand was bedolven. Zijn twee makkers raakten er gedeelte lijk onder, doch kwamen spoedig vrij. Ze deden alle moeite om ook hun kameraad te verlossen en dit gelukte in zooverre, dat zijn hoofd tijdelijk weer vrij kwam. Doch steeds stortte bij het weggraven weer ander zand neer. Toen liep een der mannen naar het dorp om hulp te halen. De brandweer werd gealarmeerd en veel mannen trokken er met schoppen óp aan. Ook toen bleek het nog moeilijk werk den man uit zijn gevaarlijke positie te redden, doch ten slotte gelukte zulks. Hij werd per auto naar huis gebracht. Te Budel is Maandag het 4-jarig dochtertje van den heer P. J. v. V. in een regenput verdronken. Te Wormer is op het Zwet de 16-jarige J. Bruijn door het omslaan van de kano verdronken. Een chloroformeerende dief. De Nederlander C. v. W., kok te Apeldoorn, die in een hotel' te Ant werpen in de kamer van een Neder- lanasche dame drong en deze chloro formeerde om haar te bestelen, is door de Antwerpsche rechtbank tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De schat op 't kerkhof. Naar den schat van f30.000, die iaren geleden op ’t Israëlitische kerk hof te Ruinen begraven zou zijn, wordt nog steeds gezocht. Maandag zijn op last van den Officier van Justitie te Assen weer ditmaal opgeleverd. Burgemeester en Wethouders der Gemeente WORKUM brengen ter ken nis van het publiek, dat aan den di recteur der Coöp. Zuivelfabriek „De Goede Verwachting” en zijne recht verkrijgenden vergunning is verleend tot het plaatsen van diverse electro- motoren in de gebouwen der Coöp. Zuivelfabriek plaatselijk gekwoteerd lett. G no. 133, kadastraal bekend ge meente Workum, Sectie A no. 2866. Workum, den 9 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, A. DE VRIES. KAMERVERKIEZING. Stemmen in een andere Gemeente. De Burgemeester van Workum maakt bekend, dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met ö7j der Kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kie zerslijst hy voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deel nemen. t,- De kiezer, die van deze bevoegdheid perijen of hunne aanhoorigheden bin- gebruik wil maken, deelt, uiterljjkl4 j x-u-.. dagen vóór den voor de stemming be paalden dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den burgemees ter of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deel nemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hn op de voor deze verkie zingen geldende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de Gemeente in wel ke hij aan de stemming wil deelne men, zoo mogeiy k met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schriftelyke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een andere gemeente dan die op wel ker kiezerslijst h(j voorkomt aan de •teouni&g t* wiUen deelnamen, behoort en Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en Uitgevers-Bureau »Neerlandia”, Zuiderplein 101, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. geleidenden veldwachter DeVries was voortgewandeld, plotseling weg en sprong op een grijze auto, die blijk baar gewacht had en waarin drie per sonen zaten. Met plotseling vol gas stoof de wagen weg, de Wetering schans op, schrijft de Tel. De Vries was oogenblikkelijk den vluchteling nagerend. Hij sprong op de treeplank van den rijdenden auto en schreeuwde zoo luid hij kon, om de aandacht op de vlucht te vestigen. Dadelijk had hij een groot aantal vuistslagen op het gelaat tein- casseeren, doch hield stevig vast aan een leuning van de auto, terwijl deze steeds grooter vaart kreeg. Inmiddels had de politieagent Verschuur van den Museumpost het geval gezien. Er kwam juist een reeks auto’s van een trouwpartij aan en Verschuur sprong op de treeplank van de eerste auto, waarin het hevig schrikkende bruidspaar zat en zeide den chauffeur, dat hij trachten moest, den grooten grijzen wagen voor hem in te halen. Dit gelukte niet, want met steeds grooter vaart stormde de grijze auto de Weteringschans af Ergens reed hij een stuk trottoir over om de tram te ontwijken. Door rijdende reed hij een handwagen ondersteboven, die niet vlug genoeg uit den weg kon en inmiddels trachtten de