te Workum op MAANDAG 9 SEPT. 1929 Üurwerk-Reparaties I 005 doodt het haar Nieuws- en Advertentieblad voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw, Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. van het Koninginnefeest op 2 Sept. ’29 te Workum J. de JONG, Opticien, Wolkom J. van Douwen Zuipers Horlogerie Markt Breag ons Uw BRILRECEPT Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt’s Zenuwtabletten. I 53ste Jaargang. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1929. No. 36. Officieel Gedeelte. door de Schoolkinderen Predikbeurten. Gemengd Nieuws. het Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. uur Marktplein. Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. N.m. 6—7 uur. Korf balwedstrijd tusschen Vitesse” van Oudega (H.O.N.) en „Jong Frisia” van Workum, op het land van den heer A. Haijtema aan de Oude Weg. N.m. 8—10.30 uur. Muziekuitvoering door „Cres cendo” op de muziektent. 8 3010.30 uur. Openluchtbioscoop op V.m. ruim 9 uur. Zang op de Markt. V.m. 9.30 uur. Optocht met muziek voor alle Schoolkinderen, vanaf het Marktplein, Zuid, Stationsstraat, Noord. Daarna tractatie in de scholen. N.m. 4.306 uur. Gecostumeerd Ringsteken te paard, vanaf de R. K Kerk tot Weeshuis. N.m. 4.30—6 uur. Gecostumeerd (niet verplicht) Ringsteken per fiets, vanaf Openbare School tot Rehoboth. N.m. 1.303.30 uur. Wedstrijden door de School kinderen op de Wijmerts. N.m. 3.30 4.30 uur. Stoelendans door meisjes van 13—17 jaar, op de Markt voor het Stadhuis. Geen I Drentsche Hoofdvaart kwam te han gen. Gelukkig konden de inzittenden uit hun benarde positie worden ver lost, waarna de auto door een paar paarden weer op den weg getrokken werd. Het mag een wonder heeten, dat dit ongeval zoo goed afliep. WORKUM. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, deelt aan belanghebbenden mede, dat ter gelegenheid van de te houden Ko- ninginnefeesten op 2 September a.s., het kantoor voor den postdienst gesloten zal zijn, vanaf 2 uur ’s mid dags voor den telegraaf- en telefoon dienst gelden echter de gewone kan- toor-uren. Tevens zullen vervallen: le. de tweede pakketpost-bestelling 2e. de derde briefpost-bestelling. Gelegenheid zal worden gegeven tot het afhalen der stukken ’s avonds van 18—19.30 uur. In de dienst uitvoering op de hulp post-, telegraaf- en telefoonkantoren te Bakhuizen, Hindeloopen» Koudum, Stavoren en Warns zal geen veran dering worden gebracht. 1 Invoerrechten in Zwitserland. Het invoerrecht op boter is bij in voer in Zwitserland verhoogd van 20 op 70 franken en dat op reuzel van 20 op 40 franken per 100 K.G. (dat is dus tot resp. f0.35 en f0.20 per K.G.) Rundvee-export. Gedurende het tijdvak van 4 tot en met 10 Augustus werden uit ons land uitgevoerd 98 runderen, welke allen naar België gingen. Plond- en Klauwzeer. Gedurende het tijdvak 4 tot en met 11 Augustus j.l. kwam het mond- en klauwzeer in ons land nog slechts voor met 2 gevallen, n.l. in de pro vincies Groningen en Zuid-Holland ieder 1 geval. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand Juli j.l. kwam het mond- en klauwzeer voor bij 15 eigenaren, schurft in 410 gevallen bij 3 eigenaren, rotkreupel bij 9 eigenaren en schurft in 28 gevallen bij 23 eige naren. Oud-model bankbiljetten en Zilverbons. Sedert eenigen tijd zjjn de bank biljetten, met uitzondering van het laatst uitgegeven model uitsluitend betaalbaar aan het Hoofdkantoor van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Het komt evenwel dagélijks voor, dat deze bankbiljetten worden opgezon den naar den Agent van het Ministerie van Financiën, waardoor uit den aard der zaak een voor belanghebbende minder aangename vertraging ontstaat Voor zooveel noodig, wijzen wij er nog eens op dat thans alleen gelege- genheid bestaat tot inwisseling van beschadigde exemplaren van Zilver bons die niet meer gangbaar zijn. Deze moeten worden opgezonden aan den Agent van het Ministerie van Financiën, terwijl bankbiljetten naar de Nederlandsche Bank moeten ge zonden worden. Een drijfriem gebroken. Het scheuren van een drijfriem is oorzaak geweest, dat in de lederfa- briek van de N. V. P. van Loon te Waalwijk het vliegwiel uiteensprong en in de machinekamer groote ver woestingen aanrichtte, waarna de stukken door het betonnen plafond van de machinekamer vlogen. Een stuk kwam op den stoomketel, doch een ontploffing werd bijtijds voorko men, doordat het personeel ülings de vuren uittrok. De materieele schade is belangrijk, doch persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. en ge zult tevreden zijn over afwerking en prijs Workum. Van 23 t/m 29 Augustus. Gehuwd: Geene. Geboren: Grietje dv Klaas Tilstra en Pieterke IJdema. Johannes zv Dominicus Sierkstra en Sjoerdtjevan Dijk. Akke dv Jan de Witte en Klaaske de Boer. Willem zv Durk Smink en Sjoukje Miedema. Overleden: Lammert Steginga 67 jaar echtg. van Tietje Bakker. Hemelumer Oldephaert en Noordwolde Van 23—29 Aug. GeborenAfke Alida dv Teije Haar- sma en Wicia Maria Agricola te He- melum. Ane zv Nanne Dijkstra en Wopkje Visser te Molkwerum. Jeljer zv Simon Folkertsma en Dirkje Vlieg te Koudum. Fokeltje dv Pieter Feen- stra en Annigje Bijlsma te Koudum. GehuwdHans Nagelhout 37 jr te Mirns en Bakhuizen en Sijtske Kloos terman 28 jaar te Schart Uren officieele Zomertijdregeling. Zondag 1 .September. WORKUM (Herv.) Voorm. 91/2 uur de heer J. Makkelie, Zendeling onder de Zeelieden. Nam. 5 uur ds J. van Rijs van Tjerkwerd. WORKUM (Doopsgez.) VoArm. 9ï/2 uur ds I. Hulshoff. WORKUM (Ger.) Voorm. 91/2 uur en Nam. 21/2 uur ds P. Veenhuizen van Oudega. WORKUM (Bapt. Gem). Voorm. 9i/2 uur en Nam. 5 uur Godsdienst oefening. HEIDENSCHAP (Herv.) Nam. 2 uur de heer J. Makkelie van Amsterdam. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. boerenhuizinge van den heer B. C. Drayer te Herbayum. De laagste inschrijver aan wie het werk is opgedragen, is S. Woudstra, alhier. HEMELUM. Door den architect H. v. d. Goot te Koudum, werd aanbesteed het verbouwen der Ger. Kerk alhier, waarbij tevens het bouwen van een consistorie-lokaal aan voornoemde kerk. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver: S. F. Haarsma te Bakhuizen. OUDEMIRDUM. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, ds. J. H. Koster te Montfoort. HINDELOOPEN. Ds. A. L. Broer, Doopsgez. predikant alhier, is be roepen te Harlingen. Begunstigd door fraai zomerweer werd hier Woensdag j.l. een zangers feest gehouden van gemengde zang koren, waaraan door een 16-tal ver- eenigingen werd deelgenomen. De jury, bestaande uit de heeren W. Zonderland, Jac. N. D. Hoogslag en A. Alt, kende de volgende prijzen toe 4e Afdeeling. Eendracht, Balk le pr. met 373 punten. DeLofstem, Heiden schap 2e pr. 2655 p. De Lofstem, Makkum 2e pr. 253 p. Hallelujah, Parrega 3e pr. 219 p. 3e Afdeeling. De Lofstem, Bolsward 2e pr. 284 p. Looft den Heer, Exmorra 2e pr. 270 p. De Wfildklank, Oude- mirdum 2e pr. 264 p. De Lofstem, St. Nicolaasga 2e pr. 257 p. Amicitia, Oldeboorn 3e pr. 230 p. Kinderzangkoor. ’t Zangvogeltje, Parrega 2e pr. 253 p. 2e Afdeeling. Zanglust, Tjjnje le pr. 315 p. Hallelujah, Deinum 2e pr. 2665 p. Sursum Corda, Kollumerzwaag 2e pr. 2635 p. le Afdeeling. De Lofstem, Veen- woudsterwal 2e pr. 3225 p. Looft den Heer, Heeg 2e pr. 303 p. Afd. Uitmuntendheid. Sursum Corda, Bozum, 2e pr. 3305 p. In de eere-wedstrijd verwierven -De Lofstem, Veenwoudsterwal, Sur- het weder-opbouwen der afgebrande sum Corda, Bozum en De Lofstem Lezen. Nam. 2 uur ds O. Boersma. HINDELOOPEN (Herv.) Voorm. 91/4 uur Cand. Huistra van Scharne- goutum. HINDELOOPEN (Doopsgez.) dienst. HINDELOOPEN (Ger.) Voorm. 9ï/2 uur en Nam. 2 uur Lezen. KOUDUM (Herv.) Voorm. 10 uur ds Hoekert van Hindeloopen. Nam. 21/2 uur Leesdienst. KOUDUM (Doopsgez.) Geen dienst KOUDUM (Ger.) Voorm. 10 uur en nam. 2i/2 uur ds. Boersma. WARNS (Doopsgez.) Voorm. IO1/2 uur ds Ens. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ds. J. P. E. C. Eerhard, te Kethel en Spaland (classis Rotterdam). HEIDENSCHAP. Bij het Woensdag te Hindeloopen gehóuden Zangcon- cours verwierf de zangvereeniging „De Lofstem” alhier, directeur de heer A. P. Cnossen te Balk, in de vierde afdeeling, een tweede prijs met 265l/2 punten. Aan onzen directeur werd ook een bestuursprijs toegekend. WARNS. Candidaat G. L. Bouman, van Groningen deed Zondag j.l. alhier zijn intrede. Ds. L. J. Cazemier, van Gieterveen, leidde hem hier tot zijn dienstwerk in en sprak over Joh. 12:21 en 23: „Heere wij wilden Jezus wel zien” en „de ure is gekomen, dat de Zoon des menschen zal verheerlijkt worden”. Toegezongen werd gezang 77 1. Bij de handoplegging, was ook aanwezig de consulent ds. O. S. Case- mier van Stavoren. De jeugdige predikant verbond zich aan de gemeente, met de woorden uit: 1 Cor. 2 2 „want ik heb niet voorgenomen iets te weten onder u dan Jezus Christus en dien gekruisigd”. Gesproken werd hierbij over den eenvoud en de kracht van dit woord. Hij werd toegesproken door ds. J. van Rfls, van Tjerkwerd en ds. O. S. Ca- semier, van Stavoren, resp. namens den Ring en de gemeente. Toege zongen werd gez. 96 (eenigszins ge wijzigd). Mede aanwezig waren de ringpredikanten ds. A Hoekert, van Hindeloopen en ds. Th. A. Hoen, van Workum. Bij beide diensten was er een stampvolle kerk. (N. v.h. N.) Onder architectuur van H. v. d. Goot te Koudum, is de bouw der boerderij van den heer I. W. van der Zjjpp, alhier, opgedragen aan A. v. d. Meer te Molkwerum en A. de Wilde, alhier. Beroepen by de Geref. Gem. alhier, G. J. van Reenen, cand. te Sleuwijk (N.