Muohiittt Jongensboeken Jongens Overjasjes en Jekkertjes. 8 9 - 12 - 18 ea 2Q Els MATTEN is J. P. FLAPPER BURGERHUSZINGE een gebruikte Winterkachel met pijpen MuohMtM Sport-Costuums Advertentiën Overhemden ’Selfbinders Sokken - Bretels I Gemengd Nieuws. Humor en Satyre Adverteert in dit blad Uitvoering 60-jarige Echt vereeniging Alle maten. GEBR. FLAPPER Wegens vertrek te huur Prijzen vanaf f 2 50. GEBR. FLAPPER Steeds iets nieuws. GEBR. FLAPPER „Crescendo” op Dinsdag 12 October Het meest geschikt adres voor TE KOOP Goedkoope prijzen GEBR. FLAPPER W?rnku 30 SeP‘- 1926- 60-jarige Echtvereeniging te herdenken. MAAIKE t i te- g-K- §«- 8-K- a«- ^WWWW¥WWWWWWW¥W^ Jacob Edelman, in den ouderdom van ruim 52 jaar. de ver- a.a. dat je wilt trouwen I van Wat een ezels zijn we toch I Zeg eens effentjes, spreek asje blieft in het enkelvoud I Ook goed. Wat een stommerd ben jij toch! Een ambtenaar werd overgeplaatst als chef van een bureau en vond in zijn nieuwe kantoor kasten vol waarde- looze brieven en stukken uit het archief van zijn voorganger. Daarom schreef hij aan zijn chef, met verzoek de pa parassen te mogen verbranden. uit, dan I Het antwoord luidde Ja, dat is goed, mnar monlz AArc4 Vel II B. EDELMAN—Veldman en Kinderen. 's Gravenhage, 8 October 1926 Frederik Hendriklaan 151. waarde Oom en Tante JAN HENDRIKSMA en HISKE ZIJLSTRA hunne te gedenken. R. HENDRIKSMA. J. HENDRIKSMA—de Ruiter Y. HENDRIKSMA G. HENDRIKSMA—de Boer Workum, Oct. 1926. een zeer nette '4 's avonds 8i/a uur op het Marktplein J Den 10 October a.s. hopen onze W Mat per El 35 - 45 - 60 en 70 ets. "WS straat opstaan en zou je dat dan vinden Kees bewaarde het stilzwijgen, al Te bevragen bij W. V D. MEER, Trekweg, Workum. oude maar maak eerst overal kopieë doodgevonden, die men altijd had versleten. Hij leefde ge en klein pensi- Ondertrouwd SIJBR. D. van der WERF en MARG. Tj. WESTENDORP. Workum, 10 Oct. 1926. Huwelijksvoltrekking 27 Oct. De meester had het over wonderen. „Kees”, zei hij, „als je straks een man van het haantje van den toren van de en hij zou van de weg wandelen, hoe De meester hield aan „Kijk nu eens Kees, als die man nu twintig keer van het haantje van den toren naat beneden viel en weg wandelde, hoe zou je dat dan vinden Een rare gewoonte, meester. De politie kan toch soms buitenge woon actief en voortvarend zijn. Er kwam van de week een man in het politiebureau die zeiBrigadier, ik kwam over dat horloge praten, dat ik als gestolen heb aangegeven. Het was niet gestolen, ik heb het in een ander pak van me gevonden, het was heele- maal niet weg.” Ja, zei de brigadier, maar u is te laat, want we hebben den dief al I het best”, zei de vriend, »als jij dat met den begrafenis-onder- nemer in orde kunt kragen I” Te bevragen btf S. W. BAKKER, Stationsweg. Inplaats van Kaarten. Ondertrouwd ANNE JONGSTRA en JANTJE DE RUITER. Huwelijksvoltrekking D.V. Vrijdag 15 Oct. a.s. te Workum. Geen Receptie. Vader, ik wil trouwen 1 Komt niks van in, mijn jongen, daar ben je nog nier verstandig ge noeg voor. En wanneer zal ik dan wel standig genoeg zijn Als je die gedachte kwijt bent, Den 10 October a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders JAN HENDRIKSMA en HISKE HENDRIKSMA—Zijlstra hunne Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Workum, October 1926. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons geliefd Dochtertje en Zusje in den jeugdigen leeftyd bijna twee jaar. MEINE VISSER E. VISSER-Bos. JAPPIE. Workum, 6 October 1926. Eenigste kennisgeving. Hf- 8fr 33- W- W- »- Hf- Een heer werd beschuldigd, dat hij vier duiven van een boer had dood geschoten. Zijn verdediger probeerde den boer te overbluffen. Wel, zei de advocaat tot den boer, rü. - ben je bereid te zweren, dat deze op Christelijke wijze mgeze-|heer je duiven doodschoot? Ik zeg niet dat hij ze doodschoot, zei de boer voorzichtig, ik zeg dat ik hem er van verdenk -£8 den fourage- -£8 -£8 -»8 -»8 -»8 op den grond liggen. Maar verder ont-1 *:rc^ bij wat met zijn wenkbrauwen, ter Mevrouw was de stad uit