St. Nicolaas! Üurwerk-Reparaties voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. Gebreiden Kleeding overwerkte k. zenuwen Nieuws- en Advertentieblad Gesprongen Handen H Firma JOBS. TROMP Dit Nummer bestaat uit 2 bladen. J. V. de JONG - Opticien - Workum GLACÉ HANDSCHOENEN SLOBKOUSEN ZIJDEN SJAALS •GEBBs. FLAPPER 7. van Douwen Zuipers TJERKSTRA um ZATERDAG 9 NOVEMBER 1929; 55ste Jaargang No. 46. Officieel Gedeelte. Gemengd Nieuws. W Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45. maand November SNEEK LU WERKMANS ATELIER voor MAATWERK 1 COLBERT COSTUMES JONGENS PAKJES HEEREN- JONGENS OVERJASSEN Zelfbinders steeds’fnieuwste Prjjzen van 30 ct. tot 2.50 Spattee’s. gemolt. vanaf 130 slobbroeken 165 spattee-kous. 194 MOOIE KEUZE WOLLEN STOFFEN DAMES- KINDER- MANTELS JAPONNEN 148 128 Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad- vertentiön tot uiterlijk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten drijfjacht op het landgoed te Werkenhoven een ernstig ongeval plaats gehad. De heer en jhr. Roëll uit Baarn, W. H. v. Heukelom uit Horlogerie Markt had Jan ituk Hij len. wilt een aar een ler. Dat oed ha de fog Pullovers, Vesten, Deux Pièces voor groot en klein Sneek - Kruizebroederstraat Leeuwarden - Voor streek o, g e il >r 8 1, f s •en >er ze id- de ih- ik. 3Ü ar et. ak it, ;a. jn ir st Sws^kalrn eeren en worden gesterkt door Ruwe Huid Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten Overhemden reeds vanaf 170 zeer modern m/2 boorden 345 Sokken Katoen vanaf 18 Zijde 49 Wol 89 De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents. Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager gelegenheid bestaat, de contributie over 1929 ter Secretarie te betalen. Daarna zal er per postkwitantie over worden beschikt, wat een ver- hooging van f0.15 medebrengt. KLEED1NG voor elk bedrijf Een ernstige trambotsing. Woensdagmorgen te 7.15 uur kwa men twee tramtreinen van de Neder- landsche buurtspoorwegmaatschappij op de grens van Doorn naar Drie bergen nabij de Lindenhorst met elkaar in ernstige botsing, vermoe delijk doordat de automatische sein- inrichting niet goed functionneerde. Het uitzicht daar ter plaatse is juist door een bocht zeer gering. De wa genbestuurder Achterberg van de tram die uit Doorn kwam, was zoo* De onbewaakte overwegen. Dinsdagmiddag reed de vrachtrijder O. uit Hoofddorp met zijn leege vracht auto een erf af. Hij wilde den onbe- waakten overweg in de spoorlijn Haarlem—Hoofddorp passeeren. Juist naderde een trein waardoor de auto gegrepen en ongeveer 16 M. werd meegesleurd. Het voertuig werd zwaar beschadigd. Wonder boven wonder bleef O., die in de cabine zat, onge deerd. De echtscheiding van Mevrouw Zoebkoff. Prinses Victoria von Schaumburg— Lippe, zuster van den ex-keizer en kleindochter van koningin Victoria, heeft echtscheiding aangevraagd van haar onbetrouwbaren echtgenoot, Alexander Zoebkoff. Deze woonde in den laatsten tijd in Luxemburg, maar vertoonde zich onlangs te Euskirchen (Duitschland). Onmiddellijk liet de prinses hem haar eisch tot echtschei ding bekend maken, welken zij bij het gerecht te Bonn heeft ingediend. ZiJ beschuldigt Zoebkoff van ontrouw. Het geruchtmakende huwelijk der 61-jarige prinses met den Russischen emigrant Zoebkoff, die 26 was, had op 22 November 1927 plaats in het paleis der prinses te Bonn. Een Russische priester zegende het huwelijk in. De prinses had met Zoebkoff kennis gemaakt op het tennisveld te Bonn en zij was diep getroffen door zijn verhalen van doorgestane ellende als Russische banneling. Evenals zoovele Russen, die voor de bolsjewiki uit hun land gevlucht waren, moest Zoeb koff zich met een zeer bescheiden baantje in Duitschland tevreden stel len, maar dit