inzittenden steeds, den veldwachter er af te werpen. Dit gelukte eerst bij de Museumbrug, waar de Vries een geweldigen vuistslag tusschen de oogen kreeg, van den wagen werd afgeslingerd en een heel eind wegrolde. Hij bleek later een diepe wonde aan het voorhoofd te hebben gekregen en moest verbonden worden in het poli- tieposthuis en daarna in een apotheek. Een wagen van lijn 6 maakte het de auto van de vluchtelingen onmo gelijk, den rechten weg te blijven vol gen. Zonder aarzelen zwenkte de chauf feur toen de brug bij het museum op om vervolgens links af te slaan en de Stadhouderskade te nemen. Nog altijd werd hij gevolgd door de trouw-auto, die het bruidspaar bevatte, dat zeker niet gedacht zal hebben, na de trouw plechtigheid zoo snel vervoerd te zul len worden Ook deze chauffeur gaf toen vol gas. loor hy meer terrein.* door den eersten wagen bochten nomen en hindernissen gepasseerd, dat de afstand wel vergrooten moest. Bij de Frans Halsstraat waren de vluch telingen dan ook uit het gezicht ver dwenen en werd de achtervolging op gegeven. Een nummerbord had de grijze wa gen niet. In Utrecht znn de achtervolgden echter gepakt. Een agent ontdekte de gesignaleerde autoontvluchten baatte nu niet meer en arrestatie volgde. V. en zijn helpers zijn naar het politie bureau overgebracht en zullen onge twijfeld op afdoende wijze met het gerecht kennis maken. Landarbeldersstaking in Groningen. De modern-georganiseerde landar beiders in de omgeving van Leens de z.g.n. Marnestreek hebben, naar de Tel. meldt, met op 2 na al- gemeene stemmen de loonsvoorstellen der werkgeversbonden verworpen en hun hoofdbestuur gemachtigd, in samenwerking i1 2 22 de staking af te kondigen. Eenzelfde 1 seerde landarbeiders van hét Hooge- land. Burgemeester en Wethouders der gemeente WORKUM; Gelet op art. 8 der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95) laatstelijk ge wijzigd bij de wet van 1 Juni 1909 (Staatsblad no. 246) brengen ter kennis van het publiek datH.H. Gedeputeer de Staten der Prov. Friesland hun College vergunning hebben verleend tot uitbreiding der gasfabriek door het bouwen van een grootere kolenloods, een nieuw zuiverhuis en een nieuwe plaats voor regeneratie der ijzeraar den enz. op het perceel kadastraal be kend gem. Workum, Sectie A nos. 3523 en 1832. Workum. den 13 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, A. DE VRIES. De Burgemeester en Wethouders van WORKUM doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 23 April 1925 is vastgesteld de volgende wijziging der Politie-Verordening in de gemeente Workum. Artikel 139 te lezen als volgt Het is verboden a. in tapperijen of derzelver aan- hoorigheid op werkdagen tusschen 2_ ~*-gens 6 uur Zon- en erkende Christelijke des°morgens 6 uur (wordende de 1 naar de naast- personen toe te laten of te laten verblijven. iprakélijk ook dan hunne tapperijen is niet toepasselijk op personeel, de bij henlogeerende niet in de gemeente woonachtige personen en de zoodanige wier tegenwoordigheid volstrekt noodzakelyk of onvermijde lijk is b. aan een ieder, met uitzondering van de in het laatste lid van letter a. genoemde personen om op werk dagen tusschen des avonds 11 en des morgens 6 uur en op Zon- en erkende Christelijke feestdagen tusschen des avonds 10 en des morgens 6 uur (wordende de tijdsbepaling geregeld naar de naastbijzijnde torenklok) tap- nente treden of zich daar op te hou den. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Friesland volgens hun bericht van den 6 Mei 1925, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 13 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, A. DE VRIES. Reclames voor Handel, Nijverheid ■MMMI Het mocht niet helpen. Steeds ver- Op zóó krankzinnige wijze werden t ge- ds de afstand wel vergrooten moest. Bij Ruinen begraven zou zijn, Maandag zijn op Officier van Justitie opgravingen uitgevoerd, doch ook litmaal heeft het onderzoek niets verworpen i ig met de *andere bonden de staking af te kondigen. Eenzelfde besluit namen de modern-georgani- 1 i -.V- FRISO. «al* i i V Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45.

Friso nl | 1925 | | pagina 1