en meneer was dus aan de zorgen van het dienst meisje overgeleverd, ’s Morgens zeide de gedienstige tot meneer Ja, het spijt me, meneer, maar er is niets anders voor ontbijt, dan wat oud brood. Ik had twee heerlijke gebakken botjes in de keukenkast gezet, maar de kat is er bij weten te komen en die heeft Uw bot opgegeten. Een jongeman, die al eenige malen geprobeerd had, in de znak van zijn De meikwagênïs geheel versplinterd J vriend opgenomen te worden, vernam, aat de compagnon van zijn vriend overleden was. Voor de honderdste keer ging hij er heen en zei tot zijn vriend Hoor nu eens hier, waarom kan ik nu niet de plaats van je overleden compagnon innemen »Ik vind I dekte men in zijn woning effecten I waarde van 10,000 pond. De Rijksverzekeringsbank en wettelijke administratieve rompslomp. Naar de N. Rt. Ct. verneemt, staat I de directie van de Rijksverzekerings- I bank net afwijzend tegenover een I onderzoek naar de mogelijkheid, om I met betrekking tot den vorm, waarin I aangifte van ongevallen moet geschie- I den, door een wetswijziging de admi nistratieve bezwaren van werkgevers, die een eigen geneeskundigen dienst I hebben, te verminderen. Zijn veertigste vrouw getrouwd I Te Ekupakemi, in Zoeloeland, heeft Solomon, die zich zelf den titel van I „koning der Zoeloe’s” heeft gegeven, I Zaterdag zijn veertigste vrouw getrouwd. De koning droeg een prachtig jacquet- I te en was zeer trotsch op den wandel- I stok, dien hij bij zich had en die een I geschenk van den prins van Wales was. Er waren vele gastengekleed in een wonderlijk mengelmoes van Europee- sche en barbaarsche drachten. De bruid heet Shebe en is een knap Zoeloe-meisje, dat onlangs tot het Chris tendom is overgegaan. Het huwelijk is dan ook gend en in verband hiermee denkt I men, dat Solomon’s veertigste vrouw I I ook wel zijn laatste zal zijn. Branden. Eergisteravond omstreeks kwart over I negen is door onbekende oorzaak brand I uitgebroken in een veertig meter lange en zeven meter breede geteerde houten loods, waarin ongeveer 70.000 K.G. aan stroo en hooj van handel Stofbergen en Akkerman te Hil-1 ligersberg was opgeslagen. Daar men aanvankelijk niet wist, of de brand op Rotterdamsch dan wel op Hilligers- bergsch gebied woedde, rukte het bluschmateriaal Rijkslandbouwwinterschool te Leeuwarden. De lessen zijn aangevangen met 71 leerlingen, waarvan in de eerste klasse 40 en in de tweede klasse 31. Ongevallen. Donderdagavond had in het ge-|, De heer Boonakker, die eergisteren bouw voor Christelijke Belangen eene P® Bussum op een motorfiets in bot- vergadering plaats, belegd door de ?in£ ^omen met een vrachtauto vereeniging van den Chr. Handeldrij- Hs .m de Majellastichting aldaar over- venden en Industrieelen Middenstand IIeden- in Nederland. I Dinsdag is het onlangs verdwenen De heer L. Attema, dir. van het zoontje van den heer J. Roze Hzn. te bureau der Vereeniging, Hilversum, I Sluis 4, (Avereest) waarnaar men zoo zette in een korte rede het groote nut I vaak tevergeefs gedregd had, door van organisatie van den middenstand I een schipper uit de schutsluis opge- uiteen en zette de groote belangen I haald. van dien stand, zoowel als de plaat-1 Te Middelrode liep eergistermorgen selyke aangelegenheden in een helder een oude man, J. v. U., die stokdoof licht. I is, met drie koeien op de tramlijn, Een aangename en geanimeerde toen de tram, die te 6 uur uit’s Bosch discussie volgde. Alle aanwezigen vertrekt, kwam aanrijden. De machi- veiklaarden van de noodzakelijkheidlnj8t gat volop signalen en tenslotte! eener goede organisatie zich overtuigd. I bemerkend, dat de dieren niet spoe- Besloten werd binnenkort opnieuw |dig genoeg van de lijn gingen, stopte I een vergadering te beleggen, waartoe hij direct. Door de gladheid der rails de oproep in dit blad zal plaats vinden. I schoof de locomotief nog wat vooruit I HEM. OLDEPH. en NW„ 6 Oct. Op ^rdo°r twee der koeien er onder den weinig bereden verkeerden weg kantelde kwam op donk’ren avond met vuur-j®’1 een boom terecht kwam. De oogen een Fordje aandaveren. Eens- kwam hierdoor onder de klaps zwegen geluid en licht. Men I locomotief te vallen. Direct werd met vreesde een ongeluk, wat men hadla?Je njacht gewerkt om den man uit I de plotse geluid- en lichtdooving op-1 Z1^a benarde positie te redden, het- gemerkt. Rap ging men er op af, men I ££®nna X?lukt®, zei met haken en touwen, maar, aan-1 Wonder boven wonder had hij alleen geboden diensten zijn zelden goed, I ?