en Advertentieblad Nieuws- BOAZ-BAIK - Wortas J. W. de Jong - Markt Verpakte Koffie en Thee (in verschillende prijzen) VISSEH, Sneek is onberispelijk 1 SHURON voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. - Makkelijk No. 31. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1925. SIGARETTEN Firma JOHs. TROMP, Sneek. 51ste Jaargang. Officieel Gedeelte. Gemengd Nieuws. Bekendmaking. Nog eenige REKENINQ-COURANTHOUDERS verzuimden hun saldo-biljet terug te zenden Mogen we beleefd verzoeken dit biljet zoo spoedig mogelijk in te leveren? We hebben ’t beslist noodig. Bekendmaking. aan te van side nu jt.) M soek issie een aar- icie, dels van een GEMEENTE-REKENING. Burgemeester en Wethouders Te Workum alleen bij het i dat ram, arde zijn. i de met en ran ting •dig eze ter- >eg, ze md ord lat. lijn eel bij lOg ur, ten de, er- tyd ten en, lar let ine mr. ar- Vraagt ze den Winkelier s.v.p. ran- teb- en; rer- len. gen rer- rug de liet wijl >an- ren- iaar den) ceel aan s de dien ner- oor- aan koe niet iste- de “gen land lang sgel- ebe- ;e te >erst i uit ome doot aan aar- ;zel- litie ’gen naar men ver- aele, ig— ■ijks- ilde. n de ;oon- baal het loeft Relion bril is van Amerikaansch fabrikaat en van alle Amerikaan- sche brillen de beste. Wanneer genoodzaakt is een bril te gebruiken, dan doet U verstandig met den besten bril te koopen, die U kunt krijgen. Een „er een- nog een Loor iaat De prijs der Advertentiën is van 15 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uit gezonderd Familieberichten, 10 ets per regel. Bij abon nement belangrijk lager. zou den lor- dijk egd aad wond, dat hij leed. Tot plaatsing van Advertentiën en Reclames voor Handel, Nijverheid Locomotief in brand. Van den trein, die eergistermiddag 5 u. 10 uit Amsterdam was vertrokken is te Weesp de locomotief in brand geraakt. De oorzaak moet worden ge zocht bij lekkende vlampijpen, waar door de vlam in de rookkast was ge slagen. Nadat de locomotief was afge spannen, was men het brandje spoedig meester. Een andere locomotief, die uit Bussum werd gerequireerd, bracht den trein, met een vertraging van 43 minuten, op zijn plaats van bestem ming. Paard op hol geslagen. In de Jonker Fransstraat te Amster dam sloeg een paard, dat voor een le digen vrachtwagen bespannen was, op hol. De voerman sprong van den bok en verwondde zijn knieën. Het paard rende door en liep de 52-jarige juffrouw G. Bor omvet, die zoo ernstig verwond werd, dat ze ’s avonds overleed. Na nog met den wagen achter zich aan een lantaarn te hebben omver ge- loopen, vloog het paard tegen een ver huiswagen op. Zoowel de meubels als de wagen werden zwaar beschadigd, terwijl de voerman eenige schaafwon- wonden opliep. Bij de Dik Smitstraat werd het paard eindelijk door bur gers tot staan gebracht. ind is, ing oen ’en ord lor- Auto- en motor-ongelukken. Te Arnhem is de slager H. A., die op een motorrijwiel reed, door een auto aangereden. De aangeredene en de 10-jarige H., die op de duo zat, werden tegen den grond geslingerd en liepen ernstige verwondingen op. De politie stelt een onderzoek in. Te Lent bij Nijmegen is de 14-jarige v. E. aangereden door een zeswielige vrachtauto en zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. De vrachtwagen reed door, doch is opgespoord. Terwijl een auto op den Bennekom- schen weg onder Renkum met een omstreeks 50 Kilometer snelheid in de richting Bennekom reed, schoot op het oogenblik, dat de wagen den Finter- maalschen weg zou passeeren, een meisje, de vijfjarige E, D., uit dien weg te voorschijn. De eigenaar van den auto waarin nog 5 andere personen gezeten waren - - heeft nog door links uit te halen getracht de aanrijding te voorkomen. Zijn poging