-Br.) KOUDUM. Door den architect H. v. d. Goot, alhier, werd aanbesteed Geïllustreerde briefkaarten. Van Woensdag af zijn bij de post kantoren wederom geïllustreerde bui- tenlandsche briefkaarten verkrijgbaar De serie, die thans uitgekomen is, zal’niet, zooals tot dusver, afbeeldin gen van beroemde schilderijen van Nederlandsche meesters dragen, doch afbeeldingen van Nederlandsch stede- schoon. De eerste kaart in deze serie „Groote steden”, die in den handel is, vertoont het prachtige Amsterdam- sche stadsgezicht op den toren van de Zuiderkerk,'van den Groenburgwal af gezien, naar een foto van de Alge- meene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De briefkaart is, als vroeger, van een iets grooter formaat dan het ge wone gebruikelijke. De afbeelding is aan de linkerzijde aangebracht; daarnaast staat de mededeeling, dat de toren gebouwd is door Hendrick de Keyser en het jaartal 1614 draagt. Onderaan de geïllustreerde zijde van de kaart bevindt zich een kleine ruimte voor correspondentie, evenals aan de adreszyde. Deze kaarten worden als gewone buitenlandsche briefkaarten voor 7i/2 cent verkocht. Boven den afgrond. Dinsdagmorgen had te Hooger- smilde een auto-ongeval plaats, dat buitengewoon goed is afgeloopen leest men in de „Asser Crt.” Uit de richting Assen kwam een auto met man, vrouw en twee kinderss, toen ter hoogte van het ontspanningslokaal de stuurinrichting defect geraakte en de auto zwenkte, met het gevolg dat zij nagenoeg loodrecht boven de Oplichter gearresteerd. In een der voornaamste hotels van Potsdam is de oplichter Michael Ga- latzan gearresteerd. Rus van geboorte, heeft hij onder den naam prins Micheal de Gaïathzan de laatste jaren de grootste badplaatsen en mondaine oorden ter wereld onveilig gemaakt. Een treinavontuur. Een jongmensch uit Rotterdam ver loor te Almelo zijn portemonnaie. Hij wandelde naar Zwolle en verstopte zich daar in den trein naar Rotterdam, in het toilet, dat hij van binnen met touwen vastbond. Te Amersfoort for ceerde de politie echter de deur en de minderjarige werd onder geleide naar zijn ouders te Rotterdam door gezonden. Brand in de Parijsche groente kelders. Een zware brand is uitgebroken in de kelders van de Parijsche Hallen, de centrale bloemen- en groentenmarkt Aanvankelijk vreesde men, dat een gedeelte van de markt zou instorten, doch dit is gelukkig niet gebeurd. De kelders, waarin de brand uit brak, werden voornamelijk gebruikt HEIDENSCHAP (Ger.) Voorm. 91/2 uur voor het opslaan van marktmanden en kistendoor de buitengewone brandbaarheid van dit materiaal ont wikkelde zich zooveel rook en zoo’n felle hitte, dat de brandweer het in het begin onmogelijk achte om bij den vuurhaard te komen. Dinsdagavond en Woensdag is voortdurend water onder hoogen druk in de kelders ge spoten, waarbij de spuitgasten om de paar minuten moesten worden afge lost wegens den rook en de hitte. De omliggende marktgebouwen zijn ont ruimd en de verkoop van fruit en groenten heeft thans plaats in de om liggende straten. Maatregelen zullen genomen worden om de voedsel voorziening van Parijs op peil te houden. De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager n Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad vertentiën tot uiterlijk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten PROGRAMMA Paardenmarkt i V '5 Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uw hoofd met warm water en gewone zeep zoo nu FRISO. R lof nog beter met Purolzeep. Herhaal dit Idan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij, het I haar schoon en zacht en valt niet uit#?- H-

Friso nl | 1929 | | pagina 1