Koopt U thans een REGEN Leeuwarden Mantel Jas van Coupons en Restanten Zomer-Confectie Fietstochten voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw, Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. Nieuws- en Advertentieblad Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Dames-Confectie Heeren-Confectie ft Pijnlijke Voeten No. 31. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. '““EEN DURE BRIL"1 is niet altijd noodig, wanneer U zorgt bij een vertrouwd adres te koopen. J. W. DE JONG een groote partij zijden en wollen Stoffen Kroniek der Week. Bekendmaking. Bekendmaking. Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. ZATERDAG 30 JULI 1927. Alles extra voordeelig. mecanicien, als passagier. Burgemees- lagerhuis heeft Churchill’s begroeting (Nadruk verboden) Zondag 31 Juli. Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 centsfranco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad- vertentiön tot uiterlijk Don- derdagsavonds, uitgezonderd familieberichten JAPONNEN KINDERJURKEN MANTELS BABY-KLEEDING HOEDEN enz. enz. COLB. COSTUUMS DEMI’S PANTALONS REGENJASSEN enz. enz. Optiek Workum Electrische Gehoor-Apparaten en Gehoor-Hoorns Of onze prijzen werkelijk laag zijn, kan U alleen beoordeelen, als U let op onze bekende 1e klas kwaliteiten. Het Doorzitten bij Wielryden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30,60, Tube 80 ct. Purol WORKUM. Tot leden vanhetvoor- loopig uitvoerend Comité der in 1928 te houden Zang- en Muziekfeesten zijn door de Zangvereen. „T.a.v.e.n.u.” benoemd de heer F. Kupeerus en Mej. M. Hunia. Aan de R. H. B. S. te Sneek zijn bevorderd van de le naar de 2e klas P. J. Crol, van de 2e naar de 3e klas K. de Jonge en A. Visser, van de 3e naar de 4e klas S. de Jong. Geslaagd voor het M. U. L. O.- examen diploma AS. IJntema, J. Visser, F. Haagsma en K. Feenstra, allen leerlingen van de M. U. L. O. School alhier, Hoofd de heer S. H. van der Kluit. Duitschland. Berlijn, 28 Juli. De Fransch-Duitsche onderhiandelingen, inzake een handels- verdrag, hoewel de laatste dagen met aanzienlijke moeilijkheden ge paard gaande, beloven niettemin bin nenkort overeenstemming. De dreigende staking in de Duit- uur en Nam. 5 uur Prediking. HEIDENSCHAP (Herv.) Nam. 2 uur ds C. J. Schweitzer. HEIDENSCHAP (Ger.) Voorm. 10 uur Lezen. Nam. 2*/2 uur de heer Tj. Kuipers. FERWOUDE (Herv.) Voorm. 10 uur ds Spijkerboer. (H. A.) GAAST (Herv.) Nam. 21/2 uur ds H. B. Spijkerboer. (Dankz. HINDELOOPEN (Herv.) Voorm. 912 uur ds J. C. H. Romijn van Wor kum. HINDELOOPEN (Doopsgez.) Voorm. 9^2 uur ds A. L. Broer. HINDELOOPEN (Ger.) Voorm. 91/2 28 Juli. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat eenige klaarheid is gekomen inzake de gepleegde diefstal met braak in hotel,,Ketelaar” alhier. Onze Burgemeester heeft de leiding van het onderzoek op zich genomen en dank zij diens ijverige nasporingen werd te Bolsward de band gelegd op een groot gedeelte van het gestolen geld. Het bleek verder, dat de dader zeer waarschijn lijk te Bolsward woonachtig is. Wij hopen, dat het onze opsporings ambtenaren mag gelukken spoedig den dader zijn welverdiende straf te doen toekomen. 28 Juli. De vorige week maakten de leerlingen der school voor U.L.O. onder leiding van het hoofd der school den heer Van der Kluit, een uitstapje naar Amsterdam, alwaar verschil lende wetenschappelijke instellingen werden bezocht. Ook deze tocht viel bij de leerlingen zeer in den smaak. 