Nog VELE KOOPJES en eenige laatste LAPPEN! BADPLAATS HINOELOOPEN OPENING VRIJDAG 28 JUNI L. STEIQINÜA Nieuws- en Advertentieblad Wijgaannogdegeheele Winkelweek tot Zaterdagavond 6 Juli Denk aan de voorverkoop van kaarten op Zaterdagavond van 6—8 uur voor de Gemeenten ïïorknm, Hem. Oldeph. en Noordw,, Hindeloopen, Stavoren, enz. enz. VEILIGE BADEN - PIUZEN BILLIJK Greidboerderij bij Workum. xMXseoesxxMseeocoxMxxxxxMKxxMx Distributie gekookt Rundvleesch. „De Kleine Winst” Gemeentelijk Sportterrein. BALLON-OPSTIJGINB. No. 27 ZATERDAG 29 JUNI 1935. 61ste Jaargang Officieel Gedeelte. i Plaatselijk Nieuws. KOOPT WOENSDAG 3 JULI a.s. een speldje voor do T.B.C.-bestrijding Uitgave van T. GAASTRA Bz. te WORKUM Telefoon No. 45 - bon no. 83. XXMXMMXXXXXXXX 0 XXXXXXXXMXXMK COLLECTE. Ld I Aanbevelend, Het bestuur van „Herwonnen Levenskracht”. oede handen zit. Geniet leze hoogstaande sport. ig ie rs te ie et >k n- >g le et le n. le- ;e- el ie, an an de w- in ht >g in it- 24 te :h er n- sn Artikel 3. Het bepaalde in artikel 4, lid 1, der wet, vindt in deze gemeente geen toepassing. In de week van 1 Juli—7 Juli 1935 is geldig Artikel 4. De bepaling van art. 2, onder a der wet vindt geen toepassing ten aanzien van open of besloten ruimten, waar pleegt te worden gewerkt in een kappers- of barbiersonderneming op ten hoogste 4 door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen en ter openbare kennis te brengen Zondagen tijdens den hooioogst, des namiddags van 2 tot 4 uur, uitsluitend voor het verrichten van kappers en barblers- werkzaamheden ten behoeve van ar beiders, werkzaam in den hooioogst en bulten de gemeente woonplaats hebbende. (Deze kaarten zijn strikt persoonlijk) HET COMITÉ. Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen ter kennis, dat door hen aan de R. K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Her wonnen Levenskracht" toestemming is verleend tot het houden van een speldjescollecte op Woensdag 3 Juli a.s. Ter voorkoming van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze kennisgeving alleen dient tot informatie voor het publiek, zoo- dat daarin geen aanbeveling voor of instemming met de collecte moet worden gelezen. Workum, den 27 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. d. GOOT. Burgemeester en Wethouders van WORKUM doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van den 6 Mei 1935 is ge wijzigd en opnieuw vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING, als bedoeld in artikel 9, eerste lid der Winkelsluitingswet Artikel 1. Deze verordening verstaat onder „de Wet“ de Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460 Artikel 2. Het bepaalde in artikel 3, lid 2, onder b, der wet vindt overeenkom stige toepassing ten aanzien van dro gisterijen, voor zoover betreft den verkoop en de aflevering van artike len ten behoeve van zieken en ge wonden. Notaris L. K. van GIFFEN te Balk zal op MAAND. 8 JULI 1935, ’s nam. 2 uur (z.t.), in het hotel „De Wijnberg” te Workum, provisioneel verkoopen De vruchtbare Greidplaats in den Workumer- meerpolder nabij Workum, gr. 18 80 50 h a. (51.2 pdm.), tot 5 Mrt. en 12 Mei 1936 in huur bij den heer F. van Rijs. Boekjes met kaart verkrijgbaar bij den notaris, op de sate en bij den oproeper de Haan te Workum. Artikel 7. Deze verordening treedt in werking drie dagen na den dag harer afkon diging, alsdan vervalt de verordening, vastgesteld den 11 Maart 1935, goed gekeurd bij Koninklijk besluit van 9 April 1935, no. 24. Aldus vastgesteld. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk besluit van 28 Mei 1935, no. 38. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25 Juni 1935. C. E. van KOETSVELD, Burgemeester. v. d. GOOT, Secretaris. gesteld dat die opstijging niet zal plaats hebben, alle verkeer over- of verblijf op het geheele Tillefennepad verboden. Gedurende denzelfden tijd zal ook niemand zich mogen bevinden op of in den toren. Tijdens de opstijging en de geheele voorbereiding daarvan zal op het feestterrein ieder zich on verwijld en stipt moeten gedragen naar alle voorschriften, bevelen en verboden welke de politie in het belang van orde en veiligheid noo- dig zal achten. Workum, den 26 Juni 1935. De Burgemeester van Workum, C. E. van KOETSVELD. WORKUM, 24 Juni. Geslaagd voor het eindexamen B Gymnasium te Sneek, onze stadgenoot de heer H. D. Tjeerde. Loonregeling Landbouwbedrijf. 24 Juni. Tusschen een commissie uit de landbouwers te Workum en omgeving en Zuidelijk Wonseradeel en de Chr. en Mod. Landarbelders- bonden is voor 1935—1936 een loon regeling afgesloten, welke o.m. de volgende loonen bevat: vaste arbei ders minstens f 15 per week plus de gebruikelijke emolumenten en min stens 4 vacantiedagen per jaar met behoud van loon; los-vaste arbeiders 23 cent per uurlosse arbeiders buiten de hooiïng 25 cent en indien ze voor korte tijd en by de dag worden aangenomen en ontslagen 30 cent per uur. De landarbeidersbonden hebben nu de loonregeling aan alle landbouwers ter aanvaarding en ter teekening toegezonden. 24 Juni. Zaterdagavond gaven eenige langharige Mongoolsche straat- artisten op de Markt een voorstelling. Acrobatiek, balanceerkunsten en goo cheltoeren werden vertoond met tot slot een zweeftoer vanuit een boom. Langs een ijzerdraad, met z'n haar vlecht aan het katroltje dat over die Ijzerdraad liep, liet de handige acro baat zich naar beneden giyden, wat evenals de andere prestaties vrQwat publiek op het Marktplein had doen verzamelen. 24 Juni. Vorige Zaterdag speel de „Stormvogels” II te Warns tegen „De Valken" een nederlaagwedstrfld en wist deze te winnen met 3—1. Winkelweek - Workum. 26 Juni. Het Winkelweek-Comité is zoo goed als klaar met haar voor bereidingen voor de dagen van 2, 3 en 4 Juli. Er viel veel te beredderen, doch Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen ter kennis, dat de gemeenteraad in zjjn vergadering van 17 dezer heeft besloten, met in gang van 1 Juli a.s. het Gemeentelijk sportterrein, achter de Gereformeer de school, voorloopig bij wflze van proef voor den tijd van 2 maanden, des Woensdags- en Zaterdagsmiddags, van 2—7 uur als vrjj speelterrein voor de kinderen open te stellen. Workum, den 26 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. E. van KOETSVELD. De Secretaris, v. d. GOOT. deze 2e klasse komen slechts drie clubs uit, zoodat in ’t geheel voor elk 4 wedstrijden worden gehouden, waarvan de Workumers één gewon nen en één gelijk gespeeld hebben. 27 Juni. Te Utrecht is geslaagd ▼oor het 1ste gedeelte Clinisch Analyste onze oud stadgenoote Mej. A. Groenendal, thans woonachtig te Groningen. 27 Juni. B(j het Woensdag ge houden Muzlekexamen slaagde onze vroegere plaatsgenoot H. H. de Harder ▼oor Piano-theorie en -praktijk. 