GESLOTEN i l Melkwagentjes z IJNTEMA v< VERLOTING Cr f 1 2* df De I iage ster Levering uit voorraad De Controleert geregeld Uw terrein De Coloradokever kan aanwezig zijn u B Carrosseriefabriek Telefoon 9 WORKUM J t ten bate van Nederland en Indonesië De prijzen vielen op de nummers Prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer A. IJNTEMA, Kapper op luchtbanden 4, 6, 8 bus op 2 of 4 wielen 2-wielig vanaf f 90 - p. st. 4-wielig vanaf f165 - p.st. ge it de Jo CORRESPONDENTIE. B: vooi FEUILLETON Biet In vacantie. ruim i” zegt EINDE. IS® 1 CS) 1 0 30—0.56 0 20 0.04—0.08 0 66—0 80 1.60—1.80 4 00 De kerkeraad van de Geref. kerk alhier ontving bericht dat Ds. L. H. Post te Wieringwerf bedankt heeft voor het op hem uitgebrachte beroep. Te Zwolle slaagde voor't examen Qostumière mej. M. Zeldenrust, alhier. Ned. Zeer moe Volgende week de berichten, die nu niet meer geplaatst konden worden. Uitg. „Friso”. Eic van 1 6 Augustus W. MUNDT, Manufacturen 4 S Wo doe In WO! dig uit£ Bi „Fri V GAAST. Benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. School te Ijlst, mej. N. Doutna alhier, voorheen te Sneek. Opbrengst collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van de t.b.c.-bestrijding, uitgaande van Herwonnen Levenskracht*, heeft een bedrag van f 117.80 opgebracht. een tweede grote gelukza- De dorstigen moesten wachten. 26 Juli. Gistermiddag was de heer A. Kuperus Jr. van Staveren met zijn jeep geladen met bier en limo nade voor de café’s in de omtrek van Warns op weg om z’n klanten te be dienen. Op de Warnser weg gekomen kwam hij tot de ontdekking dat een kistje bier van de jeep zou vallen, Om dit kistje te pakken liet hij een ogenblik het stuur los, waardoor de wagen in de bermsloot terecht kwam. Nadat de heer Kuperus uit de jeep 4 t MOLKWERUM, Voor het praktijk- examen boekhouden slaagde onze plaatsgenoot de heer W. A. Feenstra. Opening Kattepollebrug. Molkwerum, dat vroeger bekend was omzijn dooihotbebouwing en zijn talrijke bruggen, had het vorige jaar de strijd te voeren om het behoud van de Kattepollebiug, welke in desolate toestand verkeerde, en óf moest wor den afgebroken en vervangen door een duiker, óf moest worden herbouwd. Bij hetgemeenteb-stuur was de neiging ontstaan, om de brug af te breken en te vervangen door een duiker. Bijna geheel Molkwerum kwam tegen dit voornemen in 't geweer eji wist de Raad te bewegen de brug te vernieuwen. Door de heer S. de Jong werd aange nomen de brug te herbouwen. Dezer dagen kwam de nieuwe brug, die geheel van beton is gemaakt en voorzien is van fraaie ijzeren leuningen, gereed. De brug is officieel door de burgemeester der gemeente H.O.N. geopend, waarbij de muziekvereniging enige nummers ten beste gaf. van „Kath. Thuisfront” STAVEREN. Geslaagd aan de school voorScheepswerktuigkuncigen ,1e Leeu warden voor het diploma A. M. onze stadgenoot J. Groenhof. HINDELOPEN. Voor het te Den Haag gehouden examen Gemeente administratie II eerste deel, slaagde onze vroegere stadgenoot de heer O. Faber, thans werkzaam ten gemeente- huize te Witmarsum. B: „Fri KOUDUM. Benoemd tot onderwij zer aan de bijzondere lagere school alhier, de heer G. Corporaal, thans onderwijzer aan een gelijke school te Matckum. was geklommen en ook de wagen door de vrachtauto van de fa. Beuker van Workum op het droge was getrokken, werden ook nog een groot aantal flesjes onbeschadigd opgevist, zodat de schade tot enige gebroken en zoek geraakte flesjes beperkt bleef. En juist op dit moment komen twee re