hl een Swan G. S. HOEKSTRA, Worknm Gehoor-instrumenten Tandarts NUK - Bolsward ROUWB met Classis en Friesch van Sebierbeek en Jongbloed BLOEMBOLLEN voor kamer en tuin V Gemarteld Boor Jeuk Gij. kunt niet ophouden met krabben of wrijven. Gij wordt door jeuk zoo geplaagd, dat gij lust gevoelt de brandende huid van Uw vleesch te scheuren. Maar uitkomst is er Enkele druppels van het vloeibare middel tegen huidziekte, D.D.D. genaamd, hebben een verrassende uitwerking. Jeuk en prikkeling zijn als door tooverelag ver dwenen en eindelijk krijgt de lijder weer rust. in groote keuze bij T. GAASTRA Bz., Tel. No. 45 V ulpenhonde rs. H. MI CONSULTHEREN ten huize van J. G. REPKO Verkrijgbaar in den Boekwinkel van Kweekhst - Workum I T. GAASTRA Bz, Humor en Satyre D. F. J. HOFSTEDE Alleenverkoop Voor slecht hoorenden zijn wij ruim voorzien - van de nieuwste - L Wetenswaardigheden Aldfamme lof. Kroniek c 1 I Klachten kei LI J 1 Sneek I it Gemakkelijke betalings-conditie. Scherp concurreerende prijzen. Riëele garantie. Eare oan ’e manljue I 't Bin (b)ingels allyk. En 'k ieau wolhja binne Hast all’gjer gelyk. DRA IS MA van- VALKENBURG'S LEVERTRAAN’. LEEUWARDENS Verkrijgbaar in den - Boekwinkel van - Opticien, Grootzand 18 Schaapm; SN is eiken Vrijdag van 10—1 - te Workum te - L worden spoe Drukkerij „FBI •Weer voorradig alle soorten Beleefd aanbevelend. heeft er ooit van Neuten Schulei decór voor slech Pracht Ontbijts slechts f3.60. Theeserviezen vanaf f3.50. Melkkannen n slechts 69 cent. Haast U, deze lang de voorraad Lang libje de frouljue en De lammen derby 1 'k Scil meitsje, dat ik ek Mei gauwens ien krij. Van Toffelen ontmoette een oude kennis in de stad en die haalde hem over den avond in de stad te blijven. Van Toffelen seinde dus aan zijn ega Trein van 6 uur 30 gemist, kóm laat thuis. Wacht niet op me met avond eten. Hij kwam inderdaad zeer laat thuis. Zijn' vrouw wachtte hem op achter de deur, mei een voorwerp, dat be denkelijk veel weg had van een leeren pantoffel. Heb je mijn telegram gekregen, vroeg van Toffelen. Ja, zeide zij, Maar ik zou toch wel eens willen hooren, hoe je dat uitlegt, dat je om drie uur een telegram stuurt, dat je den trein om 6 uur 30 gemist hebt Gelukkige jongeman, tot broeder van zijn uitverkoreneToen ik haar vroeg legde zij haar hoofdje tegen mijn schouder en snikte als een kind. Dan sloeg ze eindelijk haar armen om mijn hals en Ja, zei de broer, ik weet er alles van. Ze heeft het met mij gerepeteerd. nadruk, ik heb zijn horloge Wat we nu moeten uitmaken, zei de rechter in de zaak tegen den is, wie eigenlijk de I De vischmaniak, met zijn tamelijk elastische verbeelding, was op de soos aan het vertellen: Ja, dat was de grootste visch, die ik nog ooit aan den haak geslagen had en voor ik wist wat er gebeurde, had hij me uit de boot getrokken Dan zal u wel doornat geworden zijn, merkte een der toehoorders op. Toch niet, antwoordde de hen gelaar, want, ziet u, ik viel boven op den visch! straatroover, aanvaller is. Watte? gromde de beklaagde met den stierennek. Kijk, ik zal het je uitleggen, zei de rechter geduldig. Als ik je nu op straat tegenkwam en ik sloeg je op je gezicht, dan was ik de aanvaller. U zou krankzinnig zijn, mompelde de beklaagde, Nee, nee, je begrijpt me niet. Ver onderstel, dat ik je sloeg, zonder aan leiding, dan zou ik een aanvalsdaad plegen. Neem me niet kwalijk, meester, zei beklaagde somber, U 'zou zelfmoord plegen Een man nam zijn zoon mee