P. S. BAKKER. Leeuwarden Nieuws- en Advertentieblad Sanapirin v/ettig beschermd tegen vervalschingen PU ROL PAS ONTVANGEN groote zendingen Dameskleeding naar Maal voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. WOUDA’s .4.VMEEL MUN HARDT’S Gevatte Koude Griep en L* x Influenza RVAV; geneest men met jR JI p- NIEUWE STOFFEN MAÏÏTEL-COSTUUMS op eigen Atelier vervaardigd slechtsf 37.50 DE JONG an HORNSTRA 53ste Jaargang. ZATERDAG 5 MAART 1927. No. 10. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Gesmette en roode huid bij kleine kinderetpg verzacht en geneest men met r.MP AANBESTEDING. AANBESTEDING. Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. -■ Tot plaatsing van Advertentiën en Reclames voor Handel, Nijverheid van van de be- van de be- 97.50 Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder- dags voorin, in te zenden. Ad vertentiën tot uiterlijk Don- derdagsavonds, uitgezonderd familieberichten 105: 1 en 2 in gebed en ig 28 Februari j.l. hield Workum c.a.” hare ver- zuiver afgewerkt kleedingstuk. Wij leveren het beste, wat U op kleedinggebied kunt eischen, werd op de bovenzaal van den heer Oosterhoff de algemeene ledenverga dering gehouden van de afdeeling „Workum en Omstreken” van de V. P. N. Voorzitter de heer J. E. Muller. Deze afdeeling telt 49 leden. Uit het jaarverslag van den Penningmeester bleek, dat op 1 Januari 1926 het saldo bedroeg: f237,08. Samengeteld met de ontvangsten over 1926 kwam men tot een bedrag van f318,02. De uit gaven waren f 104,59, zoodat het batig saldo op 1 Januari 1927 nog f213,53 was. Benoemd werd tot afgevaardigde naar de V. P. N. te Leeuwarden, de leer K. Boorsma, naar de Federatie Z.W.Hoek de heer W. R. de Jong en naar de N. N. C. de Voorzitter. Het aftredend bestuurslid J. Ploeg- stra werd herbenoemd. Over 1926 waren verzonden 3090 kippeneieren en 1618 eendeieren. loogste prijzen der eerste f 1.40 laag ste f0.69; die der tweede f0.80 en laagste f0.67. Besloten werd tot een excursie van de liefhebbers naar de groote tentoon stelling, dezen zomer te Leeuwarden te houden. 24 Febr. Hedenavond had in de Geref. Kerk de Ouderavond plaats. Je vergadering stond onder leiding van den voorzitter van het Schoolbe stuur Ds. E. C. v. d. Laan. Precies 8 uur werd de vergadering geopend. Nadat gezongen was Ps. ging Ds. v.d. Laan voor las daarna Ps. 22. lii zijn inleidend woord riep hij al lereerst de talrijke opgekomenen een hartelijk welkom toe, waarna hij naar aanleiding van den voorgelezen Psalm Burgemeester en Wethouders van Workum zullen op Zaterdag 12 Maart a.s. aanbesteden: Het maken van een gewapend be- tonbrug in het Heidenschap bij Workum. Bestek en teekening zijn tegen be taling van f2.50 verkrijgbaar ter se cretarie der gemeente. Inlichtingen verstrekt de gemeente- architect. 3 Maart. Vrijdagavond j.l. had in het lokaal Rehoboth de uitgeschreven voor Onze coupeurs(euses), onze kleermakers, onze geheele organi satie is zoodanig, dat U zeker is van een chique, modieu§ en propaganda-vergadering plaats van den Ned. Militairen Bond. Ds. Schweitzer opende deze verga dering met gebed en sprak daarna een krachtig openingswoord, waarin hij doel en streven van bovengenoem den Bond uiteen zette. Hierna werden de volgende films vertoondle den Briel2e de schat ten van de Golf van Napelsen 3e de Leger-en-Vlootfilm, waarvan de onder twee genoemde bijzonder in den smaak viel bij natuurliefhebbers. Als men een dergelijk iets op het doek ziet, staat men er verbaasd over, welk een rijkdom en verscheidenheid van planten en dieren leeft op den bodem der zee. De Leger- en Vlootfilm was geen