j. W. de Jong - Optiek - Worknm I TAFELDAMAST ROUWBRIEVEN WOUDAs St. Nicolaas Aanbieding leveren we U bovenstaande BRIL, met water helder randen en doublé stangen ■a Brands ma’s Manufaclurenhandel WORKUM-ZWOLLE "XXi Nieuws- en Advertentieblad voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. er: Voor Dames Voor Heer en t l t i 1 Manchetknoopen Gaat naar onderstaand adres voor aankoop van Uw ST. NICOLAAS CADEAU U vindt er„voor elk wat wils”, zooals voor slechts f 7.50 t l i Dit nummer bestaat nit 2 bladen. Voor een practisch St. Nicolaas Cadeau is het aangewezen adres Pijnen 1 52ste Jaargang. ZATERDAG 27 NOVEMBER 1926 No. 48. Vesten Dassen Overhemden Bonten Zijden Sjaals Handschoenen Handschoenen Boorden Manchetten Sokken Onderjurken Truien Kousen Sokken Bretelles Kussens Fant. Pantalons Zakdoekjes Zakdoeken enz. enz. enz. enz. Plaatselijk Nieuws. TROMP SNEEK Thee kleedjes Fant. kleedjes l Aanbevelend, Parapluies Corsetten Jumpers Fant. Schorten Zijden Sjaals Moffen Parapluies Pochets Lingeries Tafelkleeden Sportriemen Vesten Officieel Gedeelte. Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. - 1 Sanapirin-tabletten Als extra SPECIALE AANBIEDING Ziet Etalage 1 i. Gekleurd en zwart wollen Dames Kousen 146 - 156 172 - 184 enz. tot 415 Gemoltoneerde Directoirs alle kleuren 68 74 - 81 - 88 - 94-102-110 enz. Enorme sorteering Dames Handschoenen 58 - 62 - 68 - 74 - 82 - 94 enz. Fijne Collectie Fantasie- en Witte Kleedjes Theetafel-kleeden Groote keuze Dames en Kinder Vesten Parapluies (Manchon - Tom Pouce) 245 - 265 - 350 - 355 enz. Tafelkleeden Bedspreien Fantasie-Schorten Dames en Kinder Lingeries Heeren Overhemden 235 - 285 - 330 - 360 - 405 - 455 ’t Nieuwste. Blauw Ratiné Jongens Jekkers 305 - 330 - 3475 3675 enz. Fantasie broeken 290 - 380 - 475 - 575 enz. Groote sorteering. Ruime keuze Wollen Fantasie Sokken Diverse kwaliteiten. Winterjassen Nieuwste modellen. Colbert Costumes Jongens Pakjes in alle maten. Mooie Collectie Zelfbinders Wollen- Saninet- Cretonne- en Molton Dekens ZIET ETALAGES Aanbevelend Doosjes Zakdoeken 25 - 32 - 36 - 40 - 50 enz. LINNEN i worden spoedig geleverd Drukkerij „FRISO” - Workum Blanke Boekweitgort borstplaat, luxe doozen met borstplaat, bonbons of marse- pain, volop keuze by het van ouds bekende adres voor wederverkoopers om de wereld te bezitten, en in die wereld gaat het om den mensch. Satan komt om de wereld mee te sleuren, God laat dit voor een tijd toe, maar nu is Jezus Christus gekomen, om den strijd tegen den satan aan te bin den. En Christus heeft dien strijd gestreden en Christus heeft de wereld overwonnen voor God. Als Christus strijdt, dan gaat het om de zaligheid der menschen, want buiten God geen waarachtig heil en geen waarachtig geluk, want door de zonde is de mensch in de handen van den satan gevallen. Nu is de liefde der Hemelsche ge nade gekomen en neergedaald uit Gods hoogen hemel, om den mensch uit het slijk op te heffen en is het De Burgemeester van WORKUM herinnert by dezen aan artikel 1 van de verordening op de winkelsluiting in die gemeente, waarby is bepaald, dat deze verordening niet van toe passing is o.a. op de dagen van 29 November tot en met 6 December. Workum, den 25 November 1926. De Burgemeester voornoemd, A. WAGENAAR Azn. WORKUM. In verband met de week der gebeden der Chr. Jongemannen- vereeniging werd Vrijdagavond in het gebouw Rehobóth eene wijdings- samenkomst gehouden. De Voorzitter daarvan opende de zeer talrijk be zochte vergadering met het laten zingen van Psalm 84, vers 1 en 5 en gebed, om vervolgens allen een har- Het Bestuur van de afdeeling Workum van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond stelt zich voor dezen winter een of meer bijeenkomsten te houden, op welke het program en het werken der V.D.B. in algemeene en meer bijzondere trekken wordt uit eengezet. De eerste bijeenkomst werd gehouden j.l. Dinsdagavond in het lokaal achter de Doopsgezinde kerk waartoe uitgenoodigd waren de leden met hunne huisgenooten en zij, van wie men kon denken, dat ze wel eenigermate met het streven van den V.D.B. sympathiseeren. De Voor zitter, de heer IJ. Oosten, gaf daarbij eene uitvoerige uiteenzetting van het noodzakelijk ontstaan der verschil lende politieke