Voor 1 aanstaande Seizoen. KMurtrogaHng gsduroade d® feestdagen 14 -15 en 10 Sept, te Bdmid Autobusdienst Workum - Bolsward J. F. FLAPPER OOGST 1926 Veearts HEERINGA Gedurende de maand September leveren w(j onze WILHELMINA EIERKOLEN voor f 1.60 per H.L. Beleefd aanbevelend, PRIMA JAM’S w Bet goedkoopste adres voor alle soorten Klompen A. J. SIEMONSMA, AFWEZIG Openb. Vergadering Plaatsing gezocht voor Meisje van 14 jaar in klein gezin. Een mooie Gaskroon 50 sinks beste onde Joffers ook bij gedeelteu. AANBESTEDING. i j. Ad verten tiën In Dames Vesten het nieuwste. Ontvangen Geruite Stoffen in goedkoope en betere kwaliteit. Effen- en Gestreepte Flanels vanaf 35 cents. Alle kleuren. Zeere Spenen bij melkvee, ge neest men aller spoedigst mét Purol. Doos 60 en 90 cent. Bij alle Drogisten. WORKUM 0RANJE-VEREENIGIN6 Dikke Gerst Tarwe, Haver Gemengd Kippenvoer en versch samengesteld Hoendermeel ZAN8K00R „EUTERPE” Adverteert in Gemengd Nieuws en Burgerlijke Stand. hartelijk vaarwel toe. "I' Dankbetuiging. E. M. v. d. ZEE D warsnoord Workum. Friso”. Grauwe Erwten Capucijners Groene Erwten Split Erwten Van de nieuwe GRANEN ’A. VISSER Az. Dinsdag 14 Sept. Vrijwillige Landstorm Entrée 10 ct. Debat Vrij VERTREK VAN WORKUM TE KOOP aan te besteden Het vernieuwen van een ge deelte walbeschoeiïng aan het Achtvoet, over een lengte van pl.m. 72 M. in beton. ZIE ETALAGES. dreggen, werd het levenloos opge- haald. met heele vruchten dertractatie.) Tl 1 Workum, Sept. ’26. (Wijziging voorbehouden.) De Ondernemer, D. FABER. Vraagt Zichtzending. J. Aanbevelend, (Nadruk verboden.) Workum. Van 3—10 September Geboren, Gehuwd en Overleden: Geene. Bij mijn vertrek naar Ned.-Indië roep ik aan Familie, Vrienden en Be kenden een D. SCHAKEL. Workum, 8 Sept. 1926. T Ondergeteekenden betuigen bij dezen, mede namens hunne Kinderen, hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun 25-jarig huwelijksfeest ontvangen. D. FABER F. FABER—Kroese. Workum, Sept. '26. Gearriveerd krjjgbaartegen betaling van;50 cents. in hjxe otten a ss cent waarbij Vergiftigde paddestoelen. In de Duitsche grensstad Rheine zijn in een gezin van 8 personen de ouders en drie kinderen overleden na het gebruik van vergiftigde padde stoelen. De 3 andere kinderen de jongsten hadden niet meegesmuld. Weer aardschokken op Sumatra. Uit Medan komt het verontrustende bericht, dat te Kabandjahe (Oostkust van Sumatra) twee sterke aardschok ken zijn gevoeld. Benzinetank uiteengesprongen. Woensdagmorgen te elf uur is aan de Croeselaan te Utrecht in de machine fabriek van Frans Smulders ders een benzinetank in aanmaak, ge sprongen, waarbij drie werklieden gewond werden, waarvan één, A. M. genaamd, oud 32 jaar en vader van vier kinderen, reeds is overleden. De tweede is zeer ernstig en de derde licht gewond. In een kuip met kokend water gevallen. Woensdag is in de ouderlijke woning aan de Haspelstraat te Rotterdam de 21/2-jarige P. van Nooyen spelende in een kuip met kokend water gevallen. Met brandwonden over het geheele lichaam werd de kleine naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar het ventje aan de beko men verwondingen is overleden. Stelling omlaag gestort. Bjj het maken van het nieuwe dak van het gebouw der Coöp. Handels- vereeniging van den N.C.B. te Vechel door de Hollandsche Constructewerk- plaats te Leiden, zijn Woensdag de’ electrische loopkat en een stelling omlaag gestort. De monteur A. Ma- chielsen uit Woensdrecht bekwam een schedelbreuk en overleed spoedig. De monteur Jansen uit Oudenbosch werd inwendig ernstig gekneusd. Een tapijtverzamelaar. Te Londen vertoeft momenteel 'n Amerikaan, die moeite nog kosten