<1 Üurwerk-Reparaties Nieuws- en Advertentieblad I3?°4& rARTASIE-™ nieuwste dessins 13?>ü51- voor de Gemeenten Worknm, Hem. Oldeph. en Noordv, Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. I ERVOEÏS n k’AÓneelc j Ruwe \scfvta£e 7 huid rLïïTTTT- „FRISO” J. W. de JONG, Opticiën, Worknm I van Douwen Kuipers MANCHESTER JASSEN MANCHESTER BROEKEN MANCHESTER VESTEN GEBRs. FLAPPER Breng ons Uw BRILRECEPT HEEREN- en JONGENS-OVERJASSEN COLBERT-COSTUMES - JONGENSPAKJES WERKMANSKLEEDING voor ELK BEDRIJF 55ste Jaargang ZATERDAG 2 NOVEMBER 1929; No. 45. Plaatselijk Nieuws. T. GAASTRA Bz. Gemengd Nieuws. I Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. -- - - ‘2x21 DRUKWERKEN ff Boek-, Courant- en Handels- drukkerij -23.820 -25.200 van Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per "kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad- vertentiën tot uiterlijk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten FANTASIE- DEMI3 Inschrijvingen Fa. H. Boersma, Harlingen van een verzoek van dan Akker, Horlogerie Markt ALLE HATEN en ge zult tevreden zijn over afwerking en prijs PMJA55EI1 in waterd Stoffen 7.5°tot52: REGENJASSEN in ïlrolep Loden. bedrag Beslo meentebegrooting dienst 1929. Het 1ste suppletoirkohier van hon denbelasting gesteld op f van de wed. M. De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager -24.480 -22.350 - 22.460 -23.200 -21.490 -23.700 -24.800 - 24.900 -24.200 -23.575 -20.782 *-20.380 -27.000 S. Schuitmaker, Leeuwarden -26.200 X Hetsje ia eea vliegtuig geboren. Naar uit Miami gemeld wordt, is daar Zondag een meisje ter wereld gekomen in een groot transportvlieg tuig, dat op een hoogte van 400 M. boven de stad cirkelde. Men is van plan het kind den naam Aerogene of Skymiss te geven. De kleine is de dochter van dr. en mrs. Evans en aan het feit moet ter wegneming van iedere gedachte aan toeval worden toegevoegd, dat dr. Evans het vliegtuig speciaal had ge huurd, om al vliegende het moment af te wachten, dat mrs. Evans zou bevallen. Behalve het echtpaar be vonden zich in het vliegtuig de moe der van mrs. Evans, een medisch specialist en twee pleegzusters. Twee millioen aan bankpapier opgegeten. De directie van de bank te Manilla» Vraagt Prijsopg. - en Proefdruk - r" en springende lippen PU ROL worden door ons vlug en keurig geleverd om restitutie van huur voor een per ceel land aan de brandeburevaart werd op voorstel van B. en W. be sloten f 50 restitutie te verleenen. Op voorstel van B. en W. werd machtiging verleend tot het tijdelijk aanstellen van een aankomend of tweede fitter aan de gasfabriek. Naar aanleiding van een verzoek van de Vereen, voor Chr. Nationaal onderwijs te Heidenschap om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van drie nieuwe schoolkachels werd op voor stel van B. en W. besloten f 36 be schikbaar te stellen. Na rondvraag sluiting. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand October 1929 aan het postkantoor te Workum. 1. Dijk, N. v., Warns. Hulppostkantoor Stavoren. Binnenland. 2. Boonstra, M., Poste Restante, Amersfoort Buitenland. 3. Ziirn, Dr. A., Dessau, Deutschland. Niet afgehaald. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze by onbe- stelbaarheid kunnen worden terugge geven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Blijkens officieele gegevens ont leend aan de collectieve arbeidscon tracten via de Directie van den Land bouw bedroeg het loonpeil der arbeids- loonen in den landbouw gedurende het tijdvak 12 Mei 1928 t/m 12 Mei 1929 in deze gemeente als volgt: Minimum weekloon vaste arbeiders f25; gedurende den hooitijd f27.50. Geslaagd te Groningen voor het apothekers-assistents examen de heer W. v. d. Heide te Joure, leerling van den heer Bogtstra, apotheker alhier. HINDELOOPEN. Zondagmiddag j.l. nam ds. A. L. Broer afscheid van de Doopsgez. Gem. alhier. Sprekende over 2 Thess. 