DAMES de Gouden Draad geb. f3.75 een reuze partij LAPPEN “W Japonstoffen, Percal’s, Flanels enz. enz. J. P. FLAPPER M. KMER, Dames-Kapper H. KEMKBR, Dameskapper Advertentien T. Gaastra Bz. Deze week ruimen wij op HEDEjN GEOPEND wegens uitbreiding, een Modern ingerichte Dames Salon. Knippen Haarwasschen Kappen Onduleeren Eenlgste vakkundige bediening “Mi Plaatselyk Nieuws. Uitvoering TWEEDE DRUK VAN Predikbeurten. Adverteert in dit blad Burgerlijke Stand. De le druk f 7.50 was in enkele maanden uitverkocht ZIE ETALAGE’S. Aanbevelend, „Crescendo” Aanbevelend, F>.S. lederen dag geopend, behalve Zaterdags. In hachelijke postitie. Coquelet Verkrijgbaar in den Boekwinkel van Rossini F. Morand Avon rooter. Men e hoop een (Nadruk verboden.) »g Geestelijke e gemeentelijke recherche, kracht- 'g bijgestaan door de rijksrecherche Amsterdam 276 vreemdelingen gearresteerd. Hieronder be zeer vele lieden zonder 1. Koraal. 2. Marsch. 3. Fantasie sur l’opera Guillaume Teil 4. Ouverture Magdala 5. Cortège Nuptial 6. La France du Korrigan (Fant.) 7. Marsch. 8. Koraal. Donderdag 23 Aug. ’s avonds 81/2 uur. Programma Workum. Van 10 tot 16 Augustus Geboren: Christiaan Ruurd, zoon van Berend Terpstra en van Geer- truida Westra. Gehuwd en Overleden: Geene. Arrestaties tijdens de Olymp. Spelen. In verband met de berichten, die verschenen zijn betreffende arrestatis van vreemdelingen tijdens de Olym pische Spelen, heeft de heer Paleer, commissaris der centrale recherche te Amsterdam verklaard, dat in de periode 16 Mei tot 13 Augustus, door dadïj in werden g vonden z: bestaan, die uit den vreemde naar hier waren gekomen, teneinde te trachten hier als kellner, muzikant enz. emplooi te vinden. Ook zijn 18 menschen aangehouden wegens zak kenrollerij, poging tot zakkenrollerij of op grond van het feit, dat zij als internationale misdadigers gesigna leerd stonden. Onder de aangehou denen bevinden zich 5 p< op valsche passen in h< gekomen. Naar hen wordt een nader onderzoek ingesteld, daar men aller eerst dient te weten naar welk land deze lieden gedirigeerd dienen te worden. bootje werd al verder en verder de woelige wateren opgestuwd, het wa ter sloeg reeds over boord en de angst der inzittenden werd g: liet het zeil zakken in di dreigend onheil af te wenden. Luid klonk over het water het hulpgeroep der opvarenden, dat werd gehoord door de bemanning der motorboot „Herre Christiaan” van Heerenveen. Deze spoedde zich naar de plek en in derdaad bleek de toestand hachelijk. De kleeren der inzittenden waren reeds totaal doorweekt, terwyl de boot, tengevolge van het ingeloopen water, al vrij diep lag. De dames werden door de „Herre Christiaan” aan boord genomen, het zeilbootje met de twee mannen op sleeptouw, en alles te zamen werd langzaam varende naar den wal gebracht. Zoo liep dit ongeval nog goed af, zegt het „L. Nbld.” Het mag inderdaad een geluk worden genoemd, dat de „Herre Christiaan” in de nabyheid was, daar het ongeval anders zeer zeker nood lottige gevolgen zou hebben gehad. Ongevallen. Een viertal jongelui van Sneek, twee dames en twee heeren, was Zondag middag aan het spelevaren op het Sneeker meer. Het zeilbootje was klein en het meer zeer woelig, dus was goede zeemanskunst een eerste vereischte. Over deze eigen- 91/2 uur ds A. L. Broer. HINDELOOPEN (Ger.) Voorm. 