rouwbrieven” Yet ris ’t Tillefennepaed. Gemengd Nieuws SCHKTSJE8 W etenswaardigheden Humoren Satyre Van vijand tot vriend. Ynstjürd. ster- Dec., een geboren gravin Von Leiningen i. Heb ik U al niet meer dan eens verteld, dat in Zoeloe-land de lucht zoo hel der is, dat men lichte voorwerpen op een afstand van ca. 10 K.M. bij ster- relicht kan onderscheiden? Duitschland in den Vol kenbond. Een nieuwe era voor Europa aangebroken was een weinig verheffend ek ons'in het afgeloopen jaar bood, [et was een jaar van intrigues, kwa- jk verborgen wantrouwen bij velen, aloezie en drang naar pc”"*’ 'Sen van de mijlpalen c~ teren weg, was de misïu' Het schouwspel, dat de Europeesche poli- 1 [et was een jaar“van intrigues, kwa- jk verborgen wantrouwen bij velen, aloezie en drang naar politieke macht. op dien duis- slukking van Achte Utjower Yn „Friso.” fen forline wike kaem n stikje foar oer boppe neamd aid sear. Nou leit it miskien oan my, mar alles hwat dêryn oanhelle waerd wier my lang net düdlik. Ik haw it dan ek oan Doede léze litten, dy oan ’e oare kant Toantsje wennet én dy sei: „it is gjin Hynlippers, mar ik scoe sizze it liket wol hwat op Frysk.” Nou, dat docht T allegearre neat ta, de skriuwer dêrfen hat nei myn lerte spritsen en dêrmei üt! Hy hat gelyk, hwat is er for moaijs oan dat >aed Ik bin ris yn Amsterdam west en dér haw ik it „Panorama Nova- Zembla” fen de skilder Louis Apol sjoen en dêrfoar moast min earst troch in heal tjustere gong ek al wer neat for jonge ljue mar oan ’t ein dêrfen krige min it eilftn mei de ün- mjittelike Poalsé tor eagenSa wieme dér minsken dy kaemen yn ’e stilte fen itjinge se dêr foar hjarren seagen, mar ik sizit wier dochs mar in is ’t net sa - jinne 'r fen dy nüvere ljue heid in geschrifte is ingesteld. De gravin is voorloopig niet gearresteerd, daar zij haar eerewoord heeft ge geven, Potsdam niet te zullen verlaten. Prof. Schnabel behoorde tot een orthodoxe Joodsche familie. Hij leerde de gravin in een hospitaal te Weenen rennen, waar hij tijdens den oorlog als officier van gezondheid werkzaam was. De gravin was in het hospitaal als verpleegster werkzaam. Al spoe dig ontstonden tusschen beiden harte lijke betrekkingen, welke leidden tot een huwelijk, dat in 1923 werd vol trokken. Reeds korten tijd daarna begonnen geruchten te loopen, dat iet huwelijk niet gelukkig was. In tengevolge van een in Oost-Pruisen opgedane infectie, aan de gevolgen waarvan hij overleed. Zijn vrouw ver toefde toen te Berlijn en was niet te bewegen aan het sterfbed van haar man te verschijnen. Daar het huwelijk kinderloos was gebleven en een testament ontbrak, maakte de zuster van den overledene Is het U bekend: dat men onlangs vaststelde, dat de hoogste berg op de maan 12000 meter hoog is, of 2000 meter hooger dan de Mount Everest? dat de motten onze kleeren niet opeten, maar de larven, die uit hun eitjes komen dat bij Dortmund, in het plaatsje Kaerde een uitstekend bewaard gebleven houten brug gevonden wordt, die 5000 jaar oud moet zyn dat die brug dus uit het ijstijdperk moet stammen? dat het dierlijk leven in den oceaan ophoudt op een diepte van 2400 meter dat de doedelzak niet oorspronkelijk uit Schotland komt? dat hij reeds bij de oude Perzen, n Egypte, Chaldea en in het oude Griekenland voorkwam? dat de zoogenaamde stoom, die we uit een ketel zien komen, eigenlijk leelemaal geen stoom is dat dit heele kleine waterbolletj es zijn, gecondenseerd uit stoom dat stoom de damp of het gas van water onzichtbaar is dat een vlieg ongeveer 600 slagen met zijn vleugels per seconde maakt? dat een bliksemflits ongeveer een millioenste deel van een seconde dat in Engeland de Schot'duurt? Marietje, zei de vader boos, zag ik dat die jongeman je gisteravond kuste Ik weet niet, wat u zag, vader. Je draait, Marietje, antwoord me