28 Juli. Maandagmiddag j.l. maakten de kinderen der laagste klassen van de Ger. School met hunne onderwijzers een autotocht door NEDERLAND. Amsterdam, 28 Juli. Een van de voornaamste feiten in de afgeloopen week, was wel de aankomst van de Fokker F VII. Op Zaterdagmiddag om 4.52 op Schiphol, na een reis naar Indië en terug. Een grootsche huldi ging vond plaats, zoowel van piloten, ter de Vlugf en talrijke autoriteiten spraken hartelijke woorden van ap preciatie. Later op den feestmaaltijd in het Amstel-Hotel gaven ministers aan hun waardeering voor de gele verde prestatie lucht. De piloten Geyssendorffer en Scholte, hun meca nicien Weber, alsmede de Ameri- kaansche millionnair van Lear Black kregen alle vier de onderscheiding van ridder in de orde van Oranje- Nassau. Er was ook nog een vijfde passagier. Namelijk de bediende van den Amerikaan, die de reis ook mede- maakte. Deze kreeg geen ridderorde. Meneer van Lear Black moet wel een eigenaardigen indruk gekregen heb ben van onze opvattingen van rang en stand. ’s Maandags is de heer van Lear Black met zijn bediende en piloot Geyssendorffer naar Engeland gevlo gen. Op Croydon had een harteljjke ontvangst plaats door de vertegen woordigers van de K. L. M. Officieele personen waren niet aanwezig. De heer van Lear Black besloot in zj)n Londensche huis eerst eens wat te gaan uitrusten. Voorloopig had hij genoeg van het luchtreizen. Hij toonde zich zeer onder den indruk van de schitterende ontvangst te Amsterdam. Dinsdagmorgen is het Holland-In- diö-vliegtuig al weder naar Rotterdam gebracht, naar Waalhaven, waar het aienzelfden middag al weer in dienst werd gesteld voor passagiersvluchten. Zondag verwacht men te Rotterdam den 50.000-sten bezoeker van dit sei zoen op Waalhaven. En deze krijgt van de K. L. M.-directieeen gratis luchtreisje. Diversen. In Boekarest heeft met groote pracht en praal de teraardebestelling van koning Ferdinand van Roemenië plaats gehad. Er waren ondanks de hitte 500.000 menschen op de been. Het begin der plechtigheid werd aan- gekondigd door 101 kanonschoten. Daar krachtens de bepalingen van de Roemeensche grondwet prins Ni- colaas (broer van ex-kroonprins Carol) thans troonopvolger is, zal deze, in verband met de minderjarigheid van den 5-jarigen*koning Michaël, in allen vorm tot troonsopvolger worden be noemd. Stukgeloopen, Geblaard of Branderig, verzacht en geneest men met PUROL Burgemeester en Wethouders van WORKUM maken bekend, dat het kantoor van den ontvanger dier ge meente is gesloten van 5 tot en met 11 Augustus a.s. Dringende aangelegenheden kun nen in dien tijd ter gemeente-secre- tarie worden afgehandeld. Workum, den 26 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders van Workum, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. zal een arbeidstijd van 8 uren plaats vinden. Voor overwerk wordt een toeslag van 25 betaald. Rijkskanselier Dr. Marx is uit den bond: Reichsbanner Schwarz-rot-gold getreden, in verband met het optre den van dien bond. De Reichsbanner zond namelijk een oproep aan den republikeinschen Schutzbond te Wee nen. Dr. Marx achtte dit een ongemoti veerde inmenging in de politieke verhoudingen in het bevriende Oosten rijk en een ernstige geringschatting eh beleediging voor de bondsregee- ring, Met de instelling van het nieuwe autobus-bedrijf der Nederlandsche spoorwegen wordt geleidelijk een begin gemaakt. Dezer dagen arri veerden uit Duitschland een aantal autobussen. In de locomotievenloods te Gorinchem moeten zich reeds 6 personenwagens en 1 vrachtwagen bevinden. Na de lijn