Woonruimteverdeling. Nieuws- en Advertentieblad voor Workum en omliggende gemeenten I rdag 28 Februari 1948 No 6 71ste Jaargang V. Speel niet op verkeerswegen Zaterdag 7 Februari 1948 BONNENLIJST NNENLIJST :b] C] Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent I s BURGERLIJKE STAND OFFICIËLE MEDEDELINGEN en Maart] 176 algemeen 177 algemeen hen, die 179 algemeen 165 reserve 168 reserve 674, 675 algem. n 676 algemeen 677 algemeen PLAATSELIJK NIEUWS 679 algemeen n 664 reserve 668 reserve 07, 11 tabak 09 versnaper. 12 versnaper. n Op de rijbaan spelen is verboden, zo bepaalt de Motorwet Ouders, 't is dus Uw belang ook, dat ge op Uw kind'ren let Bonkaarten KA, KB, KC 802 175 algejneen Inzendipg van advertenties uiterlijk Donderdagsmorgens Verschijnt eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 en en en rantsoen poeder, Voor het tijdvak van 8 Februari t/m. 21 Februari ebr. t.e.m. 13 Maart 1948. j i» de wederkomt bazuin. Muziel^ van onze F Workum Van 29 Januari tot en met 4 Februari 1948. Geboren: Hendrik, zv Koelof Drijfhout en Hiltje de Vries. Jelle, zv Jolle Hooglanden Dirkje van der Kjoojj. Gehuwd: Simke Willem Muizelaar 26 jr te Koudum en Froukje Walthuis 19 jr te Workum. Overleden Gerardina Johanna Straub 77 jr, weduwe van Hendrik Kupeerus. Bonkaarten KD, KË 802 673 algemeen Noors Lied van R. was het corps goed op no 3 van het programma Alford werd zeer goed Verschijnt eenmaal per week UitgaveFa. T. GAASTRA Bz. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 Abonnementsprijs f 1.80 per halfjaar per post f2.— Burgemeester en Wethouders van Workum maken bekend, in overleg met de «Commissie woonruimteverde ling», dat op de lijst van woningzoe kenden thans een zodanig abnormaal groot aantal woningzoekenden zijn geplaatst, voor een groot deel zeer dringende gevallen dat spoedigin grijpen noodzakelijk is. W j verzoeken derhalve genegen zijn vrijwillig woonruimte voor samenwoning beschikbaar te stel len, hiervan vóór 15 Februari a.s. aan ons college mededeling te doen. Mocht onverhoopt aan ons verzoek niet voldoende gevolg worden gegeven, dan zullen wij genoodzaakt zijn tot vordering op vrij grote schaal over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. M. OPPEDIJK VAN VEEN. De Secretaris," VAN DER GOOT. ugestelde samenstelling ebestuur te kunnen in- larop inmiddels geant- het voorstel gehandhaafd leden vroegen hoe de uitrent precies luiden en ers handelde. Uit de oleek dat na een voorlo- thans inde:daad wel 'enis van elke organisatie dt gehouden en dus de end moest worden, gekomen uitnodiging aap :r Fr. Mij. van de «Jon- bijwoning van een te idering werd door de eeld en aanbevolen de en werden voor kennis omen. van Dam, adj.-secr. van n Landbouw te Leeuwar- rop een lezing over «De en hij deed dit op een te en bevattelijke wijze :s. Na een stukje ge- bijna 100 jaar geleden, dij. ontstond, kwam hij ?18T9 waarin decon- anisaties zich begonnen Fr. Mij. bleef en is e nog de organisatie die oor alle gezindten en ngen steeds behartigt, luttige instellingen en drijven het initiatief en gen tot oprichting van omstig zijn, steekt niet r aandeel in wat er zo van de boeren bereikt tkomen is, wordt lang- vanzelfsprekend aan- i mag tevens een aan- de leden zijn om hun steunen en tot steeds gaf een open lucht gehoord, doch hier kwam het beter tot zijn recht. De piano’s klonken beter dan de forto’s,- deze waren wat ruw, vooral de eerste tenor leed aan dit euvel. Het is ook moeilijk om le tenoren te vinden in Friesland, daar sukkelen de meeste mannenkoren mee. Het koor is evenwel vooruitge gaan de heren zongen met overgave, een beetje meer bezieling van de directeur mag echter geen kwaad. De keuze der gezongen liederen kon ons echter over het geheel niet bekoren een nummer als Middernacht van Weimers moest nu eens van het pro gramma verdwijnen. Het was jammer dat van- de uit voering niet meer publiciteit was ge maaktwe hadden de kerk voLver wacht, nu waren er nogal wat lege banken. Ds. E. Verbuig sloot deze samen komst na een kort slotwoord met dankgebed, waarna gemeenschappelijk werd gezongen Halleluja, eeuwig dank en ere. Chr. Zangver. „Zingt den Hepr“ 4 Febr. Maandagavond j.l. kwam de Chr. Zangvereniging «Zingt den 500 gr. suiker, boter- hamstrooisel, of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gr. versnaperin gen. 1600 gram brood [gel dig t.m. 14 Febr. a.s.] 