regelrecht, deed hij het Nou, vader, u denkt toch zeker niet, dat hij dat heele eind kwam loopen en zijn heele avond daarvoor nam, alleen om onze goudvisch te zien? Een motorrijder, die een dorp bin nenreed, zag tot zijn verbazing, dat een oude man den weg afrende, zoo hard hij maar kon. Waarom loop je zoo hard, vroeg de motorrijder. Daar ginds is een circus en daar is een leeuw losgebroken. Welke kant is die uitgegaan? Nou, ook een vraagdenkt toch zeker niet, dat ik die leeuw achterna zit?! Heb je den brief op de post gedaan, lieverd, vroeg moeder. Ja, mam. Maar waarom heb je dan het gele voor den postzegel weer terugge- bracht? Dat had ik lekker niet noodig, mam. Ik heb deh brief in de bus gegooid, toen niemand het zag De jongeman in de spoorwegcoupé had het publiek al een uur met zijn oude moppen verveeld. Ieder luisterde dus, toen eindelijk een oud heertje het woord nam en zeiNou moet je eens goed luisteren, jongeman. Twee personen liepen in een straat. De eene was groot en de ander klein. De groote was de zoon van de kleine, maar de kleine was toch niet de vader van de groote. Dat is onmogelijk, zei de jongeman. Toch is het zoo, zei het heertje. Wat was die kleine dan van den groote? wilde de jongeman weten. Zijn moeder. Een zeer ongeloofwaardig verhaal, samengesteld naar het verhaal van den bezitter van een kleine auto, is het volgende Een groote 8 cylinder luxe automo biel, 100 paards, was halverwege een heuvel blijven steken. De eigenaar van een auto, ter groote van een flinke kinderwagen, stopte en vroeg: Wat scheelt er aan? Zal ik U over den top van den heuve trekken De eigenaar van den 100 paards wagi Nu, als U wilt probeeren, mij met dat stukje speelgoed van U, over den heuvel te trekken, is het risico voor U. Het kleine autotje trok den grooten over den top. Toen vroeg de eigenaar van den grooten wagenWat is al die rook, die achter uit uw wagen komt? Dat? was het antwoord. Nou, dat zou u nu misschien niet willen geloo- ven. Maar laat ik nu al dien tijd met al mijn remmen vast gereden hebben Wanneer vond de berooving plaats, vroeg de advocaat. Ik denkbegon de getuige. Wat u denkt, kan ons niet schelen, we willen alleen weten wat u weet, bulkte de advocaat. Zoo, nu, dan kan ik wel weer uit het getuigenbankje gaan, zei de man, ik kan niet spreken, zonder te denken, ik ben geen advocaat! Plotseling echter beweerde me vrouw Schnabel, aldus „de Tel.” dat zij tusschen de boeken van haar over- eden man een testament had gevon den, waarin zij tot eenige erfgename werd benoemd. Een en ander kwam den bloedverwanten van professor Schnabel zeer verdacht voor en zij dienden bij de rechtbank een verzoek tot nietigverklaring van het testa ment in. De nasporingen van den advocaat der familie Schnabel leidden tot de verdenking dat het testament door de gravin was vervalscht. De gravin ontkende dit en ook haar grijze huis houdster hield hardnekkig vol, dat laar meesteres het testament niet xon hebben vervalscht. Toen zij dit evenwel voor de recht bank onder eede moest bevestigen, barstte zij in tranen uit en deelde mede dat mevrouw Schnabel zich nachten aaneen had geoefend om het schrift van haar man na te bootsen. Daarop egde ook de gravin een volledige bekentenis af, nadat ook de deskun digen tot de conclusie waren gekomen, dat het testament door haar was op gesteld. Te Potsdam liep voorts heden het gerucht dat ook het indertijd gesloten luwelijk niet rechtsgeldig was, daar lijna alle papieren der gravin ont braken. De gravin behoort tot het huis VonLeiningen—Westernburg, een oud midden-Rijnsch addellijk geslacht. Zjj :.s thans 41 jaar oud en was 6 jaar ouder dan haar man. Nader wordt door Wolff gemeld, dat de weduwe van prof. Schnabel plot seling uit Potsdam is verdwenen. Berooving in den trein. Een 24-jarig meisje, wonende aan den