spaart, om zijn verzameling van zeld zame tapijten uit te breiden. Te dien einde heeft hij reeds een afstand van niet minder dan 600.000 K.M. kris kras de wereld door afgelegd. NOTA’S in te leveren vóór 18 Sept., bij den Penningmeester A. J. PH. RIDDER ring te Rotterdam gelucht. ï)e jonge- (S.v.p. GEEN nota’s voor de kin- is het Klompenmagazijn van NOORD Beleefd aanbevelend. Gevecht met Arabieren te Rotterdam. Herhaaldelijk hebben den laatsten tijd oneenighêden plaats gehad tus- schen Arabische en Hollandsche zee lieden bij het aanneemkantoor aan de Veerhaven te Rotterdam. Aanleiding is wegens dienstplicht van 13—25 September Praktijk wordt door naburig collega waargenomen. In ver band hiermede dringend ver zocht boodschappen zooveel mogelijk voor 12 uur te be zorgen. Aanbevelend, Gevonden voorwerpen. Speelbeer te bevragen bij S. Bak ker, Stationsweg Verrekijker bij Jobs. Dijkstra, Noord en Beitel bij L. Roelofsén, Heerenkunst. Workum, 10 Sept. ’26. De Hoofdagent van politie, J. van dek SCHAAF. ’s avonds 8 uur in het gebouw y. d, Protestantenbond Spreker: Ds. d. Horst van Deersum. ONDERWERP: Er zal meer op goede behandeling gelet worden dan hoog loon. Adres B. POSTMA - Heidenschap. tFkoöp Ui R15roölns»,< Verloofd JO van dek WOUDE en PIETER KORNELIS de VRIES. Bolsward, Grachtswal 13, Sept. Amsterdam, Vrolikstraat 2101, 1926. Arabieren, die voor lagere gages wil den monsteren, den voorrang kregen boven de Hollanders. Woensdagmiddag is het opnieuw tot. een gevecht gekomen. Toen de politie tusschenbeide kwam, vluchtte een gedeelte der Arabieren op het veerbootje aan de Willemskade. Op order van de politie moest het bootje dat reeds vertrokken was, terugko men, en kon een veertiental vecht- lustigen worden aangehouden en overgebracht naar het bureau Witte de Withstraat. Een der Arabieren wordt er van verdacht een Hollandschen zeeman met een dolk een steek in den rug te hebben toe gebracht. Bij een ander werd een revolver gevonden en in beslag ge nomen. In verband met deze wan ordelijkheden is besloten de aanne ming voorloopig stop te zetten. Als gevolg hiervan is de omgeving van het aanneemkantoor niet meer toe gankelijk voor Arabieren. Nader vernemen wij nog, dat in totaal 16 Arabieren gearresteerd wer den. Twaalf hunner werden in den loop van den middag weer op vrije voeten gesteldvier zijn er naar den Vreemdelingendienst overgebracht om over de grenzen te worden gezet. Een der Arabieren, de 23-jarige S. M. bleek een vrij ernstigen messteek in den rug te hebben bekomen. De man had dit echter eerst verzwegen, doch bij fouilleering werd zulks ontdekt. Hij verklaarde, dat de „blanken” hem vrijwel ópgetrokken en werden zij in de Veerkade hadden willen wer pen. Toen hij zich wilde verweren had een onbekende hem een steek geven. De man werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden, en daarna weer naar het bureau Witte de Withstraat overgebracht. Daar zijn toestand echter in den loop van den avond verergerde, heeft men hem opnieuw naar het ziekenhuis ver voerd. De andere zeeman, die in den rug gestoken was, en die bij nader onderzoek een Zweed bleek te zijn, was slechts licht gewond. Hij kon, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Ongeval in een zweminrichting. Eergistermiddag was een 15-jarige jongen uit Bloemendaal in de zwem inrichting aan de Kleverlaan aan het zwemmen, toen zijn kameraden hem plotseling zagen zinken. Zij haalden hem onmiddellijk op het droge. Door een spoedig aanwezigen geneesheer werd gedurende ongeveer een uur met een zuurstofapparaat getracht de levensgeesten op te wekken, doch zonder resultaat. De jongen bleek onmiddellijk te zjjn overleden; het lijk werd naar een der ziekenhuizen te Haarlem vervoerd. Daar geconstateerd werd, dat de jongen geen water had binnengekre gen, wordt aangenomen, dat hij waar schijnlijk aan hartverlamming is over leden. Gedetineerde ontvlucht en door een val gedood. Eergistermiddag werd een 24-jarige gedetineerde in het Huis van Bewa- na Ja I h a ZVfZvl -. 