2§ Juni. Hedenmiddag en -avond worden in het lokaal „Rehoböth" alhier, propaganda-redevoeringen ge houden, uitgaande van het Neder- landsch Fabrikatenhuis. Het onder werp: „De bestrijding der werkloos heid door alle standen" staat zeker in het middelpunt van de belang stelling en is alleen al uw aandacht ten volle waard. Het behoeft geen betoog dat het Nederlandsch Fabri- alles loopt glad van stapel. De etalage-wedstrijd belooft een waar succes te worden. De jury, be staande uit de heeren IJ. Oosten, S. Gaastra, A. J. Ph. Ridder en H. de Vries Wz., zal geen gemakkelijke taak hebben om de vele medailles en kunstvoorwerpen toe te kennen, doch is er voor opgewassen. Uiteriyk Dins dagavond moeten de winkeliers klaar zfln. In den vreemde hoort men alom geroep over de ballon en wielerwed strijden indien het goed weer moge zijn, kunnen wij op een groot aantal bezoekers rekenen. Wat betreft de muziek en zang kunnen wjj mededeelen, dat de deel nemende vereenigingen voor ’n groot gedeelte staan ingeschreven in de hoogere afdeelingen. Er is een uitgebreid programma opgenomen in de tekstboekjes. Wil men alles volgen dan raden wij een ieder aan zich tijdig van een tekst boekje te voorzien. De tekstboekjes z(jn Zaterdagavond tusschen 6 en 8 uur tegen betaling van 10 cents ver krijgbaar in het lokaal Algern. Zaken ingang Bagjjnestraat, gelijk met de voorverkoop van de doorloopende kaarten, waarvan wjj in het vorig no. melding maakten. Het vuurwerk, dat zal worden afge stoken aan het einde van de laatste feestdag, zal ditmaal mooier dan ooit te voren worden. De leverantie is opgedragen aan de bekende vuurwerk fabriek Schuurmans te Leeuwarden en zal bestaan uit 16 afdeelingen met 36 nummers. Tenslotte verzoeken w{] de burgerij van Workum beleefd, tijdens de feest dagen de vlaggen uit te steken, zoodat wij die dagen algemeen vlagvertoon verwachten. Aan de Redactie onzen beleefden dank voor het plaatsen der ingezonden stukken. Het Comité. Attractie bij de Etalage-wedstrijd gedurende de Winkelweek. B\j lederen winkelier, die deelneemt aan de etalage wedstrijd liggen een of meer letters in de etalage. Al deze letters tezamen vormen een versje van vier regels met een opschrift. Het opschrift bevat de naam van de vereeniging van welke de feestweek uitgaat en het versje bevat een op wekking tot deelname aan de feest vreugde! Men geeft te raden hoe het opschrift en het versje luidt. Voor de goede oplossingen worden prijzen uitgeloofd Wielerwedstrijden. Waar de heer Pottum in een vorig no. schreef dat hy niet ging schry ven over de wielerwedstrijden, maar dat daarvoor andere personen waren aangewezen, meenden wij niet achter te mogen biyven om ook daarover iets te schrijven. Het comité heeft dan ook gemeend aan de vele attracties eanige sport te verbinden door het houden van wie lerwedstrijden. Deze wedstrijden zul len worden gehouden op Woensdag middag tijdens de vulling der ballon. Hieraan zal door de beste Frlesche grasbaanrfjders worden deelgenomen. Het comité heeft daarvoor reeds ge ëngageerd de Grasbaan-kampioen van Friesland, o.a. om enkele namen te noemen Alkema, Postma, Zwart, de Leeuw, Bijlsma, Jansma e.a., hetgeen zal uitkomen op een zeer spannende stryd, daar de heeren elkaar hoege naamd niets zullen toegeven en elkaar zullen bestrijden in sprint, achtervol ging, ploegachtervolging en koppel- wedstrfld waaraan door 24 renners zal worden deelgenomen. Het geheel staat onder leiding van den heer Klompmaker