Aalsmeerderdijk te Haarlemmer meer was naar ’t H b 1. meldt, in den Haag op familiebezoek geweest en keerde ’s avonds per trein huiswaarts. Ze nam in den Haag plaats in een coupé, waarin nog een paar dames en 4 als heer gekleede personen waren gezeten. Aan een tusschenge- legen station waren de drie andere dames uitgestapt, zoodat het meisje, alleen nog met de 4 heeren in de coupé zat. Toen de trein het station Leiden binnenreed, zejden de heeren aanspraak op de erfenis, tegen haar: „Hiermoetuuitstappen.” En op hetzelfde moment dat ze op stond, kreeg ze een hevigen slag op het hoofd, waardoor ze het bewustzijn verloor en neerviel. De 4 personen hadden inmiddels den trein verlaten, met medeneming van het koffertje van het meisje en waren weldra uit het gezicht verdwenen. Toen de conducteur de deur van de coupé wilde sluiten, zag hji de juffrouw naast de bank liggen. Ze werd het station binnengedragen en bijgebracht en kon spoedig eenige opheldering van het gebeurde geven. liet einde van den zomertijd. In den nacht van 3 October eindigt de zomertijdregeling. Openbare uur werken o.'m. te Amsterdam, worden om drie uur ’s nachts een uur stil gezet. een gouden bruiloft uitgenoodigd, en afgesproken was, dat elke gast een gouden geschenk zou meebrengen. De Schot bracht een goudvisch mee Haar liefste vriendin kwam thee drinken en werd onthaald op het in- brekersverhaal Ja, en toen hoorde ik op eens een geluid, ik sta op en daar zie ik ouder het bed een mansbeen Lieve help, riep de vriendin uit, lag de inbreker onder het bed Nee, was het antwoord, het was mijn manHij had het geluid ook gehoord. Mijn »Swan« en ik. XXXVII. BANG IN 'T „DUISTER”. Heeft U de plaat gezien van Rae- maekers in „De Telegraaf” van Za terdag 11 Sept., avond-editie Ver schrikkelijk de „lichtelijk” slappe knietjes van den ex-dictator van Grie kenland, den „geweldigen tyran” Pan- galos. En welk een gezicht, verwron gen letterlijk door angst. En nu hebben twee koddebeiers hem nog maar te pakken wat moet het straks worden, als het vonnis geveld wordt? Pangalos was bang och, hij was het al, toen de zee wat opspeeide bij i. zijne overbrenging naar Kreta (zie een vroeger no. van de Tel.) Hij was bang, klein-bang, omdat zijn ziel zoo klein was. Stel daar nu eens naast den geloofsheld, die ook op de storm zee daar omtrent, ook als gearresteer de overgebraeht werdPangalos was bang waarlijk groote zielen versagen nimmer. Pangalos was bang dat zijn de geweldheerschers in de ure des ge- vaars altijd: de moed zit bij hen aan den buitenkant en spoelt door ied'ren stoimgolf af. Bij veel menschen zit de moed aan den buitenkant vandaar dat de wereld zoo huiv’rend klein is, ja, huiv’rend klein Men gaat op in systemen en vergeet, dat er maar één systeem is de wijd heid, de onbegrensdheid, de eeuwïg- heid er van. Menschen met een beneden blik met „ik” als middelpunt zijn bang als het knijpt. Zoolang „ik” op den troon zit laten ze zich onbeteugeld gelden, maar als „het” zijn rechten herneemt worden ze bang als het kind in het duister en alléén. Waar stevigheid is, diep-innerlyk en niet opgeplakt als het verguld op het gebak van voorheen op 6 Dec., daar vreest men den stormgolf niet rhet roer wordt omklemd en gewend wagen glimlachte vriendelijk en zeien in verkloeking duikt het levens- scheepje op uit de ravijn van den zevenden golf. Wie bang is in 't „duister,” bang alléén, dien mangelt het aan innerlij ke kracht. Wij zullen eens afwachten, hoe Mussolini het er af brengt „Mussolini’s” kan het onderwerp zijn van het volgende Friso-Swan- Schetsje. H. Woningnood. Een gezin te Enschede bestaande uit man, vrouw en 8 kinderen, werd uit zijn woning gezet. Drie nachten brachten zij door op 't politiebureau. Toen wilde ’t gemeentebestuur 't ge zin in een logement onderdak bren gen. maar de