sr te Workum op Maandag 7 September'31 Nieuws- en Advertentieblad voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. In met paard en rytuig GROOTE RINGRIJDERIJ De scholen zijn weer begonnen. Afdeeling „Worta en Omstreken” Friesche Mij. van Landbouw Nerveus 1 Woensdag 23 Sept. a.s. Rouwbrieven 1 Alles opgeluisterd door Muziek Maandag 7 Sept. a.s. ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1931. No. 36. 57ste Jaargang Officieel Gedeelte. het Volgen van de Plaatselijk Nieuws. DAG-KLOKLUIDER. ’8 Middags Gemengd Nieuws. X •lift J.W. DE JONG-MARKT Het adres voor r, Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45 1 i LIJ COLLECTE. le Prijs f 25.—, 2e Prijs f 10.—, 3e Prijs f 5. Luxe Voorwerpen voor het Schoonst Geheel en de daaropvolgende, beschik baar tot een waarde van pl.m. f 25. INLEG f 1.50. zkangifte bij P. Bonnema, telefoon 18, tot Vrijdag 18 Sept, a.s., ’s avonds 8 uur. ’s Avonds van 810 uur. Concert op de Markt. HET BE8TÜÜR. BELANGHEBBENDEN in worden verzocht BIJEEN TE KOMEN, voor een algemeene bespreking en tevens aangifte der cursussen op ’s avonds 8 uur (N. T.) Hotel P. Bonnema, Workum tasch en boeken zijn in orde. Maar hebt gij voor PUROL gezorgd? PUROL verzacht en geneest alle wondjes, dio Uw kinderen in, van en naar school opdoen de de 4 1 00 2-5 „Actief” Balk 1-1 0-0 I Deelnemende clubs aan de korfbal-competitie wedstrijden in de Zuidwesthoek De datum tot welken de buiten omloop gestelde guldens bjj alle post- 9 3 3 3 Zie volgende volledige advertentiën in Fr. Landbouwblad. worden spoedig geleverd Drnkkerij FRISO” - Workum *C i- 1 2 2 Q Op de tijdens de H.E.N.T.S.O. i van de X 2-4 13 Fl X 0-2 3-2 X Staten, van De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents Grootere letters naar plaats ruimte.. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager „Vitesse” Oudega I I I I 1 „Jong Frisia” alh. - 1 „W.W.I.D.” Joure en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuw sterkende Mijnhardt’s Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. By Apoth. en Drogisten. Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen ter openbare ken nis, dat door hen vergunning is ver leend tot het houden van een speldjes- collecte op Zaterdag 5 September 1931 ten bate van het vredeswerk van het Roode Kruis. Workum, 2 September 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. VAN KOETSVELD. De Secretaris, v. D. GOOT. Dit blad verschijnt des Za terdags en kost^er kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos.Jj ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad vertentiën tot uiterlijk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten nog niet bekend. In ieder geval schijnt berooving uitgesloten, daar een portefeuille met pl.m. f200 aan bankpapier nog op den gewonde werd gevonden. In z{jn bezit werd eveneens gevon den een Ned. paspoort ten name van B. T. te Rijswijk, vermoedelijk ambte naar aan een van de Departementen. Dadelijk is door de politie een on derzoek begonnen, speciaal langs de spoorlijnen Arnhem—Utrecht, om te trachten een eventueel uit den trein geworpen wapen te vinden. Noch op den gewonde, noch in de coupé is een vuurwapen gevonden. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente WORKUM, op Dinsdag 1 September 1931, des namiddags 7i/2 uur. Voorzitter de heer C. E. van Koets veld, Burgemeester. Secretaris de heer D. v. d. Goot. De eerste Dinsdag in September van het verkiezingsjaar der raadsleden is een belangrijke dag in alle gemeenten van ons land. Alsdan treden alle leden van den Raad af en nemen de nieuwe leden zitting en wordt bovendien het college geformeerd, dat met Burge meester en Wethouders het Dage- Ijjksch Bestuur der gemeente zal vormen. Tegenwoordig alle nieuwbenoemde ledenvan de aftredende leden ko men er 7 terug, terwijl er 4 nieuwe leden (die niet in de vorige Raad zitting hadden) aanwezig zijn. De nieuwe Raad, die naar den leeftijd der leden om de tafel heeft plaats genomen, vertoont