HERFST 1928 Peper munt voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. Firma JOHs. TROMP UURWERK-REP AR ATIB'S 1. VAN DOU WEN KUIPERS Til! Nieuws- en Advertentieblad '8 Morgens en ’s Avonds zjn de meest geschikte momenten om Purol toe te passendaarom be hoort op iedere slaapkamer een doos of tube Purol aanwezig te zijn. BRANDSMA 2» 2.75 19 o 16 c. 54ste Jaargang. ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1928 No. 40. Officieel Gedeelte. ’S XX Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. - Bekendmaking. Plaatselyk Nieuws. WORKUM Grootzand 16 SNEEK. 9 tje m. zijn kosten te reinigen of te doen reinigen. Ook in JONGENSKLEEDING brengen wij weer het nieuwste in een uitgebreide sorteering. st ft r- Zwart, velvet, cheviot en manchester JONGENS- BROEKJES in alle maten en prijzen. Manchester Mansbroeken alle maten Fantasie OVERHEMD zeer nieuw J 60 Uni-kleuren slechts |95 MODERN m. 2 boorden er >n- se- le. 3e- ar- ok >m ar le, iet se re k 't m ije. je, ie ud as. nu ook in rolletjes voor een dubbeltje. Staat onder voortdurende scheikundige controle en is dus zuiver en medicinaal ook! Engros SNEEK 1 jaar garantie. Gegarandeerd - binnen één week gereed - Horlogerie - Markt - Workum Nieuwste Fant. Sokken reeds vanaf Sterke Sokkenhouders Keur collectie Zelfbinders vanaf 25 c. Voor het a.s. Seizoen brengen wij een prachtcollectie REGEN- en WINTERJASSEN en JEKKERS. in de nieuwste modellen tegen lage prijzen. aangeboden, bedroeg f 3090.—. Uit door Sneekwerd bij gedragen f Ï091.73 - 555.27 - 281.50 - 437.58 - 226.20 - 202.83 - 46.50 - 42.90 - 25.— - 36.10 - 80.- - 216.39 De prys der Advertentiën is van 15 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager Artikel 74 Voor zoover daarin niet bjj eenige wet ia voorzien moeten riolen, water leidingen of zinkputten, niet bij de ge meente in onderhoud op schrifteiyke aanzegging van B. en W. worden schoongemaakt en, indien zy door onvoldoende ruimte of gebreken de geregelde afwatering belemmeren, door de betrokken eigenaars, beheer ders of gebruikers veranderd, verbe terd of gedempt worden. Eveneens zullen de eigenaars, be heerders of gebruikers van slooten of vaarten verplicht zjjn, indien B. en W. dit in het belang der gezond- Burgemeester en Wethouders der gemeente WORKUM brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in 1928 de vervroeging met een uur van den wetteiyken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (Staatsblad no. 236) zal eindigen den zevenden October a.s. te drie uur in den voor middag. Workum, den 25 September 1928. Burgemeester en Wethouders van Workum, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. Burgemeester en Wethouders van WORKUM vragen prijsopgaaf voor de levering van: 12000 stuks baggelaar en 500 lange turf. Voorwaarden zijn verkrijgbaar ter secretarie in de gewone bureau-uren. Inlevering der briefjes vóór of op Maandag 1 October a.s. vóór 's na middags 4 uur. Workum, den 25 September 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WAGENAAR Azn. De Secretaris, VAN BRUGGEN. heid of zedelijkheid bevelen, dezelve te baggeren, te slatten of te dempen. De eigenaren of rechthebbenden van vorenomschreven slooten of vaar ten zijn verplicht binnen een door B. en W. te bepalen tijd, dezelve te baggeren, te slatten of te dempen- Artikel 76. Het is verboden: a. vuil water op de straten te wer pen of te laten loopen, anders dan in de daar aanwezige goten en zinkput ten; b. vanaf de straat zichtbaar huiden te drogen. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijuhardt’s Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeer en en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. By Apoth. en Drogisten. bestuursleden. Bij acclamatie werd het voorloopig comité als zoodanig gekozen, terwijl uit de Dames- en Heerenleden voor iedere afdeeling twee bestuursleden werden toege voegd. Besloten werd zoo spoedig mogelijk een leider uit de 10 daar voor ingekomen sollicitaties te kiezen en ten spoedigste met de oefeningen aan te vangen. Het aantal leden be draagt reeds meer dan 260. De con tributie werd bepaald 10, 15 en 20 cent per week. 22 Sept. Zaterdag j.l. had alhier een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen de beide korfbalclubs „Actief” van Oudemirdum en „Jong Frisia" van Workum. Ruim 4 uur werd met de wedstrijd begonnen. De vreugde was echter van korten duur. Al spoedig moest door een flinke bui de wedstrijd voor pl.m. i/2 uur ge schorst worden. Daarna werd op een zeer glad terrein de wedstrijd verder gespeeld. Het laat zich indenken, dat zoo nu en dan vreemde buitelingen gemaakt werden, waardoor het spel echter aan peil verloor. De rust ging in met 0—0. Na de rust wist „Jong Frisia’’ echter tweemaal te doelpunten, terwijl „Actief” hiertoe geen kans kreeg, zoodat het einde kwam met een 2—0 overwinning voor „Jong Frisia”. 22 Sept. Zondagmiddag j.l. had een voetbalwedstrijd plaats tusschen de club R.K.V.V. I en de Veteranen. Het was de laatsten aan te zien, dat zij in langen tijd niet gespeeld hadden. Hoewel niet zwakker dan de tegen partij, moest zij het ondérspit delven met een 9—2 overwinning voor R.K.V.V. I. Het samenspel der vete ranen was nog wel goed, doch het schot ontbrak. Het was zeer zeker een gezellige middag voor de vete ranen. Op 20 September j.l. werd door de afdeeling „Workum” van Volks onderwijs in Hotel „De Wijnberg” de algemeene ledenvergadering ge houden. De opkomst was niet groot. Een concept regelement voor den kring Zuidwesthoek, bestaande uit de afdeelingen Workum, Hindeloopen, Koudum, Warns en Stavoren werd besproken en vastgesteld. De voor loopig aangewezen leden voor dien kring, de Heeren Y. Oosten en J. W. de Jong, werden voor een tijdvak van 3 jaren vast benoemd. Ook werd er besloten dit jaar de vertegenwoordiging ter algemeene vergadering te Amsterdam over te laten aan de bijeenkomst van het kring-bestuur op Zaterdag 22 Sept, j.l. te Koudum te houden. De agenda van de algemeene ver gadering gaf geen aanleiding tot op merkingen. Na een geanimeerde be spreking over de te houden ouder avond der afdeeling, werd bij meer derheid van stemmen besloten eerst een actueel onderwerp betreffende het openbaar onderwys te behandeien en tot slot een tooneelstuk op te voeren Mocht men hierin niet slagen, zoo werd het bestuur gemachtigd op an dere w^ze in het vullen van den avond te voorzien. Wy verwyzen onze lezers naar de advertentie, voorkomende in dit blad betreffende de openings-verga- dering van de Damclub. De winteravonden komen weer, en daar men soms niet weet, hoe zoo’n lange avond door te brengen, zouden we een ieder willen opwekken om lid van de Damclub te worden. Deze vereeniging, verleden winter opgericht, heeft vele gezellige avon den bezorgd en we twyfelen er ook niet aan, of deze a.s. speelavonden zullen van hetzelfde karakter zyn. De contributie behoeft voor niemand een bezwaar te zfln; zij bedraagt slechts 10 cent per week, gedurende de zomermaanden 25 cent per maand. W(j hopen dan ook dat velen aan de uitnoodiging zullen gevolg geven. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad vertentiën tot uiterlijk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten Collecte Crescendo. De muziekvereeniging Crescendo hoopt Zaterdagnamiddag een collecte te houden. Het Bestuur wekt de ingezetenen hierbij in 't bijzonder op om ook dit jaar weer mild te geven. Een ieder zal dan ook gaarne iets willen bijdra gen om deze vereeniging in staat te stellen om haar ingenomen plaats te kunnen handhaven en dat zij steeds aan de te stellen eischen zal kunnen voldoen. Waar hare leden zich zelf geheel geven en bovendien hun con tributie moeten betalen daar kan het publiek niet alles eischen om boven dien ook voor het vele goede te ge nieten dat Crescendo van tijd tot tijd geeft. Het Éestuur. De prijzen welke dit jaar gewon nen zijn worden binnenkort geëtaleerd in het sigarenmagazijn van O. Abma, Zuid. De collecte ten bate van een radio installatie voor het St. Antonius Ziekenhuis te Sneek heeft te Workum opgebracht de som van f 237.50. Het geheele bedrag dat jl. Maandag werd aangeboden, bedroeg f 3090.—. Uit het verslag van het comité blijkt dat Wijmbritseradeel Gaasterland Bols ward Workum Lemsterland Sloten Langweer Hindeloopen Stavoren Ylst Hem. Oldepg. en Noordw. Gedeeltelyk Wonseradeel Totaal f3282.— Bij de aanbieding tijdens de receptie werd de voorwaarde gesteld dat het bedrag wat er meer zou zy’n dan dat de radio-installatie zou moeten kosten ter beschikking van het comitë zou moeten blijven op dat daar nog iets voor gekocht zou worden ten dienste der patiënten ter beoordeeling van het comité. Onze stadgenoot de heer M. Kem- ker slaagde te Amsterdam voor het di ploma Dameskappen. K;\'. X Simson Baaitjes en Broeken. Drilbroeken Keper- Jassen en Broeken enz. enz. tegen SPECIALE prijzen. Artikel 77. Het is verboden tapyten, dekens, kleeden, loopers, zakken, matten, of dergelyke voorwerpen uit te kloppen of uit te slaan op of aan de straat na des middags 12 uur. Artikel 78. Ieder, die honden, schapen, bokken geiten of konijnen houdt binnen de bebouwde kom, is verplicht de hok ken, hollen of andere ligplaatsen dier dieren op zoodanige wyze rein te houden ,dat zij geen hinderiyken stank naar buiten verspryden. Artikel 79. Het is verboden binnen de bebouw de kom der gemeente varkens te houden of te mesten. WORKUM, 25 Sept. Tot onderwyze- res aan de School met den Bijbel te Heeg werd onze stadgenoote mej. R. Nauta benoemd. 24 Sept. Nu onze mooie leeszaal weer eiken avond open is, wekken we ieder op deze nuttige instelling zooveel doenlyk te bezoeken en te steunen. Zy is het ten volle waard, want hier wordt geestelyke ontwik keling voor niets geboden aan ieder die daaraan behoefte gevoelt. Jongen en ouden, allen zyn welkom. Onze ontvanger verplicht dezen weg on- populaire bibliothecaresse, Hieke middellyk ten genoege der politie op Dykstra, is gaarne bereid ieder te j helpen. Hoe meer werk hoe liever. Laat Workum dan ook prijs stellen op het bezit eener leeszaal, die zelfs vele grootere gemeenten ons kunnen benyaen. Deze mooie zaal, met haar uitstekenden inhoud, is een druk be zoek avond aan avond, ten volle waard, en de bezoekers zelve varen er nog *t best bjj. 22 Sept. Talryk was j.l. VrUdag avond de opkomst op de vergadering in het Hotel „De Wijnberg”, uitge schreven door het voorloopig comité voor de oprichting eener gymnastiok- vereeniging te dezer plaatse. Aller eerst werd besloten de vereeniging definitief op te richten, waarna werd overgegaan tot het verkiezen van Extract Algemeene Politieverorde ning voor de gemeente Workum. Hoofdstuk VII. Openbare reinheid gezondheid. Artikel 67. De hoofdbewoners van bewoonde en de eigenaars, vruchtgebruikers of beheerders van onbewoonde gebouw de of ongebouwde perceelen in de bebouwde kom zyn verplicht ter leng te van en langs hunne gebouwen of perceelen de stoepen en de klinkett en keistraat, alsmede de goten, waar die bestaan, rein te houden, waaron der begrepen het verwyderd houden van het daarop groeiend gras. Artikel 69. Het is verboden vuilnis of haard- asch, bloed en slachtafvallen op of aan de straat anders uit te zetten dan in bakken, potten, vaten of emmers. Die voorwerpen moeten door houten of metalen deksels zyn gedekt, zoo danig, dat de inhoud