vrouw weigerde dit, ze wilde een eigen woning. En toen 't gemeentebestuur onmachtig bleek om te helpen, heeft ze haar kinderen op ’t stadhuis achtergelaten, om zich, ten einde raad, van ’t leven te be- rooven. Gelukkig werd haar wan hoopsdaad tijdig gezien en slaagde i is nu met haar jongste kinderen in ’t ziekenhuis opgenomen, terwijl de man met de andere kinderen in een logement verblijf houdt. Döstojewski’s zoon overleden. Volgens de Russische bladen, die te Parijs en te Berlijn verschijnen, is Fedor Dostojewski, de eenige zoon van den beroemden schrijver, te Mos kou overleden. In 1918 ging hij naar de Krim, waar zijn oude moeder stervende was. Hij werd aangehouden door de roodé troepen, die het leger van generaal Wrangel hadden verslagen. Het scheelde niet veel of men had hem gefusilleerd, maar door tusschenkomst van een agent der Tsjeka, voorwien de naam Dostojewski iets meer be- teekende dan voor de soldaten, werd hij vrijgelaten en naar Moskou ge zonden, waar hij als „ci-devant” bit tere armoede leed. Eindelijk besloot de Sovjet-regee- ring hem een ondersteuning uit te keeren, doch dit besluit kwam juist twee dagen te laat. De zoon van Dostojewski was reeds van honger omgekomen Het grootste schip. Volgens bericht uit Londen zegt men aan de oevers van Clyde, dat een groote Britsche reederij een schip laat bouwen van duizend voet lengte. Het zou het grootste schip van de wereld worden. De „Aquitania”, 1924 overleden professor Schnabel, dat het grootste schip is, dat een geboren gravin Von Leiningen tot nu toe aan de Clyde gebouwd is, een strafvervolging wegens valsch- heeft een lengte van 868 voet. De - - - •- - - - „Majestic” en de „Leviathan”, die de grootste bestaande schepen zijn, heb ben respectievelijk een lengte van 915x/2 voet en voet. worden spoedig geleverd Drukkerij „FRISO” - Workum skilderüe, Nou bh dy dat paed troch de fenne moai neamme it rint net troch de steeg, hjer, sa as yn dat stikje stie, mar it begjint by de tille - en om dêr to kommen moat min earst ek troch in soarte fen gong, mar oan 't ein derfên hat min dan ek in moai stikje natür foar yen (sa sizze dy selde ljue) yn it foarjier en ’e simmer smOkt mei folie fen dat moaye hwat yn Gods skipping to sjen is. Mar ik siz ek hwat is dêr oan Gêrs is gêrs en hea wier for hünderten jierren ek al hea, en is in kou as hy yn it l&n rint of leit nou oars dan as hy by Blom yn ’e slachterije stiet? En dan dy fügels en dy mennichte fen blommen, oinne dy sa moai De ky wolle se net enris frette, ik bedoel dy blommen Ik bin 'r ienkear yn myn libben lans roun en do haw ik it sahwat yn poun- mjitten skatten, mar dit wyt ik wol: as ik lid fen ’e Rie wier sei ik: „foart er meiI" Hwat dat for streken binne dy yn ’e steeg üthelle wirde fetsje ik net rjucht, mar de skriuwer wol it jild c at dêrfen komt, oan „Plaatselijk 3elang” jaen. Nou, dy soil er wol mei yn syn skik wêze. len ding liket my wol hwat hird altyd as ik it goed bigrepen haw en dat isde steeg oan beide siden mei beton ticht to meitsjen en dan dy bakfisken (binne dat miskien jonge frouljue?) dêryn ünder to bringen. FyFij I Jo Frjeun, YSKE FEN IT NOARD. Dreigbrieven. Enkele weken geleden ontving de heer W. Vuijk, scheepsbouwmeester te Capelle aan denIJssel, een anonieme dreigbrief. In een bepaalde boom aan de Oude Laan moest een enveloppe met geld worden gedaan, bij gebreke waarvan een der verwanten van den heer Vuijk van het leven zou worden beroofd. De dader zou daarna zelf moord plegen. In den boom werd in derdaad een brief gedeponeerd en politieposten opgesteld om te trachten den dader te vangen. Dit gelukte niet, doch wel bleek de brief uit den boom te zijn genomen. Einde der vorige week ontving de heer Vuijk wederom een zelfden dreigbrief. Weer werd een ledige envoloppe in den boom gedaan en Zondagavond