r VO s I I ROUWBRIEVEN 1 f „WEEST OP UW HOEDE” No. Humor en Satyre E gen gep var Vri ver aar W etenswaardigheden khv van te zijn. Tot bel l! te brengen estra een gas- Voorzitter met van Brug in nader overleg getreden, die daarop de voor waarden heeft ingetrokken. Het recht van uitgang over het schoolplein kan dan aan iederen bewoner individueel Raadsveaderin& Workutn 3 December j.l. (Vervolg). e f< n d k z b v s I I c I ma vai tot tus uui D 17 4 I V 1 worden spoedig geleverd Drukkerij FRISO" - Workum •schoolplein D te 6! 1 In d< A der hebben gemeend den Raad van een en ander in kennis te moeten stellen en mocht de Raad iets voor een ste nografisch verslag gevoelen, danstel- bij wijze van proef, een verslag van eene vergadering te laten opmaken tegen den kostenden prijs. De heer Sikkes is niet genegen zich te verbinden aan zulk een ste nografisch verslag. De kosten daarvan zullen een nog al groote som bedra gen en wij moeten hier op de klein tjes passen. De bestaande regeling lebben wij hier reeds lang gehad, de notulen laten aan duidelijkheid niets te wenschen over, zoodat hij den toestand wil bestendigen. De heer de Roest is het eens met den heer Sikkes en vreest ook voor eene opdrijving van kosten, die al Woont meneer Jansen hier, vroeg de man aan het jongetje, dat opendeea. Nee, meneer. Woont hij hier in de straat? Ja meneer. Weet je ook het huisnummer Nee meneer, maar dat staat op zijn deur. Moeder (tot vader die een eindje langs het strand gewandeld heeft): Marietje is zoo zoet geweest! Ze leeft aldoor maar aan die kodak van je gedraaid, aan dat handvatje. Ze dacht dat het een orgeltje was GerechtigheidIk vraag gerech tigheid riep de verdediger uit, Sssst! riep de rechter, U moet niet vergeten, waar U bent, U bent in een rechtzaal Is het U bekend: dat er 450 variëteiten van mistletoe zijn? dat het Kerstfeest voor het eerst moet gevierd zijn als zoodanig tus- schen het jaar 180 en 190? dat er 200 variëteiten van hulst be kend zijn? dat het moeilijk is zich een voor stelling te maken van een milliard (1000 millioen) maar dat we een flauw denkbeeld ervan kunnen krijgen, als we weten, dat er sedert de geboorte van Christus 1 milliard minuten zijn verloopen dat men in Engeland voor „Vroolljk kerstfeest” zegtMerry Christmas, in frankrijk Bon Noël, in Duitschland Rrcehliche Weihnachten? dat de Chinees zegt: TinHaoNian, de Zweed Glad Julen, de Portugees Hoas Vestas, de Italiaan: Felice Na tale, de Japanner Kinga Shinnen, de Roemeen Graciun Felicitatiune, de Turk Ichok Yilara, de Hongaar Bol- dog Karacsonyi Unnepeket, de Griek Chrystovjena. de Pool Wesolych Swiat, de Spanjaard Felices Pascuas dat Christmas-(Kerstmis)-eiland zoo genoemd wordt, omdat kapitein Coök voet aan wal zette? dat Christmas-eiland in de Stille deinzen, eventueele afwykende in- Zuidzee ligt? gauw voor een jaar als dit b.v. f 300 onder-onsje van de groote mogend- zullen bedragen. Zoo pas hebben wij ,--J— m-1--1 -1- -J van den secretaris een bijna steno grafisch verslag gehoord, terwijl het ook nog betrekkelijk uitvoerig in de courant wordt weergegeven. Ook de leer Haijtema verklaart het eens te zijn met de heeren de Roest en Sik kes. opzeggings toe worded vergund. B. en W. adviseeren daarom tot verkoop van bedoelde woning over te gaan, daar hete bod alleszins aannemelijk is, doch stellen voor in het koopcontract de bepaling op te nemen, dat het huis slechts door één gezin mag worden bewoond. Dit ter voorkoming van on- gewenschte toestanden. Het Hoofd der school heeft tegen de thans gestelde voor waarden geen onoverkomelijke bezwaren. De heer de Roest krijgt op zijn vraag of de Gemeente na verkoop, ten allen tijde daar het recht van loop behoudt naar de achter de school gelegen pri vaten, van den Voorzitter een toe stemmend antwoord en dat het privaat en de stoep alleen eigendom van den kooper worden, waarna zonder hoof delijke stemming tot aankoop op de gestelde voorwaarden wordt besloten. Punt 17. Schrijven van R. de Jong te