en Advertentieblad Nieuws- J T WOUDA’s MEEL i i i voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. I St. Hïcohag-goed a ISF U vindt x PUROL er; Voor Heeren Gaat naar onderstaand adres voor aankoop van Uw ST. NICOLAAS CADEAU t Manchetknoopen t „voor elk wat wils”, zpoals Voor Dames I een goede BrilI J. W. de Jong, Optiek, Worknm Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Wijziging staat van Waterstaatswerken. Leger in Nederlandsch-Indië. Aan allen.’ Fa. Johs. TROMP, Sneek In elk gezin komt elk oogenbllk Purol te p'asde man heeft het noodig bij het scheren, de vrouw bij het toilet, het kind bjj besmette huid, groot en klein bij brand- en snijwonden, bij ruwe en schrale huid, springende lippen, winterhanden en wintervoeten Moe der weet dat alle leden van het ge zin er mede gebaat zijn en heeft daarom altijd een doos I PRACHTIG I en COURANT ZATERDAG 20 NOVEMBER 1926 No 47. 52ste Jaargang, Vesten Zijden Sjaals Dassen Overhemden Bonten Moffen Zijden Sjaals Handschoenen Handschoenen Boorden Manchetten Sokken Parapluies I Onderjurken Truien Pochets Kousen Sokken Bretelles Kussens Fant. Pantalons Zakdoekjes Zakdoeken enz. enz. enz. enz Parapluies Corsetten Thee kleedjes Fant. kleedjes Jumpers Fant. Schorten Sportriemen V esten Aanbevelend, l l Weigering Collecte. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Lingeries Tafelkleed en Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt’s Zenuwtabletten Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. Het Verzacht en Geneest. aan Zee, voorheen te Workum, heeft Dinsdagavond kwamen de leden van de V. P. N. en de N. N. C. afdee- ling Workum met genoodigden in t x 4 vertrok, werd Woensdagmorgen bij ge Laan, met e'en lijkwagen, ommels, met bestem- - 1-'! J nog°op tijd voorkomen.” Tegen 'den Geef MIJ maar weer van de zuivere medicinale pepermunt met de drie letters De Burgemeester van WORKUM maakt bekend, dat voor sjoelen, raden enz: op Maandagavond 6 Dec. a.s. vergunnings-biljetten op de Secretarie verkrijgbaar zyn vanaf a.s. Maandag Workum, 18-ll-’26. De Burgemeester, A. WAGENAAR Azn. t WACHT NIET te lang met het aanschaffen van B Een voordeelig en goed adres is: 1 Hierbü wordt ter openbare kennis gebracht, dat door het Gemeentebe stuur van WORKUM aan het bestuur der A. J. C. alhier vergunning is gewei gerd tot het houden van eene geldin zameling langs de huizen der ingeze tenen ten bate van een St. Nicolaas- feest. Workum, 17 Nov. ’26. De Burg., Hoofd, v. Politie te Workum, A. WAGENAAR Azn. Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen door dezen ter openbare kennis, dat zij heden een wijziging hebben aangebracht in den staat van Waterstaatswerken dezer gemeente, door van dien staat af te voeren het voetpad van Workum naar den zeedijk, de Telefennebrug, de brugjes in het voetpad naar den zeedijk, onderscheidenlijk voorkomen de onder nos. 19 en 71 tot en met 78 van gemelden staat. Genoemde staat zal vanaf 20 No vember 1926 gedurende dertig dagen ter secretarie der gemeente voor ieder ter inzage liggen, binnen welken ter mijn. door belanghebbenden schrifte lijke bezwaren bij hun College kunnen worden ingebracht. Workum, den 13 November 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. Wegens beleediging van een politieagent te dezer stede werd A. S. door de arrondissementsrechtbank te Leeuwarden veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen hechtenis, terwijl A. V. zich wegens opruiing tegen denzelfden agent veroordeeld zag tot dezelfde straf. 17 Nov, 1926. Heden vierde de Onderafd. „Dragershulp” haar jaar feest. Deze goed bezochte vergadering werd om halfacht door den Voorzitter F. Tiesma geopend met het laten zingen van Psalm 25 6 en gebed. Een inleidend woord werd door hem gesproken naar aanleiding van Ps. 90 Verslagen meldden ons dat in ’t afge- loopen jaar 13 particulieren en 3 van de leden zelve diensten dragen wer den verricht. De kas mag zich ver heugen in een saldo van f ÏOSUO1/^ Wegens verplichte aftreding van den herkiesbaar was, werd in zijn plaats WORKUM. Ds. J. Nauta te Katwijk I Penningmeester S. Yska,“ die niet Verkoudheden en Koorts verdryft men spoedig met Mijnhardt’s Sanapirin-tableiten Genezend-, pijnstillend, koortswerend. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Een kundig onderofficier (GEEN werfagent) van dit Leger, FRIES van geboorte, verschaft tusschen 10 en 30 November achtereenvolgens op elk Gemeentehuis van FRIESLAND bij voorkeur op een marktdag uitvoe rige inlichtingen aan elk belangstel lende betreffende de dienstneming als aanbevolen militair (aspirant-onder'ófficier) en de tegenwoordige omstandig heden van den Europeeschen Middenstand op Java. Bedoeld onderofficier is in de Ge meente WORKUM te spreken op 24 November 1926, van 9 uur voorm. tót 10 uur voorm. De Commandant van de Koloniale Reserve. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, te Workum en res sort ter post bezorgd, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugont vangen in de le helft der maand No vember 1926. Binnenland. Briefkaarten. Drost J. Zwolle. Nota: Aanbevolen wordt, om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbe- stelbaarheid kunnen worden terugge geven. Voorts is het gewenscht, alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straatnaam en huisnummer, te voorzien. Het wets-ontwerp tot onteigening van eigendommen noodig voor de weg Workum—Ferwoude is door de Ko ningin ingetrokken. De kantonrechter te Bolsward heeft de eerste veroordeeling uitge sproken wegens het onnoodig heen en weer loopen over de markt bij muziekuitvoeringen van „Crescendo.” De straf is f4 boete of 2 dagen hechtenis. Wegens beleediging politieagent te dezer stede door de a.- Vraagt Uwen winkelier pakken van een pond Cacao voor 60 cent, onder bijvoeging van een Kin derleesboek. De boekjes zijn heel aardig en HEERLIJK is de Cacao. Leverancieri buitengewone vergadering bijeen, on der leiding van den heer J. E. Muller, die in zijn openingswoord een terug blik wierp op de jaren, die na den oorlog zijn verloopen, vooral in ver band mét den teelt van pluimvee, hoe deze avond de bedoeling had, de kennis dien aangaande te vermeer deren, wijl men nog er niet algemeen overtuigd van bleek te zijn, om de noodzakelijkste verbeteringen op dat gebied aan te brengen, getuige zelfs het mislukken van een te houden cursus, zoodat hij hoopte, dat deze avond een spoorslag voor velen zou mogen zijn, om de hoenderteelt in goede en juiste banen te leiden. een beroep ontvangen naar de Herv. Gemeente te Sexbierum. De veehouder P. Klaren reed Maandag met een z.g. stekwagen met gras, waarop een 3-tal kinderen, langs de Hindelooperdijk. Tengevolge het schrikken van het paard, kwamen paard en wagen in de z.g. Polkavaart terecht, en de kinderen eveneens, doch de vader had de tegenwoordigheid van geest, dezen na te springen en uit hunne benarde positie te redden, zoodat een vreeselijk ongeluk werd voorkomen. Later werd paard en rij tuig op het droge gebracht. Door de activiteit van den ma chinist van den trein, die 8.32 van het station alhier in de richting Stavoren vertrok, werd Woensdagmorgen bij den overweg aan de z.g. Lange Laan, een aanrijding komende van W ming naar Warns, door tijdig stoppen, nog op tijd voorkomen. Tegen den koetsier van den wagen werd proces verbaal opgemaakt. Alweer een voorbeeld, om bij het passeeren van een onbewaakten over weg, wei degelijk op zijn hoede te zijn. Teneinde de kosten van eene aanmaning te voorkomen, wordt de aandacht van belanghebbenden, wier aanslagbiljetten voor de Rijksinkom- stenbelasting. verdedigingsbelasting II en Gemeentelijke Inkomstenbelas ting voor het belastingjaar 1926,27 zijn gedateerd in Augustus 1926, er op gevestigd, dat voor 1 December a.s. minstens s/8 gedeelte van den aanslag moet zijn betaald. De aanma ningen worden 1 December a.s. ver zonden. wijze werden toegelicht. De beelden, ofschoon niet altijd even duidelijk, gaven o.m. een voorstelling van het Nederlandsch fokstation Beek bergen, een legwedstrijd-terrein, een mooie toom kippen, een leghuis voor 500 hoenders, een aantal fokhanen, de slachterij en het panklaar maken van pluimvee, het schouwen der eieren, de exporthandel, een aftap- machine voor gemengd graan, een contröle-weegmachine, het kantoor- locaal en privé-kantoor van den Di recteur, enz. Van de gelegenheid om den inleider inlichtingen te vragen, werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt in verband met de vaak voorkomende kwaal van veerpikken, de doelmatigste voedering van eenden en eene mogeljjke combinatie van pluimveeteelt en aardbeziën-cultuur. De nog al flink bezochte vergade ring werd met een hartelijk woord van dank aan den spreker, door den Voorzitter gesloten. der wintereieren. Doch met het aan schaffen van kippen van goede af stamming konjt men er alleen niet men moet voóral zorgen voor selectie, dan zal het beslag op peil kunnen blijven en het bedrijf pas winstge vend worden, in welke richting toch ook door den gewonen veehouder wordt gewerkt. De meeste kippen- houders doen dat niet, terwijl de lief hebbers alleen tot nu toe het meeste daartoe hebben bijgedragen. Na deze inleiding werd de plulm- vee-film der N. N. C. vertoond, waarbij door den spreker soms zeer behar- tigingswaarde wenken werden ge geven, of de op doek gebrachte op namen op duidelijke, doch eenvoudige De Voorzitter gaf daarop het woord aan den heer Hoogeveen van Leeuwar den, pluimveeteelt-consulent-assistent die er op wees, hoe na de mobilisatie de pluimveeteelt zeer was uitgebreid en de inkomsten daarvan waren ge stegen van 5 tot 15 millioen. De productie van 100 eieren per kip per jaar is echter veel te miniem echter een gevolg van het te laat beginnen en te vroeg ophouden met leggen, zoodat zulke kippen moeten worden afgeschaft en vervangen moe ten worden door andere, die minstens 150 tot 170 eieren leggen, want de winst moet komen van de opbrengst Glazen buisje 75 ct. B(j Apoth. en Drogisten. benoemd M. W. de Jong. Ds. Romijn en Ds Schweitzer, ook ter vergade ring aanwezig, spraken beiden een ernstig woord. G. de Boer verraste de vergadering op eeipge voordrach ten, die zeer in den smaak vielen. Ook twee leden droegen een ernstig woord aan de vergadering voor. Nu en dan zorgden eenige dames voor de noodige tractatie. Zoo zijn wij dan gekomen aan het einde. Het slotwoord was aan H. de Vries als Afdeelings- Voorzitter die ook sloot met gebed en het zingen van den Avondzang. De Chr. Hist. Kiesver. „Nederland en Oranje” vergaderde dezer dagen. De voorzitter, de heer J. Wielinga, opende op gebruikelijke wijze de ver gadering. Na voorlezing en goedkeu ring der notulen verkreeg de heer A. WAGENAAR Azn., burgemeester, het woord tot het houden van een causerie over „Samenstelling inrich ting en bevoegdheid der gemeente besturen.” Op een zeer onderhoudende wjjze bepaalde de spreker zjjn gehoor bij de taak en de bevoegdheid van den Gemeenteraad, den Burgemeester en de Wethouders. Met onverdeelde aandacht werd deze leerzame rede aangehoord. Een welverdiend applaus aan het einde beloonde den spreker voor zijn heldere uiteenzetting. Hierna vragen “waarvan velen gebruik nog gestemd had over de namen voor de groslijst van candidaten voor de Prov. Staten, beantwoordde de heef Bij de rondvraag werd aangedron- >p het uitnoodigen van een of Kamerleden voor een openbare beloofde met“dit uitgesproken verlangen reke- bij de hand staan. Bij Apothekers en Drogisten in doozen van 30, 60 en 90 cent. Tube 80 cent. het einde beloonde den spreker _a_ v was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan velen gebruik maakten. Nadat de vergadering eerst nog gestemd had over de namen voor de groslijst van candidaten voor de Prov. Staten, beantwoordde de heef Wagenaar de gestelde vragen. gen o meer 1 vergadering. Het bestuur ning te zullen* houden. bij Sneek. Van ouds het adres R KROESE 4 0- sl FRISO. o U>.; prijs der Advertentiën is van 1 5 regels 60 cents >ike regel sneer 7’ cent'». Grootete letters uasr plaats ruimte. Buiten Friesland, uit gezonderd Familieberichten, 10 ets per regel. Bij abon nement belangrijk lager. Tot plaatsing van Advertentiën en Reclames voor Handel, Nijverheid en Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en Uitgevers-Bureau sNeerlandiaZuiderplein 101, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. Dit blad verschijnt des Za- teldags «-u kosi per kwartaal 65 cents; franco per pust 1 gulden. Enkel»'- Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Don derdags voorm. in te zeuden. Advertentiën tot uiterlijk Dou- derdagsavonds, uitgez. farnilieber.

Friso nl | 1926 | | pagina 1