Gorinchem-Pa- pendrechtsche veer en de lijnen in Drente, worden lijnen in Noord-Bra- bant in bedrijf gebracht. Het personeel voor de bussen wordt zeer streng gekeurd en is van zeer hooge kwali- liteit, evenals het materieel, naar de chef van den dienst verklaard. In Amsterdam heeft in de Wester- straat een moord plaats gevonden. Directe oorzaakdrankmisbruik. De 48-jarige zeeman Kosters, die relaties onderhield met de 63-jarige vrouw Dettingmeyer, wachtte de vrouw - areigenae stading in ae uun- met wie hij reeds geruimen tijd twist d» had in een klein café’tje aan de bezworen. De werkgevers en de Westerstraat op en stak haar, toen Deutscher Verkehrsbund kwamen tot ze binnenkwam, met een mes. De overeenstemming. Bij laden en lossen vrouw was dadelijk dood. De dader begaf zich daarna naar het politie bureau in dezelfde straat gelegen, waar hij zich zelf aangaf. De man en de vrouw waren her haaldelijk dronken en bezochten dik wijls het café’tje, waar de misdaad plaats vond. Zeer belangrijk was de te Genève gehouden jaarlijksche bijeenkomst van de Volkenbondscommissie voor intel- lectueele samenwerking. Uiteengezet werd, dat de commissie tracht den ;eest der menschheid te wennen aan e gedachte van nauwe internationale Na eerst in het heerlijke bosch te Rijs te hebben vertoefd, ging men na de noodige versnaperingen te hebben ontvangen, de rondreis verder vol tooien. Zulke schoolreisjes zijn zeer zeker nuttig en tevens aangenaam voor de kinderen, die ook dezen keer volop hebben genoten. Naar wij vernemen zal de zang vereniging „T.a.v.e.n.u.” alhier met haar zuster-vereeniging „Harmonie” Bolsward, beide onder dirigentschap van den heer D. Gerritsma aldaar, a.s. Donderdagavond 4 Augustus een concert geven in het Juliana-Park te Bolsward. 28 Juli. De geldleening groot f 14000 voor de vernieuwing van drie bruggen in deze gemeente is na in schrijving gegund aan Kingma’s Bank te Bolsward tegen 41/2 De gemeente neemt zelf voor f2000 in deze leening deel. 28 Juli. Gedeputeerde Staten dezer piovincie hebben het voorloopig besluit van den Raad van 11 Mei j.l., waarbij is besloten de pijpbrug met 10 cM. ,te verlagen, definitief vast gesteld. 28 Juli. Dinsdagavond te om streeks 9 uur geraakte bij het Njj- huizumer Tolhuis de „Reading Stan dard” motor van den heer E. de Jong te Bakhuizen, door onbekende oorzaak in brand. Met behulp van eenige al daar aanwezige personen werd met enkele emmers water de brand weer gebluscht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch aan de motor Tot plaatsing van Burgemeester en Wethouders van WORKUM maken bekend, dat aan het Bestuur der Nieuwe Vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs al daar op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, eene ver goeding van f900 is toegekend voor het aanschaffen van leermiddelen voor de door deze vereeniging ge ëxploiteerde U.L.O. school. Workum, den 25 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. Advertentiën en Reclames voor Handel, Nijverheid Uitgevers-Bureau >Neerlandia”, Baljeestraat 10, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. samenwerking ook op intellectueel gebied. Vooral werd de aandacht ge vestigd op het werk der ondercom- missie voor opvoeding van de jeugd tot de Volkenbondsgedachte. Vijf-en- vijftig staten hebben beloofd het Vol- kenbondsverdrag trouw na te leven, maar hoevele burgers dier staten weten, wat in het Volkenbondsverdrag staat Men moet beginnen met dit aan de opgroeiende jeugd bekend te maken. Het jongere geslacht moet beseffen, wat oorlog is en hoe men de zegeningen van den wereldvrede slechts verzekeren kan, doordat alle volkeren zich daarvoor eenige opof feringen getroosten. In het belang van het volkenbondsonderwijs zal men zooveel mogelijk in iederen volken bondsstaat dezelfde methoden toe passen. en Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- uur en Nam. 2 uur Lezen. KOUDUM (Herv.) Voorm. Leesdienst. Avonds 8 Cupédo. KOUDUM (Doopsgez.) Geen dienst. KOUDUM (Ger.) Voorm. 