Leeuwarden, inzake het opmaken van een stenografisch verslag van de Raadsvergaderingen. De Voorzitter zegt, uit Leeuwarden een aanbieding te hebben ontvangen omtrent het maken van een stenogra fisch raadsverslag. Waar Workum het best zal zijn te vergelijken met Idaar- deradeel, waar f30 per zitting voor minstens 10 zittingen per jaar wordt betaald, wil hij voor Workum terug gaan tot f20 per zitting. De Voorzit ter zegt, zich in verband met die aan bieding, nader met hem in verbinding te hebben gesteld en te hebben ge vraagd, wat een 15-tal exemplaren zouden moeten kosten en daarop ten antwoord te hebben ontvangen, dat bij 15 getypte verslagen, de aanbieding met f2.50 zou moeten worden verhoogd, zoodat de vergoeding per zitting zou bedragen f22.50. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de woorden Het oude heertje, dat naar zyn hoed zocht, was buitengewoon dank baar, toen een man hem opmerkzaam maakte, dat hij zijn hoed op zijn hoofd had. „Zonder U, meneer”, zei hij blij, „zou ik zonder hoed hebben moeten blyven loopen Een mannetje bezocht den dieren tuin met zijn vrouw. Toen ze by het nijlpaard kwamen, zei het mannetje Wat een aardige visch, hè Dat is‘geen visch, het is een rep tiel!, was het booze antwoord. Toen begonnen ze te twisten en het werd zoo erg, dat de vrouw met haar para- pluie op haar echtvriend aanviel. Hij bukte snel en rende weg. Zijn vrouw achter hem aan. De bewaker van de leeuwen, deed net het hok open en het mannetje snapte het hok in. Hij verschool zich achter den grootsten leeuw en keek langs diens kop naar zijn vrouw, die voor de tralies stond en woedend haar parapluie zwaaide, terwijl ze riepLafaard Lafaard „Als ik er niet was”, beet de vrouw laar man toe in de volle tram, „zou ;e de grootste idioot van de heele wereld zijn En ze snapte maar niet, waarom de passagiers zich zoo vroolyk maak ten. De twee jonge vrouwtjes, echtge- nooten van musici, ontmoetten elkaar. De eene, een jaar getrouwd, duwde een kinderwagen met een drieling. „Vind je het niet toevallig,” zei ze, „toen we trouwden, brachten de col lega’s van mijn man ons een serenade en toen speelden ze„Drie kleine meisjesuit de Mikado”. Het andere vrouwtje werd bleek. „Lieve hemel!”, riep ze uit. „Toen wij verleden week trouwden, brachten ze ons ook een serenade, en toen speelden zeHet sextetuit Lucia De tuinman gebruikte af en toe een mannetje, die hem bij groote karweitjes hielp. Om 12 uur werd dan door mevrouw hun lunch naar de tuingereedschapschuur, waar ze altyd aten, gezonden. Toen ze zoo op een goeden dag zaten te eten, zei het mannetje: Wat een akelig stuk os- senlap is dat! 't Is geen ossenlap, zei de tuinman, het is varkenscarbonade Is het toch waar? zei het mannetje nou, ik hoop het maarIk ben dol op varkenscarbonade gehoord de gemaakte bemerkingen, geen nader voorstel wenschen te doen waarom hij voorstelt, het schrijven van R. de Jong voor kennisgeving aan te nemen, waartoe zonder hoof delijke stemming wordt besloten. Punt 18. Benoeming van een Arm voogd wegens periodieke aftreding van den heer C. A. Dijkstra en idem van een Weesvoogd, wegens peri odieke aftreding van den heer F. Raber Jr. De ingezonden aanbeveling van Armvoogden bestaat uit de heeren C. A. Dijkstra en D. L. de Jong, die van Weesvoogden uit de heeren F. Faber Jr. en R. de Boer. Tot stem ming overgaande wordt de heer C. A. Dijkstra herbenoemd met 10 stem men. De heer D. L. de Jong verkrijgt 1 stem. In de vacature Weesvoogd wordt herbenoemd de heer F. Faber Jr. met algemeene stemmen. De punten der agenda zijn hiermede afgehandeld, waarna de Voorzitter overgaat tot de gewone rondvraag, waarbij de heer Gaastra terugkomt op eene noodzakelijke aanwijzing van ligplaats van woonschepen voor den xomenden winter b.v. naar de z.g. Holle Meer, waarna de Voorzitter belooft, nogmaals een onderzoek te zullen instellen. Een bij de behandeling der begroe ting voor 1927 vergeten opmerking van de le sectie, om het accountants onderzoek bij de