1 Z1 V. I man, die. in bewaring was gesteld terzake van diefstal met braak, wist in een onbewaakt oogenblik den be waker te ontsnappen en het balcon te bereiken. Voor iemand het kon verhoeden sprong hij over de balu strade en stortte ongeveer negen meter naar omlaag. In bedenkelyken toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij binnen een uur na aankomst overleed. Ongeval. Woensdagmiddag geraakte de 8-jarige Jan van der Linden, die bij de Maas haven te Rotterdam aan het spelen was, te water. Hoewel men pogingen deed om het kind te redden, zonk het spoedig in de die. Na een half uur 9 Sept. Naar wij vernemen is op de lijsten ter behoud van het Tille- fennêpad druk geteekend. Het Bestuur van Plaatselijk Belang is hierover uiterst voldaan. Tot Za terdagavond liggen de lijsten nog bij den boekhandel ter teekening. De verkoop van het tuberculose bloempje op Koninginnedag vanwege de Chr. Besturenbond heeft netto op gebracht de som van f74.99. Hulde aan de ijverige verkoopsters en dank aan de milde geefsters en gevers. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, zal het Kinderkoor „Zanglust”, onderafdeeling van het Gemengd Koor „Euterpe”, in het a.s. winterseizoen uitvoerenEen lentedag liederen voor kinderstemmen met begeleiding van piano door J. Worp. Tevens bestaan bij „Euterpe” plan nen om in studie te nemen: Lente- nachts-Fantasie, Cantate voor Ge mengd Koor, Sopraan-Bariton-Solo, met begeleiding van piano. Woorden van Pol de Mom en muziek van J. Paardekoper. Waar „Euterpe” door vertrek, eeni- ge leden heeft verloren en de uitvoe ring van een stuk als „Lentenachts- fantaisie een flinke bezetting vereischt, daar zal men eerst trachten de gele deren weer eenigszins te versterken (zie advertentie). Toejuiching verdient o. i. dat „Eu terpe” en „Zanglust” dezen, voor Workum nieuwen weg, inslaan. Wij wenschen hun succes en ons zelven een paar genotvolle uitvoeringen. FR. ZUIDWESTHOEK, 8 Sept. De zwaluwen' verdwijnen, berichtten on langs de nieuwsbladen. Hier valt het mee, gezien de vertrekvergaderingen van de vogeltjes. Als ze nu maar op passen de electrische draden van de Alpen te mijden, dan zal het nog wel gaan met dezen sierlijken vogelstand. Slechter ziet het er uit met de ooie vaars geen enkele paal is bijna meer bezet, zoodat de vroegere be- roovingen ten behoeve van de Engel- sche parken wel succes gehad hebben. HEM. OLDEPH. en NW., 8 Sept. In deze gemeente wordt thans scherp toegezien op de overtredingen der rijwielwet. Te K. werden kortgeleden 50 delicten geverbaliseerd. Gewenscht ware, dat ook gestreng heid betracht werd inzake de snel heden van auto’s en motorfietsen in de bebouwde dorpskommen. STAVOREN, 8 Sept. Een vliegtuig (D 27) van „De Kooi” te Helder maakte hier gisteren een noodlanding, welke zoo goed slaagde, dat het op Schiphol enz. niet beter kon. De piloot Remmers- waal verklaarde op (Jen dwaal geraakt te zijn en te moeten dalen wegens benzinegebrek. Aankomst en vertrek brachten veel volk op de been. In den loop van dit jaar heeft hi aan het Metropolitan Museum te New York 129 tapijten met een waarde van omstreeks f 1.500.000 ten geschenke gegeven. Zijn verzamelwoede kent geen gren zen. Eens heeft hij 16.000 K.M. afge legd, alleen maar óm in Perzië een tapijt te