en fijne Staalwaren Baggelaarkluiten zonder mot Soiled adres voor Brillen20 ct per mand aan huis bezorgd. Boaz-bankteWorkum NAAIMACHINES 5 jaar garantie, 50 gulden werken vóór- en achteruit Alleenverkoop van G. S. HOEKSTRA H. MEINEN Koude Colona Rijwielen nHentholatum Voeder üw Kuikens doelmatig, hieraan is alles gelegen I i SNEEK Alles of niets door PASSEPARTOUT. DE NOODSPRONG. Deel III. Bij elk zakje Opfokvoeder van 5 pond f 1.50 geven wij CADEAU een practisch voeder- of drinkbakje Gebruiksaanwijzing in ieder zakje Eerste klas Reparatie-Inrichting Van ouds bekend Adres CJÜACHTÈ Schapenplein 7 Bij Gevatte B Ij ffÓOMMEELFABRI |SFRisiA“; FEUILLETON D. F. J. HOFSTEDE E. M. van der ZEE in Brandstoffen. Vergoed wordt SPAARGELDEN DEPOSITO» met 6 mnd. opzegging 1 Opruiming van BURGERS E.N.R.-Rijwielen met 10 pCt. korting. Eenige nieuwe Rijwielen (model 1925) en gebruikte tegen elk aannemelijk bod. Heeren- en Dameskleermakerij Nieuwe Rijwielen slechts 45 gulden. LEDEN genieten y2 °/0 reductie. Nieuwe credieten */4 afsluitpremie. De zittingen worden gehouden iederen DINSDAG en VRIJDAG van 68 uur Raad van ToezichtHet Bestuur De Kassier-Boekhouder voor: i 11 KEREMA EfokvqeI HAAK E 10 Opticien, Grootzand 18, Sneek. 1 1 I strij beg en De der #pe< 1 BmwrëS. iINTNQLAïU» h oi di lii D. G. BOONTJE, Secr. J. W. DE JONG. H. LEENSTRA. TJ. DE ZWART. ;e- >d- B. Y. WIELINGA, Voorz. J. T. DE JONG, Voorz. -F. FABER Jr., Secr. C. RIEMERSMA. D. FABER. H. HAIJTEMA. Voorkom dat de koude zich op de borst vastzet, verdrijf haar door in wrijven met Menthola- tum. Wrijf ook een weinig in en om de neus gaten. Dat geeft direct opluchting omdat het de ademhaling verruimt en het hoofd verlicht. Beleefd aanbevelend, kw die Ee eei dig eer ko< eer tali ma wis blo gev ten lan| hei< ten 2 zijn was Niet in een etalage, maar in het dragen blijkt wat fijne Coupe, pure rijke wollen ^Stof en bewerking met prima materialen zijn. Wij leveren een Costuum dat aan bovengenoemde eischen voldoet, tegen matigen prijs. Hoofdstuk I. ONDER VIER OOGEN. Etienne, je moet vanavond bij me komen dineeren, zei de beroemde Parijsche advocaat Dullalier tot z’n veel ouderen collega. Zoo ineens vroeg deze, het grijze hoofd boven den rand van z’n oude mahoniehouten schrijftafel heffend. Ja, ik heb vergeten, je dat gis teren uit naam van m’n vrouw te vragen. Ja maar, ze rekenen thuis op me. Dan telefoneer je maar af. Moet 't. Ja, 't moet. Lucie zou zich be- leedigd voelen, als je niet kwam, en ik zou niet malsch standjes krijgen. Nou goed, dan kom ik. En de oude Brunier, ’n oud rechter van instructie uit een van de Parijsche voorsteden, ’n puissant-rijk man, liet zich door zijn veel jongeren associé, die wel z’n zoon kon zijn, overhalen, belde z’n vrouw op in z’n huis op de Avenue LongchampsNini moet van daag maar eens zonder papa dineeren. ’t Was steeds Nini, die hem in de gedachten zat, z’n eenige dochter, die-ie vandaag of morgen zou moeten missen, omdat ze zich verloofd had met Markies d’Auvergne, die het Kasteel Mériadec in Bretagne be woonde en die zoo spoedig mogelijk wenschte te trouwen, ’t Was voor Nini, dat de oude rechter in Parijs was gaan wonen, dat hij zich geas socieerd had met Paul Dullalier, den eminenten rechtsgeleerde. Nini