gasfabriek af te schaffen, kwam thans ter tafel en in bespreking, waarbij de Voorzitter als zyne persoonlijke meening te kennen ?af, dat dit onderzoek bezwaarlik zal runnen worden afgeschaft en het de vraag zal zijn, door wie en op welke wijze het dan zal moeten geschieden Allicht zou de accountant van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten, als volkomen op de hoogte, de aan gewezen man zijn. Na eene zeer uitvoerige discussie, waaraan verschillende leden deel nemen, wordt besloten deze kwestie voorloopig nog eens tot het volgende onderhands te verkoo- aar te laten rusten. Naar aanleiding van een klacht van den heer de Roest, namens Raadsleden en particulieren, dat zoo moeilijk telefonische verbinding met de Secre- heden. Terwijl toch de bedoeling was dat het zouden zijn gelegenheden voor het houden van openbare besprekin gen van den Raad in zijn geheel. Nu kan men tot op zekere hoogte appre- cieeren, dat de ministers van buiten- landsche zaken der groote mogend heden zoo dikwijls bij elkaar komen De voorzitter zegt dat B. en W., om diverse vraagstukken te bespre- ken, omdat dit op zichzelf een aan zienlijke vooruitgang is in de diplo matieke werkwijze. Maar het is toch niet, wat wij van den Volkenbond verwachten mogen, n.l. openbare di plomatie. De tendenz bestaat, zooals een Britsch confrater het zeer fijn karakteriseerde, dat de Volkenbonds raad, evenals de Volkenbond zelf, meer en meer een machine wordt, die niets anders doet dan beslissingen registreeren, die reeds door privé- onderhandelingen tot stand kwamen in plaats van te zijn een forum, waar de betrokken kwesties in het openbaar zouden worden besproken en tot oplossing gebracht. Kan men van den Volkenbond nog zeggen, dat deze als diplomatiek instrument te log is en te omslachtig om te han- teeren, om zonder voorbereiding van de op te lossen kwesties te kunnen optreden, van den Volkenbondsraad kan men zulk een opvatting niet bil lijken. Het voedsel behoeft voor den Volkenbondsraad niet vooraf gekauwd te worden. De besluiten van den Vol kenbondsraad zooals nu die inzake de contröle op Duitschland’s bewape ning en het systeem van contröle in het gedemilitairiseerde Rijnland (er zal nu alleen onderzoek plaats heb ben, wanneer er een klacht, een con creet geval dus, is) - mogen niet het resultaat zijn van een diplo matiek onder-onsje van de betrokken partijen alleen. Ze behooren openlijk voor het forum der publieke opinie besproken te worden en hun beslag te krijgen. Verrijking van dit principe kan op den duur tot moeilijkheden leiden. „Weest op Uw hoede!” Het is mogeRjk, dat de nu bereikte resul taten dezelfde zijn, als die, welke anders bereikt zouden zijn bij een absoluut vnje stemming. Maar de manier, die men nu toegepast heeft vooraf langdurige en geheime be sprekingen is ten eenenmale in strijd met de oorspronkelijke bedoe lingen van de Volkenbondsraad-idee. De neutrale leden van den Raad wor den van hun rechtmatig aandeel in den uit te oefenen invloed beroofd. Saar op Kerstmis van hef jaar 1777 Want het ligt voor de hand, dat deze neutrale leden er wel wat voor terug Puni2. Verzoek van D. J. Tjeerde e. a Workum, om verbetering in dé g’uatverlichting, met voorstel van B. e W. ‘pt adres van D. J. Tjeerde en 6 v^af de z.g. hoek van den stal tót v^ning J. K) de Vries, veel te wen- >:hen overlaat, wijl de hoofdzakelijk zoor dit gedeelte voor verlichting dienende lantaarn is aangebracht aan het pand van D. VisserDoor de kromming van den weg wordt het licht daarvoor onderschept. Gevraagd wordt het aanbrengen van een lan taarn op het daarvoor meest geschikte punt. Het advies van de Gascommissie is gunstig inzooverre deze aldaar een lantaarn wil aanbrengen, doch voor zien van avondbrarder. Het verzoek om verbetering, komt, volgens prae- advies van B. en W. dit college, hoewel gewenscht, niet bepaald noodzakelijk voor, maar toch zijn zij genegen in den geest der Gascommissie te be sluiten. De heer de Boer acht het voldoende, dat