s Nieuws- en Advertentieblad voor Workum en omliggende gemeenten ’FRISO ter 71ste Jaargang No. 4 147 algemeen 145 algemeen 141 algemeen 140 algemeen 135 reserve 138 reserve m 647 algemeen 646 algemeen n 645 algemeen DRUKWERK 641 algemeen 640 algemeen 639 algemeen 634 reserve 638 reserve 03 versnaper. 06 versnaper. 01, 02 tabak FC] rdag 28 Februari 1948 644 algemeen 642 algemeen 144 algemeen 142 algemeen Zaterdag 24 Januari 1948 ONNENLIJST ebr. t.e.m. 13 Maart 1948. DRUKKERIJ en en en BONNENLIJST Voor het tijdvak van 25 Januari t/m. 7 Februari 750 gr. suiker, boter- hamstrooisel, of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. versnaperin gen. 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel 1 ei ca. 225 gr. huishoud zeep of 180 gr. toilet zeep 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak [gel dig t.m. 21 Febr. a.s.] 1800 gram brood [gel dig t.m. 31 Jan. a.s.] 800 gr. brood (geldig t.m. 31 Jan. a.s.) 400 gr. brood [geldig t.m. 31 Jan. a.s.] 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet en 1600 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) en 200 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) jen 400 gr. rantsoen poeder, 250 gr. boter, margarine of 200 gr. vet I 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas l 5 eieren 5 liter melk I 300 gram vlees I 200 gram vlees i voor sinaasappelen en eten uiterlijk op 6 Maart lllist in groente en/of ingeleverd. 250 gr. suiker, boter- hamstrooisel, of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnape ringen. 500 gr. suiker, boter hamstrooisel, of 1000 gr. jam, stroop, of500 gr. versnaperingen 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kinderbiscuits of kin- dermeel. 1 ei ca. 450 gr. huishoud zeep of 360 gr. toilet zeep 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak [gel dig t.m. 21 Febr. a.s.] 200 gr. brood [geldig t.m. 31 Jan. a.s.J 400 gr. brood (geldig t.m. 31 Jan. a.s.) 400 gr. brood [geldig t.m. 31 Jan. a.s.] 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kinderbiscuits of kin dermeel In 200 gram brood (geldig t/m 6 Maart) 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoe der, vermicelli e. d. [geldig t.m. 13 Mrt] 125 gram citroenen (voorinlevering) 1 kg. sinaasappelen [voorinlevering] 400 gram brood [geldig t.m 6 Maart] 100 gram kaas of 125 gr. korstl. kaas a.s. en jonge moeders en zieken] i 800 gram brood 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet brood of 1 pudding vermicelli e.d. [geldig t.m. 13 Maart] en 150 gram kaas of 187>/2 gr. korstl. kaas 125 gram koffie 50 gram thee 500 gram sinaasappe len [voorinlevering] 800 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) 125 gram citroenen [voorinlevering] 125 gram citroenen (voorinlevering) 400 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) 12 lit.er melk Is 100 gram vlees 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet n a 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 200 gr. versnaperin gen of 200 gram sui ker,boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 100 gr. versnaperin gen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 200 gram jam, stroop enz. rtentietarieftot 5 mm. 60 cent PLAATSELIJK NIEUWS uur 10 t/m. 15 jaar i STEEDS VOORWAARTS 11 Warkum enz. i hen voor I 05 tabak i 5 1 1B] i- n ling van advertenties uiterlijk Donderd agsmorgens O SMAAKVOL B I LL IJ K J 3 I Inzending van advertenties uiterljjk Donderdagsmorgens uur. 2 30 Fa. T. GAASTRA Bz. Tel. 45 WORKUM Verschijnt eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz. te Workum - Tel. 45 -Postrekening 82259 Abonnementsprijs: fl.80 per halfjaar per post f2.e •rgestelde samenstelling ebestuur te kunnen in- larop inmiddels geant- het voorstel gehandhaafd leden vroegen hoe de uitrent precies luiden en ers handelde. Uit de oleek dat na een voorlo- j thans inderdaad wel ‘nis van elke organisatie dt gehouden en dus de end moest worden. gekomen uitnodiging aa$ fr Fr. Mij. van de >Jon- bijwoning van een te idering werd door de eeld en aanbevolen de en werden voor kennis omen. van Dam, adj.