9i/2 1 Nam. 21/2 uur ds Tom van Warns. KOUDUM (Herv.) Voorm. 10 uur Leesdienst. Nam. 2i/2 uur ds Cupédo Drie ter dood veroordeelden op *t laatste oogenblik begenadigd. Drie mannen, die schuldig bevonden aan moord te Brighton (Eng.) ter dood veroordeeld waren en eergister zouden zijn terechtgesteld, zijn op het laatste oogenblik door den minis ter van binnenlandsche zaken bege nadigd en zullen nu levenslange ge vangenisstraf ondergaan. Minister Joynson Hicks, die Maan dag verklaard had, dat er geen aan leiding was om het doodvonnis te veranderen, zegt thans, dat er in het geval van de drie mannen nog juist zooveel twijfel overbleef aan de schuld, dat het onwenschelijk was een straf, die niet herzien kan worden, toe te passen. Het bericht kwam Dinsdagavond in de gevangenis aan, toen de familie betrekkingen juist in de cellen waren geweest om de mannen voor het laatst vaarwel te zeggen en zij schreiende in een kamer van de gevangenis za ten, toen de gouverneur bij hen kwam om het bericht te brengen. Zij waren buiten zichzelf van vreugde en ver klaren thans, dat zij alles in het werk zullen stellen om de onschuld van de drie veroordeelden te bewijzen. Den minister wordt van verschil lende zijden hulde gebracht voor zijn moed, om zyn eenmaal genomen be sluit te veranderen. KOUDUM (Ger.) Voorm. 10 uur on bekend. Nam. 2i/a uur ds Boersma. WARNS (Doopsgez.) Voorm. IO1/2 uur ds Ens. (In plaats van kaarten) Heden werden wij verblijd met de geboorte van een DOCHTER R. WALDA. T. WALDA—Bakker. Hindeloopen, 16 Augustus 1928. Aanbevelend, P. S. Vroegtijdige bespreking ge- wenscht. Hemelumer Oldephaert en Noordwolde Van 10—16 Aug. Gehuwd: Joute Ferwerda 27 jr te Koudum en Hendrikje de Boer 22 jr te Oudega. dorp weer in onrust; kinderen wor den thuis gehouden, kasten wordon met angst en beven opengemaakt en 's avonds wanneer alles zorgvuldig gesloten is, wordt eerst onder de bedden gekeken of de vluchteling zich daar niet heeft verstopt. Na een maand vasten zal het wel niet lang meer duren of het dier zal zijn aanwezigheid ergens kenbaar maken door zich op een prooi te werpen. Beter laat dan nooit. Te Dordrecht zijn in ondertrouw opgenomen een bruigom van 83 jaren oud, en een bruidje van 69 jaren. Uit andere gemeenten Bij vele overheidslichamen, alsmede bij verscheidene particulieren, bestaat de gewoonte aan 't personeel na lang durige plichtsvervulling een blijk van waardeering te geven. B. en W. van Rotterdam stellen nu voor om voor deze materie een bepaalde regeling te treffen. De bedragen der gratificaties zou den B. en W., met afronding naar boven tot veelvouden van vijf gulden, bepaald willen zien als volgt a. voor personen op weekloon: bij 25-jarige dienstvervulling op 2 weken loonbij 40-jarige dienstvervulling op 4 weken loon; b. voor personen op maandsalaris bij 25-jarige dienstvervulling op i/2 maand salaris; bij 40-jarige dienst vervulling op 1 maand; bjj 50-jarige dienstvervulling op li/2 maand salaris. De kosten van uitvoering zullen voor 1928 naar schatting f 85965 be dragen. Een wolkbreuk in Perzfê. De „Chicago Tribune” meldt uit Te heran” dat de plaats Nur in de pro vincie Masenderan door een wolk breuk verwoest is. Vele inwoners zyn om