porters binnen, op de voet gevolgd door de luid protesterende mevrouw Witte. „Schandaal, toch deze....!” roept ze ver ontwaardigd uit. Maar een vergenoegde stem zegt: „Thank you!” en de fotoverslaggever van het blaadje „The Mosquito” klapt zijn camera toe. Het moment is op de gevoelige plaat vastgelegd. „O, Monica! Die arme Jimmy!” René met goedgehuichelde deernis. HOOFDSTUK XXVI. Zó groot is het contrast, dat het Monica stil maakt. Het lijkt nog zo kort geleden, dat zij aan de reling stond van het passagiers schip, een onbekend meisje, dat de haven van Singapore binnengleed met gemengde gevoelens van angst en verwachting. En Trachten leed te verzachten... m «Piet Hein*. Welvoldaan en 2éêr op gewekt kwamen allen weer in Warns aan. CONCERT. Dinsdagavond omstreeks 8 uur gaf „Cres cendo” begunstigd door het mooie zomer weer een concert op het schoolplein van de Herv. School. De publieke belangstelling kon nog wel iets beter, doch als „Crescendo” weer een uitvoering geeft, zou het dan niet zyn aan te bevelen om het programma in de „Friso” te zetten? De nummers die wer den uitgevoerd vielen bjj het publiek bij zonder in de smaak. Na afloop hoorde men meermalen„weer eens een programma zoals vroeger”. Dit wasjuist wat het meren deel van het publiek gaarne hoort, doch we hebben „Crescendo” toch wel eensbeter gehoord. De stemming die eerst vrij goed was zakte in het laatste gedeelte nog al wat. De ouverture Stradella ging er in als koek bij het publiek, doch de insiders zullen ook nog wel wat anders hebbben gehoord. By tijden waren de bassen niet bjjelkaar, zo ook de bugles en sopraan-sax. en bovendien klonk de g na de 3e sextool verschrikkelijk, wat zich later herhaalde. Ook dient er meer op de dynamiek te worden gelet, vooral op de p p. Panis Angelicus werd door de le trompettist heel aardig vertolkt; jammer dat de begeleiding zo sterk was. Soldats de Lilliput was geheel karakte- ristiekloos. Het tempo was veel te snel, hoewel ’t later wel iets bijkwam. De piston bij no. 5 trio was te pikkerig. Wat de fra sering en nuancering aangaat, in de Vogel- koopman was die goed verzorgd, jammer was het dat de pistonsolo in het Andante met z’n embouchure en intonatie faalde. Ook de Marche fantasie Colonel Bogey on parade was over het geheel rommelig, maar dat kwam misschien door de wind, die vele muzikanten van hun muziek beroofde. Deze fantasie duurde ongeveer 10 minuten en de tijdsduur is 8</2 minuut. Dit kan ingehaald worden bija little slower en by no. 6 tot 7; dit gaat te slow. Bij de laatste march With sword en lance kon men merken dat alles wat nog in de muzi kanten zat, er nog zo goed en kwaad als 't ging, uitkwam. In de hoop dat deze critiek mag dienen voor opbouw van ons geliefd corps en mag ik tot de leden zeggen: Oefening baart kunst zonder oefening geen goede resul taten. Met dank voor de plaatsing. EEN MUZIEKLIEFHEBBER. Workum, Juli 1949. nu staat ze op de voorplecht van een krui ser en het imposante schouwspel van een kolossale vloot, welke uitvaart om op de oceaan manoeuvres te houden, vertoont zich aan haar geboeide blik. Geen jonk is er op het water te beken nen. Geen motorboot, geen schip, alles is ingenomen door de oorlogsbodems, die zich fier verheffen als heersers van de zee! Hoeveel hebben René en zij nog in het vooruitzicht! Maar boven de overweldigen de vloed van indrukken in de Straits, heft zich haar trots om de dankbetuiging van de Nederlands-Indische Regering en het persoonlijk woord van de Vlootcomman- dant. Hoe