-secr. van n Landbouw te Leeuwar- rop een lezing over »De en hij deed dit op een te en bevattelijke wijze :s. Na een stukje ge- bijna 100 jaar geleden, Mij. ontstond, kwam hij ?18’19 waarin decon- anisaties zich begonnen Fr. Mij. bleef en is e nog de organisatie die oor alle gezindten en ogen steeds behartigt, juttige instellingen en drijven het initiatief en gen tot oprichting van omstig zijn, steekt niet r aandeel in wat er zo van de boeren bereikt ‘komen is, wordt lang- vanzelfsprekend aan- I mag tevens een aan- I r de leden zijn om hun steunen en tot steeds 1 gandastuk voor en Jeugdwerk. Het werd reeds eerder te Workum opgevoerd, terwijl aan het verzoek tot opvoering van Zondagsschoolvereni- gingen van elders ook enkele malen kon worden voldaan. Deze herhaalde opvoering inWorkum wil dan ook niets anders zijn dan een poging om de belangrijkheid van het Jeugdwerk aan te tonen en de liefde er toe aan te kweken. Jeugdleiders en leidsters van de plaatselijke verenigingen zijn dan ook van harte welkom. (Op verzoek worden plaatsen gereserveerd). Verder worden aan alle belangstel lenden en in het bijzonder ouders en de rijpere jeugd zelf, gratis plaatsbe wijzen verstrekt. (Zie advertentie). De leiding van deze avond berust bij de weled. heer K. Meijer. WORKUM. Bij de onlangs te Leeu warden gehouden examens voor het Praktijk Diploma Boekhouden slaagden o.a. onze plaatsgenoten de heren Joh. R. R. de Jong, Markt D 3 en Tj. de Jong, Zijlspad F 47. Tot commies 2e klas ter secre tarie van Almelo is benoemd de heer F. S. Havinga, commies ter secretarie alhier èn tot le ambtenaar ter secretarie van Ijlst de Heer J. Visser, adjunct- commies ter secretarie alhier, woon achtig te Warns. Benoemd tot telegrafist bij de P.T.T. te Amsterdam onze stadgenoot de heer S. G. Visser, thans werkzaam ten kantore van de Gem. Gasfabriek alhier. Puzzle-hoekje. Elders in dit blad hebben we een puzzle afgedrukt, wat we zo af en toe wel eens meer hopen te doen. Ditmaal zijn er ook nog enkele prijs jes te winnen, maar wacht toch niet te lang met inzenden, want dan kun nen we in ’t volgend no. de oplossing reeds mededelen, wat wel zoo aardig is als nog een week later. Oud en jong, ieder kan meedoen 1 C. B. T. B. Gearkomste C. B. T. B. op 14 Jan. 1948. Om goed njuggen ure iepene de foarsitter dizze gearkomste mei sjonge to litten Ps. 119:1. gebet en lézen fan Ef. 6:1018. Hjirnei waerden de oanwêzichen wolkom hjitten ek waerd de winsk ütsprutsen dat 1948 foar üs organisaesje en loar üs as boeren in goed jier wurde mei. De oanteikens fan ’e forige gear komste waerden lézen en goedkard. Ynkommen stikken wiene der net. Doe kaemen oan bar forslachen fan ’e algemiene gearkomsten halden yn Ljouwert 26 Nov. 1947 en 8 Jan. 1948. Fan dizze gearkomsten is in forslach printe yn ’e deiblêdden, derom sille wy dat hjir net neier omskriuwe. De skriuwer docht forslach fan it jier 1947 hjir üt blykt dat wy 3 kear byinoar west binne, it bistjür hat 4 kear forgearre der is fotline simmer in ekskurzje bildender wurdt fan- wege de C. B. T. B, yn Warkum in lanbouwwinterkui sus jown mei 16 kursisten yn ’e Griff. Skoalle omreden de gemeinte Warkum foar üs net in lekael hie It oantal leden is in pear omheech gien en is nou 55. De skathalder bringt nou forslach ütder is as omslach fan ’e leden ynkaem f3 per lid plus 80 sinten de H.A hjirfan is ófdroegen oan ’e Prov. C. B. T. B. f2.50 it-lid en 65 sinten de H.A. Dér wie noch in moaie som yn kas, hwat ek wol goed is, om reden it mei in lege ponge min hüs- halden is. De leden G Twijustra, D. Bokma en S de Witte sjogge de boeken fan 'e skathalder, dy't ynoarder wiene. Nou komt 't ünderwirp prinsipiële en praktyske bidriuwsorganisaesje, yn- lieden troch de foarsitter. De kon- klüsjes fan ’e ynlieder binne Dat yn ’e hjoeddeiske forhaldingen nedich is dat boer en arbeider net yndividueel neistelkoar