belette niet, dat hij in hoogere kringen wist door te dringen. De prinses had het beheer over haar fortuin toevertrouwd aan een ▼an haar echtgenoot’» vele vrienden Bretelles v I jong, vanaf 22 v I heeren 37 Sokkenhouders Belasting betalen op de postkantoren. Het ligt in het voornemen van den Minister van Financiën, de gelegen heid tot het betalen van directe be lastingen op de postkantoren, eventu eel na aanneming van het aanhangige wetsvoorstel bij de Staten-Generaal reeds op 1 Januari 1930 te doen ingaan. Blijkens mededeeling van de Minister in de Memorie van antwoord op bovengenoemd wetsvoorstel ligt het in de bedoeling een groot aantal kleine rijksontvangerskantoren ten platte- lande op te heffen. Runderen-export. Gedurende het tijdvak 13 t.e.m. 19 October j.l. werden voor uit voer naar het buitenland goedgekeurd in totaal 1470 runderen, t.w. 804 naar België, 590 naar Italië, 60 naar Frankrijk, 8 naar Tsjecho-Slowakjje, 6 naar Zuid- Afrika en 2 naar Griekenland. Uitvoer van vleesch. Gedurende de maand September j.l. werden voor uitvoer naar het buiten land goedgekeurd 56760 varkens, 5,972 vette-, 7602 gras- en 3524 nuchtere kalveren, 26685 schapen, 580 runde ren, 3 geiten en 2 paarden. Aan eigenaars van graven wordt medegedeeld, dat er in de waren aldaar aan het jagen, toen op een onverwacht oogenblik door onbe kende oorzaak het geweer van den heer Hoboken afging, met het nood lottig gevolg, dat de heer van Heu kelom in het linkeroog werd getrof fen. HQ naar het Diaconessen-zieken- huis te Utrecht vervoerd. De toestand van den getroffene is tamelijk goed, er bestaat hoop, datde heer Van Heukelom het oog zal kun nen behouden. Onze St. Nicolaas-etalage VOOR WEDERVERKOO- PERS is vanaf 6 Novem ber tot en met 18 Novem ber a.s. gereed. Chocoladeletters, Borstplaat, Fon- dant-borstplaat, Choc.-flguren, Luxe doozen en doosjes. Geweldige voorraden Geweldige sorteering Opgericht 1901 danig tusschen de versplinterde voor- balcons bekneld geraakt, dat hij eerst na een uur bevrijd kon worden. Hij werd ernstig gewond en had gecom pliceerde beenbreuken en inwendige kneuzingen. Zijn toestand is vermoe delijk niet levensgevaarlijk. Hij is naar zijn woning vervoerd. Door het vroege uur hadden de trams slechts i— Ipen slechts lichte verwondingen op. De materieele schade is zeer aanzienlijk. De beide motorwagens zijn van vo ren geheel ingedrukt en ook van de volgrfltuigen zijn de balcons geheel versplinterd. Geneesheeren en tech nisch personeel waren zeer snel ter plaatse. De Prins van Wales gaat opnieuw in Afrika op de jacht. De prins van Wales zal met toe stemming van den Koning de jacht partij in Afrika op grof wild, die hij door de ziekte des Konings verleden jaar omstreeks dezen tijd heeft moeten onderbreken, in het a.s. voorjaar her halen. ffij zal zich 3 Januari naar Kaapstad inschepen en dan naar Noord Rhodesie gaan om er een week of zes te jagen. Het bezoek blijft vol komen particulier en de prins zal aan geen enkele officieele ontvangst deel nemen, behalve misschien op den dag voor zQn vertrek. Een knoop van zijn jas werd hem noodlottig. Voor de rechtbank te Arnhem is Dinsdag behandeld de zaak tegen den Duitscher K., in verband met een aantal inbraken aldaar, aan welke serie na zijn aanhouding plots een einde is gekomen. Niet is komen vast te staan, dat verdachte alléén schul dig is, en hem kon Dinsdag slechts 1 geval ten laste worden gelegd, n.l. bij mr. B.. nadat hij een kwartier te vo ren had geprobeerd in te breken bij de J. aan de Van Limburg Stirumlaan, juist voordat hij de woning wilde bin nendringen door den bewoner was ontdekt en de vlucht had genomen. Bij mr. B. was verdachte via het achterbalcon de woning binnenge komen. Na verschillende kamers te zijn