verrukkelijk is de erkenning van haar geluk met René! René is op een andere manier onder de indruk van de grote vlootparade. Hij denkt er aan, dat hij door het Lot gebruikt is als werktuig om een groot onheil te keren. Maar zal ze van lange duur zijn, deze rust in de Oriënt? Zal de vijand, eenmaal in de kaart gekeken, zich gewonnen geven of een nieuwe poging wagen? De vraag behoeft eigenlijk niet overwo gen te worden. Niet van hieruit, doch van uit Soerabaja zal eenmaal het alarm slaan! De Nederlands-Indische Regering is het spel moe. De onderhandelingen met de hui chelende gele handelsgenoot zijn afgebro ken. De wateren zijn ontoegankelijk voor de als eerzaam visser vermomde spion. Ver bittering heeft de plaats ingenomen van vertrouwen en éénmaal zal de alarmkreet weerklinken: Nederlands-Indië verklaart de oorlog aan Japan! Dan zal de Schout bij-Nacht het sein tot de aanval geven en de vloot zal volgen met de verbitterde leuze: Eén Japans schip per dag! Hij schudt het visioen van zich af. Het past niet bij deze gloriedag en het past niet bij Monica! Wat nu past, is een opgaan in het grote geluk van hun kleine levens. „Monica, lieveling,” fluistert hij daar op de voorplecht van die kruiser in haar oor, terwijl de tropenzon hun witte kleding doet lijken op blanke banieren tegen het stra lende blauw: „Monica, wanneer trouwen we? Ik kan wérkelijk niet langer wachten! We trouwen zo spoedig mogelijk, is het niet, Monica?” „Ja, maar niet hier!” zegt Monica met een tinteling in haar ogen, terwijl ze haar hoofd achterover drukt tegen zijn schouder. „Waar dan, meisje van me?” vraagt hij met gretige verbazing. „In een land, waar de huwelijkswetgeving niet zo gemakkelijk is, mijn jongen!” zegt ze met uitdagende tederheid. „We trouwen op Java, in Soerabaja en we maken onze huwelijksreis naar Patjét!” „O, natuurlijk!” zegt hij verrast. „Er is geen andere oplossing mogelijk! Ik schik me helemaal naar je wensen, lieve tyran!” „Toch zou ik, als we op droge toon de formules horen aflezen, misschien wel door een ambtenaar, die gebroken Nederlands spreekt, graag hebben, dat ook jij dacht aan een formule uit de Engelse wetgeving, die ik prachtig vindt.zegt ze dromerig. „En die is, mijn kleine meisje?” vraagt hij, zijn blonde kop naar haar overbuigend. Ontroerd hoort hij haar gefluisterd ant woord: „For better and for Worse!” (In Geluk en Tegenspoed). Straks ook Waras in het goud. Op 21 Sept. a.s. hoopt het be stuur der Coöp. Zuivelfabriek >Warns en omstreken* op feestelijke wijze het 50 jarig bestaan der Coöp. te her denken. In een j 1. Maandag gehouden ledenvergadering, is reeds een com missie benoemd voor het regelen van allerlei zaken deze feestelijkheden be treffende. Die commissie bestaat uit de heren Jan Valk en Y. H. de Jong te Warns, R. H. Visser te Staveren en J. H. de Jong en H. H. Speerstra te Molkwerum. waar o.a. de Herv. Kerk bezichtigd voldaan maar.... een en warm arriveerden de Nieuws van V.V. V. Sneek. Het is de Vereniging Vreemdelingen verkeer gelukt de beroemde Engelse muziekvereniging «The Carlton Main Frickley Collierly Band* te bewegen naar Sneek te komen om een concert te geven op de Vrijdagavond vóór de aan vang van de >Sneek-week«Het was bekend dat dit wereldberoemde corps voor de grote muziekwedstrijd te Almelo naar Nederland was gekomen. Dit op zichzelf was reeds een aanbe veling, doch ook het feit dat dit corps in de muziekkampioenschappen van Engeland, die te Manchester gehouden werden, als kampioenen uit de strijd kwamen, was