heeft echter niet mogen batenhet meisje werd gegrepen en onmiddellijk gedood. In de Maliebaan te Utrecht is een 71-jarige man door een vrachtauto aangereden. Hij werd zoo ernstig ver ziekte zich uitbreidde en de sterfte aanhield, ook te Kerkrade, Wittem en Spekholserheide, stelde men een nauw keuriger onderzoek inhet bleek de z.g. »Kippenpest« te zijn, een zeer be smettelijke ziekte. De kippenpest heerscht in circa 20 boerderijen in de gemeente Heerlen, en honderden kippen zijn reeds gestorven. De besmetting is gekomen door in voer van kippen uit België en wel uit de streek van Luik en omgeving, waar langen tijd de pestziekte geheerscht heeft. Men is begonnen de ziekte doelmatig te bestrijdeninvoer van kippen en daardoor besmetting vindt niet meer plaats. Doordat de besmette plaatsen geheel uitgestorven zijn, vermoedt men dat men de ziekte te boven gekomen is Zeppelindienst Amsterdam-Tokio. Uit Riga wordt aan de Times ge meld, dat de Duitsche aeronaut, kapi tein Walter Bruns, op het oogenblik te Moskou met de soviët-autoriteiten besprekingen voert over zijn plan tot instelling van een geregelden dienst met Zeppelins tusschen Amsterdam en Tokio via Kopenhagen, Leningrad, Ar changel, Dicksonhafen, Yakutsk Ayan en Nikolajew. Hij verklaart, dat de afstand in vijf dagen kan worden af gelegd door Zeppelins met 150,000 kubieke meter inhoud, die elk 40 a 50 passagiers en ongeveer 10 ton vracht zouden vervoeren en dat hij de noordelijke route, die bovendien prac- tisch de kortste is, heeft gekozen om het Oeralgebergte te ontwijken. De poolreiziger Nansen, die met Bruns samenwerkt, bevindt zich op het oogenblik eveneens in Soviët-Rusland. Kapitein Bruns zal na zijn besprekin gen te Moskou naar Tokio vertrekken om ook met de Japansche autoriteiten te confereeren. Kwitanties zonder zegel. Dezer dagen kreeg een registratie- ambtenaar uit Giesendam kwitanties van boven f 10 in handen waarop geen zegels waren geplakt. De kwitanties waren afkomstig van boerenbonden, graanhandelaars, enz. In verband met dit feit zijn verschillende personen be boet met boeten van f 500 tot f 1600. Kinderen op de fiets. In het »Rott. Nbl.” vertelt iemand, dat de vorige week een kennis van hem, in Den Haag het volgende tra gische geval is overkomen. Deze dame zag een moeder met een kindje fietsen, dat schijnbaar slapende in een mandje achterop zat. Zij be merkte echter aan de kleur van het kind, dat het dood was en riep daarom de moeder dat haar kindje niet goed was. In plaats nu, dat de moeder keek wat er aan de hand was, begon ze de dame uit te schelden, en toen deze daarop vroeg of ze wel wist, dat haar kindje dood was ging ze zoo tegen haar te keer, dat er een politie agent aan te pas kwam, die vroeg wat ze tegen de wielrijdster gezegd had. >Ik zei dat haar kind dood was<, luidde het antwoord. »Maar waarom zei u dat Omdat het zoo is. Kijk toch in ’s hemelsnaam zelf.< Toen de politieman dat deed, bleek de dame inderdaad gelijk te hebben en een dokter constateerde den dood van het anderhalf jaar oude kindje tengevolge van een breuk van de ruggegraat, vermoedelijk ontstaan door het schokken van de fiets. Zeilvliegen. Bij de oefeningen in motorloos vliegen te Vauville (bij Cherbourg in Frankrijk) sloeg de Belgische majoor Masseaux het wereldrecord van Meney- rol en bleef 10 uur 15 min. in de lucht. Het hoogterecord werd eveneens ver beterd en door Anger gebracht op 700 M. 1 en Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en Uitgevers-Bureau >Neerlandia”, Zuiderplein 101, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. schuwd, doch deze kon slechts dood vaststellen. De vader is gearresteerd. Oud moedertje. Mevrouw de weduwe M. KnerfRot, die te Zaandam in het tehuis voor ouden van dagen verpleegd wordt, is Woensdag 102 jaar geworden. Mishandeling. Voor den politierechter te Zwolle heeft terechtgestaan F. E., baron M., 66 jaar, wonende op zijn landgoed in de buurtschap Zeesse, gemeente Om men. In den avond van 29 Juni zou hij zijn tuinknecht en huisbewaarder Het nieuwe Ministerie. Omtrent het nieuwe ministerie deelt >Het Vad.