7 aspirin Nieuws- en Advertentieblad voor de Gemeenten Workum, Hem. Oldeph. en Noordw., Hindeloopen, Stavoren, enz. enz Gemeente- en Bedrijfsbegrootingen. Commissie voor de Lichtbedrïjven. Keuringsdag. ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1933. No. 40 59ste Jaargang Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. COLLECTE. Rooien van Boomen. - Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45 s Hijlari- te en van deel- twee- en van eenig op de wereld met gedeukte en een de t twee- 30 Sept. '32 en 2e prijs van F. K Burgemeester en Wethouders der gemeente WORKUM brengen ter openbare kennis, dat de gemeente- begrooting en de begroetingen voor het gas- en electriciteitsbedryf voor het jaar 1934, den Raad zijn aange boden en vanaf heden in de gewone bureau-uren op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing zjjn nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar gesteld. Workum, den 25 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVEL D De Secretaris, v. d. GOOT. van van de ingezetenen, dat aan het Plaatselijk Crisiscomité vergunning is verleend tot het houden van een collecte in de week van 4-12 October 1933, ten bate van dat comité. Ter voorkoming van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze kennisgeving alleen dient tot informatie voor het publiek, zoo- dat daarin geen aanbeveling voor of instemming met de collecte moet worden gelezen. Workum, 28 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, V. D. GOOT. na 30 Sept. '31 Burgemeester en Wethouders van WORKUM zullen op Maandag 2 Oc tober 1933 aanbesteden het ROOIEN van 35 op stam- staande boomen in 7 perceelen. Voorwaarden zQn ter secretarie in de gewone bureau-uren verkrijgbaar. Workum, 27 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. d. GOOT. Commissie voor de Strafverordeningen. Burgemeester en Wethouders vau WORKUM brengen ingevolge artikel 60 der gemeentewet door dezen ter openbare kennis, dat in de vergade ring van den gemeenteraad d.d. 25 September j.l. ztjn benoemd tot lid van de commissie tot het ontwerpen van strafverordeningen ingevolge ar tikel 197 der gemeentewet de heeren E. de Roest en H. Haytema. Workum, den 26 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. d. GOOT. Burgemeester en Wethouders van WORKUM maken bekend, dat in de vergadering van den Raad van 25 September j.l. tot leden der commissie van bestand in het beheer van het gemeentelijk gas- en electriciteitsbe- drjjf zijn benoemd de heeren A. Brandsma, D. Faber, H. Haütema en E. de Roest. Workum, den 26 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. d. GOOT. WORKUM, 27 Sept. Een heerlijk herfstzonnetje begunstigt de feestdag van de afd. «Workum en Omstreken» der Friesche Mij. v. Landbouw. Aan dit feest wordt later op den dag ook door Workums burgerij deelgenomen, maar in de morgenuren neemt het ter markt gebrachte vee alle aandacht van belangstellenden in beslag. «Crescendo» zorgt ook dan reeds voor een vroolijke stemming. Hoewel eenerzijds de vee- keuring in de laatste jaren wegens mond- en klauwzeer niet geregeld kon worden gehouden en dit dus een gun stige invloed op de inschrijvingen zou hebben, staan anderzijds de slechte tijdsomstandigheden, die de animo niet aanwakkeren. Toch was de deelname bevredigend, vooral nu de gevreesde tongziekte weer in de nabijheid gecon stateerd werd. Voor de volledige lijst van bekro ningen vermeld wordt, geven we de algemeene indruk van de jury over deze veekeuring, n.l.vrij gunstig, ver betering nog wel mogelijkoudere dieren van zeer goede kwaliteitstieren matighokkelingen goed oudere kal veren best. De jury bestond uit de heeren G. Heeringa, rijks-veearts, WorkumR. H. Schaap, Deersum L. D. Hijlkema, Heidenschap; H. Th. Oostenbrug, Rij- perkerkH. Jonkman, IJtens en D. H. Schaap, Deersum. De volgende bekroningen, voorafge gaan door een korte beoordeeling van de jury, werden toegekend Rubriek 1Enterstieren. Ingezonden 1 stier. Enterstier met voldoende type, iets