mede een gegronde reden om te trachten ook in Friesland een uitvoering te doen geven. Voor de vele muziekliefhebbers in onze provincie (én Friesland telt zeer veel muziek corpsen) is dit zeer zeker een unieke gelegenheid om naar deze overzeese kampioenen te komen luisteren En tegelijkertijd is het een prachtige opening van de »Sneek-week*, die Zaterdag 13 Augustus aan vangt. Allerhande vreemdelingen. Zaterdag j.l. bracht een inter nationaal gezelschap vatL 140.studen.ten een bezoek aan ons oude stadje. Deze gasten volgen een cursus van 5 weken in internationaal recht te Den Haag. De week ends worden gebruikt om diverse uitstapjes door ons land te maken en nu was deze keer Hindelopen aan de beurt en vervolgens Sneek. De burgemeester was met een groepje in Hindeloper klederdracht ter begroeting aanwezig. Hierna volgde een rondgang door ons stadje, terwijl tevens het Badpaviljoen, de HiddeNijland-stichting en de toonkamer van Fa. Roosje be zichtigd werden. Plannen voor Oudjesdag. Naar we vernemen wordt voor >aa!de Hielpers* een autotochtje voorbereid. Het besluit daartoe is reeds gevallen en als ’t zo ver is dan komt’c in Hindelopen vast voor elkaar. In het volgend no. dan enkele nadere gegevens over de organisatie dezer dag. Visaanvoer. Van 15 t.e.m. 22 Juli werd hier aangevoerd 1400 kg snoekbaars f0.780 88 p. kg 245 kg baars 42 kg blei 365 kg voorn 448 kg bot 1078 kg kuilaal 2 kg zalm Vrouwenvereniging maakt uitstapje. 27 Juli. Hedenmorgen reeds vroeg trokken de dames, leden van de Geref. vrouwenvereniging er op uit om ge- zamelijk een echt gezellige dag door te brengen. Het doel der reis was Bergen aan Zee. Na een genoegelijke boottocht over het Ijsselmeer en ver der per trein, arriveerde het gezelschap ia opgewekte stemming ter plaatse en werd een zeer gezellig gebruik ge maakt van al de mooie strandverma ken. Op de terugreis werd Alkmaar nog even aangedaan, mooie werd. beetje dames goed en wel weer in ons dorp, allen blij uit en blij thuis. Schoolkinderen gaan uit. 27 Juli. Hedenmorgen trokken de kinderen der O. L. School er op uit, begeleid door ondeiwijzers en leden van Volksonderwijs, om een bezoek aan Schiphol te brengen. Hter werden verschillende vliegtuigen in ogen schouw genomen en werd een mooie technische uitleg gegeven. Daarna ging men weer terug naar Amsterdam, waar het Rijksmuseum werd bezichtigd en een rondvaart door de grachten werd gemaakt, om vervolgens de havens in ogenschouw te nemen. Hier nam men een kijkje, bij het fraaie nieuwe schip «Oslo Fjord*, de «Willem Barends* en het Koninklijke Jacht de 981, 153, 412, 236, 884, 95, 919, 47, 502, 651, 448, 150, 100. die vrouw natuurlijk slecht vond, maar haar tóch begrijpen kon. Het moet hier in Singapore vreemd toegaan tegenover de mensen van gemengd bloed,” zegt Monica. „Mevrouw Witte vertelde, dat zelfs de Re verend haar niet onder zijn gehoor wilde hebben, want hij preekte niet voor „ge kleurd volk”! Als zelfs een dominé het ver schil in huidskleur laat gelden en dat niet alleen, want de hier geboren blanken, de zogenaamde „witte kakkerlakken,” moeten het nét zo hard ontgelden, nu, René waar blijft dan de menselijke waarde?” „O, er zijn onverstandige dwazen, die in de tropen hun superioriteitslust botvieren. En in hun verblinding laten ze dan wél „gekleurd volk” toe in de oorden van ver maak, waar een opeengepakte donkere menigte de verrichtingen van blanke revue- girls gadeslaat!” „Heerst er dan een grote haat tussen blank en bruin?” vraagt Monica geïnteres