enz. enz. Bfë;? Nieuws- en Advertentieblad B B i J L II ARKEMA s Manufacturenwinkel I ïoof de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw,, Hlndeloopen, Stavoren Verlanglijst A Zij” Crème Dit timer bestut Dit 2 bilden Olflcieel Gedeelte. 1 I 'éi» ré I 1 j No. 48. ZATERDAG 28 NOVEMBER 1931. 57ste Jaargang j T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45 Uitgave v^6 c. I sa I i 1 Lr’; L i 15 pCt. korting Plaatselijk Nieuws. WAARSCHUWING L Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM TpUfnnn Nn Voor Heeren: Bekendmaking. Verpachting grasgewas. Z SS?» o’ V' INGEZONDEN. wis 9 Voor Dames: B - A® Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 65 cents; franco per post 1 gulden. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad- vertentiën tot uiterlijk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten 1 werkt als een late, warme herfstzon met haar gouden kleurenpracht; zij toovert een ongekend fraaie teint op Uw huid. 0 j W l gebruik heeft gemaakt geeft het be stuur nog tot 5 Dec. gelegenheid voorstellen voor de in Jan. a.s. te houden jaarvergadering in te dienen, ’t Zal toch veel nuttiger zijn men nu reeds de voorstellen ter kennis brengt van het bestuur opdat die punten allereerst door het bestuur overwo gen kunnen worden, dan wanneer men met soms ingrijpende voorstel len ter vergadering komt. Dus tot 5 Dec, Mogen wij van deze gelegenheid ook nog even gebruik maken om nogmaals een beroep te doen op hen die nog geen lid zijn, maar dat zij zich nog kunnen aangeven bij onder- geteekende. Laat de 1000 vol worden. Dat kan best wanneer ge weet dat er nog wel een honderd gezinnen zijn aan te wijzen. Laat daarom het bestuur niet teleurgesteld worden in haar pogen om ter jaarvergadering ook te kunnen mededeelen, dat wij meer dan 1000 leden hebben bij „Onderlinge Hulp.” U mijnheer de Redacteur dankend voor de opname. P. PRUIKSMA Lz. Secr. 1 IS M. de Redacteur Naar aanleiding van de lezing, die door den heer ds. Eerhard Woens dagavond j.l. is gehouden over „Godsdienst en Socialisme,” zij het me vergund een enkele mededeeling te plaatsen. Men zal van mij aan willen nemen, dat wij ons gedeeltelijk aan kunnen sluiten bij datgene wat ds. Eerhard naar voren heeft gebracht en dat wij zijn gevoelens ten volle eerbiedigen, maarniet deelen. Daarbij komt dat het een onder werp is, waarover nog al het een en ander te zeggen valtook van onzen kant. En wij willen nu mede deelen, dat ook w{j dit onderwerp door een theoloog zullen laten behandelen en hopen dan dat zij, die deze lezing hebben gevolgd, ook by onzen dominé onder het gehoor zullen ko men, wat niet anders dan verhelde rend zal kunnen werken. Ook op eer biediging van het beginsel, ,’t welk wij voorstaan, hebben we recht en dat kan niet anders, dan dat men geniet in den vorm van een bon, die u in de week na St. Nic. als betaalmiddel kunt gebruiken. komt luisteren naar hetgeen wij den menschen hebben te zeggen. Dat men dan ook t.z.t. aan onzen oproep gehoor geve. U, M. de Redacteur dank zeggende voor verleende plaatsruimte. Namens de S.D.A.P. afd. Workum, J. van dek MEULEN, Voorz. Workum, 26-ll-’31, Overgenomen uit het Algemeen Politieblad. De Commissaris van Politie van de centr. recherche te Rotterdam maakt bekend, dat verschillende personen en combinaties van personen onder allerlei telkens veranderende schoon klinkende namen vrjjwel waardelooae vulpenhouders in den handel brengen. Door middel van advertenties en strooibiljetten wordt het publiek in den waan gebracht, dat het gaat om een nieuw merk, dat men by wijze van reclame voor slechts een deel van de werkelijke waarde snel zou willen invoeren. Alle loffelijke eigen schappen, die men aan een goede vulpen kan stellen, worden daarbij opgesomd. Bij onderzoek is gebleken, dat het hier steeds gaat om een minderwaardig product, dat slechts enkele dubbeltjes waarde heeft, zoo- dat men daarvoor, ondanks den schfinbaar lagen prijs, nog veel te veel betaalt. Er kwamen reeds vele klachten b{j de politie binnen. De Burgemeester van Workum, C. E. van KOETSVELD. Bs?» Lumberjacks Pull-Overs Overhemden Binders Cachenez Bretelles Handschoenen Fantasiebroeken Fantasiesokken Bretel-garni turen Reisgarnituren Das en Pochets Shawls Sokkenhouders WJj hebben ook een