onbekende voor velen, daar deze film verleden jaar ook alhier vertoond werd op een propaganda-avond van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Vervolgens kwam aan het woord de Edelachtbare heer van Rees, bur gemeester van Papendrecht. Spreker zette nog eens uiteen, waarvoor deze vergadering belegd was en wekte de aanwezigen op donateur te worden van den Ned. Mil. Bond, opdat ’t Be stuur van genoemden Bond in staat zou zijn het werk met kracht voort te zetten. Voor dat werk zijn jaarlijks duizen den guldens noodig, waarvan slechts een klein gedeelte ontvangen wordt van de Regeering, welk bedrag lang i de talrijke Militaire Tehuizen van de Vereeniging in stand te houden. De rest moet dus komen van giften en donateursgelden. Na ’t beëindigen van zijn rede sloot Ds. Schweitzer de vergadering met een woord van dank aan den Spreker, terwijl Z. Eerw. daarna voorging in dankgebed. 3 Maart. Naar wij vernemen heeft Ds. A. A. Dönszelmann te Was senaar, voorheen te Workum, het be roep naar de Ned. Herv, Gemeente te Amsterdam aangenomen. 3 Maart. Bij de finale verkoop van de slagerij van den heer M. F. Brouwer alhier, is deze voor de som van f6441.plus flOOO.-— overname, toegewezen aan de heeren C. A. Dijk stra, Tj. de Zwart en H. Hayteina allen te Workum. Burgemeester en Wethouders van| WORKUM zullen op Zaterdag den 12 Maart a.s. aanbesteden: Het egaliseeren van bermen in het Heidenschap. Bestekken zijn vanaf Maandag a.s. verkrijgbaar ter gemeente-secretarie in de gewone kantooruren, tegen be taling van 25 ct. Workum, den 2 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. In dit ernstig betoog werd gewezen op 't verschil tusschen de moderne opvoeding en de Christelijke opvoe- ding. Neen, niet alleen is het de taak van den onderwijzer om de kinderen op te voeden, maar allereerst is het 1 de taak en de roeping van de ouders. Naast de ouders staan kerk en school om te helpen aan de opvoeding. i De secretaris van de Schoolveree- niging bracht daarna ’t jaarverslag uit. Er is, aldus spr., veel reden tot dank, wanneer we op ’t afgeloopen jaar terug zien. Ook wat de school betreft mag van groote zegeningen gewaagd worden. Allereerst is het getal leerlingen van 82 gestegen tot 90. Voor ernstige ziekte onder de kinde ren en ’t personeel werden we ge nadiglijk bewaard. Het aantal leden bedraagt 76 terwijl er gelijk aantal als donateur staan ingeschreven. De zangvereeniging „Looft den Heer” liet zich daarna hooren, ge volgd door eenige muzieknummers, uitgevoerd door de organiste, Mej. J. Pruiksma. In de pauze was er gelegenheid om in de consistorie het werk van de kinderen te bezichtigen. Dat hier een druk gebruik van werd gemaakt behoeft geen nader betoog. Wel mag gezegd worden dat er keurig werk geleverd was, wat zeker tot eer strekt van het onderwijzend personeel. Na de pauze werd gemeenschap pelijk gezongen Ps. 6810, waarna het Hoofd der School, de WelEd. heer S. Riemersma, een referaat hield over „Verhindert ze niet”. Met ernst wees spr. op de betekenis van dit woord .gesoroken doorgrooter kindervriend Jezus, toen Hy tot Zijne jongeren zeice: „Verhindert ze niet” en zoo is aldus spr., ook in het werk van den onderwijzer. Ook hij heeft de roeping om de kinderen niet te ver- hinderen tot Jezus te gaan. Hierna volgden nog eenige zang nummers en bracht de organiste nog een extra nummer ten gehoore en wel „De slag bij Waterloo”. Dat dit zeer in de smaak viel bewees wel het langdurig applaus en terecht merkte de feestleider op dat de or- gaoiste dezen avond een waar kunst genot heeft geboden. Nadat de feestleider nog een woorci van dank had