partijen en het stre ven daarvan volgens de bekende pro gramma’s, in het bjjzonder van dat van den V.D.B. wiens recht van be staan ten duidelijkste is gebleken uit zijne prestatie’s in de Kamers, de Provinciale Staten en tal van Ge meenteraden. Zeer leerzaam, onder houdend en actueel waren de bespre kingen, na de inleiding van den heer Oosten gevoerd en die zeker aanlei ding zullen geven, dat by eene her haling van zoo’n avond, de opkomst grooter zal zijn. niet, zoo lang het nog is het heden der genade. Daarom wekt spreker op hoort naar de stem van Jezus. De kerk staat in het midden der wereld, om de strijder te zyn voor Christus. Daar buiten is de Jongelings-vereeni- ging en heerlijk is het, dat ook de iongeren worden opgeroepen, om voor Jezus te strijden. W e moeten ook echter zelf gereed zijn met den stryd, voordat we de wereld kunnen overwinnen, en daar om: veracht niet de dag der kleine dingen. Zoo hebben we de wereld te over winnen door woord en getuigenis, maar ook door het leven. Dit is toch de groote kracht, dat men de wereld ook wat laat zien uit het leven. Spreker verduidelijkt dit met enkele beelden. De Heer heeft nog een middel gege ven, n.l. getuigen, liefdeleven en gebed. De strijd moet biddend ge streden worden. Geloof en liefde ge hoorzamen en een biddend leven, zoo wordt dit leger de wereld in gezon- den. Het schijnt vaak hopeloos, maar de Generale staf zetelt in den Hemel. De Heere roept vrijwilligers voor Deze met gloed uitgesproken rede, werd met groote aandacht aangehoord. Na nog een enkel woord van den Voorzitter der Jongemannen-vereeni- ging, werd deze vergadering, na het zingen van Gez. 50 3 en 4, door ds. Schweitzer, met gebed gesloten. Tot plaatsing van Advertentiën en welkom toe te roepen eh in herinnering te brengen, dat de tweede week in November de week der ge beden was voor den Wereldbond en dat in 43 landen allen, die zich scharen onder het Kruis, in gebed zich richten tot den troon Gods voor dat werk, gelijk ook deze vergadering met dat doel was uitgeschreven. Hy gaf daarop het woord aan ds. C. J. Schweitzer, alhier, die als onder werp zijner rede had aangekondigd „Grootsche taak”, en wel naar aan leiding van Johannes 17 18. Spreker begint te zeggen, dat het rijk van Jezus Christus niet berust op wapen geweld, maar dat zyn macht steunt op de liefde. De wereld is des Heeren U nog géén ver ZM bruiker zijt van m de zuivere medi- cinale Pepermunt w dan hebt U ze I óók nog niet geprobeerd I Zoudt nu direct een ons wil- 1 I len laten halen? en Jezus Christus is gekomen om de wereld te overwinnen voor God. Er is echter een strijd tusschen satan en het licht, tusschen God en het booze, De prijs der Advertentiën is van 15 regels 60 cents, «Ike regel meer 7 cents. Grooteie letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uit gezonderd Familieberichten, 10 ets per regel. Bij abon nement belangrijk lager. krijgsdoelde wereld te overwinnen, echter geen gemakkelijke taak, want de vijand is machtig en sluw, doch op Golgotha is de overwinning be haald. De satan gebruikt echter vele mid delen, als rijkdom, eer, grooten naam, slechte lectuur enz. en daarom jonge menschen, weest op uw hoedeDaar om jongelieden, onderzoekt de Schrif ten Want in de jeugd zal satan u in fluisteren: het is nog vroeg genoeg, er is nog zooveel te genieten in de wereld, maar weest gewaarschuwd want hij zal komen als een dief in den nacht. En tot de ouderen, zal het klinkengij zijt nu al oud geworden in den dienst der wereld en God let niet meer op u en daarom is het te laat. Maar dat „te laat” bestaat - Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Don derdags voorin, in te zenden. Advertentiën tot uiterlijk Don- i Ml t A" I I Reclames voor Handel, Nijverheid en Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en Uitgevers-Bureau >Neerlandia”, Zuiderplein 101, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. S in spieren en ledematen worden snel verdreven door de pijnstillende Mijnhardt’s Bij Apoth. en Drogisten. Buisje 75, 40 en 25 cent. om de strijder te zijn voor Christus, ging en heerlijk is Jezus te strjjden. zijn met den stryd, om: veracht niet de dag dér kleine Shur-on FRISO R KROESS öl"l"i, letters,

Friso nl | 1926 | | pagina 1