steane trtar yn organisa- torysk forban as bidriuwsgenoaten foar har bilangen opkomme. De bisteande vak en stanorganisaesjes sille derta yn in oerkoepeljend orgaen oparbeidzje moatte. Dit orgaen sil dy maetregelsop soasiael en technysk gebiet nimme moatte dy 't yn it bilang fan ’e bi driuwsgenoaten binne. Om har oarde- ningen fan krêft wêze to litten sil it in publykrjuchterlik orgaen wêze moatte weryn de overheid net twingend mar wol tasjuchhaldende ynfloed hat. It wurk fan dit orgaen kin omskreaun wurde yn in statuut; nea sille hjir tabihearre meije prinsipiële dingen, allinne soasiale en technyske saken. Dit orgaen rêst op ’e bisteande arbeiders- en boere organisaesjes, dy 't ek de bistjürsleden öanwize. Dit dogge hja as lykbirjuchtige partijen. De oanwêziche oaljepakken waerden forlotte. Yn rounfrage kaem neat bysünders oan ’e oarder. Hjirnei waerd dizze selliche en goedbisochte for- gearring eindige mei tankgebet. Bonkaarten KA, KB, KC 802 aarten KA, KB, KC 802 Bonkaarten KD, KE 802 Ook dit jaar zal de' S.V.W. haar beste beentje weer voor zetten om de feestavonden te doen slagen. Door zang, spel en rythmische oefeningen belooft het weer een gevarieerd pro gramma te worden. Donateurs wilt U het bestuur van de S.V.W. haar taak verlichten in haar organisatie van deze avonden Kom dan morgenavond van 7 9 uur bij F. M. de Boer de vrij kaarten halen. Ook voor Uw echt genote kunt U dan een kaart voor gereduceerde prijs verkrijgen. In ver band met de beperkte zaalruimte moeten we enige maatregelen toe passen. Een ieder werke dus mee en komt morgenavond van 79 uurbij F. M. de Boer om de kaarten af te halen. Voor de jeugd van wordt de revue Sport brengt Vreugd (van Soomcrs) opgevoerd. Precies half acht, op Woensdag 28 Jan. wordt be gonnen in hotel >de Wijnberg». Denk er om neem de geldige contributie- kaart mee. Goed begrepen Alle leden van de S.V.W. van 10 t/m. 15 jaar worden verwacht. 125 gr. boter, of margarine of 100 gram vet 400 gram brood (geldig t/m 6 Maart) MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 kaarten KD, KE 802 Verschijnt eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bs. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 W eet toch ditdoe mee O ok gij hoort bij de S.V.W. ]R echts of links Neen 11 Voor oog één doel K ameraadschappelijk gevoel. U zegt toch ook: In sport en spel steeds sa men één Meebouwen dus 1 Waar is Uw steen?? 80-jarig bestaan C. J. M. V. Maandag 19 Januari vierde de C.J. M. V. >Reboboth« haar tachtig jarig bestaan. Na opening der bij eenkomst door de heer R. van ’t Veer riep Ds. de Jonge het welkom toe aan leden en oud-leden der Vereniging, aan vertegenwoordigers der burgerlijke en kerkelijke gemeente, aan de afge vaardigde der Prov. Commissie en de Bondssecretaris, de heer Faber, die was uitgenodigd om de herdenkings rede te houden. De secretaris van groep B (mannen afdeling) de heer Molenaar releveerde in een geestige speech de voornaamste lotgevallen der jublerende vereniging. In een tijd, waarin in Workum onge veer 50 gelegenheden waren, waarin men sterke drank kon krijgen, zijn enkele jonge mannen op initiatief van W. Kroese het verenigingswerk be gonnen. Allerlei arbeid werd aange vat, o.m. het Zondagsschoolonderwijs in Workum en Hindeloopen. Al spoedig deed zich de behoefte aan een eigen lokaal gevoelen, dat in 1877 kon worden geopend. In 1920 werd een Mannenvereniging opgericht. De heer Feenstra van Nijland bracht daarna de hartelijke gelukwensen over namens de P. C. en wees er op, dat het oude werk telkens in nieuwe vormen moet worden voortgezet. De hoofdschotel van de avond werd gevormd door de rede van de Bonds secretaris, de heer Faber. Hij riep de tijd in de herinnering terug, waarin de eerste verenigingen van Jonge Mannen werden opgericht. Het was de tijd van de opkomende industrie met haar lage lonen, een tijd van materiële en geestelijke nood In de grote centra is het verenigingswerk begonnen. Het was vaak een moeilijk