ruime keuze Geschenken voor uwe kinderen, doch alles op te noemen is onmogelijk, daarom raden wij u aan vooral onze etalage te zien, die gewoon geprijsd is, doch waarop U thans Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen ter kennis aan eigenaars van graven, dat er alsnog TOT EN MET MAANDAG 30 NO VEMBER a.s. gelegenheid bestaat, de contributie over 1931, ter Secretarie te betalen. Daarna zal er per postkwitantie over worden beschikt, wat een VER- HOOGING VAN f0.15 medebrengt. Workum, den 26 November 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. D. GOOT. WORKUM. Verleden week Donder dagavond vond de uitgestelde verga dering plaats belegd door de afdee- lingen Workum van de V.A.R.A. en de S.D.A.P. De voorzitter gaf eene uiteenzetting, waarom de voordracht kunstenaar, de heer W. van Capellen de weeks te voren niet aanwezig kon zyn. Hierna verkreeg deze meteen gelegenheid z’n gaven te toonen. Hij begon met een fragment uit „Scha kels” van Herman Heijermans. Na een korte uiteenzetting, waarom dit werk satirisch een „vroolijk spel” werd genoemd, waaraan ook niet de ernstige noot ontbrak, kregen we het gedeelte, waarbij Pamera Duif z’n trouwplannen onthulde aan z’n broer Hein. Schitterend werden deze figuren ten tooneele gevoerd. Hierna kregen we te hooren een gedicht van Adama van Scheltema „de Vlucht,” waarbij het lijden der Belgische vluchtelingen, opgejaagd door de Duitschers in den grooten wereldoorlog, werd geschetst. Een bijzonder vrooljjk oogenblikjo volgde tóen de Jordaansche humor in een tafereel „Een St. Nicolaas- avond” prachtig naar voren werd gebracht. Tot slot een aardig „Falklandje” n.l. „Een Droom” ge schreven door Herman Heijermans. Gelachen hebben de menschen, neen maar. Arie zat wel in de klem niet waar Het propagandistisch woord werd gesproken door het hoofdbestuurslid de heer Terpstra van Leeuwarden, die tot slot de aanwezigen opwekte lid der V.A.R.A. of S.D.A.P. te wor den, bij welke woorden de voorzitter zich van harte aansloot. Deze meende meteen te mogen herinneren aan de openbare verga dering van de afd. der S.D.A.P. welke hedenavond plaats heeft en waar als spreker zal optreden de partijbestuurder P. J. Schmidt van Amsterdam. Een gezellig bal besloot deze prachtig geslaagde kunst-avond. St. Nicolaasdrukte pakketpost. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd dat, met het oog op de a.s. St. Nicolaasdrukte en ter voor koming van beschadiging, het aanbe veling verdient de in de komende week eventueel per post te verzenden pakketten zeer stevig in te pakken. De Directeur v. h. P. T. T.-kantoor, S. T. BOELSMA. Burgemeester en Wethouders van WORKUM maken bekend, dat zij op Maandag, 7 December a.s. des na middags 8 uur, voor den tijd van pén jaar publiek zullen verpachten Het grasgewas der bermen van (jen Heidenschapsterweg in 4 per- gpejen. 2. Het grasgewas van een per ceeltje land en van den berm van den Heidenschapsterweg, vanaf de z.g. Hel tot aan de grens der ge meente Hem. Oldeph. c.a. 3. Het grasgewas vanaf de brug bij J. R. de Boer tot de brug over de Gracht of Vischwfik bfi de boerderij iftn W. S. Dijkstra. 4. Het grqsgewas van den Stations weg, den parallelweg en den weg naar de Vuilnisverzamelplaats. 5. Het grasgewas van het stukje weiland tusschen de huizen van Tj. Bekema en Johs. Ketelaar, gelegen aan den Heidenschapsterweg. 6. Het grasgewas der bermen van den Nieuwen weg naar Ferwoude. Het grasge was van het perceeltje land, gelegen aan dien weg. De voorwaarden liggen ter lezing ter secretarie, vanaf Maandag 30 Ifqvember a.s. in 4® gewone bqreay- nren. De in inschrijvingsbriefjes worden ter secretarie ingewacht vóór of op Maandag 7 December a.s., des na middags 51/2 uur, Workum, den 26 November 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. D. GOOT. De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. Bij abonnement belangrijk lager Buiten verantwoordelijkheid der Redactie L^ Waar slechts één lid van de gele- genheld om voorstellen in te dienen Lumberjacks Jumpers Kousen Skisokken Onderjurken met bjjp. Directoires Nachthemden Schorten Gummischortjes Handschoenen Kussenovertrekken Kleedjes Zakdoeken Sachets c ■M R L Jt l II u tó at W J Bij Ruwe Handen PUROL Doos 30 ct. 4 M O? 2%

Friso nl | 1931 | | pagina 1