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak [gel dig t.m. 21 Febr. a.s.] 250 gr. zachte zeep plus 125 gr. soda 800 gr. brood (geldig t.m. 14 Febr. a.s.) 400 gr. brood [geldig t.m. 14 Febu. a.s.] ling van advertenties uiterlyk Donderdagsmorgens 500 gr. bananen [voorinlevering] 250 gr. suiker, boter- hamstrooisel, of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnape ringen. 400 gr. brood (geldig t.m. 14 Febi. a.s.) 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak [gel dig t.m. 21 Febr. a.s.] 500 gr. zachte zeep plus 250 gr. soda 400 gr. brood [geldig t.m. 14 Febr. a.s.] 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kinderbiscuits of kin dermeel Met 50 gingen de onzen onder Wedstrijden voor morgen Thuis Workum 3Makkum 3 (aan vang wedstrijd 3 uur). Ons 3e doet het in deze compet. goed. Zorg er voor dat jullie niet van de derde plaats verdrongen wordt. Uit: H.J.S.C. 1Workum 2 (vertrek plm. 1.45 uur van de Markt). Workum I heelt morgen een vrije dag en mag zich voorbereiden op de nog resterende zware wedstrijden. Trainen en nog eens trainen dat is de boodschap. AFD. GYMNASTIEK: Zoals we reeds eerder bekend maakten ligt het in de bedoeling dat deze afd. binnen kort voor onze donateurs een uitvoe ring zal geven. De «S.V.W.» zal u dan kunnen overtuigen dat het goed gaat. Steeds hoger is ons aller streven. Steeds eensgezind vol kracht vooruit Ds. de Bruyn opende deze bijeen komst met gebed en het gemeenschap pelijk zingen van psalm 150 vers 1 en 3 In het korte openingswoord wees Zijn Eerwaarde op het grote voorrecht wat we nog hebben aan de muziek en zang in deze verdwaasde wereld. De muren van Jericho vielen onder ba zuingeschal en het geju ch van het volk Israëlook Gideon bracht de vijanden van-het oude bondsvolk in verwarring met bazuingeschal. In de H. S. wordt ous melding gemaakt van van Christus met de en zang is een gave Schepper en dienen we in Zijn dienst te besteden. Hierna trad Crescendo vóór ons o-p met als eerste nummer Koraal (Evan gelisch Gezang 187) van J. S. Bach. De inzet was enigszins weifelend (de muzikanten moesten zeker wat aan de omgeving wennen) doch met het tweede nummer: Schumann dreef. Ook Mars van vertolkt. Het is niet de bedoeling om alle nummers van het programma uitvoe rig te bespreken, dan zou d t verslag te lang worden. Toch willen we even stilstaan bij no 5 Motieven uit wer ken van Peter Tschaikowsky. Dat is muziek; dat is kunst. Hier werd veel van het ensemble geë.stde vertolking was boven alle lof verheven. Er waren gedeelten in waardoor het kunst minnend publiek werd ontroerd. Dat alle nummers nu zonder vlek of rim pel waren, kunnen we n'et zeggen;- dat zullen directeur en corps ons be amen. De overgangen en ook de be geleiding der solo’s waren niet alle even correct, doch deze vlekjes willen we gaarne vergeven. Al met al hebben we een avond gehad van kunstgenot. Crescendo heeft zijn oude naam weer veroverd onder de bezielende leiding van haar direct, den heer G. Heeringa. De direcleur kon echter ook trots zijn op z’n muzikantenwe noemen o.a. de sopraan-saxaphonist, die zo geheel alleen zat, doch zich dapper kweet van z’n taakde solo trompettist, trombonist, bugelb’azers, bassen, ja allen zijn het muzikanten, waar men mee voor het voetlicht kan komen. Het mannenkoor Laus Deo zong een viertal nummers ter afwisseling. Dit koor hebben«we vorig jaar in de Tabaks- en versnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 802 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 