werk, maar het geloof heeft de pioniers kracht gegeven. De C J. M. V. heeft ook in onze tijd nog dezelfde taakhet Evangelie uitdragen in de wereld. Nooit mag er de neiging zijn, om zich in eigen kring af te zonderen. Zelf gezegend, moet de jonge man anderen ten zegen zijn. Ook nu is de toestand in geeste lijk opzicht zo, dat men er beducht voor moet zijn. De jeugd leeft vaak uit het niets en is vatbaar voor elke demonische gedachte. Het zal moeilijk zijn om het contact te krijgen met jonge mensen, die alle geestelijke aan knopingspunten missen. Daarom komt het bij het jeugdwerk aan op het geloof. Toch heeft deze tijd iets voor op die van een kleine eeuw geleden. Toen was er op kerkelijk terrein veel lauw heid en onverschilligheid; thans heb ben we een kerk, die gaat ontwaken en die zich ook voor 't jeugdwerk in teresseert. Dat geeft hoop voor de toekomst. T BriEUWS O.V. „WORKUM”. Voor morgen zijn de volgende wedstrijden o a. vastgesteld 4e kl. K. N. V. B Q. V. C. I Stave ren-Workum I. Aan vang wedstrijd 3.15 Vertrek van de auto precies. Voor zover er plaatsruimte is kun nen er supporters mee. Wellicht zal het, wanneer het terrein goedgekeurd wordt, in Staveren niet aan spanning ontbreken. Uit de gespeelde thuiswedstrijd kreeg Workum twee puntjes, doch hoe komt het morgen Beiden clubs zijn aan elkaar gewaagd en we zullen ons maar niet aan een voorstelling wagen. Bedenk dit jongensSportiviteit gaat boven winst. Workum 3 ontvangt thuis Oever- zwaluwen 2. Aanyang wedstrijd 3 uur. In deze competitie slaat ons 3e elftal geen slecht figuur. Workum laat je van je goede kant bezien. Doordat j.l. Zaterdag Makkum van Hielpen won met 21 is Workum nog niet uitgebekerd. Na deze bezielende rede feliciteerde het Gemeentebestuur de jubilerende vereniging bij monde van den heer Burgemeester. Hij sprak zijn sympa thie uit met de doelstelling der C. J. M V. en verheugde zich over h<*t feit, dat de vereniging sedert de oorlog tekenen van verjonging toont. Hij hoopte dat zij krachtig medewerken zal tot het opwerpen van een dam tegen de oatkerstenirg van ons volk. Na de piuze las de secretaris de ingekomen gelukwensen voor, waarna de aanwezigen gelegenhe d werd ge “geven tot complimenteren. Verschil lende oud-leden maakten hiervan gebruik, zodat ér een ware spraak waterval» over de vergadering werd uitgegoten. Aardige herinneringen uit vroegere jaren werden naar voren gebracht en meerderen getuigden van de zegen, die ze op de J. V. genoten hadden. Vervolgens werd op vlotte wijze door enkele leden van de Jong. Ver. en de Meisjesvereniging »Het Vrouwtje van Stavoren» opgevoerd. De heer van 't Veer sprak een slotwoord. Het was al geruime tijd na middernacht toen de gezellige bij eenkomst met dankgebed gesloten werd. Dinsdagavond d.a.v. werd onder leiding van Ds. de Jonge een samen komst gehouden, die een meer fees telijk karakter droeg. Samenzang, to neelstukjes en toespraken van diverse afgevaardigden hielden onafgebroken de stemming er in bij de talrijke aan wezigen. «Rehoboth» mag terugzien op eenv alleszins geslaagde herdenking. Ook op deze plaats willen wij de vereni ging onze hartelijke gelukwensen aan bieden en de hoop uitspreken, dat beide afdelingen nog vele jaren hun werk mogen voorfzetten en voorjongeren en ouderen in onze Gemeentecentra van een krachtig geestelijk leven zullen zijn. Abonnementsprijs f 1.80 per haltjaar per post f2. Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling 0 Naar men ons mededeelde zal Dinsdag a.s., 's avonds 8 uur in «Rehoboth» opgevoerd worden het stuk >De wei werom». Dit stuk dat geschreven werd door de heer H. Leenstra alhier, is bedoeld als propa- het Zondagsschool- Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 802 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1045 suiker 250 gr. suiker, boter) hamstrooisel of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperin- gen. Tabaks- An versnaperingenkaarten QA, QB, QC 802

Friso nl | 1948 | | pagina 1