twee der bestaande lantaarns aldaar werden verplaatst, een idee, volgens den heer de Vries, reeds door den Gas-Directeur overwogen, doch dat deze niet wenschelijk voorkwam voor uitvoering. Het verzoek van D. J. Tjeerde wordt daarop aangenomen met 10 tegen 1 stem, die van den heer R. de Boer. In het zoo straks genoemde prae- advies zeggen B. en W. ook nog, dat het hun College heeft getroffen, dat het Marktplein 's avonds onvoldoende is verlicht. Van enkele ingezetenen, speciaal van de autobus-ondernemers, bereikten hen daarover klachten. Bij een ingesteld onderzoek is aan B. en W. gebleken, dat verbetering hierin, alleszins gewenscht is, waarom zij den Raad adviseeren, nu de uitbreiding n van de verlichting aan de orde is, verkoopen voor f60. Het terrein heeft ook hierin verbetering - door bij den bakker We lantaarn te plaatsen. De heer de Roest vindt de verlich ting van de Markt nog niet zoo slecht, doch is verbetering gewenscht, dan zou men het electrisch licht eenige uren langer kunnen laten branden. De Voorzitter vreest met de ver lichting door gaslantaarns niet het te verwachten succes te zullen krijgen. Hij voor zich acht een pit op den hoek bij de Waag tegenover Robijns en Kuhlmann gewenscht, om daar mede tevens het donkere deel naar de Kerk te kunnen verlichten. De heer Gaastra herinnert aan de destijds verleende concessie aan Fa ber voor de plaatsing van een wacht- salon, misschien dat de eventueele verlichting daarvan voldoende zou zijn. Volgens den Voorzitter komt er dan een lantaarn als op het D wars noord, doch de heer Gaastra zou dan 2 a 3 gaslantaarns beter achten, ter wijl de Voorzitter meent, dat een en ander wel van uit het politiebureau zal zijn te behandelen en de verlich ting van Waag tot Westra f80 per jaar zou moeten kosten. De heer Brandsma zou ook wel voor een goede verlichting aldaar zijn, om daarmede dan een paar lantaarns te laten vervallen, doch acht het beter deze geheele kwestie nog eens te be spreken in de Commissie voor de Lichtbedr^ven. Een dispuut tusschen den Wethouder de Vries en den Bur gemeester werpt een wel wat eigen aardig licht op de besprekingen, die daaromtrent door B. en W, zijn ge houden. De heer de Vries zegt eenerzijds, dat de genoemde slotsom reeds door B. en W. is aangenomen en zij dat de beste en voordeeligste oplossing hadden gevonden. De aangebrachte verlichting van 3 lantaarns met 1800 kaars-sterkte te Sneek vindt hij echter niet schitterend en verbazend duur. Gasverlichting zou ten voordeele van de Gemeente zijn en aan het electrisch licht hebben wij niets. Daarom zou een gaslantaarn by M. Westra en aan den hoek der Waag allicht voldoende zyn. De Voorzitter meent het door den heer de Vries tot hem gerichte ver wijt te moeten terug wijzen en diens voorstelling is niet juist. Gas is wel goedkooper, doch onze tijd staat in het teeken van de electriciteit, daar voor dient op het Marktplein reclame te worden gemaakt en is zijne ge dachte, dat met eene electrische lamp op den hoek meer effect zal worden bereikt. D e berekening van den heer deVries acht de Voorzitter ook niet juist, want het gasbedrijf zal toch slechts eene kleine inkomst derven. Verwijl de lantaarn te Sneek er niet eene is van 1800 maar van 900 kaarssterkte. Hij acht het daarom verstandiger, dat B. en W. deze kwestie nog eens nader met de gascommissie zullen over wegen. De heer de Vries zegt: mijn voor stel, als door mjj is meegedeeld, is door B. en W. aangenomen, waarover hy gaarne de opinie zou willen hooran van zijn mede-Wethouder, die daarop verklaart, het met de gegeven voor- i stelling van den heer de Vries eens plaatsing van hem, dit recht tevens tarie is te verkrijgen en dat bijna te zijn. zou overgaan op zijn opvolgenden altijd via den Burgemeester moetge- De Voorzitter zegt zijne afwijkende collega. Wijl B. en W. deze voorwaar- sctiieden, wordt besloten een onder- opvatting met die der Wethouders, den onaannemelijk vonden, is de zoek in te stellen naar eene 1 te moeten handhaven en meent hier niets anders dan het voorstel van B. en W. in het midden te hebben gebracht. 