te Harlingen, ex-wegkampioen van het Noorden en winnaar van vele andere wedstrijden. De heer Klompmaker voornoemd heeft reeds aan vele wedstrijden de leiding gegeven, zoodat ook deze at tractie in g< allen van d 26 Juni. Gisteravond trok „Jong Frisia" I naar Balk en zag ook daar kans van „Actief" I op eigen terrein te winnen met 4—1. „Jong Frisia" II deed het heden avond niet minder te Sloten, waarde Workumers met 5—0 van T.H.OR. wonnen. Resten nog twee thuiswedstrijden voor het le twaalftal nl. tegen Kou- dum en Oudega. Van de vier ge speelde wedstrijden werden 3 gewon nen en 1 verloren. Het 2e twaalftal speelt nog eenmaal te Koadum en ontvangt Sloten. In Op Woensdag 3 Juli is vanaf een half uur vóór net in het programma bepaalde tydstip der opstyging van den ballon tot een half uur na het oogenblik waarop die opstijging wer kelijk plaats heeft, of tot op het oogenblik waarop mocht worden vaat- kaat op de voorgrond wordt gebracht en het gebruik hiervan een belang rijk middel is ter vermindering van de werkloosheid. Aan deze propaganda-dag zyn ver der nog enkele verrassingen ver bonden. HEIDENSCHAP, 25 Juni, Op de Krüs-fóllen alhier, zyn dit seizoen meer dan duizend jonge meeuwen uitgebroed. Het is zeer moeilijk deze meeuwen kolonie bier te beschermen vorige jaren gaven hier wel biyk van maar het is thans, dank zfj de strenge bewaking door rijkspolitie en een particulieren bewaker, volkomen ge lukt een en ander tot zijn recht te doen komen. Een „hoannebiter", die zich van deze bewaking niets aantrok, en dit „luilekkerland" met een bezoek zou vereeren, werd door de woedende meeuwen aangevallen en kreeg geen kans te landen. Hy werd genoodzaakt af te trekken. - Dit blad verschijnt des Za terdags en kost per kwartaal 50 cents; franco per post 80 cents. Enkele Nos. 5 ets. Ingezonden stukken Donder dags voorm. in te zenden. Ad- vertentiën tot uiteriyk Don derdagsmorgens 12 uur, uit gezonderd familieberichten Artikel 5. 1. In afwijking van artikel 7, lid 3 der wet jo. artikel 3 dezer verordening is het bezorgen van melk en room vanuit winkels, als bedoeld in artikel 4, lid 1, onder c, der wet op Zondag toege staan a. van 8 uur des voormiddags tot 10 uur des namiddags; b. gedurende den geheelen dag, voor zoover betreft de levering ter voorziening in een plotseling ontstaan, niet te voorzien geweest zijnd tekort in café's of restaurants en ten be hoeve van zuigelingen en zieken, voor zoover uit een verklaring van een geneeskundige de noodzaak van levering op Zondag biykt. 2. In afwijking van het bepaalde in artikel 8, lid 1, onder a der wet, is het venten met en het verkoopen en te koop aanbieden van melk en room op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen op Zondag geoorloofd van 8 tot 10 uur des voormiddags. r Artikel 6. Het tijdstip tot hetwelk krachtens het bepaalde in art. 2 sub b der wet, winkels geopend mogen zijn, wordt met een uur verlaat gedurende het tydvak, waarvoor, krachtens het be paalde by de wet van 23 Maart 1918 (Staatsblad no. 165) gewyzigd by de wet van 22 Maart 1922 (Staatsblad no. 130) de wettelijke tyd met een uur is vervroegd. De prijs der Advertentiën is van 1—5 regels 60 cents, elke regel meer 7 cents Grootere letters naar plaats ruimte. Buiten Friesland, uitgezonderd Familieberich ten, 10 cents per regel. By abonnement belangryk lager D L f M 1 Opruimen Tj. de Zwart

Friso nl | 1935 | | pagina 1