seerd. „Wacht eens af, meisje. Als ooit een noodsein gegeven wordt, als er ooit oorlog komt, wat de hemel verhoede, dan zul je het meemaken! Dan strijdt de Eurasian schouder aan schouder met de Brit. Dan maken juist zij een kranig figuur in het leger!” Monica ziet hem aan met glanzende ogen. „Weet je, dat ik jou al bij Vader heb geïntroduceerd?” vraagt ze plotseling. „En hoe heb je mij wel afgeschilderd?” vraagt hij met zijn jongensachtige lach. Monica schudt het hoofd, haar ogen tin telen. Zij heeft vader geschreven, dat zij hier in de Oriënt het beste heeft gevon den, wat zij zich ooit heeft kunnen wen sen: Een man als René! „Ik kwam jou eigenlijk vertellen, dat ik een villa rijker ben, namelijk een bij de Botanical Garden,” zegt René met kwa jongensachtig gegrinnik. „Hoe denk je daarover, Monica? Je zult die met mij moe ten delen!” „Ik vind het een verontrustend cadeau,” zegt Monica ernstig. „Hoe zal ik zo’n ding ooit kunnen bestieren, zélfs met twee zulke voortreffelijkheden als Tséhong Nio en Wung Ho?” „O, jij kan alles, wat je wilt,” zegt René in vol vertrouwen. „Verder heb ik salaris verhoging en ik krijg vacantie.... ruim genomen „O, lieve jongen, voor dat laatste moet ik je omhelzen!” roept Monica en ze slaat haar armen onstuimig om zijn hals. 779, 15 249 374, 250, 783 697, 62, 819 729, 312, 610 Nieuwe klok gearriveerd. HEMELUM, 25 Juli. Zoals reeds eerder is vermeld, heeft men ook in ons dorp pogingen aangewend om een nieuwe klok aan te schaffen ter ver vanging van de door de Duitsers ge roofde, welke pogingen met succes zijn bekroond, zodat tot bestelling kon worden overgegaan. Hedenmiddag arriveeide de reeds lang verwachte en werd direct, onder grote belangstelling van verschillende zijden, overgegaan tot het in detoren der Ned. Herv. Kerk aanbrengen der klok. Reeds hedenavond klonk het beier tot ver in de omtrek Over het algemeen was men zeer ingenomen met de mooie klank van deze klok, die nu meteen dienst kan coen voor het in de toren aanwezige uurwerk. WARNS. De alhier gehouden ver- koopdag van de Doopsgezinde Zuster- knng heeft opgebracht de bruto-som van f 500. io door EMS I. H. VAN SOEST „Nee, dat was ik niet. En dat begreep jij maar niet, domme jongen! Intuïtief voel de ik, ai zodra ik je zag, dat ik met Oscar nooit gelukkig kon worden. Oscar, die dit hoogtepunt van ons leven liet voorbijgaan en mij door een aïider liet afhalen! Oscar, die het niet nodig vond, zich voor mijn komst te scheren! Oscar, die japonnen kocht, zonder te denken aan de vrouw, die ze moest dragen. Al de afschuwelijke ont hullingen daarna konden niets meer aan mijn gevoelens veranderen. Ik had jou lief gekregen, omdat ik voelde, dat je een zui ver, sterk karakter hebt met al je jongens achtigheid en omdat ik wist, dat ik bij jou altijd zou komen op de eerste, de alleréér- ste plaats! En die avond aan boord van de Patras. René sluit haar mond met kus en dit is er een van zo i_ ligheid, dat de eerste er bij in het niet verzinkt. „O, jongen, hoe kan er nu van rusten iets komen!” fluistert Monica gelukkig. Op dit ogenblik draaien de persen van The Oriental News op volle toeren en de inkt droogt van de reusachtige letters: „Reusachtig spionnage-complot ont maskerd! Verijdeld radiogram aan de vijand! De Gele Vrouw pleegt zelf moord in tegenwoordigheid van onze verslaggever! De Grote Draak is ge wekt!” En een uur later gaat het als een triomf- roep door alle delen van de Oriënt! HOOFDSTUK XXV. „Wie van u beiden zou die dag getrouwd zijn?” vraagt