< mede 1. dat het zoo goed als voor elkaar is 2. dat van het oude ministerie slechts twee leden in het nieuwe overgaan, de heeren Colijn en van Karnebeek 3. dat de heer Colijn financiën en de heer Van Karnebeek buitenlandsche Zaken zal aanvaarden 4. dat onderwijs weer bij binnen- landsche Zaken komt en Oorlog en Marine worden samengevoegd 5. dat er dus 8 portefeuilles zullen zijn, die verdeeld worden den heer Van Karnebeek daargelaten over 3 katholieken, 2 anti-revolutionairen en 2 christelijk-historischen 6 dat de bezetting van justitie de oorzaak is der vertraging, aangezien er moeilijkheden zijn gerezen omtrent den heer de Geer, hoewel deze ernstig candidaat voor deze porteleuille blijft. Naar de >Avondpost” uit parlemen taire kringen verneemt, zal het minis terie aldus zijn samengesteld H. Colijn, minister-president en mi nister van financiënmr. V. H. Rutgers, minister van binnenlandsche zaken uur naar Java en zich in volle zee bevond, werd een klein vaartuig ontdekt, waar van de inzittenden om hulp wuifden. Het mocht den gezagvoerder gelukken vlak bij te komen en de inzittenden van het vaartuig aan boord van de - ---- - - „Tjikarang” te brengen. Het waren 5 jhr. mr. F. Beelaerts ^van Blokland, mi- Chineesche parelvisschers, die behoof- den tot de uit 19 personen bestaande bemanning van een jonk, die lek ge slagen was, waarop de Chineezen in vier kleine bootjes waren overgegaan. Dit was reeds drie dagen geleden en was het wel juist op tijd, dat deze mannen aan boord van het Nederland- sche schip kwamen, waar zij een rustige plaats en een goed maal eten konden krijgen. De gezagvoerder besloot pogingen aan te wenden nog meer der schipbreuke lingen van den jonk te vinden en door extra uitkijken ontwaarde men een uur later een tweede bootje en konden weer vijf mannen aan boord worden geno men. Natuurlijk was men wederkeerig zeer verwonderd en gelukkig elkaar nog levend terug te zien. De pogingen, om ook de twee andere boot jes te vinden, werden tegen het vallen der duisternis gestaakt, maar aan alle schepen, die op weg waren van of naar de haven van Honkong, werd draadloos gemeld wat gebeurd was en gevraagd uit te zien naar de beide andere boot jes. Door een stier doodgedrukt. De 64-jarige rentenier Meerten te Veendam, vroeger landbouwer is eer gistermiddag in den stal van een hotelier te Noordbroek door een stier doodge drukt. van WORKUM brengen ter openbare ken nis der ingezetenen, dat de Rekening wegens Ontvangsten en Uitgaven van de Gemeente, over den dienst van 1924 aan den Raad is aangeboden, van heden tot en met den 12 Augustus 1925 in de gewone bureau-uren op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar ge steld. Workum, den 28 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGEN AAR Azn., Burgemeester. A. DE VRIES, Secretaris. dat alle bekende en nieuwe soorten reeds bij kleine hoeveelheden oogen- blikkelijk bij ons tegen fabrieksprijzen zijn te bekomen, evenals alle TABAK KEN der bekende Firma Theodorus Niemeijer te Groningen, benevens in SIGAREN (geleverd uit dag en nacht verwarmd magazijn) vele vooraan staande standaardmerken en daarnaast eenige RESTANT-PARTIJEN Sigaren tegen spotprijs. Bekend vertrouwd adres. de gevolgen over- Gerrit van Veelen met een zwaren ebbenhouten stok herhaalde malen geslagen hebben. Van