enz Huidverwonding 2450 26.50 LEEUWARDEN rouwbrieven Nieuws- en Advertentieblad ft' JsT Pepermunt J. VAN DOUÏEN KUIPERS Pnrol bij Huiduitslag en BÏ61 Winterjassen voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. P. S. BAKKERS No. 43. ZATERDAG 22 OCTOBER 1927 Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Dcmi-Saisous en Regenjassen 31.50 enz. Bij Scheren Ratiné Winterjassen Fantasie Ulsters en HÖESTPASTILLES Horloges, Klokken, W ekkers enz. laat U het best in orde maken bij 53ste Jaargang. Officieel Gedeelte. Predikbeurten. «1^0 Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuw». Burgerlijke Stand. Openbare kennisgeving. ■9"* Binnen één week gereed met 1 jaar garantie. “WB Jk a Geldwezen buiten de Gemeente Workum is uitsluitend gemachtigd WOUTERS’ Algemeen Advertentie-, Reclame- en 27.50 uur Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 centsfranco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad vertentiën tot uiterlijk Don- derdagsavonds, uitgezonderd familieberichten worden spoedig geleverd Drnkkenj „FRISQ” - Worknnr» géén Pijn en naschrijnen of stukgaan de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PU KOL (Nadruk verboden.) Workum. Van 14 t,m 20 October Geboren: Pietje dv Johannes Boor- sma en Pietje Jongsma. Gehuwd en overledenGeene. 29.50 32 50 enz. Onze betere Heeren-Confectie beantwoordt in alfe opzichten aan den prijs welken U er - voor betaalt Géén betaling van belasting op postkantoren. Door een vereeniging van ter zake kundige ambtenaren is aan den Mi nister van Financiën verzocht, geen uitvoering te geven aan het bestaande voornemen om de betaling van be lasting op de postkantoren verder uit te breiden. Naar het oordeel der adresseerende ambtenaren moet in verband met de aan het Bestuur der posterijen te verleenen vergoeding voor dezen arbeid rechtstreeks leiden tot een financieel nadeel voor den Staat. Kleeding n/maat leveren wij onder volkomen garantie voor superieur werk MIJNHARDT’s Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten90 ct Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 29.75 32 50 enz. I Burgemeester en Wethouders der gemeente WORKUM Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 134) brengen ter kennis van belangheb benden, dat op den 26 October a.s. des namiddags 212 uur gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en her-inenting, in het locaal van het Gemeentehuis (ingang Bagij- nestraat). Workum, den 20 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. Horlogerie - Markt - Workum De ongelukkige laat een vrouw en vijf kinderen achter. Te Maartensdijk is het li/2-jarig zoontje van den koffiehuishouder A. vd. H. id een onbewaakt oogenblik in een sloot geraakt en verdronken. Dinsdagmiddag zijn in de Molenstraat te Enschede twee wielrijdsters met elkaar in botsing gekomen. Een van hen viel en werd door een auto over reden en levensgevaarlijk gewond. Dinsdagavond is te Leiden de 71- jarige mevrouw de weduwe F. L. Wittenrood van Siltevoldt ten gevol ge van de duisternis achter haar wo ning aan den Morschweg in het Gal- gewater geraakt en verdronken. Maandagmiddag is in de mijn „Lau ra” te Eygelshoven de 40-jarige J. Smeets uit Nieuwenhagen, tusschen een mijn wand en een kolen wagentje bekneld geraakt. De man was bijna onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en zeven kinderen achter. Dinsdagmiddag is een 24-jarige fietser, die kwam te vallen, op de Nassaukade te Amsterdam, onder een auto geraakt en dood opgenomen. Kostelooze