1 Besloten wordt zonder hoofdelijke stemming eerst nog eens een proef bij een gewoon schrijven tot weder- te nemen met een verlichting vanaf opzeggings toe worded vergund. B. het bordes van het Stadhuis en daarna eene definitieve beslissing te nemen. Eindelijk stelt de Voorzitter nog aan de orde het verzoek van enkele stations-ambtenaren en omwonenden van het Station, om bij de ingang een lantaarn aan te brengen, iets, waar aan de Voorzitter meent, de noodige aandacht te moeten schenken, waar om hij het verzoek in handen wi stellen van de Gascommissie tot nader onderzoek en fine van rapport. De heer Gaastra meent, dat de Spoorweg-Maatschappij zelf vroeger de uitgangen verlichtte en vraagt daarom, of die verlichting is afge schaft, maar de Voorzitter merkt op, dat het algemeene standpunt thans is, dat de toegangswegen door de ge meente worden verlicht. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Punt 13. Verzoek van het Bestuur der Chr. Bewaarschool te Workum, om een strook grond in wijk A in erfpacht te mogen ontvangen voor vergrooting van de speelplaats en om eene behoorlijke waterlossing aldaar aan te brengen. Blijkens het prae-advies van B. en W. hebben deze de verzoeken van het Bestuur der Chr. Bewaarschool voor rapport gesteld in handen van den Bouwmeester, dat ook bij de stukken is overgelegd en waarmede B. en W. zich zeer goed kunnen vereenigen. Zij stellen mitsdien voor, de strook grond, gelegen tusschen het terrein van bovengenoemde school en de erven van de perceelen wijk A, no. 110 t/m 113, aan gemeld bestuur te volgens den Bouwmeester weinig waarde en zal het waarschijnlijk ook niet krijgen, zoodat verkoop hem beter schijnt 'dan verhuur of uitgifte in erf pacht. Verder stellen B. en W. voor, de waterlossing ter plaatse te verbe teren door het leggen van een goot, len zij voor genoemden heer de Jong waarbij het schoonhouden aan belang hebbenden wordt opgedragen. De heer Gaastra vraagt of het in verband met die geringe opbrengst van f60 en die allicht weer op het Grootboek zal moeten worden ge plaatst, ook beter is, de grond cadeau te geven en de verbetering door het Schoolbestuur zelf te laten aanbren gen, waarna B. en W. zonder hoofde lijke stemming worden gemachtigd de zaak op de best mogelijke wijze op to lossen. Punt 14. Verzoek van S. S. Dijkstra e. a. te Heidenschap, om verbetering der opritten bij de brug over de oude Gracht en in den weg. Adressanten geven te kennen dat de opritten te steil zijn, waarom ver betering wordt verzocht, alsmede om verbetering van den weg over eenigen afstand van dien weg tot aan de af sluithek bij de boerderij van S. S. Dykstra. Het prae-advies van B. en W., ge baseerd op het betrekkelijk advies van den Bouwmeester, zegt, dat het verzoek van de heeren S. S. Dijkstra e.a. in tweeën moet worden gesplitst, en wel: 1. het verzoek tot verbete ring der opritten bij de brug over de Oude Gracht en 2. het verzoek tot verbetering van den oprit in den weg bij S. S. Dijkstra. B. en W. zijn van meening, dat het eerste gedeelte van het verzoek niet moet worden ingewilligd. De verbe tering zal hooge uitgaven uit de ge meentekas vorderen, waartegen het algemeen belang niet opweegt. Het tweede verzoek stellen B. en W. voor toe te staan. Volgens raming van den Bouwmeester zullen de kosten hoog stens f70 bedragen, waardoor met be hulp van belanghebbenden, eene be langrijke verbetering in dien weg wordt verkregen. Zonder hoofdelijke stemming wordt tot het volgen van het advies van den Architect besloten. Punt 15. Verzoek van de Kerk voogden der Ned. Herv. Kerk te Tjerkwerd, betreffende het voetpad langs de trekvaart. Dit adres behelst een verzoek aan den Raad tot machtiging van belang hebbenden, om dit voetpad, zonder kosten voor Workum, door het op brengen van sintels, weder in eene betere conditie te brengen. De Archi tect adviseert den Raad daartoe te