omstreeks 6 uur mocht het twee der gemeenteveld wachters gelukken den dader op heeterdaad te betrappen, toen hij den brief uit den boom haalde. Hü werd gearresteerd en bleek te zijn de 22-ja- rige D. D. uit die gemeente. Na zyn arrestatie heeft bij een volledige be kentenis afgelegd. Hij is opgesloten. De geforceerde militaire marsch. Het „Hbld.” thans ook den marsch van het „13de” besprekende, is van oordeel, dat het officieele rapport te laat verschenen is. De marsch had plaats op 9 en 10 gebeurtenis te Genève is het uittreden van Spanje. Deze zal wel C” blijken. In de behoefte om zich pc. soonlljk te handhaven, achtte Prim: de Rivera het noodzakelijk voor Spanje een permanenten Raadszetel op te eischen. Doch de grond onder zijn voeten, zoowel als die onder de andere Europeesche dictators, wankelt. Zoo- dra x hebben, zal het zeker in den Bond Floris C. Augustus. Den dag daarop, hoogstens de volkenbondsvergadering in Maart doorgaat voor het toonbeeld van ffie- zegt het blad de militaire autoriteit werd, Duitschland binnen het kader van den Volkenbond te brengen. Zooals altijd, wanneer goede en ware gedachten beginnen zich een weg te banen in den chaos van tegenstrijdige menschelijke opvattingen en begrip pen, ontstond er eerst veel tegen stand. Al de duistere drijfveeren, als verheimelijkte politieke machtszucht, jaloezie, na-ijver, die door het te Lo carno geworpen zaad van weder- zijdsch vertrouwen vernietigd moesten worden, staken in een laatste poging heftiger dan te voren den kop om hoog. Schijnbaar was de toestand in Europa in den laatsten tijd ver slechterd, doch inmiddels was het zaad al ontsproten en de overwin ning van de levendragende goede gedachte nabij. Toen kwam de zeven de gewone algemeene vergadering van den Volkenbond. En ondanks de dreigende atmosfeer, waaronder de ver gadering bijeenkwam werd Duitsch land met algemeene stemmen in den Bond opgenomen. Spanje was afwezig. Ook kreeg Duitschland den perma nenten zetel in den raad. Dit gewel dige gebeuren wellicht eenigszins verduisterd door het eindelooze poli tieke geharrewar van den laatsten tijd is van een nog niet ten volle te omvamen beteekenis voor Europa. Er is reeds zoo dikwijls bij het afslui ten van een min of meer belangrijke overeenkomst op volkenrechtelijk ge bied, geschreven, dat we een nieuw tijdperk zijn ingegaan. Doch nooit kon dit met zooveel recht verklaard wor den, als nu. Zeker, de oorlog was reeds op 11 November 1918 geëindigd. Daarna heeft men met min of meer succes gearbeid aan de liquidatie van den oorlogsgeest. Maar tot voor enkele dagen was Europa nog steeds (Rus land buiten beschouwing latend) in twee partijen verdeeld. De volken- bondslandén in Europa en Duitsch land, hetgeen feitelijk neerkwam op de oude oorlogsformatie van Duitsch land tegenover de geallieerden. En ofschoon de oorlog vat het wapen geweld betreft, reeds acht jaar tot het .verleden behoorde, was er nog geen vrede in Europa. De vijandelijke oorlogsgedachte leefde nog en hield Duitschland huiten den Bond. Maar nu, nu is het oogenblik gekomen dat Europa één en ondeelbaar in zijn vredesstreven zich der wereld toont. Duitschland heeft*zijn plaats inge nomen in de rij van al die landen, groot en klein, die eertijds zijn vijan den waren of zich neutraalhielden en die allen zich vereenigd hebben om den oorlogsgeest te vernietigen en elke gelegenheid voor oorlog weg te nemen. De vyand is vriend geworden. En daarmede heeft een algeheele en diep ingrijpende verandering in de verhouding der naties onderling plaats gevonden. De buitenstaander, die buiten den Bond een gevaar was, ten 1924 werd professoi Schiiabel ziek, OpZjcijte van wjen men Op zijn hoede tAnrrnvrnlcrr> vsin Aon in W-PrilKAIl r J moest zijn, ten aanzien van wien sommigen meenden zich wel intri gues te kunnen