doorgewandeld kwam hij in de slaapkamer van den heer des huizes, die opschrikte, toen verdachte met den neus om den hoek van de deur het electrisch licht aandraaide. Ver dachte ontkende. Hij had in den nacht V&n 21 op 22 Augustus een meisje in de buurt van den Velperweg naar huis gebracht en was bij het naderen van mannen op de vlucht geslagen, wijl hij bang was, dat dit de broeders van het meisje waren. Voor recher cheurs was h(j nooit bevreesd geweest. Onder het balcon van mr. B. was echter een knoop gevonden met nog wat stof er aan, die volgens den des kundige afkomstig was van de jas, welke verdachte op den bewusten nacht aan had. Verdachte bleef ont kennen, zegt „de Tel.”, doch het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een jaar gevangenisstraf. Een wilde stier in het publiek. Te Saragossa is Dinsdag een wild geworden stier bij een stierengevecht door de afscheiding gebroken en heeft zich tusschen het publiek geworpen. Vier personen werden door het woeste dier gedood en acht gewond. Handschoenen gebord. kap 60 gevoerd kap 84 bontrand 105 Kousen, wol-gekleurd 99 wol-zijde zijde VestenPullovers kindermaten 148 dames 278 Heer. Pullovers Hond- en klauwzeer. Met het mond- en klauwzeer gaat het in ons land schitterend. Gedurende het tijdvak 13 t/m 20 October j.l. kwam slechts 1 geval voor en wel in de provincie Gelderland. Treinbotsing. Op ongeveer 100 meter van het station Waereghem in West-Vlaande ren heeft Dinsdagavond een trein botsing plaats gehad, die ernstige ge volgen had kunnen hebben. Een passa- gierstrein werd, toen hij het station zou binnen rijden, aangereden door een goederentrein, die het onveilig signaal was voorbijgereden. Vier wa gens, waarin zich talrijke reizigers bevonden, derailleerden en werden omvergeworpen. Men vreesde, dat menschenlevens te betreuren waren, doch toen men de passagiers uit hun benarde positie had bevrijd, bleek dat niemand ernstig letsel had bekomen. De materieele schade is evenwel aan zienlijk. Een aanvaring. Schip gezonken. Woensdagmorgen ongeveer zeven uur heeft een aanvaring plaats gehad tusschen twee Italiaanscne schepen, de -Atlantide” en de „Barbana B in de Heijsche haven in de nabijheid van de Hetyplaat tegenover de haven van Schiedam. De „BarbanaB” kreeg een gat aan stuurboordzijde, ongeveer midscheeps, waardoor het schip onmiddellijk zonk. Eenige sleepbooten hebben gezamenlijk het gezonken schip naar den kant gesleept en het daar vastgezet. De oorzaak is vermoe delijk dat éénder schepen uit het roer is geloopen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Braad te Brussel. Dinsdagmorgen even vóór zes uur bemerkte een bewoner van de Nieuw- straat te Brussel, dat er brand was ontstaan in een groot gebouw in de zelfde straat. In dit perceel, dat zich uitstrekt tot aan den Paardegang achter het hotel „Metropole", waren vier winkelhuizen gevestigd, een han del in optische instrumenten, in par fumerie, een winkel van zijden stoffen en een zaak, waar hoofdzakelijk luxe hondjes werden tentoongesteld en verkocht. Nauwelijks was het alarm gegeven, of het heele gebouw stond reeds in lichte laaie. Dj bewoners, uit hun slaap gewekt, waren in nacht gewaad naar de tweede etage gevlucht, daar de trappen overal in brand stonden. Verscheidene van deze on- gelukkigen waren voornemens uit de ramen te springen toen de brandweer verscheen. Deze mocht er in slagen met een ladder 20 personen, waaron der een in zwijm gevallen oude dame, te redden. Twee kinderen moesten in dekens gewikkeld in een door de brandweerlieden vastgehouden zeil doek worden opgevangen. Een der kinderen kwam daarbij tegen een dakgoot terecht en werd vrij ernstig gewond. Na in het nabijgelegen cen trale postkantoor te zijn opgenomen, werden