gebracht aan allen die hadden medegewerkt tot het welsla gen van deze ouderavond, ging C. Rie mersma na het laten zingen van Ps. 68 17 voor in dank tot God. Maanda, de IJsclub gadering. Deze vergadering, die een feestelijk karakter droeg, werd te ruim half „Het is wonderlijk, welk een geheel aparte sfeer een nieuw kleed in de kamer brengt” Dit schreef dezer dagen een tapijt- fabrikant ter aanbeveling zijner kar petten, die in 16 els maar eventjes 400 en in goedkoopere kwaliteit toch nog zoo’n 270 gulden moeten kosten. Zijn er hier in Workum of omstre ken dames, die er zoo een wenschen, dan wil ik die wel gaarne leveren, maar ik houd ze niet in voorraad. Ik heb echter wel in voorraad en ontvang dezer dagen nog karpetten, waarop het bovengenoemde ook geheel van toepassing mag worden geacht, daar deze een geheel eigen cachet dragen door de bijzonder moderne dessins en kleurstellingen. Dit zijn geheel wollen tapis-belge karpetten en kosten in 16 els slechts 35 gulden, in de extra kwaliteit 45 gulden. Komt deze zien of vraagt keus zending by R. KROESE - Workum. zonder dat U luxe prijzen behoeft te besteden. Ziet U b.v. onderstaande zeer billijke prijzen: Een keurige, zacht glanzende Veloutine Japon 45.— Een elegante Mantel, daarbij passend52.50 Een Complét, de trots uitmakend van elke Dame, die goede kleeding weet te waardeeren 1 en Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en Uitgevers-Bureau >Neerlandia”, Zuiderplein 101, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. De prijs der Advertentiën is van 15 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager acht uur door den Voorzitter den heer N. W. Schotanus geopend, waarna achtereenvolgens de notulen der vo rige vergadering en het jaarverslag 1926. door den Secretaris, den heer J. W. de Jong werden voorgelezen, welke onveranderd werden goedge keurd. Het door den Penningmeester den heer W. Rijpma nitgebrachte verslag betreffende de financiën der club, werd vastgesteld in ontvangst op f330,97!/2 en in uitgaaf op f213.95, met een voordeelig saldo dus van f 117.021'2- Hierna werd overgegaan tot be stuursverkiezing, en werd de heer Schotanus weder herbenoemd. Uitgeloot werden vijf aandeelen a f5.n.l. de nos,: 60, 64, 1, 70 en 61 en tien aandeelen a f2.50 denos.: 36, 40, 68, 69, 88, 39, 32, 27, 59 en 22. Het zakelijk gedeelte der vergade ring was hiermede afgeloopen, waarna door den heer Rijpma eenige ko mische films werden afgedraaid, die goed bij de aanwezigen in den smaak vielen, terwijl door verschillende da mes en heeren eenige voordrachten ten beste werden gegeven. Te omstreeks 12 uur was hetoffici- eele gedeelte van dezen gezelligen avond afgeloopen, en werd de ver gadering door den Voorzitter geslo ten, waarna nog een geanimeerd bal volgde. 28 Februari 1927. Vrijdagavond j.l. had de finale verkoop plaats van de Burgerhuizinge, eigendom van Mej. de wed. KL Deinum. Eigenaar is geworden de heer Jobs, de Jong te Bakhuizen voor de som van f2269. 28 Februari 1927. Zooals wij dat gewoon zijn gaf de zangvereeniging T.A.V.E.N.U. j.l. Donderdagavond baar tweede uitvoering in de Sociëteit „Harmonie”. Thans voor een goed bezette zaal. Ook nu werd weer het zelfde programma dat de vorige Dins dag voor donateurs werd uitgevoerd, niet toereikend is om ten gehoore gebracht. Evenals toen viel een en ander ook nu weer goed in den smaak en werd met aandacht gevolgd, zoodat. de vereeniging met genoegen op de zen goedgeslaagden avond kan terug zien. 2. Mededeeling stukken. 3. Nadere vaststelling grootingen dienst 1927. 4. Nadere vaststelling drijfs-rekeningen dienst 1925. 