200 gr. versnaperin gen of 200 gram sui ker,boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. - 100 gr. versnaperin gen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 200 gram jam, stroop enz. De bon 673 algemeen voor bananen moet uiterlijk op 14 Februari a.s. bij een handelaar in groente en/of fruit worden ingeleverd. AFD. VOETBAL. Zaterdag j.l. speelden de Jud. A van Workum en Makkum tegen elkaar. Het is voor onze jongens een over winning geworden, doch laat ons -piet meer zo in spanning zitten. Pas inde laatste min. werd voor Workum de winnende goal gescoord, In de 1ste helft werd er door Workum goed ge speeld, doch na de rust had het er wel aan. De 3 2 overwinning was wel verdiend, doch schonk gezien het spelpeil toch geen voldoening. Workum 2 kreeg overeenkomstig de verwachting klop van Makkum 1. aarten KA, KB, KC 802 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees ter 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet en 1600 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) .en 200 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) 400 gr. brood of 1 pudding vermicelli e.d. [geldig t.m. 13 Maart] jen 150 gram kaas of 187’,'2 gr. korstl. kaas 125 gram koffie 50 gram thee 500 gram sinaasappe len [voorinlevering] 800 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) 125 gram citroenen [voorinlevering] 125 gram citroen/n (voorinlevering) 400 gram brood (geldig t.m. 6 Maart) kaarten KD, KE 802 12 lit.er melk s 100 gram vlees 250 gram boter of mar- garine of 200 gr. vet Ï25 gr. boter, of margarine of 100 gram vet m 400 gram brood (geldig t/m 6 Maart) m 20Ó gram brood (geldig t/m 6 Maart) 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoe der, vermicelli e. d. [geldig t.m. 13 Mrt] 125 gram citroenen (voorinlevering) 1 kg. sinaasappelen [voorinlevering] 400 gram brood [geldig t.m 6 Maart] 100 gram kaas of 125 gr. korstl. kaas ma, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 a.s. en jonge moeders en zieken] 1 800 gram brood 250 gram boter ofmar- 1 garine of 200 gram vet 250 gr. boter, margarine of 200 gr. vet I 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 5 eieren 5 liter melk 300 gram vlees i 200 gram vlees i voor sinaasappelen en [eten uiterlijk op 6 Maart jllist in groente en/of 1 ingeleverd. Abonnementsprijsfl.80 per halfjaar per post f2. 9 Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling Bij de bestuursverkiezingen werden herkozen de heer I. G. de Boer en mw. Westerhuisv. d. Goot, terwijl tnej. G. van Dijk het bestudr com pleteerde. Na onderling oveileg we>d het bestuur als volgt samen gesteld; voorz O. S. Pruiksma, 2e voorz. I. G. de Boer, secr.esse mw. Westerhuis—v. d. Goot, pennigm esse mej G. Haytema, algem. adjunct mej. G. Van Dijk. Na het officiële gedeelte begon eigen lijk pas de avond. Om de onkosten te dekken, was er een verkoping, welke zeker aan haar doel heeft be antwoord. Verder werd de avond gevuld met bijdragen door de leden, terwijl ook de inwendige mens niet werd vergeten. Daar het geld toch rolde werd nog een collecte gehouden voor het Chr. Lyceum te Sneek, als antwoord-^ op het besluit van Prov. Staten van 27 Januari, welke f35. opbracht. Het middernachtelijk uur was reeds lang verstreken toen deze gezellige avond gesloten werd. NIEÜW9 S.V. „WOM3SUBI”. De «S.V.W.» heeft feest gevierd en wel vier avonden lang. Donateurs, leden en verder alle be langstellenden hebben weer volop kunnen genieten van de zeer geslaagde opvoeringen van het toneelstuk: «De soan fan reade Haitze» geschreven door den heer F. Mensonides te Deventer en de revue: «Sport brengt Vreugd» van Ed, Soomers. Door goed spel van alle medewer kenden werd het als steeds weer een groot succes voor de «S.V.W.» Het was dan ook volkomen op zijn plaats toen doorde voórzitterStam aan hetslot van deze avonden hulde werd toege zwaaid aan de heren Breukelaar, Soo mers en diens echtgenote. Het deed