SPOORBOEKJE •1 Scharverhuring 1948 Nieuws- en Advertentieblad voor Workum en omliggende gemeenten l's Boekwinkel I 1’ •^225^^525 rdienstregeling •Simon Gdosh’d ■I Zaterdag 8 Mei 1948 I Zaterdag 13 Maart 1948 No. 11 71ste Jaargang 266 algemeen en 269 algemeen en en 253 reserve 255 reserve 256 reserve ft 753 reserve Speel niet op verkeerswegen BONNENLIJST iNNENLIJST jlIWIN Hieuws rlandse Spoorwegen de 9 Mei Wi r Scherf" i8?f Getrokken wij fijnste koffie uit verre [auben TPorkutn TIPTCA Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent Ill 3r jn jn jn BURGERLIJKE STAND OFFICIËLE MEDEDELINGEN PLAATSELIJK NIEUWS is INGEZONDEN. PREDIKBEURTEN 2 uur ds nam. 2.30 uur ver- ADVERTEERT IN „FRISO” ■SI-. Op de ry'baan spelên is verboden, zo bepaalt de Motorwet Ouders, ’t is dus Uw belang ook, dat ge op Uw kind'ren let Abonnementsprijs f 1.90 per halfjaar per post f2. Workum van. 5 Maart tot en met 10 Maart. Geboren: Geen. GehuwdAntoon Paul Verbeek, oud 23 jaren en Jeltje Bleeker oud 21 jaren, beide wonende te Workurp. OverledenTheodoras Johannes Weiten- berg oud 79 jaar, echtgenoot van Pietertje Veldmans. en de een 267 algemeen 268 algemeen 767 algemeen 768 algemeen 769 algemeen ng van advertenties uiterljjk Donderdagsmorgens ent te kopen, dat zolang rraad strekt, verkrijgbaar Bonkaarten KA, KB, KC 804 241 melk 243 melk 246 vlees 247 vlees 248, 249 boter 680 algemeen (bonkaart 802) Van 14 t.e.m. 27 Maart 1948. [ei t.e.m. 22 Mei 1948. JETBAL. Voor Zaterdag :ompetitiewedstrijden voor vastgesteld. Waarschijnlijk vel enige oefenwedstrijden :happelijke ontmoetingen in. Iplege het nieuws in het I 180 algemeen oc (bonkaart 802) reed's aangewezen (geldig t.m. 20 Maart) 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 200 gram kaas of 250 gr. korstl. kaas 50 gram cacao. 1600 gram brood (geldig t.m. 20 Maart) brood of 1 pudding vermicelli kaarten KD, KE 806 12 liter melk 100 gram vlees 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet 125 gram boter of mar garine of 100 gr. vet 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoe der, vermicelli e. d. 400 gram brood [geldig t.m. 15 Mei] 400 gram brood [geldig t.m. 15 Mei] ten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MF, MG, MH 806 d, a.s. en jonge moeders en zieken] de bonnen van de strook E. sn zijn 14 dagen geldig. -iet traject Leeuwarden— en niet veel veranderd, zekerheid omtrent de iloop verschaft U zich door ïuwe rantsoen poeder, e. d. 1600 gram brood (geldig t.m. 15 Mei) Verschijnt eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 0 Inzending van advertenties uiterlijk Donderdagsmorgens 14 Mei volgt de tweede idag. Andermaal wordt om gonnen. De volgende vier len dien middag hun beste >r zetten. Om 4 30, 5.30, 0 uur mogen respectievelijk eren [1115 jaar], jun. 18 jaar. dames [boven 18 :ren boven 16 jaar elkaar Verschijnt eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 Mevrouw-Spoor-actie. De Nationale Inspanning Welzijns- verzorging Indië (N1WIN) is bezig met een landelijke actie ten behoeve van de zieke en gewonde militairen over zee. Zij doet dit onder de naam »Me- vrouw-Spoor-Aandelen-Actie» Deze aandelen worden in grote en kleine coupures uitgegeven ten be hoeve van de aankoop van hospitaal- radioinstallaties, materiaal voor de arbeidstherapie en kleine geschenken bij ziekenbezoek. HM. de Koningin heeft ter onder steuning van deze actie een gift van f 5000.aan de NIWIN overgemaakt. om te genieten van wat hier geboden werd. Restitutie kolenbonnen. Voor diegenen die het restitutie bedrag van de ko’enkaarten T A 707 en T B 707 nog niet hebben ontvangen, om welke reden dan ook, bestaat als nog tot 20 Maart a.s. bonnen 78 BV en 400 gr. rantsoen poeder, e.d. 800 gram brood (geldig