rijwielmerken 1928. In verband met het feit dat het voor sommige daarop rechthebbenden bezwaarlijk is, tijdens de gewone kantooruren zich bij derijksontvangers aan te melden voor het bekomen van een gratis rijwielmerk, jaar 1928, heeft de Minister van Financiën be paald dat gedurende het tijdvak van 12 Dec. 1927 t/m 7 Januari 1928 we derom gedurende 2 avonden c. q. een Zaterdagnamiddag per week telkens twee uren gelegenheid zal worden gegeven voor het aanvragen van gratis rijwielmerken, waardoor belanghebbenden na hun dagarbeid gelegenheid zullen hebben op de zit ting te verschijnen. WORKUM, 19 Oct. 1927. Zondag voormiddag omstreeks ll1/2 uur von den de kinderen van den veehouder W. Westendorp in het Heidenschap onder deze gemeente hun vader in den koestal bewusteloos liggen. Na de hulp van den geneesheer te heb ben ingeroepen, constateerde deze een zware bewusteloosheid, als een gevolg van een stoot van een der koeien en dientengevolge een val op den steenen vloer. Al hoewel de toestand nog zorgwekkend is, de pa tiënt is nog steeds bewusteloos, heeft men toch hoop op herstel. 19 Oct. 1927. Hedenmorgen toen de brug op het dwarsnoord bij Kra mer was afgedraaid, geraakte een zesjarig zoontje van den veehouder S. Westendorp te Heidenschap onder Workum, te water. De agent van po litie U. de Vries ter plaatse aanwezig begaf zich gekleed te water en mocht het genoegen smaken, den jongen weder behouden op het droge te brengen, zoodat dit ongeval nog al goed afliep. Zou afsluiting van deze brug met een ketting niet wenschelyk zijn 19 Oct. 1927. Door de Kerkeraad van de Doopsgezinde Gemeente alhier werd besloten, de kerk electrisch te verlichten. Tot bestrijding der kosten, daaraan verbonden zal getracht wor den een Bazar te houden. Een inmiddels gevormd comité, be staande uit de dames Gaastra-van der Wal, Crol-van der Wal, Visser-Buining, o Groenendal-Deinum en IJntema- der huid, indien rnen vóór het inzeepen j Abbring-Hingst, heeft de regeling voor deze bazar op zich genomen. Naar wij vernemen is door den Officier van Justitie een vervolging Hemelumer Oldephaert en Noordwolde ingesteld tegen den evangelist Bakker Van 14—20 Oct. GeborenAnne zv Johannes Bak ker en Minke Holtrop te Heidenschap. Gehuwd: Karei van der Veen 23jr en Teuntje Bakker 23 jr te Koudum. Overleden: lemkjen Beuckens49jr echtg van Jan van Rijs te Hemelum. te Nijmegen, van wien onze lezers zich nog wel het eenigzins beleedi- gende ingezonden stuk en het ant woord van den burgemeester zullen herinneren. 20 Oct. In het lokaal Rehoboth werd Woensdagavond j.l. door de Excelsior Bioscoop te Rotterdam, Directeur de heer E. J. Wei er, een filmvoorstelling gegeven. Als onderwerp was genomen de natuurwetenschappelijke film „De Eeuwige Stilte.” In deze film is verwerkt de held haftige tocht van kapitein Scott met zijn metgezellen naar de Zuidpool. Van het begin tot het einde waren de opnamen belangwekkend en lieten aan duidelijkheid niets te wenschen over. Achtereenvolgens werd gegeven het vertrek van de „Terra Nova” met zijn wakkere bemanning uit Nieuw-Zeeland, de verdere reis, de aankomst en het gebied der ijsbergen, het moeizaam voortworstelen van het met ijzer beslagen schip door de ijs massa’s, tot ten laatste het kamp wérd opgeslagen. Voor den natuurliefhebber kwamen toen verbazend interressante foto’s van vogels, zeehonden, enz. Tragisch waren de beelden, waarin het einde van Scott en zijn vier makkers werd weergegeven, nadat ze hun wensch, het bereiken van het eindpunt der