wilde in ’t hart van Parijs wonen. Zoozeer hield ze van haar geboortestad, dat ze slechts met moeite te bewegen was, ’s zomers in de heete dagen, naar het landgoed van haar vader in Bretagne te vertrekken. Brunier, hoewel reeds in de zestig, voelde zich echter nog te jong, om z’n toga aan den kapstok te hangen. Daarom praktiseerde hij in de laatste jaren louter uit liefde voor de rechts faculteit. Dullalier kreeg de allerbe- langrijkste dossiers in handen en daarom was Brunier’s keuze op dezen jongen advocaat gevallen. In zyn Toen de jonge advocaat zag, dat z’n oude collega het kantoor verlaten had, greep hij den telefoon-hoorn, liet zich met z’n huis in de Avenue Clichy verbinden. Zeg Emma, je moet er op rekenen, dat Brunier vanavond om zes uur komt dineeren. Hé, wat jammer, ’k heb er niet op gerekend. ’t Moet, Emma. Ik moet hem in z’n eigen belang ja tot eigen veiligheid, onder vier oogen spreken. Hier kan ik dat niet doen, de klerken komen iedere minuut binnen. Denk er om, dat ik er op reken. Toen belde hij af. En den heelen dag bleef-ie onrustig. Wat scheelt er aan, Paul? Toch niemand ziek thuis? O, nee, hoe kom je daar bij Omdat je daar straks hals over kop naar huis gereden bent enom dat je zoo geagiteerd doet... dat ben ik van jou niet gewoon. Als er thuis iets niet in orde was zou ik jou dan per sé te dineeren willen hebben Nee, daar heb je gelijk in Kom we steken 'n sigaret op. En Paul deed zijn best, z’n emotie zoo goed mogelijk voor z’n collega te verbergen, hetgeen hem dan ook bui ten verwachting gelukte. Tegen half zes, na het sluiten der bureaux, reden de beide advocaten in Paul’s wagen naar de Aveuue de Clichy, waar de vrouw van Dullalier vliegensvlug iets zeer bizonders voor 't diner gereed gemaakt had. En mid den onder het ietwat gedrukte discours aan tafel zei Paul plotseling: Zeg Etienne, ik moet je straks even spreken, je moet er op rekenen niet voor tien uur vanavond thuis te zijn. Maar wat is er toch aan de hand, beste kerel? Niets, nietsTen minste niets, wat niet te voorkomen of af te wen den zou zijn, maar toch iets, wat geen uitstel lijden kan. Betreft het mij Ja, jij bent, zonder dat je het weet, in een zaak, laat ons hopen in ’n ci viele zaak, betrokken, waarin 'n Franschman en 'n Hollander de hoofd rollen spelen. Kom er mee voor den dag. Nee, niet hier aan tafel. We zul len onze koffie samen in het salon gaan gebruiken. Toen ze met hun tweeën in het ge zellige, deftige salon zaten, begon de jonge rechtsgeleerde toeval, meermalen oneindig machtiger kan zijn dan alle rechtsgeleerden bij een. Er is ons vanmorgen ’n zaak in handen gegeven, die niemand minder dan schrik niet je aanstaanden schoonzoon betreft. d’Auvergne? Juist. Markies Conan d’Auvergne. De oude heer was opgestaan, iets wat hij altijd deed, als iets sterk zijn aandacht trok. Betreft het Nini? vroeg hij in ernstige bezorgdheid voor z’n dochter, van wie hij in realiteit, ’n afgod had gemaakt. Het raakt haar alleen indirect. Ik weet, ze houdt ontzaglijk veel van hem en daarom juist heb ik jou willen voorbereiden. Kan ’t huwelijk niet doorgaan? vroeg hij met’n mengeling van angst en hoop. Hou je kalm, vriend, ik ken je niet meer. Ben jij de oud-rechter van instructie van Saint Cloud