3 16. „De Heere zy met u allen.” De naar Harlingen vertrekkende dienaar werd toegesproken door den heer T. H. Wiersma, namens de ge meente, door ds Ens van Warns als consulent, en door den burgemeester, den heer Avenhorn van Nauta. Toegezongen werd Gez. 115 1. STAVOREN. Beroepen by de Ned. Herv. Gem. te Gieterveen, de heer H. W. Cazemier, alhier, cand. t. d. H. D., die tevens toez. van beroep by de Ned. Herv. Gem. te Sebaldeburen heeft ontvangen. .r Praktijk-examens. Het 22ste Praktijk-examen in Boek houden en Nederlandsche, Duitsche, Fransche, Engelsche, Spaansche en Maleische Handelscorrespondentie, alsmede in Stenografie (elk stelsel), zullen door de Vereeniging „Het Ne derlandsche Handels-Instituut” (Ko ninklijk goedgekeurd) worden gehou den op Maandag 6, Dinsdag 7 en Woensdag 8 Januari a.s. Aanmelding sluit 28 December a.s. De examens zullen worden afge nomen in Alkmaar, Amersfoort, Apel doorn, Arnhem, Assen, Breda, Eind hoven, Enschede, Groningen, Den Haag, Haarlem, Harderwijk, Hengelo (O), Den Bosch, Kampen, Leeuwarden, Maastricht, Middelburg, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo en Zwolle. Ook zullen op die data worden af genomen de Leeraars-examens in Handelscorrespondentie en Stenogra fie, zoomede de Examens Fabrieks- boekhouden, Rekening-courant-boek- houden en Voorbereidend Praktijk- examen in Talen en Boekhouden. Het Secretariaat is gevestigd te Haarlem. Vermist postvliegtuig terecht. Sinds eenige dagen maakte men zich in Nieuw Mexico ongerust over het lot van een postvliegtuig van de route Alhambana (Californië) naar Kansas City, dat behalve 3 leden van de bemanning 2 passagiers aan boord had. Het toestel was het laatst gezien boven Arizona, waar het in een hevige storm op geringe hoogte vloog. Thans is echter bekend geworden, dat het toestel een noodlanding moest maken en dat de inzittenden ongedeerd zijn gebleven. De Poolvlucht van de „Graf Zeppelin”. Uit Friedrichshafen wordt gemeld, -- dat de Zeppelinmaatschappö besloten instandhouding van heeft de salarissen en de verzekeringen j - j van de bemanning der „Graf Zep pelin” te verhoogen en inhygiënisen opzicht maatregelen te treffen, waar door aan de bezwaren der bemanning tegen deelneming aan de Noordpool- vlucht voor het grootste deel kon worden tegemoet gekomen. Vermoedelijk zal het luchtschip eind November een proefvlucht ma ken, die ook over Noorwegen en Zweden zal gaan, ten einde een me teorologisch instrument te beproeven, dat het mogelijk maakt windrichtin gen, temperaturen etc. tot op een hoogte van 10.000 M. af te lezen. Ge durende den Pooltocht zal de „Gra: Zeppelin” dagelijksch betrouwbare draadlooze weerberichten uit de Pool aan de Amerikaansche en Noorsche radiostations kunnen zonden. die het recht heeft van het uitgeven van bankpapier een recht, dat vele Amerikaansche banken bezitten is Maandagmorgen tot de ontdekking ge- uv tomen, dat een bepaalde mierensoort, aanbesteed door de Coöp. Stoom- die dol is op papiervezelstof, tot de •---■- bewaarplaats der nieuwe nog onuit gegeven bankbiljetten heeft weten door te dringen en daar voor een waarde van ruim 2 millioen dollars finaal heeft opgegeten. Minister Mel low heeft den directeur verlof gege ven nieuwe biljetten te laten drukken' -DAMES- en KINDERMANTELS EN JAPONNEN. Concurreerende prijzen. ZZZZZZZ Lettersoorten 7 i f28.300 W. de Jong AP. Beljon, Lemmer -23.297 S. J. Kuipers, Zurich S. D. Woudstra, Koudum Th. Draaisma, Piaam S. de Wolf, Sneek R. Visser, Workum Gebrs. v. d. Bos, Terwispel L. de Jong, Kortezwaag H. Boerstra, Langezwaag C. van Leer, Lippenhuizen H. v. d. Vliet, Lippenhuizen S. Haarsma, Bakhuizen J. van Asma, Heeg J. Cuperus, Huizum r J, Veenstra, Lekkum -23.548 J. Ooms J. Lusthof, Sneek -23.361 R. de Jong, Grouw -22.487 J. v.d. Sluis J. v.d. Velde, Langweer--Balk -23.493 Gebrs. v.d. Wyk, Langezwaag -24.977 Dijkstra Terpstra, Lekkum -23.176 L. H. Geveke, Leeuwarden -25.689 H. de Jong, Koudum -22.786 J. H. Borneman, Hindeloopen - 21.170 W. Cuperus, Birdaard C. Gielstra F. Zeilstra, Workum -20.863 F. Stellema, Rinsumageest Begrooting f23.400. Gegund aan den laagsten inschrijver Kort verslag van de vergadering van den Raad dezer gemeente, op 30 October 1929. De agenda welke een 24-tal punten bevatte werd als volgt afgehandeld. De notulen der vorige vergadering werden na lezing goedgekeurd. Een aantal ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van gebr. Tjerkstrate Heidenschap om teruggave of onin- baarverklaring van hunne aanslagen in het schoolgeldkohi er 'werd afgewe zen. Op een verzoek van J. E. Adema teTjerkgaastom een tegemoetkoming uit de gemeentekas als bedoeld in art. 13 der L. O.