Veelen was met zijn vrouw naar een concert in Ommen gegaan, nadat hij den baron permissie had gevraagd. De baron had gemeend, dat van Veelen alleen voor zichzeli verlof had gevraagd, en toen hij 's avonds merkte, dat de vrouw ook mee gegaan was, liet hij hen ophalen. Hij zette zijn stok achter het tuinhek en toen zij thuiskwamen wilde hij eerst de vrouw slaan. Van Veelen kwam tusschenbeiden en kreeg toen een aantal slagen. De baron werd veroordeeld tot f 300 boete subs. 30 dagen hechtenis. Redding van Chineesche schipbreukelingen. Toen enkele weken geleden het stoomschip »Tjikarang« van de Java- China-Japan Lijn, onder commando van den heer J. J. Blankert, ongeveer 24 van Hongkong af was op weg nister van buitenlandscha zaken D. A. P. N. Kooien, minister van beid jhr. mr. D. J. de Geer, minister van justitieir. M. C. C. Bongaerts, minister van waterstaat, en waarschijn lijk ir. L. J. M. Feber, minister van koloniën. De departementen oorlog en marine worden tot één dep. van defensie ver- eenigdde bezetting daarvan is nog niet bekend. Ook blijft de mogelijkheid, dat de portefeuille van koloniën wordt opge dragen aan den heer H. Bergmeijer (a.r.), oud-lid van den Indischen Volks raad. Een hartelooze vader. Naar bericht wordt, zou te Rotter dam een geval van ergerlijke kinder mishandeling hebben plaats gehad. De vader, de 30-jarige J. S., die reeds drie jaar gescheiden van zijn vrouw leeft, had de 5-jarige Rina bij zich gehouden, terwijl de beide andere kinderen bij de moeder waren gebleven. Hij was bij zijn ouders en een bejaarde zuster gaan in wonen. Volgens de verhalen van de buren onderging het kind, vooral van haar grootmoeder, de gruwelijkste mishande lingen. Zaterdagmiddag had de groot moeder het kind weer op de veranda gesloten. Uren achtereen riep het kind om binnengelaten te mogen worden, doch de oude vrouw was niet te ver- murven. Ten slotte bemoeiden zich de buren er mede en werd het in de kamer gehaald. Maar toen om zeven uur de vader thuis kwam en hij hoorde wat er gebeurd was, maakte hij zich zeer kwaad. Hij schreeuwde op de veranda, dat niemand er iets mee te maken had, wat hij met het kind deed. Al zou hij het doodgooien. Hij greep het kind toen beet en wierp het van den eenen hoek van de kamer naar de andere. Ten slotte gooide hij het van de keuken uit tegen den muur op de veranda, waar de arme kleine bewusteloos bleef liggen. Zondag werd dr. Houtman gewaar- den Burgemeester en Wethouders der Gemeente WORKUM brengen ter ken nis, dat is opgemaakt, vastgesteld en aan den Gemeente-Ontvanger ter invor dering toegezonden, het 1ste suppletoir kohier der belasting op de honden, dienst 1925, dat zij, die mochten ver- meenen tegen hunne aanslagen be zwaren te hebben, die binnen één maand na de uitreiking der aanslag biljetten schriftelijk behooren in dienen bij hun College. Workum, den 25 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn., Burgemeester. A. DE VRIES, Secretaris. 2 Dit blad verschijnt des Za- 2 f terdags en kost per kwartaal 2 2 65 cents; franco per post 2 2 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. 2 2 Ingezonden stukken Don- 2 2 derdags voorm. in te zenden. 2 X Advertentiën tot uiterlijk Don- 2 2 derdagsavonds, uitgez. familieber. Lichting 1926. Bij Kon. Besl. is bepaald, dat van de voor inlijving aangewezen personen der lichting 1926 22673 worden bestemd tot gewoon dienstplichtige. Van de tot gewoon dienstplichtige bestemde personen dezer lichting worden 850 man bestemd voor de zeemacht. Kippenpest in Limburg. In de omgeving van Simpelveld stierven eenigen tijd geleden een groot aantal kippen. Men dacht met cholera te doen te hebben, maar toen de FRISO.

Friso nl | 1925 | | pagina 1