aarde, hadden vervuld gekregen. Met een „tot weerzien” werd de avond door den Bioscoop-ondernemer be-i sloten. Het lokaal was geheel bezet en het publiek gedroeg zich uitstekend. Voor dat tot de groote film werd overgegaan, kwam een bekend ko misch nummertje op het doek, waarin de filmheld Charlie Chaplin hoogtij vierde en als gewoonlijk de lach spieren van het aanwezige publiek weer in werking deed stellen. De heer W. C. Aarts, v.h. waar nemend rij kso nt vanger alhier ter plaatse, is thans bij beschikking van den Minister van Financiën gedeta cheerd aan de inspectie der belastingen le afd. te Alkmaar. 19 Oct. De drijvende diergaarde „Klein Artis” van Rotterdam heeft op haar rondreis door Nederland ook onze, stad een bezoek gebracht. Van Zaterdag tot Dinsdag lag het schip aan de Emmakade en kon men tegen betaling van 20 cent voor volwasse nen en 10 cent voor kinderen een kijkje nemen. Het was werkelijk de moeite waard. Beneden in de ruime schuit kon men de collectie, bestaande uit opgestopte dieren, slangen, vogels, alsmede op gezette vlinders en insecten in oogen- schouw nemen. Ook een groot aantal visschen, waaronder prachtige soor ten, zooals de sluiervisch, zebravisch- jes en een braziliaansche baars enz., waren in aquariums aanwezig, terwijl ook eenige terrariums met slangen, hagedissen enz. te bezichtigen waren. Voor hoofden der scholen, die met de verschillende klassen van deze gelegenheid dan ook ruimschoots ge bruik hebben gemaakt, was dit een prachtige gelegenheid de kinderen beter bekend te maken met de leef wijze enz. der verschillende dieren, terwijl door een explicateur een en ander duidelijk werd uiteengezet. Zeer zeker zullen de hoofden der scholen en ook de kinderen nog lang kunnen profiteeren van deze nuttige en leer zame uiteenzetting. Ook vele ingezetenen zullen met genoegen deze instelling hebben be zocht. Het was inderdaad de moeite waard. 19 Oct. De nieuwe cursus van de vakteekenschool, directeur de heer IJ. Oosten, is aangevangen met 35 leerlingen. 20 Oct. Uit het verslag van den Keuringsdienst voor vee en vleesch over de maanden Juli, Augustus en September van den kring Workum, Hindeloopen en Nijhuizum, blijkt, dat aangegeven werden 70 runderen, 8^ graskalveren, 4 vette kalveren, 17 nuchteren kalveren, 83 varkens en 16 schapen. Hiervan waren gestorven of in nood gedood respectievelijk 6, 7, nihil, 11, 11, 11 en 2 paarden goed gekeurd voor de vrijbank werd het vleesch van 2 koeien, 5 graskalveren, 4 varkens, 2 schapen en 1 ‘paard. Af gekeurd werden 4 runderen, 2 gras kalveren, 11 nuchteren kalveren, 1 paard, 7 varkens en 9 schapen. Tuberculose werd geconstateerd bij runderen 10 en bij varkens 3 maal, echinococcose bij runderen 8 en bij varkens 2 maal. Naar de fabriek te Bergum werden de afgekeurde cadavers en organen afgeleverd. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten. Terugontvangen in de le helft der maand October 1927 aan het postkan toor alhier: Brieven binnenland. J. Boersma, Joure. Terugontvangen op de hulpkanto ren Briefkaarten binnenland. Te KoudumO. v. d. Wonde, Franeker. Te StavorenMej. M. Hartman, Gro ningen. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbe- stelbaarheid kunnen worden terugge geven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Onze voorraden zijn thans geheel compleet. Wij brengen dit seizoen weer een schitterende sorteering in de nieuwste stoffen en modellen (Nadruk verboden) Zondag 23 October WORKUM (Herv.) Voorm. 