een ge varieerde rjj van verschillende par tijen; zelfs geen tweetal van een der partijen blijkt n.l. naast elkaar te zitten. De nieuwe leden wacht een agenda van dertien punten, waarvoor ook van de zijde van het publiek nogal eenige belangstelling is, want de tribune is tamelijk bezet. Nadat de voorz. de vergadering o~ de gebruikelijke wijze heeft geopem komt aan de orde Punt 1. Beëediging van de nieuw benoemde raadsleden. Voorgelezen wordt een missive van Ged. Staten dezer provincie, waarin tegen toelating van Workum’s ge kozen raadsleden geen bezwaren zijn ingebracht. Nadat alle leden de zui- veringseed hadden af gelegd, volgde de eed van trouw aan de Grondwet enz., die eveneens door alle leden staande werd gezworendoor het afleggen der beloften aanvaardde de heer de Roest z(jn lidmaatschap. De voorz. wemchte de leden met De Deelnemers worden verzocht door VERSIERING Ringrijderij zooveel mogelijk op te luisteren Gegadigden voor dag-klokluider kunnen zich schriftelijk aanmelden bij den Burgemeester. De klok moet eiken werkdag wor den geluid, des morgens 8uur,’s mid dags 12 uur en ’s avonds 6 of 9 uur. Belooning f100 per jaar. Inlichtingen worden ter Secretarie verstrekt. Workum, den 3 September 1931. Burgemeester en Wethouders van Workum, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. d. GOOT. WORKUM, den 2 September 1931. J.l. Zondag heeft ds. Th. A. Hoen, be roepen Ned. Herv. predikant naarde gemeente Bussum zijn afscheidsrede gehouden in de Groote Kerk alhier. Tot tekst voor deze gelegenheid was gekozen Handelingen 2031. „En nu broeders, ik beveel U Gode en den waarde Zijner Genade, die machtig is U op te bouwen en een erfstuk te geven onder alle de geheiligden.” Na deze prediking werd ds. Hoen door onderscheidene ambtsbroeders en gemeentenaren toegesproken, waarna de gemeente hem den zegen bede toezong. Het vertrek van dezen leeraar wordt betreurd, daar hij zich gedu rende zijn kort verblijf in onze ge meente niet slechts onder eigen ge meentenaren, doch tevens daarbuiten bemind had weten te maken. Korfbal-competitiewedstrijden in de Zuidwesthoek. In het vorig no. van „Friso” deelden we reeds mede dat de korfbalclub „Jong Frisia”, Vrijdagavond j.l. een wedstrijd had te spelen tegen „Vitesse” van Oudega. Deze ontmoeting bracht direct een beslissing omtrent het kampioenschap, omdat Workum wist te winnen met 2—0. „Jong Frisia” alhier, is, al is de geheele competitie nog niet uitgespeeld, in ieder geval kampioen, daar geen der andere clubs meer dat aantal punten kan behalen, waarop zij reeds beslag heeft gelegd. Er is echter nog een eer voor Workum te verdedigen, en wel om te trachten als „ongeslagen” kampioen uit deze competitie te treden, door haar laatste wedstrijd tegen „W.W.I.D.” van Joure niet te verliezen. De stand is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. p. 1 3 3 1 kantoren, bij postkantoren, hulppost- kantoren en poststations 1 worden ingewisseld is nader bepaald N.V. Meelfabrieken der^Ned. Bakkerij op 31 December 1931. *-- De Directeur van het P. T. T.-kantoor, S. T. BOELSMA. Een vreeselijke dood. In den nacht van Dinsdag op Woensdag was de 35-jarige garage- eigenaar H. Meyran in zijn werkplaats aan de Hoofdstraat te Enschede bezig met reparatiewerkzaamheden aan een auto, waartoe hij het achtergedeelte van de wagen had opgevjjzeld. De heer Meyran had zich onder de auto begeven teneinde op die wijze z’n werkzaamheden te kunnen uitvoeren. Op een gegeven moment kwam het ip achtergedeelte te vallen, met het d, noodlottig gevolg, dat de heer M. be kneld raakte. Woensdagmorgen in de vroegte trof men hem aldus aan. De dood was toen reeds ingetreden. De gewonde in den trein. Zooals reeds eerder gemeld werd, is b(j aankomst van een trein uit Utrecht op het station te Arnhem in een coupé eerste klasse een heer ge vonden, die een schotwond door het hoofd had. Woensdagavond is de gewonde, die bewusteloos was, overleden. Of hier misdaad in het spel is, is „Jong