bemachtigen, dat in de tiende eeuw geweven was. Bijna denzelfden afstand heeft hij afgeleg'd om te Peking in de „Verboden Stad” van den keizer een tapijt te bemachtigen. De oude hee’r is reeds in alle landen der wereld geweest. Naar Londen is hij 24 maal overgestoken, terwijl hij tweemaal de reis om de wereld heeft gemaakt. Op allerlei plaatsen heeft hij de begeerde tapijten gevonden, in ¥CC1UttVOU paleizen, in warenhuizen, in spelon- tot fleze conflicten was het feit, dat ken. Ook thans is hij voor „zakelijke -■ - •- doeleinden naar Engeland overgesto ken, en wel om een tapijt uit de 16e eeuw. „Als ik zoo gelukkig ben het te vinden”, aldus verklaarde hij, „vertrek ik direct naar New-York, maar in October vang ik een nieuwe réis naar Europa aan.” Een verschrikkelijk avontuur. Het Duitsche schip Karl heeft Za- termiddag te Deal twee Engelsche zeelieden aan land gezet, die een verschrikkelijk avontuur op zee be leefd hadden. Zij vormden de eenige bemanning van een klein visschers- vaartuig en hadden geen sloep aan boord. De mannen werden Vrijdag morgen dicht bij de kust door den mist overvallen, wierpen een anker uit en legden zich te slapen. Een half uur later stond hun scheepje in brand en wat ze ook beproefden, ze konden het vuur niet meester worden, dat telkens op een andere plaats weer oplaaide, als zij het op één plek ge doofd hadden. Na een wanhopigen strijd van de mannen tegen de lang zaam voortwoekerende vlammen en den verstikkenden rook, begon het scheepje te zinken en de mannen, die allebei brandwonden aan gelaat en handen hadden gekregen, trokken zich op het laatste gespaarde plekje terug met niet anders dan den dood door verbranding of verdrinking voor oogen. Op dat oogenblik was de mist 1 opgemerkt door den Duitschen treiler Karl, die onmiddelljjk een reddings boot uitzette. De beide mannen spron gen te water en hadden nog vol doende kracht om zich drijvende te houden tot ze opgepikt werden. Brand. ’t Paard ging vóór vrouw en kind. Woensdagavond ontstond brand in het woonhuis van den korenhandelaar Joh. Struikenkamp, te Apeldoorn, door dat de eigenaar, die spijkers uit den muur trok, van de tafel viel, waarop hij stond, en daardoor een op een stoel staand brandend petroleumstel omver wierp. De vlammen grepen terstond om zich heen. In plaats van dat de eigenaar trachtte de vlammen te dooven, spoedde hij zich naar den paardenstal omzijn paard in veiligheid te brengen. Met veel moeite konden toegesnelde buren de vrouw en het kind, die zich te bed bevonden, redden. De vrouw werd in bewusteloozen toe stand opgenomen. Huis en inboedel, die geheel verbrandden, waren ver zekerd. Doodelijke woede. Een caféhouder te Enschede raakte bij een woordenwisseling zoo over stuur, dat hij na eenige oogenblikken dood in elkaar zakte. Vm. 6.30 9.— 10.— 11.— Nm. I— 2.— 3.15 6.30 uur VERTREK VAN BOLSWARD Vm. 7.50 10 11.— 12 Nm. 2.— 4,30 7.15 8.— 10 11.— Retourkaarten f L Te bevragen bureau Friso. in lengten van 6.50 en 6.20 Meter en kortere te bevragen bij H. PELLE, Timmerman. Dir. de heer J. B. DIJKSTRA. Bij bovengenoemd koor kunnen nog eenige leden geplaatst worden. Aanmelding bij den Secretaris den heer G. G. GROENENDAL. Burgemeester en Wethouders van HINDELOOPEN wenschen Bestekken zijn ter secretarie ver- Gezegelde inschrijvingsbiljetten kun nen worden ingeleverd vóór Woens dag 15 September a.s. des morgens 11 uur ten gemeentehuize. Aanwijzing volgens bestek. Hindeloopen, den 6 September 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN NAUTA, Burgemeester. J. SIDERIUS, Secretaris. (■rftZAfffilnAinflr.nriivinxrfthiliAtfAn Vim- r - J

Friso nl | 1926 | | pagina 2