onzichtbaar is. Na lediging dienen die voorwerpen onmiddellyk te worden weggenomen. Voor de naleving van het onder dit artikel bepaalde is aansprakeiyk voor bewoonde woningen het gezinshoofd en voor gebouwen, geen bewoonde woningen zynde, hy, die het feit pleegt en of nalaat de in dit artikel ge noemde voorwerpen na lediging on- middellyk weg te nemen. Artikel 70. Het is verboden op de straten te wateren of die met drekstof te ver ontreinigen. Artikel 72. Het is verboden bloed van geslach te dieren, slachtafvallen, mest, ier, vuilnis, asch, krengen, huiden of an dere onreine of stankverwekkende voorwerpen of vloeistoffen, of gebro ken potten, of pannen, manden of andere voorwerpen te plaatsen, te werpen, te vegen of te laten loopen op eens anders erf of in of langs grachten, vaarten, havens, slooten of langs straten. Artikel 73. Wanneer by het laden, vervoeren of lossen een weg wordt verontreinigd is by lading de inlader, by het ver voer de vervoerder en by lossing de MANUFACTUREN HANDEL 26 Sept. Op 24 September j.l. werd door het departement van het Nut afd. Workum een huishoudelyke vergadering gehouden, waar de heer Y. Oosten als voorzitter fungeerde, Goedgekeurd werd de rekening over het dienstjaar 1927 met een ont vangst van f345.31 en een uitgaaf van f349.82 en vastgesteld de begrooting van het dienstjaar 1928-1929 tot een bedrag van f341.59 in ontvangst en uitgaaf. De aftredende leden de heeren P. Gaastra en B. N. Crol werden tot commissarissen van de Nuts-Spaar- bank herbenoemd, terwijl als leden van de controle de heeren E. de Roest en H. J. IJntema werden benoemd. Tot commissaris van de Volkslees- bibliotheek werd de heer I. Hulshoff herbenoemd. Er werd besloten van de winter cam pagne zoo mogelyk 4 nuts-avonden te houden en 100 ex. te bestellen van de nutsuitgave„Tot geluk geboren” door Mej. J. Riemers—Huurslag, om deze aan ouders van de binnen deze gemeente geboren kinderen aan te bieden. 26 Sept. Donderdag j.l. hield de voetbalclub „Workum” haar eerste jaarvergadering. Feestelykheden had den met het oog op de kosten niet plaats. De agenda was rijk voorzien, een twaalftal punten waren aangege ven. Nadat de vergadering door den voorzitter was geopend, werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd, terwijl het beknopt jaarverslag goeden bijval oogstte. Er werd besloten de contributie, met het oog op de kosten voor een terrein, tot het volle bedrag te heffen. Hierna verkreeg de waarnemende penning meester het woord en gaf een over zicht van de inkomsten en uitgaven der club over het afgeloopen jaar. De boeken, welke precies klopten, sloten met een batig saldo. Voorts werd besloten zoo mogelijk eeu terrein dichter bij de stad te huren en het reglement aan te vullen met een be paling betreffende het sportcostuum der club. Na bepaling van de oefen- tyd op Zaterdagmiddag halfvier, had een bestuursverkiezing plaats. De voorzitter werd herkozen, ter wijl tot secretaris werd benoemd de heer S. Visser; tot penningmeester de heer E. Gaastra; tot commissaris van materiaal de heer S. Gielstra en tot algemeen Bestuurslid de heer M. Hunia. Voor de elftalcommissie wer den aangewezen de heeren B. Gaastra, A. de Vries en de aanvoerder van het le elftal. Ten slotte werden met een toepasselyk woord de op 31 Augustus verworven draagmedailles door den voorzitter uitgereikt. Nadat de voor zitter de leden nogmaals had opge wekt voor de voetbalsport, werd de vergadering na de rondvraag, met een driewerf „hoera” voor de voetbalclub „Workum” gesloten. Ds. C. J. Schweitzer alhier heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Oosthem c.a. en .BB». l Lig. i. r 0- a. kt kt f- 0“ 0 FRISO. 40.- indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol ii-

Friso nl | 1928 | | pagina 1