t.m. 20 Maart) 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas 400 gram brood (geldig t.m. 20 Maart) 250 gram zachte zeep 800 gram brood (geldig t.m. 15 Mei) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 400 gr. brood [geldig t.m. 15 Mei] Vissers krijgen hun eigen maandblad. De Afdeling Visserijen van het Mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zal zeer binnen kort maandelijks de uitkomsten van het visserijbedrijf gaan publiceren. Deze maandpublicutie, welke als „Visserij-Nievws“ verschijnt, zal te vens mededelingen bevatten van de verschillende visserij-instanties, als mede wetenswaardigheden over de visserij uit buitenlandse vaktijdschrif ten. Dit blad wordt zoveel'mogelijk aan directbelanghebbenden bij het visserij bedrijf gratis toegezonden. De oplaag is nog beperkt, zodat allereerst reders en schippers van vissersvaartuigen en zelfstandige rivier- en binnen- vissers in aanmerking komen voor toezending. De bedoeling is, dat de opvarenden van de schepen en knech ten het blad van hun reder, schipper of werkgever ter inzage krijgen. Ten einde verzekerd te zijn van toezending wordt iedere schipper of zelfstandige rivier- of binnenvisser aangeraden zijn naam en adres, als mede het letterteken van zijn vaar tuig op te geven aan de redactie van „Visserij-Nieuws“, Wassenaarseweg 18 te ‘s-Gravenhage. De redactie ziet de adressen het liefst collectief via de vissersorgani- saties tegemoet. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MO, Mtl 804 [bijz. arbeid, a.s. en jonge moeders en zieken] Geldig zijnde bonnen van de strook A. Op de bonnen komt de letter A voor met de aanduiding van het arti kel en de hoeveelheid. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig, hoewel zij, wat betreft de tekst, enige overeenkomst vertonen metrantsoenbonnen. Zij zijn van rantsoenbonnente onderscheiden door de kleur (groen of groen met paars). of 100 gram vet 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas 100 gram cacao 400 gram brood (geldig t/m 20 Maart) 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoe der, vermicelli e. d. 400 gram brood (geldig t.m. 20 Maart) 500 gram zachte zeep [reeds aangewezen, geldig t.m. 20 Maart] WORKUM. Bij de aanrijding welke- hier vorige week Donderdag plaatshad op 't Noordeinde, moest de pl.m. 80- jarige heer v. d. Bank afkomstig uit Warns, die pas uit het St. Anthonius Ziekenhuis te Sneek ontslagen wasen naar zijn woning vervoerd werd, weer naar het ziekenhuis terugkeren, waar zijn toestand zodanig verergerde dat hij de vorige week reeds is overleden. Oprichting Chr. Wurkmansversniging. 3 Maart. Onder leiding van de heer H Boersma, die met gebed en schriflezing opende, werd hedenavond in «Ons Gebouw» een vergadering ge houden om te komen tot oprichting van een plaatselijke werkmausvereni- ging, waarmee bedoeld was de vroe gere Chr. Werkmansbond weer nieuw leven in te blazen. Er waren 16 be langstellenden aanwezig, die na een uiteenzetting van doel en streven van deze vsreniging, allemaal veel voor deze oprichting gevoelden, zodat met een tot vorming van een bestuur werd overgegaan, Gekozen werden daartoe de heren H. Boersma tot voorzitter, Jan de Jong tot secretaris en G. van de Lageweg tot penningmeester. De contributie is zo laag mogelijk gesteld en zal maandelijks door Johs. Oosterbaan worden opgehaald. Het bestuur is vol goeden moed, dat het ledental zich spoedig zal uitbreiden, net als voorheen bij de oude Werk mansbond. De naam is thans veranderd in Werkmansverenigiog en deze ver eniging zal niet meer landelijk zijn aangesloten, doch plaatselijk in Her vormd verband werkzaam zijn, opdat wij onder Gods zegen met elkaar en voorelkaar mogen samenwerken. Van daar dat bestuur en leden