9 uur ds C. J. Schweitzer. Nam. 5 uur ds A. Hoekeri van Hindeloopen. Woensdag 26 October nam. 12.15 uur ds J. C. H. Komijn (Huwelijks inzegening.) WORKUM (Doopsgez.) Nam. 5 uur ds I. Hulshoff. (Collecte.) WORKUM (Ger.) Voorm. 9 uur en Nam. 5 uur ds E. C. van der Laan. WORKUM (Bapt. Gem.) Voorm. 9 uur Prediking. Nam. 5 uur geen dienst. Avonds 8 uur Zuster Reiling uit de Congo. Mededeelingen uit haar Zendingarbeid. HEIDENSCHAP (Herv.) Nam. U/2 uur ds C. J. Schweitzer. HEIDENSCHAP (Ger.) Voorm. 9 uur Lezen. Nam. H/2 uur ds E. C. van der Laan. FERWOUDE (Herv.) Nam. H/2 uur ds H. B. Spijkerboer (Dankz.) GAAST (Herv.) Voorm. 9 uur ds H. B. Spijkerboer, (H. A.) HINDELOOPEN (Herv.) Voorm. 9i/2 uur ds Hoekert. (H. Doop.) HINDELOOPEN (Doopsgez.) Avonds 71/2 uur ds A. L. Broer. HINDELOOPEN (Ger.) Voorm. 9 uur en Nam. lx/2 uur ds Rennes van Heeg. KOUDUM (Herv.) Voorm. 9 uur ds Cupédo, H. A. Nam. U/2 uur ds Cupédo, Dankzegging. KOUDUM (Doopsgez.) Voorm. 9!/2 uur ds A. L. Broer. KOUDUM (Ger.) Voorm. 9 en Nam. U/2 uur ds Boersma. WARNS (Doopsgez.) Voorm. 9!/2 uur ds Ens. (H. A.) Nam. 2 uur ds Ens (Dankz.) Duistere machten. Het „H.bld.“ vertelt Een fabrieksarbeider te Nieuwer- Amstel werkte samen met iemand, die beweerde met duistere machten op vertrouwelijken voet te staan. Het gevolg van dezen buitengewonen om gang was, dat de desbetreffende per soon een z.g. „kwade hand11 had, welke bij de minste aanraking ongelukken veroorzaakte. De fabrieksarbeider werd door den duivelskunstenaar bij het oor getrokken en onmiddellijk zwol dit volgens den betrokkene op, een kneep in den neus en dit lichaamsdeel werd gelijkvormig aan een volrype biet, een druk op het hoofd en er ontstond eene verzwering in de hersenen. Teneinde raad liep de geplaagde arbeider naar een „hel derziende” juffrouw aan den Amstel- dijk te Amsterdam. Deze ontdekte onmiddellijk de booze geestenhet was alleen aan het sterk gestel van het slachtoffer te danken, dat nog niet meer onheilen over hem waren ge komen. O.a. had de man sigaren van zijn belager aangepakt, wat volgens de juffrouw al zijn tanden en kiezen had kunnen kosten. Als recept gaf zij, bjj het spreken met den man, op een motel afstand te blijven en een koffie boon in den mond te nemen. Vermoe- deljjk heeft het slachtoffer zich niet aan het recept gehouden, want hij heeft zich onder behandeling van een specialist moeten stellen. Tegen den duivelskunstenaar kan echter niet meer worden ondernomen, deze is n.lplotseling doodgebleven. Ongevallen. De ploegbaas van de Geldersch- Westfaalsche Stoomtram maatschappij, de heer Kolste, uit Bredevoort, werd Dinsdag door een uit Lissevoort ko-! mende auto overreden en gedood. De prijs der Advertentiën is van 15 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager Tot plaatsing van Advertentiën en Reclames voor Handel, Nijverheid en Uitgevers-Bureau >Neerlandia”, Baljeestraat 10, Leeuwarden. Telefoon Intercomm. 145. Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen door dezen ter openbare kennis, dat bij hun col lege is ontvangen een door Gedepu teerde Staten dezer provincie goedge keurde autobusdienstregeling 1. Harlingen-Makkum-Workum en terug, geëxploiteerd door G. Rein- sma en Co. te Harlingen. 2. Workum-Koudum-Rijs-Balk-Sloten- Lemmer en terug. Workum-Bolsward en terug. Lemmer - Balk - Woudsend - Heeg- Bolsward en terug. Ondernemers D. Faber te Workum en Gebrs. Coehoorn te Lemmer. Workum, den 20 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. cl I I fllllllillllllllh ISO. ft??! R-- In

Friso nl | 1927 | | pagina 1