-wet 1920 werd beslo ten f10 per kind en per jaar toe te kennen. Idem op een verzoek van S. Cou perus alhier. Een verzoek van de Centrale Espe- ranto-Propaganda Commissie om een éénjaarlyksche Esperanto-cursus in te voeren werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van het bestuur der Geref. Schoolvereeniging om de noo- dige medewerking te verleenen voor de betegeling van het schoolplein werd ingewilligd. Idem van het bestuur der afd. Workum der S.D.A.P. om het Burg. Armbestuur met 1 voogd uit te brei den werd afgewezen. Idem van A. BJjlsma om onder- handsche inhuring van de door hem bewoonde woning werd voor een jaar toegestaan. Idem van het bestuur der afd. Wor kum e.o. der Friesche Maatschappij van Landbouw om de oprichting en i een cursus in land-huishoudönderwys noodig te verklaren werd besloten deze cursus noodig te verklaren en zoo mogelijk een lokaal vanlgemeentewege beschik baar te stellen. Op een voorstel van B. en W. om machtiging tot het planten van hoo rnen werd besloten deze machtiging te verleenen en een zestal oude hoo rnen te verkoopen. De machtiging voor aanplanting zal bij wijze van proef worden genomen. Op voorstel van B. en W. werden eenige pensioensgrondslagen van ge meenteambtenaren vastgesteld. Een voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring van een gedeelte weiland gelegen aan de Diepe Dolte aan A. P. Haijtema werd aangehouden om met het bestuur van Volkshuisvesting in overleg te treden Magazijnen WIJDE BURGSTRAAT - SNEEK voor het aanleggen van een pad over dit perceel. Behandeling van de gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1930 en die van het Burgerlijk Armbestuur, het Stadsburgerweeshuis, het gas- en electriciteitsbedryf. Bij de behandeling van degemeen- tebegrooting werd het voorstel van B. en W. tot intrekking van de pen- sioensbydragen met 9 tegen 2 stem men verworpen. Eenige salarissen worden verhoogd Het salaris van den commies-chef ter secretarie wordt met f75, dat van den adjunct-commies 2de klasse met f200, dat van den gemeentearchitect met f75 en die van den gemeentetimmer- man, wegwerker en werkman alsmede die der stokers aan de gasfabriek ieder met f50 en het salaris van den klerk-meteropnemer met f100. Een voorstel om het salaris den hoofdagent met f75 en dat an de overige 3 agenten met f50 tever hoogen werd met 7—4 stemmen ver worpen. Eveneens werd een voorstel om de jaarwedde van den hoofdagent en den oudsten agent elk met f100 te verhoogen met 6 tegen 5 stemmen verworpen. De post reis- en verblyfkosten wordt met f50 verlaagd, evenals die voor kosten van telefoon. De vergoeding ad f100 aan den gemeente-ontvangervoor beschikbaar stelling van een kantoor wordt met 6—5 stemmen ingetrokken, nadat een voorstel van B. en W. om de vergoe ding met f25 te verlagen eveneens met 6—5 stemmen was verworpen. De overige begrootingen werden tot de vastgestelde bedragen aange nomen. Op een voorstel van B. en W. tot belegging van te storten waarborg sommen werd besloten deze te be leggen by het gasbedryf tegen 43/4 o/o. Het voorstel van B. en W. tot wij ziging der verordeningen op de hef fing en invordering eener belasting op de reiniging en ontsmetting van woning en goederen werd aangeno men. Alsvoren tot wyziging van de ver ordening, houdende voorwaarden voor de levering van electrischen stroom. Werd besloten het vastrechttarief te doen vervallen en daarvoor gewoon enkel tarief in de plaats te stellen. Voor een enkel-tariefmeter met een minimum te garandeeren jaarver bruik van 25 K.W.U. is de pr^js als volgt bepaald: Voor 1 t/m 100 K.W.U. per jaar f 0.40 per K.W.U., voor 101 t/m 200 K.W.U. per jaar f 0.35 per K.W.U., voor 201 t/m 300 K.W.U. per jaar f O.SOper K.W.U., voor 301 en meer K.W.U. per jaar f 0.25 per K.W.U. Op een voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 17.000 werd besloten deze aan te gaan tegen hoogstens 5 °/o. Machtiging werd verleend tot het opnemen van gelden ter voorziening in de behoefte aan kasgeld tot een bedrag van f 35.000. Besloten werd tot wijziging derge- ppletoirk dienst 1929 werd vast 10. Naar aanleiding j. WORKUM, 30 Oct. Heden werd zuivelfabriek „De Goede Verwach ting” alhier, het bouwen van een weigebouw met laboratorium en het maken van walbeschoeiïng en be strating. I I I ‘p; in het gelaat verdwijnen I spoedig door deze des avonds met wat PUROI. in te wrijven e'n door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeep. 't Voldoet iedereen. ISO. W- I Dooien 3O-6O en 90 cl. Tube 80 cl. Bi) Apotb. ca DrogUCen Koorts, RnOUmatieK Wettig beschermd tegen Vervalschingen I Hoofdpijn en Kiespijn Pm» ?s b., Apoth en Drog en en

Friso nl | 1929 | | pagina 1