®11 geblesseerden arm. Een zijner hulp werd niet begeerd. Want in de I helpers liep door den ontsnappenden auto zat knus in de kussens een ptoom nog brandwonden op. minnekozend paartje. De chauffeur-1 -Qe eene koe was op slag dood, de minnaar werd gewaarschuwd later het licht te laten branden, naast z’n minnevuur. WARNS, 6 Oct. Bij de 2e verloting van den Volksonderw. bazaravond is de schildery van den kunstschilder Baukema gewonnen door mejuffrouw Sietske Minzes de Vries. Voor de uit breiding der Kinderbibliotheek der Ópenb. School is, deelde men ons mede, ruim f500 beschikbaar gesteld. Een flink succes heeft dus de avond gehad. 6 Oct. Bij nacht werden hier niet minder dan 3 „bleeken” ontvreemd. Men zal nu wel voorzichtiger zijn met het linnen c.a. Nader bericht men, dat 14 dagen geleden ook al een bleekende wasch gestolen werd. 6 Oct. In den tuin van het hoofd der openb. school alhier bloeit een uit zaad gewonnen dahlia met drie ver schillende bloemen oranje, fèl rood en wit gespikkeld in banen. Het is eene bijzonderheid, welke den heer S., die zelf geex. tuinb. onderw. is, niet bekend was uit boeken noch practyk. A. Dahl, die deze bloem uit Mexico naar Europa importeerde had ze moeten kunnen zien! HEMELUM, 6 Oct. Voor de betrek king van hoofd der Openb. School (eenmansschool) alhier boden zich aanvankelijk 3 sollicitanten aan. De inspecteur van het L. O. vond dit getal niet voldoende en gelastte een nieu we (herhaalde) oproeping. Het aantal gegadigden steeg nu tot 9. De O. L. school telt pl.m. 20 leerlingen. STAVOREN, 6 Oct. Gedurende het geëindigde „duister” is de paling- vangst alhier zeer goed geweest. Dubbeltuigen haalden op sommige morgens 1000 pond uit de fuiken. De uitslag te Laaxum was onvol doende. SNEEK. Met ingang van 1 Nov. a.s. is verplaatst van de inspectie Roo sendaal naar de inspectie 2e afdeeling alhier de adiunct-inspecteur der belastingen de heer H. Munck. BOLSWARD. Door de rijksambte-l naar alhier is een overtreding derj tabakswet geconstateerd. Proces-ver- baal van bekeuring is opgemaakt. WITMARSUM. De heer J. de Boer kommies 2e klasse alhier is geslaagd voor kommies le klasse. OUDEMIRDUM. De kommies W. Meter, alhier is geslaagd voor het I examen der le klasse. Raad van beroep in Friesland. Op diens verzoek is aan het lid van den Raad van beroep voor de directe belastingen in Friesland te Leeuwar den, de heer Mr. C. L. Baron van Harinxma thoe Slooten eervol ontslag uit deze functie verleend, terwijl door Gedeputeerde Staten dezer provincie in diens plaats is benoemd tot lid Mr. J. A. Stoop thans plaatsvervan gend lid in dit college. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtge noot en Vader Een arme rijke. Te Gateshead (Eng.) is een man doodgevonden, die men voor arm heel alleen, zorgde voor zichzelf men dacht, dat hij een LL1_ t oentje had. Toen men vier dagen niets kerk zag vallen, van hem had gemerkt, verschafte men zich met geweld toegang tot zijn wo ning, en vond zijn lijk in de keuken Haha, riep de advocaat triomfantelijk we draaien al bij. En vertel ons maar eens vlug, waarom je hem dan wel verdenkt. Nou, zei de boer doodkalm, in de eerste plaats trof ik hem op mijn land aan met een geweer in zijn handen. Dan heb ik een geweer hooren afgaan en zag ik vier duiven naar beneden vallen. En in de derde plaats vond ik vier van mijn duiven in zijn zak. En nu wil u me toch zeker niet wijsmaken, dat die vogels in zijn zak gevlogen izijn en daar zelfmoord pleegden 1 drogisterij in een oogwenk in lichte1 laaie stond. De gealarmeerde brandweer bluschte het vuur. den weinig bereden verkeerden weg kwam op donk’ren avond met vuur- oogen een Fordje aandaveren. Eens- i vreesde een ongeluk, wat men had de plotse geluid- en lichtdooving op-, gemerkt. Rap ging men er op af, men leen geblesseerden arm. Een L,.:r.