het leven gekomen. Aan brandwonden overleden. Het drie en een halfjarig zoontje van A. Pyffers te Rjjssen viel in een pot met kokende melk en is aan de bekomen brandwonden overleden. Door een tram overreden. Gistermiddag is het 2-jarig meisje A. v. A., wonende Groene Hilledjjk te Rotterdam door de stoomtram overreden. Beide beentjes werden het kind afgereden. Het is naar het zie kenhuis overgebracht. Verdronken. Het 5-jarig zoontje van de familie B. te Oostwoud geraakte bij het spelen te water en verdronk. De dochter van den fabrikant Vicker te Emmerik, die te Osnabrück met vacantie was is bij het baden ver dronken. Mej. V. was 17 jaar. Een ontsnapte slang. Een dorp in angst en beven. Eenige weken geleden ontsnapte uit een circus, dat te Chatteleroult in het departement Vienne voorstellingen gaf, een boa constrictor. Alle naspo- ringen ten spyt van brandweerlieden, politie, burgers, enz., bleef het dier onvindbaar. De bewoners waren doodelijk verschrikt en maar matig door de verzekering van den circus eigenaar gerustgesteld, dat het dier pas gegeten had en zich dus voorloopig wel koest zou houden. De gebeurtenis was bijna vergeten, toen Zondag twee kinderen verschrikt naar huis kwamen hollenzij hadden den slang gezien I Nu is het geheele Een Urker visscher heeft uit de Binnenvisschershaven te Sche- veningen opgehaald het lijk van een man. Naar schatting was deze 40 jaar oud. Hij had een Israëlietisch uiterlijk. In zijn portefeuille werd een bedrag aan bankpapier gevonden, waaronder eenige Amerikaansche biljetten. In het ziekenhuis te Maaseyck is overleden de heer V., die Vrijdag op den Rijksweg Zuid te Susteren met zijn rijwiel onder een autobus geraakte en zwaar gewond werd. Eergisternacht is de 57-jarige timmer man J. d’ Hart, te Rotterdam woon achtig, ter hoogte van den tol van den Rotterdamschen rijweg overreden door een luxe auto uit Hilligersberg. De man, die een ernstige hersenschud ding heeft bekomen, is naar het zie kenhuis op den Coolsingel vervoerd, waar hij Woensdagmorgen aan de bekomen verwondingen is bezweken. Een huiselijke twist en zijne gevolgen. Zaterdagnacht werden vele bewo ners van den Stationsweg te Hillegom uit den slaap gewekt tengevolge van geroep en geschreeuw langs den weg. Zekere niet al te gunstig bekend staande B. Z. had als gevolg van huiselijken twist zyn vrouw te onge veer 1 uur in den nacht in nacht gewaad buiten de deur gegooid. Op iet geroep van de vrouw waren buren afgekomen, die zich met deze ruzie zóó gingen bemoeien, dat zij het huis bed haalden en hem in nachtgewaad aan zijn haren over straat sleepten uur dsi Boersma van Koudum. Namï en naar het politiebureau brachten, ntusschen was het aantal nieuws gierigen zoo ongeveer tot 50 aan- »egroeid, hoewel in het holst van den nacht, die ook de noodige porren aan KOUDUM (Doopsgez.) Geen dienst, z. uitdeelden, zoodat deze veel te verduren had. Hij kwam eerst tot rust op het politiebureau, toen hij in teneinde over een 14-tal punten te beraadslagen. Na de notulen en ingekomen stuk ken werd begonnen met afwyzendte beschikken op een verzoek van J. Bakker om vergoeding voor zinkin deren, die de o.l.