veroorloven, is in den kring opgenomen en gaat deel nemen in het algemeene streven naar vrede en rust, welvaart en goede verstandhouding onder de volken. Dit is het begin voor een nieuwe era in Europa. Doch laten we ons nu niet voorstellen het dorado reeds bereikt te hebben. De eerste stap in de goede richting is nu gedaan. En, c’est le premier pas, qui vaut mieux. Zeker, de eerste, voornaamste stap is gedaan. Maar alle wantrouwen, alle jaloezie is nog niet verdwenen. Natuurlijk zal men van sommige zijde argwanend elke beweging, eiken stap van Duitschland in den Bond bespieden. Vooral nu Duitschland zich langzamerhand bij het voort schrijden der economische reconstruc tie, zal herstellen van de enorme sla gen door den oorloog toegebracht en zal worden tot weer een van de groote Europeesche naties. Doch ook dat wantrouwen, zal ten slotte voor bijgaan, wanneer Duitschland zaltoo- nen, dat het prijs stelt op vriend schappelijke relaties met zijn buren, en dat zijn vredeswil oprecht is, dat het inderdaad „Europeesch denkt”. Wat het jongste succes van Genève voor Duitschland zelf wel betee- kent, is duidelijk, als men inziet, dat Duitschland nu, als gelijkberechtigde in den Bond, zijn eigen belangen kan bepleiten. Met Duitschland’s toetreding tot den Bond, worden automatisch de Locarno- verdragen van kracht. Deze verdragen in hun vredelievende conceptie, welke op initiatief van Duitschland tot stand kwamen, kunnen een aanwijzing zijn voor de houding, welke het land aan i de Elbe in den Bond zal aannemen. De eenige wanklank bij de grootsche Spanje. Deze zal wel tijdelijk Ich per soonlijk te handhaven, achtte Primo permanenten Raadszetel óp te 1 voeten, zoowel als die onder de andere meesche dictators, wankelt. Zoo- Spanje weer een parlement zal ferugkéeren. Dit is slechts een kwestie van tijd. Floris C. binnen enkele dagen, had ongetwijfeld, j.l., toen voor de eerste maal gepoogd righeid? Nu dan, een Schot werd op kunnen vaststellen, of en in hoever de leider van de oefening over de schreef was gegaan. Na de opsomming in het rapport der gemaakte fouten, volgt ten slotte alleen een poging om majoor Froeling in bescherming te nemen tegen de perscampagne en tegen de beschuldi ging, dat hij met deze oefening een „goede beurt” zou hebben willen ge ven. De nobele bedoeling, om den heer F. na het gebeurde weer de hand te reiken, valt op zichzelf te waardeeren. Maar de legerleiding onderschat o.i. men er in ’t leven te behouden. Zi toch den ernst van het gebeurde, als l -x- -zg meent daarmee te kunnen volstaan. Er is een oefening gehouden, waarbij teveel is gevraagd, zoodat, als men de lichtere gevolgen buiten rekening laat, dan toch tien man in het hospitaal moesten worden opgenomen. Het ver trouwen in de legerleiding isflaardoor en door de perscampagne aangetast. Meent men, dat te kunnen herstellen door te zeggen: er zijn fouten ge maakt, maar majoor F. is een recht schapen man Zelfs een simpele mededeeling, waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat er maatregelen genomen zijn om herhaling te voor komen, ontbreekt. De lezer legt het rapport uit handen met den indruk, dat het morgen juist zoo weer gebeuren kan. Dit acht het blad bepaald een fout. In het gebeurde ligt volgens het „Hbld." ook nog een les voor de leger leiding op zuiver militair gebied. Zjj zou goed doen zich deze ten nutte te maken, aldus wordt betoogd, door de aandacht der commandanten er op te vestigen, dat het belang van marsch- oefeningen niet ligt in het doen af leggen van een bepaald aantal kilo meters, maar uitsluitend in het daar mee te bereiken moreele resultaat. Een testament vervalscht. Opnieuw wordt Potsdam door een schandaal in rep en roer gebracht, zulks in verband met het feit, dat tegen de weduwe van den in het jaar

Friso nl | 1926 | | pagina 4