besluiten, onder voorgaarde dat een en ander ten genoege van B. en W. van Workum wordt uitgevoerd. B. en W. meenen dat de beslissing op het verzoek van Kerkvoogden niet tot de zij] voorstellen het adres te ning, claar ingevolge artikel 179 g en h, dit onderwerp aan hun College is opgedragen, waartoe zonder hoofde- "Punt 16. Schrijven van W. van Brug schoolwoning, staande in wijk D no. 10. Bij oorspronkelijk schrijven dd. 26 November 1926, verzocht adressant aan den Raad hem voornoemde schoolwoning pen voor de som van f1700, onder [voorwaarde, dat hij het recht van I uitgang zou mogen behouden over het i en dat by eventueele ver- veran- derde en verbeterde aansluiting, ook in verband met de kosten, en daarvan nadere mededeeling te doen in de volgende raadsvergadering. De openbare zitting wordt hierna gesloten. Weer een struikelblok op den weg naar internationale samen werking en vrede uit den weg geruimd. Maar toch„weest op Uw hoede”. Het feit op zich zelf, dat men te Genève tot overeenstemming kwam in zake de opheffing der intergealli- eerde militaire contröle in Duitsch land per 31 Januari a.s. en vervan ging door het toezicht van den Vol kenbond, is zeer zeker van groote beteekenis voor de toekomstige ont wikkeling van de goede gezindheid tusschen de Europeesche staten. Er is daardoor een element van wrij ving vooral tusschen Duitschland en Frankrijk weggenomen, daar de Duitschers zich meestal heel moeilijk konden verzoenen met de gedachte van een contröle, uitgeoefend door ex-vijanden, voornamelijk Franschen. Deze weerzin was zelfs van dien aard, dat een groot deel van het Duitsche publiek, dat anders niet sympathiek jegens het militaire (het „Duitsche” wel te verstaan) régime stond, in zijn antipathie jegens de ex-vijandelijke pottenkijkers aan de zijde van het Duitsche „Militar” stond en daardoor het gevaar van strubbe lingen vergroot werd. Het is inder daad juist, dat door de jongste resul taten van Genève de Locarno-politiek bestendigd werd en wederom een struikelblok op den weg naar inter nationale samenwerking en vrede uit den weg geruimd is. En toch, bij het beschouwen van de manier waarop een en ander be reikt werd, komen ons onwillekeurig i van het attentiesein „Weest op Uw hoede”, in de gedach ten. Want ofschoon we den laatsten tijd herhaaldelijk loyaliteitsbetuigin- gen van de groote mogendheden ten opzichte van den Volkenbond te hoo- ren kregen, vooral van Engeland, zijn er toch eenige symptonen waar te nemen, die tijdig onderkend moeten worden, en in den aanvang aangetoond en vernietigd behooren te worden. Het is wel zeer schoon en verheven, eeuwige trouw aan den Volkenbond te beweren, maar de wereld heeft niets aan phrases, is alleen gebaat bij daden. En die schynen soms wel eens in strijd met de gloeiende aan- hankelijkheidsbetuigingen. Zoo zien we, dat de driemaandelijksche bijeen komsten van den Volkenbondsraad meer en meer de neiging zyn gaan vertoonen van te ontaarden in een zichten geldend te maken en zoo doende reeds gemaakte compromis sen tusschen de direct betrokkenen te verstoren. Maar dat zulk een toe stand ongezond is, ligt ook voor de handEn het mooiste is nog, dat wanneer die voor-besprekingen en particuliere „handeltjes” der direct betrokkenen misloopen, zooals in Maart j.l. ten aanzien van Duitsch land’s opneming in den Bond, de mislukking op naam komt van den Volkenbondsraad en een stukje van zyn aanzien afknabbelt. En daarom: „Weest op Uw hoede”. Floris C. B. e L- au^ren zegt, dat de straatverlichting vóning J. dit gedeelte voor verlichting ning en het systeem van controle in zal nu alleen onderzoek competentie van den Raad behoort, waarom Lj; renvoyeeren aan B. en W. ter atdoe- ig, daar mgevc dit onderwerp aan hun College is lijke stemming wordt besloten. r u te Workum, omtrent aankoop van de Bij oorspronkelijk schrijven dd. 26 den M I i 4 i i - i j j j i^.1— x* IC nuiauui, vmuvut wiutx.ticiucnMAiAnrbuxKnnoKRCKBaMnnnnraHaaBuaBMMaan* 8'

Friso nl | 1926 | | pagina 4