-school te Workum bezoeken en op een verzoek van de Commissie van Vakonderwijs van den Algemeenen Ned. Politiebond om sub sidie. Gunstiger werd gedacht over een verzoek van de Oranje-vereeni- ging te dezer stede, dat een bydrage van f100 zag toegekend voor een eventueel te kort. Een drukke discus sie ontspon zich over het voorstel om de torenklok te doen herstellen. Ten slotte werd besloten dit punt aan te houden en uitvoeriger inlichtingen over de reparatie van den deskundige te vragen. Machtiging werd verleend aan B. en W. om een gedeelte „strand” in erfpacht van het Rijk aan te nemen, met het oog op de toekomst. Dit strand wordt thans nog overvloedig door water besproeid. Wegens plichtsverzuim werd aan S. Piersma ongevraagd ontslag ver leend als stoker aan de gasfabriek. De door een commissie ad hoe uitge brachte rapporten over de gemeente en gas- en electriciteitsrekeningen dienstjaar 1927 leverden geen stof tot De rekeningen van het Burgerlijk voldoende te beschikken. Het zeil- Armbestuur en van het Stadsburger weeshuis zullen alsnog door een com missie worden onderzocht. Nadat nog een begrootingswyziging was vastge steld ging de Raad eenigen tijd in besloten zitting over. Bij heropening der openbare vergadering werd aller eerst besloten met 6 tegen 5 stemmen tot aankoop van een perceel land tusschen de School- en de Bagijnestraat. Verder tot wijziging van de beheers- verordening op de gasfabriek en van de begrooting voor het dienstjaar 1928 van dezelfde instelling. Hierna sluiting. MOLKWERUM. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Ommeren bij Tiel ds. B. Beerekamp alhier. een der cellen was opgeborgen. Totaal der entrée’s van de Olympische Spelen. Het N. O. C. deelt mede, dat het totaal der ontvangen entrée’s van de eerste en tweede periode der Olym pische Spelen globaal f 1.425.000 be draagt. Dit bedrag moet worden ver minderd met 237.500 gulden voor Stedelijke Belasting. Het aantal beta lende bezoekers, benevens verdeeling van het totaalbedrag over de ver schillende sporten en wedstrijden, zal later worden bekend gemaakt. WORKUM. Uitslag van de op Vrijdag 10 Augustus gehouden loting voor de Nationale Militie in deze gemeente 35 Sjoerd Adema 2 Otte Bajema 16 Sijbolt Wiepke de Boer 11 Gerrit Boersma 22 Jan Bokma broederd. v.g. 17 Deeke Buma broederd. v.l. 9 Jarig Dykstra broederd. v.l. 29 Keimpe Feenstra 23 Reijer Flapper broederd. v.g. 1 Klaas Fokkens 8 Age de Groot 21 Jan Haanstra broederd. v.l. 27 Albertus Heins 20 Theodoor Huitema 12 Lijkele de Jong broederd. v.l. 19 Diemer Kransen broederd. v.g. 10 Thomas Christianus v. d. Meer broederd. v.l. 31 Uilke van der Meulen 14 Sijmon Minks 18 Johannes Noordenbos 32 Me(je Regelinf 30 Rein Rfipma C 7 Jan Sikkes 25 Eize Speerstra 9 Hendrik Spijksmabroederd. v.l. 4 Willem Visser 3 Marten Vlas broederd. v.l. 33 Lodewjjk de Vreeze brd. v.l. 24 Albert de Vries 34 Teede de Vries 6 Pieter Westerman 5 Jelte Wiersma 28 Cornells de Wit 26 Hajje Untema 13 Schelte Zeilstra broederd v.l. Woensdag 15 Aug. maakte de Ger. Gem. Zangvereeniging een auto tocht. 