„ 22 I stoom nog brandwonden op. I andere leefde nog, doch "zou waar schijnlijk moeten worden afgemaakt. I Te Zevenbergschen Hoek is het 12-jarig kind van den landarbeider K. lin een onbewaakt oogenblik in een I waschketel gevallen en daaruit I levenloos opgehaald. Pogingen om alsnog de levens- I geesten op te wekken faalden. I Eergisteravond zijn te Katwijk a. d. I Rijn een electrische tramtrein en twee L, t aan elkaar verbonden, met turfmolm Wuschmatenaal van beide gemeenten I beladen en met twee paarden bespan-1Ult> De vlammen sloegen hoog op, nen wagens, bestuurd door H. den H. zoodat tot ver in den omtrek een felle te Rijnsburg, met elkaar in botsing gloed zich tegen de lucht afteekende, I gekomen. Een jongetje van 5 jaar I waardoor vele nieuwsgierigen naar het viel door den schok van den wagen I terrein van den brand trokken. Naast I en geraakte onder de paarden, doch I brandende loods stond een loods kwam er zonder letsel af. De voorste I gevuid met ijzerwaren. Deze is ge wagenkwamidoor de ruiten van een d blexJ evenals die wefke winkel terecht, welke geheel werden IH s vernield. De achterste wagen werd tegenover het brandende hooi stond, ofschoon de trambestuurder krachtig ''tak voor de vuurzee stond een remde, terwijl de muur werd inge- Platte goederenwagen met glas geladen, drukt. Van de tram werden verschil-1 Dat juist voor de in aanbouw zijnde lende ruiten verbrijzeld. De inzitten- fabriek van de Eerste Nederlandsche den kwamen er echter met den schrik Kunstzijdefabriek was aangevoerd. De a£ I wagen is in brand geraakt, evenals de Afvloeiing van onderofficieren. kisten die daar0P geladen waren. De schade, welke f 30,000 bedraagt, LrP nïmAe±Zf?°±8’ w°rdt door verzekering gedekt. worden, naar „De Avondpostu ver-| neemt, besprekingen gevoerd omtrent Eergisteravond is te Amsterdam de de 285 onderofficieren, die bij het winkel van den drogist P. Cornelissen aannemen van de a.s. Oorlogsbegroo- 1° de Bellawijstraat uitgebrand. Men ting moeten afvloeien. Dezen zouden had last van een defecte electrische dan dienst nemen bij het Ned. Ihd. verlichting, waardoor het licht niet kon leger. branden. Een electricien trachtte het Tot een definitief besluit is het nog I defect op te sporen en de heer Cor- niet gekomen, doch volgensi het bladl nelissen assisteerde hem daarbij met wordt algemeen verwacht, dat dit I plan zal slagen. een Het dammetje heeft ver; I moedelijk in een hoek van den winkel De onbewaakte overwegen. leen bundel cocosbezems, welke aan Op den onbewaakten overweg Yweg Hen zo.lder k*ngen geraakt, waardoor Haarlemmermeer heeft eergisteren deze Ylam vatten’ De zéer brandbare de trein van één uur uit Haarlem een I omgeving er was o.a. terpentijn en auto aangereden. De auto is vernield, was aanwezig was oorzaak, dat de de chauffeur gewond. Eergisteravond is naar de „Tel.” meldt, de wagen van den melkventer G. J. Spiekerman bij den overweg naar Egmondèrmeer bij Alkmaar door een goederentrein, die een half uur |te laat passeerde, gegrepen. De man die dagelijks dezen rit maakt had de voorzichtigheid om den overweg loo- pende te passeerenhij is er met een 1 verwonding van de hand afgekomen. Bij den overweg”is een bocht, zoodat men geen vrij uitzicht heeft. Spiekerman had geen signalen ge hoord. De kool wordt vernietigd. In een vergadering van de tuin- bouwvereeniging „De Toekomstu te Zuid-Scharwoude, is unaniem het besluit genomen, geen kool meer in consumptie te brengen, die minder dan 60 ct. per 100 k.g. opbrengt, doch die te vernietigen. Tevens werd het zelfde besluit genomen ten aanzien van de bloemkool, die minder dan 80 cent per 100 stuks opbrengt De groote tuinbouwvereeniging Nieuw Leven In den Heer Hugowaardpolder nam hetzelfde besluit. minuten gelukte. -£8 ■88 -88 -88 -88 -88 -88 vïG -88 ^8 -*8

Friso nl | 1926 | | pagina 2