de S V.W-ers goed dat deze avonden weer zo’n bijzonder prettig karakter droegen. Ieder rechtgeaard lid, dona teur of sportliefhebber voelde zch weer echt thuis bij de S, «Workum». p Want De club van ons allen De band voor elkeen Dat is s.v. «Worküm» En zij alleen. Wij weten het allen Getuigen met gloed Bij de s.v. in Workum Gaat alles goed 1 l Dit prachtig lied verwerkt in de finale van genoemde revue was iedere avond o.pnieuw een waardig slot van het feest der s v. «Workum». Dat deze feestavonden er toe zullen bijdragen tot bloei van deze vereniging staat vast. Steeds eensgezind vol kracht voor uit 11 De les en trainingsuren worden de volgende week weer op de gewone uren gehouden. Onze penningmeester Fre de Boer wil U gaarne inschrijven als lid of donateur der «S.V.W Stel het niet uit. Maar DOE HET NU 1 1 Heer” alhier in feestelijke jaarverga dering bijeen, onder voorzitterschap van de tweede voorzitter de heer O. S. Pruiksma. De secretaris de heer I. G. de Boer keurig verslag over de ver schillende gebeurtenissen van het af gelopen jaar, en memoreerde o.a. het afscheid van de voorz de heer R. Harkema, wegens vertrek naar Canada en de ledenaanwas in 1947 zodat het koor thans 48 leden telt. Mej. G. Haytema gaf als penning- meesterésse een financieel overzicht waaruit bleek dat er een klein batig saldo is. WORKUM. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde dezer dagen voor het candidaats examen scheikundig ingenieur onze stadgenoot de heer R. de Boer. Vorige week slaagden als ex pediteur bij de P.T.T. de heren" P. Pruiksma en Th. Draisma (thans werk zaam bij de P.T.T. alhier) die nu binnenkort ons stadje gaan verlaten. De heer IJ. Pieksma, brugwachter bij de Ned. Spoorwegen alhier, kreeg dezer dagen een benoeming tot brug wachter aan het Lint Homankanaal te Beilen, waarvoor hij echter bedankte. Jubileum H. de Jager.- Op 2 Februari 1948 herdacht de heer H. de Jager de dag, waarop hij voor 25 jaar als gemeente ontvanger in dienst der gemeente Workum trad. De jubilaris werd des voormiddags 11 uur met zijn echtgenote door de gcmeente-secretaris per auto van zijn woning afgehaald, waarna hij in de raadzaal, in tegenwoordigheid van familie, het gehele gemeente-personeel en dat der gasfabriek, waarvan hij tevens kassier boekhouder is, namens het gemeentebestuur gehuldigd werd. De Burgemeester sprak de jubilaris in zeer waarderende woorden toe, waarbij wooral de grote accuratesse en nauwgezetheid van de ontvanger werd geprezen en bood hem als blijk van hulde en waardering een electri- sche kroon aan. Van de beide wet houders, die ook aanwezig waren, sprak de heer H. de Vries, die voor 25 jaren aan de benoeming van de heer de Jager had medegewerkt, de jubilaris in hartelijke bewooidingen toe. Namens het gemeente-personeel en dat der gasfabriek spraken achtereen volgens de gemeante-secretaris en de technische leider van de gasfabriek, terwijl verder nog het woord werd gevoerd door de Directeur van ge meentewerken en het hoofd der open bare school, waarbij vooral tot uitdruk king kwam da grote welwillendheid, waarmede de ontvanger hen steeds is tegemoet getreden. Namens het gemeente personeel werd bij monde van' de gemeente secretaris de jubilaris een ruststoel aangeboden, terwijl Mevr, de Jager bloemen werden overhandigd. Nadat de jubilaris voor de hem toe gesproken woorden en aangeboden cadeaux had bedankt, behoorde deze plechtigheid weer tot het verleden. Des namiddags had nog een drukke receptie plaats ten huize van de jubi laris. Crescendo Laus Deo. 4 Febr. Hedenavond te 8 uur gaf de Chr. Muziekvereniging Cres cendo een concert met medewerking van het Chr. Mannenkoor Laus Deo in de Geref. Kerk alhier. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 802 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1055 suiker 250 gr. suiker, boter hamstrooisel of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperin gen.

Friso nl | 1948 | | pagina 1