Ja maar.Nini. Dit woord verklaarde alles. Als de oude advocaat in z’n dochter zou worden aangetast, als zij ongelukkig zou worden, was ’t ook met hem ge daan. Nini Brunier was geen mooi meisje, integendeel, ze moest eerder eelyk, foei-leelijk genoemd worden, maar ze had ’n ziel zoo teer, zoo nobel, als slechts weinige Fransche vrouwen bezitten. Niemand beter dan laar vader kende die ziel, omdat hij in algeheele op zij-zetting van zich zelf, jarenlang getracht had haar te leeren kennen. En dit was hem, beter nog dan haar moeder gelukt. Paul Dullalier wist dit, hij kende de zwak- leid van zijn collega voor zijn dochter en daarom juist moest hij dubbel voor zichtig zijn met zijn mededeelingen. Kijk es vriend, je weet dat ik zelf jou geadviseerd neb niet te veel bedenkingen te opperen, als d’Auverg ne jou om de hand van je dochter zou vragen. Ik ken hem nu reeds langer dan zes jaar, en ’t is waar, hij is op en top ’n man der groote wereld, veel, zeer veel ouder dan je dochter, maar per slot van rekening wist nie mand iets op z’n doen en laten aan te merken. Hij zat voortdurend in 't Zuiden of in Alexandrië of in Con- stantinopel. Ze hebben wel eens ge zegd, dat ze hem verscheidene malen aan de roulette hebben aangetroffen, maar, lieve deugd, dat is toch geen reden om te adviseeren iemand niet als schoonzoon te accepteeren. Dat die roulette hem niet geruïneerd heeft, blijkt maar al te duidelijk. Bovendien A kop, zooals je daar straks terecht op merkte met hem heb ik hier ge sproken hij komt over 'n uur hier, dan kun je hem vragen wat je wilt. Er heerschte weer even ’n stilte, waarin Brunier ’n besluit scheen te nemen. Goed, zei-ie plotseling, markies d’Auvergne is dus niet de erfgenaam van graaf de Lannoy! Aangenomen. Ik wil zelfs veronderstellen, dat-ie straatarm is. Maar wat doet dat aan z’n gevoelens voor Nini af? 't Is ’n hoogst-ernstige zaak, dat geef ik da delijk toe, maar’t raakt feitelijk alleen den buitenkant van hun leven. Inner lijk blijven zij beide dezelfden. Boven dien, ik ben rijk, rijk genoeg, om hem en z’n vrouw denzelfden staat te la ten voeren, dien ze nu voeren ab soluut onbezorgd. Je bent ’n door en door nobel mensch, Etienne, al lijkt deze uitspraak voor ons advocaten, paradoxaal, maar we zijn er nog niet. Ik ga verder. In het schrijven van den Hollandschen advocaat wordt markies d’Auvergne schrik nou niet beschuldigd, z’n tegènstander op z’n kasteel gelokt te hebben door opvallend mooie voor spiegelingen en beloften, en toen hem dit niet gelukte, heeft hij hem op de terugreis naar het station van Rennes, trachten te wurgen. Ben je krankzinnig, jongen! Dat is’n infame leugen! Je moet hier met een schurk te doen hebben, misschien wel met ’n handigen chantage-pleger. Hoor es, ik heb diep respect voor jou rechts-inzichten en menschenkennis, maar hier wordt jtf, bij den neus gi nomen. Wie weet, wat voor’n handig oplichter die zoogenaamde Hollana- sche advocaat is. Ken je hem Ik ken hem als ’n bizonder eerlijk en begaafd man. En toch moetje ditmaal de plank absoluut misslaan, jongen. Ik hoop ’t voor Nini, vooral voor haar, voor jou en ook voor mij. Maar je kent mijn taktiek: vermoeden en hopen, staan alleen als „middelen” in mijn woordenboek, ik moet zekerheid