naar een voetbalwedstrijd. De menigte was zeer opgewonden en toen zij heen gingen zeide de zoon tot zijn vader: Die dikke man, die U zoo’n dauw gaf was toch erg onbeleefd hij moest eigenlijk een flinke straf krijgen Hij is al gestraft, zei de vader met I Is het U bekend: dat een kangoeroe met gemak een sprong van 25 meter kan maken dat een mist op den Atlantischen Oceaan gewoonlijk een doorsnee van 50 K.M. heeft? dat de bek van een volwassen wal- wisch, wijd-open. ongeveer 4 meter bij 6 meter groot is Eare oan ’e frouljue, Hja prate net gau En bürmanne mispas Lit hja stil blau-blau. De man, faek skjinou Fen 't daegliks bidriuw, Jowt graech syn nachtrêst For 't bernegeskreau. De man is tsjin ’t wiif net Sa fül op it jild, Wol hja ris hwet hawwe Hy seit>Nou, den scil 'tl< Der for op ’e hüd, Hja bjinne de feiwe Fen ’t hout sa sekuer. Gjin glans is bestan Tsjin hjar wraek op in duer. Eare oan ’e manljue I Hja miene it sa goed, Foaral for de frouljue Steane hja noed. Hja wrotte en wrame Safolle se kinn’. Hwent alles ha s’ oer faek For ’t swier hüsgesin. For ‘t wiif graech in hantaest Ris dwaen, stean se klear, Hjar hannen hwet lichte Is krekt hjar bigear. Gjin inkeld read botsen Yn 't süphüs fordwaen, Mar ’t wiif ta in healtsje Hjar wyklean gau jean. Eare oan ’e frouljue Hja meitoje gjin skild En drage it dwers sin Fen hjar man mei gedild. dat er in Engeland in 3.500.000 ge zinnen draadlooze (Radio) apparaten in gebruik zijn? dat 10Ö kippen per jaar 125 pond kalk aan eierschalen produceeren? dat in Montreal twee dwergen wo nen, „graaf” en „gravin” Nichol? dat de man 1 meter laug is en de vrouw 95 cM. dat zij onlangs, na een 20-jarig huwelijksleven, een zoon kregen dat deze baby slechts 3 pond weegt dat de bekende milli'onair Carnegie verklaard heeft, dat het hem veel meer moeite kostte zijn eerste 1000 gulden bij elkaar te sparen, dan zijn tweede millioen? dat Carnegie zijn loopbaan begon als „nagel”-jongen’? dat hij twaalf jaar werkte als nagel- jongen, telegrambesteller, loopjongen, enz. voordat hij zijn eerste 1000 gulden bij elkaar schraapte uit zijn loon van 20 gnlden per week als klerk bij de spoorwegen dat de- bekende millionair Lord Leverhulme zijn loopbaan begon als kruideniersbediende met 60 cent in de week en de volle kost? dat hij ver in de twintig was, voor hij 1000 gulden bij elkaar had? kunstcriticus. Hij vond dit zeer buiten; sporig en beklaagde er zich over bij een vriend. O, die kerel? smaalde de vriend met hem mee, die vent? Trek je er toch niets van aan, wat die schrijft! De man denkt niet zelf, heeft geen eigen opvatting. Hij schrijft maar na, wat alle anderen zeggen Twee heeren verlieten gezamenlijk een feestmaal. Ze hadden zeer over vloedig van al het goede (en minder goede) genoten. Als je nu naar huis gaat, zei de een, en je wil je gezin niet storen, dan moet je je beneden aan de trap uitkleeden, je kleeren netjes opvou wen en fluks in je kamer glippen. Den volgenden dag ontmoetten ze elkaar. Wel, hoe ben je thuis gekomen, vroeg de vriend. Beroerd, zei de ander. Ik trok al mijn kleeren beneden aan de trap uit, zooals je me gezegd had, en vouwde ze netjes op. Ik maakte niet het minste gerucht. Maar toen ik boven aan de trap kwam was het bet eerste per ron van het centraal station In West-Java heeft spookt. Door commur den werd een soort op gezet, waarbij talrijk ook eenige blanken, ii plaatsen werden gedt Het telefoonkantoor ei te Batavia werden ge rood-bruine