de meeste geredden naar het Sint Jans-hospitaal overgebracht. De gewonde kinderen en de oude dame zijn er later echter alleen ter verple ging gebleven. De vier winkels zijn geheel uitgebrand. Ook een veertigtal hondjes, die zich in den kelder bevonden, kwamen in de vlammen om. Verzekerd wordt, dat alle bewoners van het vernielde perceel gered zijn. Zeer groote braad te Mohabit, Te Mohabit in het Noordwesten van Berlijn is Woensdagmorgen vroeg tegen drie uur een brand ontstaan, die zich met reuzen snelheid uitbreidde en zich ontwikkelde tot ’n vlammenzee, die ver in den omtrek zichtbaar was. De brand ontstond in een twee verdie pingen hoog fabrieksgebouw, waarin de autoher stel werkplaatsen van de Hansa-fabrieken gevestigd zijn. Korten tijd later tastte het vuur ook het belendende, één verdieping hooge fabrieksgebouw aan, zoodat de vlam menzee reeds een oppervlakte van 2400 M2, besloeg. De brandweer, die met zeer veel materieel ter plaatse kwam, had het hard te verantwoorden. Met 18 stralen en een drijvende brand spuit werden geweldige massa’s water in de vlammen geworpen en eerst na vier uur harden arbeid konden 5 van de 10 motorwagens inrukken. Behalve de autowerkplaatsen zijn nog een compressorfabriek, een theater-décors- atelier, een magazijn, een opslagplaats van conserven en de lokalen van een filmmaatschappij door de vlammen vernield. In laatstgenoemde lokalen bevondszich een filmtoestel, dat even eens verbrandde. De materieele schade - - is zeer groot. Persoonlijke ongelukken «Amsterdam, en Hoboken te Rotterdam kwamen niet voor. Ondanks het vroege uur was een ontzaglijke menigte op de been. Een onfortuinlijke rit. Dinsdagavond om ongeveer zes uur heeft op den Brandenburgerweg te De Bilt een ernstig ongeval plaats gehad. Een luxe-auto reed eerst tegen een met één paard bespannen wagen aan, daarna botste de auto tegen een ijzeren hek, dat omver werd gewor pen, vervolgens reed de luxe wagen tegen een muur aan van een langs de weg staand huis. De muur werd ontzet, binnenshuis viel een spiegel in scherven. Het paard werd zooda nig verwond, dat het ter plaatse on middellijk moest worden afgemaakt. De bestuurder van den wagen werd licht gewond en door een geneesheer behandeld. In de luxe auto zaten twee monteurs, die na een reparatie de auto terug brachten. Beide mon teurs kwamen wonder bovenwonder met den schrik vrij. He auto werd zwaar beschadigd. De politie stelt naar de oorzaak van deze botsing een onderzoek in. paard werd zooda- hi middellijk moest worden afgemaakt, licht gewond en door een geneesheer en dientengevolge is zy thans bijna al haar geld kwijt. Zij moest haar bezittingen in openbare veiling bren gen, om haar schuldeischers te kun nen betalen en zij heeft thans haar paleis moeten verwisselen voor een zeer bescheiden woning. Het echtscheidingsproces zal op 22 dezer te Bonn beginnen. UUI UttUUOU ue uauj8 8ieuL 7 He vertegenwoordiger van movrouw weinig passagiers. Vier hunner liep. Zoebkoff, advocaat Wiltberger, uit - Bonn, had te Euskirchen, waar een deurwaarder Zoebkoff de dagvaarding overhandigde, een onderhoud met Zoebkoff, waarbij hij dezen er op wees, dat er geen sprake kan zijn, dat de eisch tot echtscheiding verbonden wordt met financieele kwesties. Dit kan reeds daarom alleen niet, omdat mevrouw Zoebkoff over geen finan cieele middelen meer beschikt. Wel schijnt mevrouw Zoebkoff haar man f6000 geboden te hebben voor terug gave van haar brieven. Een ongelukkig schot. Dinsdagmiddag heeft bij een groote l „Beve- weert” van baronesse van Haersolte ge plaats gehad. De heeren jhr. RI 1 Dooien 30-60 4 n 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten i— n I- Buisje 75ct Bij Apoth en Drogisten. FRISO

Friso nl | 1929 | | pagina 1