10 uur Lees dienst. {Avonds 8 uur ds Oosterhof van Hemelum. WARNS (Doopsgez.) Voorm. 10i/2uur 10 uur uur ds achten om dergelijke dramatische episodes als zuivere historie te be schouwen. Uit een onderhoud van Poin caré met den Russischen gezant Rakofski, moet zijn gebleken, dat, indien Rusland zijn houding inzake de schuldenkwestie niet wijzigt, de verdere voortzetting der schulden- onderhandelingen geen doel heett. Men verwacht daarom te Moskou, dat de onderhandelingen binnen zeer korten tijd afgebroken zullen wor den. 28 Juli. Dat het maken van ple ziertochten aan de orde van den dag is, bleek gisteren ook weer alhier. Er waren een tweetal boottochten georganiseerd naar Grouw en Akkrum Een van de naaivereeniging „Bethel” en een door de vereeniging „Volks onderwijs” voor de kinderen der O. L. School, Begunstigd door prachtig zomer weer werd de tocht respectievelijk om 6 en 7 uur aan gevangen. Ofschoon de toeristen door een zwaar onweder werden overvallen, kwamen allen opgewekt en vol van het heerlijke watertochtje behouden aan. WORKUM (Herv.) Voorm. 91/2 uur ds C. J. Schweitzer. Nam. 5 uur ds J. C. H. Romijn. (Collecte ten behoeve en tot instandhouding van het kerkgebouw.) WORKUM (Doopsgez.) Voorm. 91/2 uur ds I. Hulshoff. WORKUM (Ger.) Voorm. 91/2 uur en Nam. 2x/2 uur ds E. C. van der Laan. (H. A.) WORKUM (Bapt. Gem.) Voorm. 91/2 BUITENLAND Engeland. Londen, 28 Juli. Het Engelsche van financiën in derde lezing aange- De^oppositie spreekt ïlsifadeeregOeSe: (Uren^ officieele Zomertyd-regeling). ring behagen schept in het doen van bewapeningsuitgaven. Maar de inter nationale toestand eischt, dat wij onze handelswegen niet onbeschermd laten. De Engelsche gedelegeerden ter vlootconferentie te Genève zijn te Londen geweest, en er heeft een ern stige zitting van het kabinet plaats ge vonden. Daar is een poging gedaan, om de Britsche voorstellen zoodanig te wijzigen, dat aan de noodzakelijke vereischten voor de bescherming aer zeewegen zal worden voldaan, terwijl tevens alle onnoodige uitgaven ver meden zullen worden en een nieuwe gelegenheid wordt geschapen tot het bereiken van overeenstemming tus- schen de Britsche en Amerikaansche opvattingen. Frankrijk. Parijs, 28 Juli. Het één-jarig bestaan van het Fransche kabinet van de na tionale eenheid onder Poincaré, viel samen met de herdenking van het feit, dat Poincaré voor veertig jaar zijn intrede deed in het parlementaire leven. Poincaré heeft, ter gelegenheid van de opening van een nieuw stadhuis te Orchies (dat in 1914 door de Duit- schers verwoest werd) een redevoe ring gehouden, die zich kenmerkte door een ietwat gematigder toon. Hij verklaarde, dat, wanneer onze buren ermede ophouden (d. z. de Duitschers) de wereld te misleiden en niet langer de verantwoordelijkheid der centrale mogendheden voor het uitbreken van den oorlog en evenmin de excessenr in den loop van den oorlog begaan, en De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager P. S. Bakker ■n 4: 1 4c 4: 4«

Friso nl | 1927 | | pagina 1