stugge kop met afhangend kruis 3e prijs Jetske Athleet van J. P. Kuipers. Rubriek 2. Kalverstieren geboren na 30 Sept. ’32 en voor 1 Febr. '33. Ingezonden 11 stuks. Kalverstier. Zwaar ontwikkeld met een goed kruis, iets te veel kossum, iets breed in de schoudersle prijs Lady’s Athleet van Jan Haagsma. Sterke stier, kop stug, zware staart- inplanting, iets licht in de singel2e prijs Johan van A. S. Bajema, Ferwoude. Goed kruis, diep, zwakke beenen, los voor Eervol, Hendrik van R. H. Jonkman. Rubriek 3. Kalverstieren geboren op of na 1 Febr. '33. Ingezonden 8 stuks. Goed, diep type, met iets losse schouders 2e prijs Antje’s Roland van D. S. Gerritsen, Heidenschap. Aardig jong stiertje met goed been- werk, doch niet te sterk 2e prijs Meibloem van J. Ozinga. Vierkant kruis met iets zwakke lendenen Eervol, Othello van D. D. van der Werf. Rubriek 4. Productiekoeien. Minimum opbrengst als volwassen koe 200 K.G. boter, twenterrier of overlooper 170 K.G., enterrier 140 K G. Allen in een voldoende lactatieperiode of van 330 dagen. Voor elke 10 K G. boter wordt x/3 punt meer voor exterieur gegeven. Verder wordt er gekeurd op het exterieur. Ingezonden 4 stuks. V.Z.M. aange boden door «Plaatselijk Belang», Wor kum. Fraai type melkkoe met vaste bouw en sterke lijnen: le prijs a. Antje III van D. S. Gerritsen. Beste zware koe met best kruis en ribben voorstel iets losle prijs b. van Th. T. VI en Pukje VIII van R. H. Jonkman. Aardig span, iets groot, fijn been- werkEervol, Johanna VII en des V van S. Tj. Westendorp. Rubriek 12. Droogstaande Kalve- koeien, voor 1 Dec. kalf. Ingezonden 6 stuks. V.Z M. aange boden door C.A.F., Leeuwarden. Diepe, zware koe, met adelvoor hand iets losle prijs Antje II van D. S. Gerritsen. Sterke koe, iets grof2e prijs Jo hanna van W. Tijsma. Goed gelijnde koe, iets tenger Eer vol, Vlekje XII van D. S. Gerritsen. Goed type, met iets afwijkende uier Eervol, Catrijn 19 van G. Stellingwerf. Rubriek 13. Collectieve inzendingen Rundvee, in verhouding van de grootte van bedrijf. Collectie beslag 25 en meer1 in zending. Zilveren plaquette aangeboden door Koopmans’ Meelfabrieken, Leeu warden. De jury geeft de volgende beoor deeling van de met le prijs bekroonde inzending van D. S. Gerritsen. Beste soliede dieren, vier eerste klas koeien, vier dito kalveren, een enterrier met goede lijnen, doch te veel melktype, twee pinken met soliede bouw, konden iets kleiner. Rubriek 14. Melkschapen bij twee tallen. (Lincoln ras). Ingezonden 2 tweetallen. 2e prijs 2-tal Melke schapen van F. K. Vrolijk. Eervol 2-tal Melke schapen van A. Gaastra. Rubriek 15. Ramlammeren bij twee tallen. (Lincoln ras). Ingezonden 3 tweetallen. 2e pr. 2-tal Ramlammeren van A. P. Haijtema. Rubriek 16. Ramlammeren bij twee tallen. (Texelsch ras). Ingezonden 4 tweetallen. le prijs 2-tal Ramlammeren Th. T. Popma, Gaast. Voor rubriek 17Ooilammeren bij viertallen (Lincoln ras) is geen name. Rubriek 18. Melkschapen bij tallen’ (Texelsch ras). Ingezonden 5 tweetallen. le prijs 2-tal Melkschapen van Th. T. Popma. 2e prijs 2-tal Melke twenter- schapen van S. Tj, Westendorp. Eervol 2-tal Melkschapen van Th. T. Popma. Rubriek 19. Ooilammeren bij twee tallen (Texelsch ras). De eenige inzending Popma een 2e prijs. Rubriek 20. Vee ter opluistering. Alleen ingezonden een 11/J-jarige ram (Texelsch ras), welke bekroond wordt met le prijseigenaar Th, T. Popma, Gaast. Des namiddags halfdrie stelden de 34 deelnemers aan de ringrijderij met paard en rijtuig zich op. Een en an der gaf een heele drukte langs de straat, want het mooie weer had ook vrij wat volk op de been gebracht. De uitslag was als volgt: le prijs H. van der Meer en mej. W. van der Meer, Heidenschap2e prijs W. de Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 50 cents; franco per post 80 cents. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad- vertentiën tot uiterlijk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten -B Goed span kalveren, waarvan een iets te weinig ribben 2e prijs Anna VII en Mina XXIV van Jan Haagsma. Eveneens goed span dieren waarvan een afwijkt in het kruis Grietje I en Kollumer IX Vrolijk. Zware dieren, een lendenen Eervol, Jacoba VllI Martha II van D. S. Gerritsen. Goed span, onderbouw van beide kon iets beterEervol, Sieperda en Helena van R. H. Jonkman. Rubriek 11. Koekalveren bij tweetal len, geboren op of na 1 Febr. '33. Ingezonden 10 tweetallen. V.Z.M. aangeboden door den heer H. M. Nijk, Bolsward. Uniform tweetal met adelle prijs a Erna I en Roosje XXXIII van S. IJ. Haagsma, Goed span, evenredig, iets minder solied in beenwerk le prijs b Catrijn 29 en Eertje 17 van G. Stellingwerf. Solied tweetal, doch iets minder uniform gebouwd 2e prijs Sjoerdje VI en Kleine III van Th. T Popma, Gaast. Goede kalveren, doch het bonte te licht in de voorhand Eervol Sieperda Jong, Ferwoude en mej. T. van Dijk, Work.-wiske 3e prijs M. Hijlkema en en mej. E. K. Hijlkema, Heidenschap bij loting tusschen deze en P. Miedema met mej. IJ. Miedema, Heidenschap. De jury voor het schoonst geheel, bestaande uit de heeren H. N. II. K. de Jong, Ferwoude, H. van der Gaast, Heidenschap en N. W. Schotanus, o/Workum, kende de le prijs toe aan S. de Boer en mej. A. de Boer te Hindeloopen. De 2e prijs voor het schoonst geheel verwierf B. Dijkstra met mej. D. Hijlkema, Heidenschap. De prijzen bestonden uit mooie kunstvoorwerpen. Om 5 uur gingen de korfbalvereeni- gingen vanaf de Markt met «Crescen do» voorop naar het gem.-sportterrein, waar het publiek een mooie, spannende wedstrijd wachtte tusschen de twee gelijkwaardige ploegen «Jong Frisia», Workum en Vitesse», Oudega (H.O.N.) De thuisclub won met de stand 21. De leiding berustte bij den heer K. de Jonge, alhier. Na de koffie kregen we de lampion- optocht«Crescendo» geflankeerd door een aantal fakkels en daarachter ette lijke ontstoken lampions, hetgeen een feestelijk aanzien gaf. Terug op de markt brak voor onze muziekvereen. nog geen rust aan, want vanaf de muziektent werd daarna nog een concert gegeven, waarbij de jeugd on vermoeid rondsprong. Ook enkele oliekoekkramen, draaimolen, muziek en dans in verschillende café’s trokken animo. In het algemeen kan gezegd worden dat over de belangstelling voor dezen dag niet te klagen viel, terwijl geen wanklanken gehoord werden. Het was een zeer goed geslaagde keuringsdag. Floralia-tentoonstelling. 27 Sapt. Volgens gewoonte wordt door de afd. „Floralia” van het dept. Workum van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, op Keuringsdag de tentoon stelling gehouden van de in het voor jaar uitgereikte planten. Ia het ge bouw van den Nederl. Protestanten bond hadden we nu weer dit fleurige en kleurige feest. Het ruime lokaal was door de goede zorgen van den bloemist in een prachttuin herschapen. Van de 180 personen, aan wie in Mei elk 4 stekjes waren uitgereikt, namen 105 deel aan den wedstrijd. De jury, 2 heeren en één dame, kende de volgende prijzen toe, die ’s avonds aan de bekroonde inzenders werden uitgereikt. a. Begonia: 1. Fr. Tiesma, 2. A. Wouda, 3. mej. Geertje Schotsman, eervol D. Bleeker, D. Kouwenhoven en Hampie Pelle., b. Lobelia. 1. mej. Hiltje Schaper, 2. D. Kouwenhoven, 3. S. Schotsman, eervol Tj. Riemersma, mej. G. Schots man en mej. Anke van den Akker. c. Asparagus1. H. Minks, 2. W. van Brug, 3. D. Bleeker, eervol mej. B. Wouda, F. Venema, S. Schotsman en mej. Sjoukje Bokma. d. Fuchsia: 1. mej. Pietje Feenstra, 2. mej. Sjoukje Bokma, 3. Th. Brink- sma, eervol D. Kouwenhoven, Tj. Rie mersma, Hampie Pelle en D. Bleeker. e. Schoonste collectie: 1. D. Kouwen hoven, 2. Doede Bleeker, 3. A. Wouda, eervol Tj. Riemersma, D. Smit en W. van Brug. Een enorme collectie dahlia’s van allerlei soort was door vele bloe menliefhebbers ter opluistering inge zonden. Vooral ’s middags werd de tentoon stelling goed bezocht. Naar we vernemen zal Maj. F. Bonnema, thans Mevr. Faber Bonnema, morgen Zaterdag haar laatste les geven aan de O.L.S. Er is alsdan ook gelegenheid voor ouders, c.s. om afscheid