Frisia” alh. 5 „Actief” Balk 4 „W.W.I.D.” Joure 5 „Vitesse” Oudega 4 (Voor elke gewonnen wedstrijd wor den 2 punten, voor gelijk spel 1 punt toegekend; de doelpunten zijn niet in dit lijstje opgenomen.) Hieronder volgt een staatje vermel dende de uitslagen van de tot dusver gespeelde wedstrijden. De horizontaal geplaatste clubs zijn de ontvangende vereenigingen, terwijl inde daarachter geplaatste hokjes de eerstgenoemde doelpunten ook voor deze gelden, de andere doelpunten zjjn behaald door de verticaal geplaatste clubs. hun verkiezing of herkiezing geluk, en vertrouwde dat allen de belangen van onze gemeente even trouw zul len behartigen. Ook in ’t vervolg, hoopte spr. dat de aangename samen werking, zooals die tot nu toe plaats vond in de hernieuwde Raad mocht zijn te vinden. Deze toch is zoo be vorderlijk voor den bloei van onze gemeente, waarvoor wij allen natuur lijk onze beste krachten geven. Punt 2. Notulen der vergadering van 31 Juli 1931. Deze worden na voorlezing, onder dankbetuiging aan den secretaris, on veranderd goedgekeurd en vastge steld. Punt 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. De voorz. doet bij dit punt aller eerst een mededeeling betreffende uitdieping van onze haven. Blijkens een bericht uit de Staatscourant zal de regeering deze havenverbetering ongeveer half September aanbesteden een belangrijk werk waarvan de uitvoering dus aanstaande is. Hierna leest de secretaris de inge komen stukken voor: a. Resolutie van Ged. houdende goedkeuring volgende raadsbesluiten le. conversie geldleening, 2e. onderhandsche aanbesteding bag geren Horzea. b. Bericht van Ged. Staten dat het afschrift van het raadsbesluit dd. 31 Juli j.l. tot wijziging van de algemeene politie-verordening door hen is ont vangen. c. Jaarverslag en rekening over 1930 met begrooting voor 1932 van de Vereening „de Christelijke Bewaar school” alhier. d. Verslag met verlies- en winst rekening over 1930 van de Vereeni- ging „Volkshuisvesting” alhier. Op voorstel van B. en W. worden de stukken a t/m d voor kennisgeving aangenomen. e. Verzoek van het Hoofdbestuur der Provinciale Friesche Vereeniging „Het Groene Kruine” te Leeuwarden om een subsidie van 1 cent per in woner in de kosten van kinder- hygiëne en bakeropleiding. B. en W. stellen voor dit verzoek bij de begrooting voor 1932 te behan delen, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. Voorts deelen B. en W. mede, naar aanleiding van epn daaromtrent in de vorige vergadering gestelde vraag, dat het voor het aanbrengen van waterleiding en W. C.-inrichtingen in het Armhuis genoemde bedrag van f480 a f500 bedoeld is voor den aan leg door het geheele gebouw. De jaar- lijksche kosten wegens watergebruik zullen, wanneer 19 M3 water per kwartaal voldoende blijkt te zijn, f20.65 bedragen. (Zie vervolg Raadsverslag pagina 4.) a. Landbouw-Winter-cursus. b. Cursussen in Vee-kennis. c. Cursussen in Paarden-kennis. d. Cursus voor volwassenen in de Gezondheidsleer v. h. Vee. e. Cursus voor volwassenen in Bedrijfscontrêle (boekhouden). kunnen gehouden broodwedstrijden te Sneek, behaalde de heer B. de Boer alhier, een 3e prijs Melkbrood en een 5e prijs Waterbrood. HINDELOOPEN, 2 Sept. 1931. Bij de heden door het gemeente-bestuur gehouden aanbesteding van het onder houd van de Zeesluis, Haven en Zee- weringswerken, dienst 1931, werd ingeschreven als volgt: R. G. Visser, Workum f 1398 A. van der Meer, Molkwerum - 1590 S. Haarsma, Bakhuizen - 1135 H. Borneman, alhier - 1195 W. Kuipers en S. Eekma, alh. - 1246 H. van Meekeren, alhier - 1420 Begrooting f 1515.50. Gegund behoudens goedkeuring van Ged. Staten van Friesland, aan den laagsten inschrijver S. Haarsma te Bakhuizen voor f1135. 1 Sept. 1931. De Raad van de gemeente Hindeloopen benoemde tot Wethouders de heeren H. Glashouwer (aftr.) en D. Smit, die beiden de benoeming hebben aangenomen. Paardenmarkt Ni JU FOKVEEKEURING G5 73 O OQ GO Q O —5 FKISI Ad "s CQ c J o

Friso nl | 1931 | | pagina 1