heeren h geweervuur bestookt, ontzetten de gebouwei deel van de communis In Bandoeng werd op plaatsen den spoorwe zonder evenwel onge oorzaken. In verschil tegelijk brak de opsta: de eenige dagen voo verzet nog niet geheel ken is. By Laboean vi met witte vlaggen de ting aan. De telefoor werd verbroken. Met bc Eare oan ’e frouljue Sa drok hat se it net Mei Snjeonsjen en himljen Of 't sin bliuwt sa 't hjert. Eare oan ’e frouljue Dy 't oanhalde en winn’, De man wirdt baes-ou, It wiif wirdt baes-in. NEDER Amsterdam, 18 werping van de m opening der ondei 53 tegen 44 stemn van het ongewijzig verdrag met 50 (1 r.k., Braat en de 47 stemmen, krege) geschrift allerlei na! Belgische minister v Zaken wenschte zj den voor beide lam uitslag. Hij wilde d laten voorbijgaan or aan minister Van E durende deze heele gegeven had van krachtigen geest, die bewonderen kan. belang was echter, drag de mogelijkheic van oprechte vrie maakte saamhoorig Brouckère gaf naai het Antwerpen-Mo kennen dat de ver binding van Antwer land, ook een gui hebben zou op de 1 schen Rotterdam ei der Beneden-Scheldt dat rijker kan ’wor internationale verst; den twee groote hr en Antwerpen) die vereischten van d( voldoen, door groot geven aan een rijk Europa. Ook in Vol] werd de aanneming met instemming beg: -i- Deze week vond o zitting plaats van d onderzoek naar de i spoorwegramp bij „D den tal van tegenstrij gen door de talrijke kundigen gedaan. W te staan, dat conduc nisten herhaaldelijk hi dat het traject Amste niet rustig lag. Een dat men in de buurt gewaarwording kreej seling naar benedei moet het ballastbed onschuldig aan zijn, bed, zooals er bij c snelheidsbeperking f Geesteranus wensche In het Drentsche i het den laatsten tijd bflslag van 25 ct. i fabrieksturf, alsook i verhoogde vraag, aan Thans is bekend gew 1927 niet meer die bij verleend. Wel zal de t van 5 ct, per kub. me van de kanaalrechten haafd. Lang libje de manljue en De feinten der nést Mar ien der fen ha Né Hja binn’ my to bést. De tuin van het nieuw-gebouwde villa’tje was nog maagdelijk. De grond had nog slechts eenige schaarsche scheppen tuinaarde, alsmede veel steen en, houtkrullen en kalk ontvan gen. De heer was gewapend met een zware spade den heelen dag aan het spitten geweest. Toen brak het groot- sche moment van het eerste zaaisel aan. Piepjong vrouwtje stond in de deuropening in extase te kijken. De heer diepte uit zijn zak een heel klein eikeltje op, hield het zorgvuldig vast, nam zijn spade en vroeg: Nou, lieve ling, waar denk je nu, dat de eik de meeste schaduw zal geven? Een zeer modern schilder had een slechte recensie gekregen van een! De man wol forstandich Syn wiif biregearje, Hjar lekken fordrage en Hjar deugden waerdearje. En draegt de biswieren En 't leed mei gedild, En jowt as it tsjinrint Syn wiif noait de skild. Hja binne sa hiemfêst En sitte Ijeafst thus, En moat se fen hüs soms Dat is hjar in krüs. Hja wolle net foart hast Oft wiif moat ek mei, Oars ha se gjin wille en Alheel net hjar draei Hja witte ’t, nei Paulus, Is 't wyfke in swak fet, Dy 't wol fen 'e man faek Help en steun nedich het. De man wol hjar hoedsje, Hjar earje en ontsjen, De kost wol er winne For hjar en de bern. Friesche Almanakken j KINDERLEESBOEKEN en -BOEKJES, gebonden en ingenaaid T. GAASTRA Bz. 5 - D:pp. infl.Af. 0.75 en f. 1.60. D.D.D. Mp bij alle apoth. en drag, o.o.n D. v. d. MEÜLEN Prentenboeken, Kleurboeken enz. enz.

Friso nl | 1926 | | pagina 6