van haar te nemen. Schietwedstrijd B.V.L. De uitslag van de op een terrein aan het Noordeinde alhier, gehouden schietwedstrijd van den B.V.L waar aan de afdeelingen Workum, Warns, Ferwoude en Heidenschap deelnamen en welke onder leiding stond van den commandant der afd. Workum, den reserve 1ste luitenant IJ. Wielinga, luidt als volgt: le prijs/B. Terpstra te Workum, 98 punten2e H. Couperus te Warns, 96 punten3e J. van den Akker te -a De prijs dor Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. By abonnement belangrijk lager Antje II van denzelfden. Sterk gebouwde koe met adel, stand achter kon beterte weinig dijen 2e prijs Vlekje XII van denzelfden. Voldoende sterk gebouwde koe iets licht in de voorhand stand achter kon beterEervol, Klaske IV van F. K. Vrolijk. Rubriek 5. Oudere Melkkoeien (twee tallen). Ingezonden 6 tweetallen. V.Z.M. aan geboden door N. V. Kaas- enRoombo- terfabr. «Workum», v/h Tjebbes Co. Soliede beste dierenfraai type eene duikt iets op de lendenenle prijs a. Antje III en Aukje van D. S. Gerritsen. Beste dieren met adeliets minder vaste bouw: le prijs b. Pasma VIII en Marijke I van A. Gaastra. Beide dieren van goed type hals en voorstel iets licht2e prijs Geeske en Truida van D. S. Gerritsen. Soliede dieren, waarvan een best, de andere minder goed, met iets stugge kop 2e prijs Ploegje XXXI en Zwartje XVI van A. Gaastra. Zware, soliede dieren van iets min der klasse Eervol, Jantje V en Klaske III van F. K. Vrolijk. Zware koeien met te weinig adel, iets minder spieren in bovenbouw Eervol, Dora en Lijsbeth van J. E. Dijkstra. Rubriek 6. Tweetallen Melke Twen- terrieren. Ingezonden 3 tweetallen. V.Z.M. aan geboden door Coöp. Boerenleenbank, Workum. Goede zware dieren, iets groot, weinig of niet te veel adel2e prijs Roosje VII van Jan Mina XXII en Haagsma. Goed type, doch iets afwijkend in ’t kruis2e prijs Martha en Antje V van D. S. Gerritsen. Goed soort, hoewel het eene te veel afwijkt in den rug Eervol Catrijn 19 en Pietje 8 van G. Stellingwerf. Rubriek 7. Tweetal MelkeEnterrieren. Ingezonden 2 tweetallen. V.Z.M. aangeboden door Coöp. Zuivelfabriek «De Goede Verwachting», Workum. Goede dieren, hoewel als span niet uniform 2e prijs Wikje IX en Japke van D. S. Gerritsen. Aardig type, doch te tengerEervol, Kollumer III en Klaske VII van F. K. Vrolijk. Rubriek 8. Hokkelingen bij tweetal len, geboren na 30 Sept. ’31 en voor 1 Febr. ’32. Ingezonden 4 tweetallen. V.Z.M. aangeboden door N.V. Wouda’s Meel fabrieken, Sneek. Bijzondere inzending, uniform twee tal le prijs Roosje en Klaasje van D. S. Gerritsen. Iets afwijkend in het kruis 2e prijs a Roosje XXV en Roosje XXVII van S. IJ. Haagsma. Minder uniform 2e prijs b Martha V en Anna III van F. K. Vrolijk. Rubriek 9. Hokkelingen bij tweetal len, geboren op of na 1 Febr. ’32. Ingezonden 8 tweetallen. V.Z.M. aan geboden door N. V. U. Twijnstra’s Oliefabrieken, Akkrum. Best geheelle prijs Fimke II Hiltje van D. S. Gerritsen. Een 'n iets minder fraaie kop2e prijs a. Pietje X en Meibloem 12 G. Stellingwerf, Heidenschap. De eene iets zwak op de lendenen 2e prijs b. Hermina en Emma van D. D. van der Werf. Minder uniform Eervol, Wietske IX en Juliana III van F. K. Vrolijk. Zondigen iets in het kruisEervol Roosje XXIX en Mina VI van S. IJ. Haagsma. Rubriek 10. Koekalveren bij tallen, geboren na voor 1 Febr. ’33. Ingezonden 9 tweetallen. Z.M. aan geboden door den heer J. Feikema, Leeuwarden. Fraai span kalveren. Weinig aan merking, behalve halzen iets schraal le prijs Elizabeth en Pukje Roland van D. S. Gerritsen. Burgemeester en Wethouders WORKUM brengen ter kennis Crisiscomité vergunning is verleend t Q 7 1 ZbX r a 1 BAYER E j RISO. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van sn Mhi. 70 ets. en oraniezakies van 2 tabl. a 10 ets. met hoofdpijn te blij ven tobben?-Iedereen weet, dat Aspirin een product van vertrou wen is, volkomen on schadelijk voor het organisme, dat elke, ook nog zoo hevige pijn doet verdwijnen.

Friso nl | 1933 | | pagina 1