hebben, zekerheid, die ik met handen en voeten betasten kan. Was jü een vreemde geweest, dan had ik al lang gehandeld, dan was die Markies al hier geweest, maar er staat hier iets anders op 't spel: 'n meisje en wht voor 'n meisje! En dat meisje zoude klap krijgen, die voor den schuldige bestemd was. Ik heb u hier laten komen, om je te vragen, wat ik doen moet. Ik stel voor jou die zaak in handen te geven. Behandel die zooals gedacht. Tot nu toe Wat bedoel je daar mee? Laat me even verder spreken. Ik houd weliswaar niet van langdra dige inleiding, maar hier is dit noodig. Hij is zich komen voorstellen op jou landgoed, jij was er door vereerd en je dochter we hebben er samen nog pret over gehad, weet je nog? was dadelijk, wat je noemttot over d’r ooren. Alles ging best, jij bent 'n tegenbezoek gaan brengen op Meria- dec, mét mijde kennismaking bleek zelfs aangenaam te zijn en bleef be staan. Voor Nini toonde hij maar ma tig attentie. Dat vond ik buitengewoon prettig onderbrak Brunier, want al is-ie mar kies en al is-ie nóg zoo rijkniet trouwen voor m’n dochter is ’t beste, dat houd ik vol. Pardon, dat is ’t beste voor jou, en toch, als ze nu eens niet met mar kies d’Auvergne trouwde, zou zij zeer onder den indruk zijn, is ’t niet? Voor haar natuurlijk, want ik weet, dat haar dat ’n geweldigen slag zou geven. Zij denkt, dat hij over haar leelijkheid heen is, dat-ie nu in haar de vrouw ontdekt heeft, die hem ge lukkig kan maken, dat bij hem nu het karakter boven het uiterlijk gaat en dat juist maakt haar zoo intens gelukkig. Maar, komaan, wat is er? Heb je vermoedens, dat hij z’n ver loving wil verbreken, zegt ’t me maar, want dat om de zaak heendraaien, maakt me eerlijk gezegd min of meer kregel. Nee, 't is juist’t omgekeerde. Hij wil zoo gauw mogelijk trouwen en dat moet jou voorzichtig maken. Op welke gronden adviseer je me dat? Sinds van morgen bestaan er bij mij ernstige vermoedens, dat Markies d’Auvergne, wat betreft zijn curator en beheerderschap van het ontzaglijk fortuin van den Graaf de Lannoy niet geheel en al zonder smetten is. Hoe bedoel je dat? Spreek rond uit. De kleinzoon van den Graaf leeft nog. En dat is de Hollander Constant Noijens, de zoon van 'n artillerie-offi- cier, het eenige kind van Freule Leonie de Lannoy. Zoo? zei de oude heer en liep zwijgend heen en terug: En ken jij dien Constant Noijens Ja. Hij is op ons kantoor geweest vanmorgen. Was dat dat jonge mensch, dat jou dien brief van 'n Hollandsch col- Eerste klas fabrikaat Fijne afwerking Lichte gang ■W Riëele garantie VOORSCHOTTEN worden ver leend tegen 6 REKENING-COURANT Vergoed wordt 3.6 Berekend J. KOORNSTRA. - het beste middel tegen Ruwe en Schrale Huid, Winterhanden en W intervoeten. hl Doozen 40 cent en Potten 41/, 7o 4 4 o/o SS N E E K byzonderheden weten. Het is me na- Wordt vervolgd.) zich dan ook als ’n begunstigde. Een zaak in handen van Dullalier en Brunier was al half gewonnen. Juist. En met hem heb ik hier ’n onderhoud gcihad. Om hem liet ik m’n wagen voorkomen hals over worden van de nalatenschap van graaf de Lannoyalthans dat heb ik èn jtjen duizenden met ons tot nu toe o >9 99 9* üw nieuw Costuum zt i i r 90 cent Apothekers •n Drogisten. 3 A Ir

Friso nl | 1926 | | pagina 4