5. Verzoek van J. Bloemhof e.a. om verbetering der verlichting van het Stationsplein. 6. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Chr. Nat. Onderwijs in het Heidenschap om beschikbaar stelling van f57 voor de aanschaffing van drie nieffwe schoolbanken. 7. Verzoek van S. Piersma te Wor kum om de woning, voorheen bewoond door G. Jappes, te mogen huren. 8. Verzoek van S. de Haas om eer vol ontslag als stoker aan de gemeen telijke gasfabriek. 9. Verzoek van R. B. de Jong om herbenoeming als stads-werkman. 10. Verzoek van S. Couperus in het Heidenschap om vergoeding ingevol ge art. 13 der L.O.-wet 1920. 11. Verzoek van Neringdoenden in de gemeente om het venten door niet-ingezetenen te belemmeren. jn q kortsprak over de opvoeding. 12. Voorstel van B. en W. tot wij- ziging der gemeentelijke politie-ver- ordening. 13. Alsvoren tot wijziging der ver ordening op de heffing van rechten wegens de uitgifte van stukken ter Secretarie en verrichtingen van den Burgerlijken Stand in de gemeente. 14. Alsvoren tot wijziging der ge- meente-begrooting dienst 1926. 15. Alsvoren tot wijziging der ver ordening, houdende de verdeeling Ider gemeente Workum in stemdis- tricten. 16. Alsvoren tot wijziging der in structie voor den Keurings-veearts. 17. Alsvoren tot reparatie van het I torenuurwerk. 18. Aangehouden voorstel van B. en W. het adres van de gemeente Hemelumer Oldephaert enNoordwol- I de inzake onderwijsbijdragen voor kennisneming aan te nemen. 19. Vaststelling van instructies voor gemeente-ambtenaren. I 20. Benoeming van leden van de I stembureaux en van het Hoofdstem- I bureau voor de verkiezingen. 21. Benoeming van een lid in de I plaatselijke Commissie van toezicht op Ihet lager onderwijs. 22. Benoeming van een stoker aan de gemeentelijke gasfabriek. 23. Benoeming van leden der schat- I tingscommissie voor de inkomstenbe lasting. WORKUM, 1 Maart 1927. Het Be stuur van de afdeeling Workum van de vereeniging „Het Groene Kruis” had op de algemeene vergadering jn ze Februari 1926 reeds medegedeeld, dat 't, voor de afdeeling een nieuw onkost baar verplegings-artikel was besteld. Bedoeld werd een „ziekenlichter”. Besteld is nog niet ontvangenDat bleek, want gedurende 1926 kon de 1 verbeterde ziekenlichter door het \A/r>llan 1Q0FI Ned. Centr. Bureau niet geleverd VV kjlld 1 IYUUoüI 1 worden. Vóór de algemeene vergade- (ooklama) ring in Februari 1927 kwamen er I echter nieuwe berichten en nu is dit worden door ons zeer net kostelijke werktuig, dat voorzien zal en gaJ®“ in eene werkelijke behoefte voor de gebreid voor f 1.25 - verpleging van zware en ernstige 11 worden veel nieuwe uitvindingen ge- Voorloopige agenda voor de vergade-1 daan. Het aanschaffen van al dat ring van den Raad der gemeente nieuwe kost veel geld. Jammens het WORKUM, op Donderdag 10 Maart dat de flnancieele toestand van de a.s., 's nam. 4 uur. I afdeeling niet zóó rooskleurig is, dat De Burgemeester, Voorzitter, Ihet Bestuur steeds het nieuwste en A. Wagenaar Azn, I beste kan bestellen. 1. Notulen der vorige vergadering. - 26 Februari 1927. Gisterenavond behoeft geen nader betoog. geleverd was, wat zeker tot eer strekt Na de pauze werd gemeenschap- W. het adres van de Hemelumer Oldephaert en OOK UW RECEPT van Oogarts, wordt door ons I prompt en keurig in orde ge- I maakt, enbespaart U geld. f J. W. DE JONG, Opticien, Workum 1 Electrische gehoor apparaten en I gehoor-hoorns. lg !0. 1 L Bij Apoth.en Drogisten FRISO. In Buisjes van 25 - 4-0 en 75 ct.^ VaaManaa bij apoth en drogisten aa^aaa^ ingekomen R--- werken’zonder* kramp of pijn 'r Doos 60cent. iii ii

Friso nl | 1927 | | pagina 1