met ver trouwen de aanmeldingen van leden tegemoet zien en allen hartelijk welkom heten in hun midden, aldus de voorz. Na de gezellige besprekingen sloot de heer G. de Vries met dankgebed. Ouderavond O.L.S. 4 Maart. Hedenavond werd op de bovenzaal van hoixl «De Wijnberg» de jaarlijkse Ouderavond gehouden der O. L. S. Te ruim 8 uur opende de voorz. de heer A. Gaastra deze vergadering en heette de talrijke aanwezigen van harte welkom. Door de kinderen der hoogste klassen, werd het zangspelletje «Jan Lustig» opgevoerd. Het applaus wat hun ten deel viel bewees wel dat ieder genoten had. Ook de zangnum mers die ten gehore gebracht werden, werden op verdienstelijke wijze uitge voerd. Dit alles stond onder leiding van het hoofd der school de heer Th. B eukelaar. Te ongeveer negen uur vertrokken de kinderen huiswaarts en begon het huishoudelijke gedeelte der vergadering. Als bestuursleden werden herkozen de heren A. Gaastra en F. Venema. Onder het genot van een kopje koffie werden verschillende punten behandeld. De onderwijzeres, mej. Muller, sprak vervolgens over het onderwerp: «Het onderwijs in de eerste leerjaren», het geen op aantrekkelijke wijze naar voren werd gebracht. Te ruim 11 uur sloot de voorz. deze vergadering met een opwekkingö- woord voor onze openbare school en riep allen een tot weerziens toe. Het gemeentebestuur van Workum herinnert belanghebbenden er aan, dat aanvraagformulieren voor scharren uiterlijk 16 Maart a.s. ingevuld ter secretarie moeten worden ingeleverd. Workum, 11 Maart 1948. Het gemeentebestuur voornoemd. W. M. OPPEDIJK VAN VEEN, Burgemeester. VAN DER GOOT, Secretaris. >Vaardig en sterk tot Gods eer». Dit schetsje werd op zeer vlotte manier gespeeld. ’t Was bij half twaalf toen de heer Boeijenga de belangstellenden dankte voor hun opkomst en de vereniging voor het gebodene. Tevens bood hij de directeur, namens «Excelsior», een fraaie fruitmand aan, als blijk van waardering voor het vele verdienstelijke werk in 't belang der vereniging ge daan, en sloot deze avond met dank gebed. De heer Westerhuis verzorgde het muzikale gedeelte bij verschillende oefeningen, Al met al kan >Excelsior< met ge rechtvaardigde trots terug zien op deze avond. Er kwamen reeds vele zoeken binnen om deze avond te her halen, helaas geen gevolg aan geven, mede omdat men Pinkstermaandag als ver eniging naar Meppel gaat, om daar te werken. Naar ons ter ore kwam zit het bestuur niet stil en hoopt binnen niet al te langen tijd weer iets van zich te laten horen, Zo zien we dat «Excelsior» haar naam eer aan doet en we wachten met belangstelling haar verdere verrich tingen af. Zangavond. Vrijdagavond vond alhier in de Doopsgez. Kerk een zang en muziek avond plaats, waarvan de opbrengst bestemd was voor het orgelfonds der Ned. Herv. Gemeente. Ds. A. de Jonge opende deze avond en gaf na gemeenschappelijk gezang gelegenheid aan het Ned. Herv, Kerk en Jeugdkoor en het Chr. Mannen koor »Laus Deo» om hun nummers ten .gehore te brengen, terwijl de heer IJ. Wielinga op fraaie wijze het orgel bespeelde. Ds. de Jonge hield nog een korte predicatie naar aanleiding van Marcus 14: 26. Zeer jammer dat niet meerderen deze gelegenheid hadden aangegrepen Zondag 14 Maart 1948. Workum (R.-K.) Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis. Nam. 3.30 uur Lof. (Herv.) Voorm. 9 en 10.30 uur ds P. de de Bruyn, ’s Avonds 7.80 uur ds A. Jonge. (Doopsgez.) Geen dienst. (Geref.) Voorm. 9 en nam. E. Verbuig. (Bapt.) Voorm. 9.30 en Leesdienst. Woensdagavond 8 uur bidstond. Heidenschap (Herv.) Nam. 1.30 uur ds P‘ de Bruyn. Ferwoude (Herv.) Nam. 1.30 uur Leesdienst. Gaast (Herv.) Voorm. 9 uurdsC. W.Wage- naar van Beesterzwaag. Hindeloopen (Herv.) Voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds H. Altena. (Doopsgez.) ’s Avonds 7.30 uur dsW. Broer van Warns. (Geref.) Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 2 uur ds J. Scholten. AbswMmentMpriJs fl.«0 per halfjaar per post f2. 0 Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling 5 groep wordt aan degene eningen het beste afwerkt a uitgereikt. dere bijzonderheden raad de mededelingen in het Bonkaarten KD, KE 804 743 melk 12 liter melk 746,747 vlees 100 gram vlees 748 boter 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet 749 boter 125 gr. boter, of margarine 766 algemeen V arten KA, KB, KC 806 5 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 250 gr. kaas of 312’/2 gr. korstl. kaas 400 gr. brood of 1 pudding vermicelli maar hier kan het bestuur gelegenheid de 81 BV van de brandstoffenkaart T A 707 welke een waarde hebben van resp. f2.40 f 1 60 en de bon 78 B V van brandstoffenkaart T B 707, met waarde van f2 40, in te wisselen op het P.T.T. kantoor, tijdens de gewone uren en wel 's morgens van 8 30— 12 30 uur en 's middags van 1415 uur. Deze terugbetaling geschiedt elke werkdag, behalve Zaterdags. Gymnastiekuitvoering. Dinsdagavond vulde «Rehoboth» zich met ouders en genodigden, om de uitvoering van de Chr. Gymnastiek vereniging «Excelsior» bij te wonen. Ruim half acht opende de heer J. Boeijenga deze avond met gebed, en sprak een kort openingswoord uit. De vraag, aldus spr., of hier in Wor- wel een christelijke vereniging bestaans mogelijkheden heeft, behoeven we niet meer te stellen, want hier zien we bet bewijs en het bestuur heeft dan ook gemeend deze avond te beleggen, om te laten zien, wat er zoal op de les uren gedaan wordt. Enige consideratie met dit optreden in een gebouw i? wel gewenst, daar de lokaljjeit er zich niet niet bijzonder voor leent. Toch zien we met belangstelling uit naar de verrichtingen van deze nog maar pas 1 jaar oude vereniging. Namens de vereniging werden allen hartelijk wel kom geheten en de verdere leiding in handen gesteld van de directeur de heer L Canrinus uit Sneek. Na opmars der jongere leden en zingen van het bondslied der N.C G.V. werd begonnen om het programma af te werken. Allereerst kwamen de kleinste groe pen naar voren, die met glunderende gezichten hun oefeningen ceden en aan het publiek in de zaal was te zien dat het in goede aarde viel. Het zou te ver voeren elk nummer afzonderlijk te vermelden, steeds zwaar dere oefeningen werden uitgevoerd. Het no. dames en her-n paard oogstte veel bijval, evenals de rythmische oefeningen. Brug dames en heren en vooral hoogbrug heren waren heel goed. Dit wil echter nog niet zeggen dat alles vlekkeloos afgewerkt was neen, er valt heus nog wel iets te ver beteren, maar toch staan de prestaties op een zichtbaar hoger peil dan deze zomer toen wij hen bij de massale demonstraties in actie zagen. Dat de afwerking wel eens iets te wensen overliet kwam mede door het kleine podium vooral de rythmische-, brug- en hoogbrug oefeningen leden hier onder. Zeer jammer dat er niet met ringen enz. gewerkt kon worden. Voor afwisseling zorgden enkele adspirant-dames, welke «Slimme Jet» opvoerden. Dit gebeurde op een keu rige wijze. Ook werd door oudere leden nog een propaganda-stukje, getiteld «Aldjiersdei 1946» voor’t voetlicht ge bracht. Dit stuk geeft weer het begin der vereniging. Vele ouders menen hun toestemming niet te mogen geven, daar zij alleen de schaduwzijde zien, en wel in de vorm van gebroken armen of benen. Zij toch deden vroeger nooit aan gymnastiek en zijn toch ook groot geworden. Tenslotte geven de ouders hun kinderen toestemming om als lid toe te treden en zo mede te helpen uitdragen het devies van het Neder lands Christelijk Gymnastiek Verbond

Friso nl | 1948 | | pagina 1