's Morgens ruim 7 uur met de autobussen van Faber vertrokken, ging ’t over Heidenschap, Koudum, Balk, Heerenveen naar Oranjewoud, de eerste pleisterplaats. Hier werd druk gebruik gemaakt van schommel, win, glijbaan, enz. Onze volgende halte was over Donkerbroek en Oos- terwolde, waar we op de uitspanning „Duinen-Zathe” eenige verfrisschin gen gebruikten en daarna in ’tbosch den uitzichttoren beklommen, waar we een heerlijk vergezicht hadden over de omgeving. Weer op den be- ganen grond aangeland, werden de zandduinen opgezocht. Van de hier geboden gelegenheid tot stoeien en hollen werd druk gebruik gemaakt. Vandaar ging 't terug naar Olterterp waar ook nog even halt gehouden werd. Van Olterterp naar Beetster- zwaag, waar in 't bosch eenige num mers ten beste gegeven werden. Akkrum was toen aan de beurt waar „Coopersburg” bezichtigd en een wandeling door den tuin gemaakt werd. Vandaar trokken we om half- negen over Sneek en Bolsward naar Workum, waar allen, welvoldaan en tevreden over 't genotene, om pl.m. 11 uur aankwamen. Een woord van dank aan de leiders en de chauffeurs is zeker wel op z’n plaats, ’t Uitstapje zal nog lang in onze herinnering bewaard blijven. Een tochtgenoot. 13 Aug. Zaterdag j.l. des na middags te 6 uur had te Oudemirdum een vriendschappelijke korfbalwed- strijd plaats tusschen de korf balclubs „Actief” van Oudemirdum en „Jong- Frisia” van Workum. Bij den aanvang was „Jong-Frisia” overwegend sterker en benutte deze overmacht door tweemaal achter el kaar te doelen. Hierna kwam „Actief” langzamerhand beter in 't spel en in ’t laatst was deze zelfs sterker. Geen der beide clubs wist echter meer te doelen, zoodat het einde kwam met aen 2—0 overwinning voor „Jong- Frisia”, 't Was een aardige middag en we hopen, dat de korfbalsport in deze gemeente meer en meer mag op- bloeien. 15 Aug. Tot Technisch Ambte naar by de Gemeentewerken te Breda is benoemd onze vroegere stadgenoot de heer Johs. Brandsma. 15 Aug. De in deze week ge houden collecte voor de op 31 Au gustus a.s. te houden Oranjefeesten heeft ruim f577 opgebracht. De opbrengst van deze collecte in vorige jaren was steeds grooter. 16 Aug. Hedenavond had de finale verkoop plaats van het huls van wijlen den heer D. Feenstra, staande te Workum, wijk D no. 84. Kooper is geworden de heer W. Visser voor de som van f 2141.— 16 Aug. Bi) de gisteren gehouden hardzellery opde Fluessen werd door een drietal Workumers een prijs behaald. De heer B. Tjerkstra, Hei denschap won den len prijs en de heer Tj. Tjeerde den 2en in de klasse schouwen. De heeren Gebr. Tjerkstra, Heidenschap behaalden den 2en prijs in de klasse vrachtschepen. Donderdag 16 Augustus j.l. kwam de Raad dezer gemeente des avonds 6 uur in voltallige vergadering bijeen (Nadruk verboden) Uren officieele Zomertijdregeling. Zondag 19 Augustus. WORKUM (Herv.) Voorm. 9^2 uur ds A. Hoekert van Hindeloopen. Nam. 5 uur ds C. J. Schweitzer. WORKUM (Doopsgez.) Voorm. 9^2 uur ds. I. Hulshoff. (Collecte). WORKUM (Ger.) Voorm. 9^2 uur en Nam. 2^2 uur ds S. Idema van Winsum. WORKUM (Bapt. Gem.) Voorm. 9^2 uur en Nam. 5 uur ds G. Bouritius van N. Pekela. HEIDENSCHAP (Herv.) Nam. 2 uur ds C. J. Schweitzer. HEIDENSCHAP (Ger.) Voorm. 10 uur Lezen. Nam. 2i/a uur de heer Tj. Kuipers. FERWOUDE (Herv.) Nam. 21/2 uur ds H. B. Spijkerboer. GAAST (Herv.) Voorm. 10 uur ds Briët van Utrecht. HINDELOOPEN (Herv.) Voorm. 91/2 uur Lezen. Avonds 8 uur ds Hoekert. HINDELOOPEN (Doopsgez.) Voorm. van &Z.&binnendrongen, hem van zijn >ersonen, die iet land zijn ihi

Friso nl | 1928 | | pagina 2