René’s chef, terwijl hij sta pels kranten van zijn bureau op een tafel tje naast hem werpt. „Oscar,” antwoordt René geduldig. „Os car zou het zijn, maar nu ben ik het!” Het klinkt triomfantelijk en zijn ogen hebben de blik van een gelukkige jongeman. „Ik zie het,” antwoordt de Brit laconiek en grijpt de hoorn van de heftig rinkelen de telefoon. Met een gelaten gebaar reikt hij die aan René over. „Wéér voor u, mr. Overwinckel. Ik hoop, dat het voor van daag de laatste maal zal zijn.” „Ik hoop het ook!” zegt René met een ongeduldige zucht. „O, ben jij het, Flagell? Kun je me nu eindelijk niet met rust laten, Buldog? Mijn hoofd loopt om. Ik ben van daag zeventien maal opgebeld in de tijd van mijn chef! De brievenbus op Cairnhill Road puilt uit van de telegrammen, brie ven en uitnodigingen. Ik moet bij de Con sul komen, bij de Vlootcommandant en an dere autoriteiten en dat is allemaal de schuld van jouw artikel! Ik moet het feit verwerken, dat ik plotseling eigenaar ben geworden van een villa bij de Botanical Garden en.... Wat? Wat méén je daar mee, dank je voor dit nieuwe interview? Ga je dat allemaal wéér publiceren? Oh, Jim- my, crazy fellow, stop it! Schei er mee uit! De Engelse autoriteiten zullen er het land aan krijgen, dat twee Nederlanders zo in het brandpunt der belangstelling komen!” „O, wij zijn bestand tegen zelfcritiek! Als de Grote Draak beter had opgelet, zou het nooit zover gekomen zijn,” zegt Jimmy in protest tegen zijn eigen landslieden. „Let op de krant van vanavond, jonge man: Op heldering inzake moorden op geheime Ser vicemen. De Bruid van Oscar Over winckel „Hiertegen moet ik uitdrukkelijk protes teren!” roept René onstuimig. „Buldog, je mag Monica niet prijsgeven aan sensatie!” „Dacht jij soms, dat ik me de primêur liet ontgaan om de verloving der beide hoofdpersonen aan te kondigen?” vraagt Jimmy oprecht ontstemd. „Ik weet, hoe dqt gaat. Een ongelukkig reportertje van een tienderangsblad dringt toevallig tot jullie door, terwijl je Monica teder omhelst en dan prijkt hét nieuws tussen advertenties van het beste middel tegen rode hond en een oude foto van Gandhi in! Denk je, dat de Oriental News zo’n blamage riskeert? Dus: Het Romantisch Slot van het Grote Avontuur!” „O, Jimmy, you.... you....” Maar met een voldaan gegrinnik heeft Jimmy afge beld en René legt met opgetrokken wenk brauwen en een glimlachje de hoorn neer. „Die nieuwsbladlui overdrijven altijd, zegt de chef, terwijl hij een verse pijp aan steekt. Hij blaast bedaard de lucifer uit. „Yes, mr. Townsend?” René strijkt over zijn dikke haardos. „U heeft salarisverhoging,” zegt de chef nonchalant. „En neem een behoorlijke va cantie. De dood van uw neef en nu dit alles geeft wel wat stagnatie. Maar ik knap het wel op. No, no.geen dank. U heeft het zaakje goed klaargespeeld!” Met deze allerhoogste lof van de busi- ness-man kan René gaan en tintelend van verlangen om Monica deelgenoot te maken, springt hij in zijn two-seater. Hij treft haar rozig en fris op het ver- anda’tje van haar hotelkamer. „Ik heb de hele ochtend aan Vader zitten schrijven en nu brengt de boy de brief naar de lucht post. Het denkbeeld, dat die goeie schat daar in hevige onrust en spanning zou ver keren, kon ik niet verdragen. Maar o, René! Aan die ene brief heb ik niet genoeg om alles te vertellen! Weet je, wat ik nu weer gekregen heb? Van die kleine- luxe-radio weet je al, nietwaar?” „Ja, dat was gisteren. Wat is het van daag?” vraagt René met het aanpassings vermogen van door het lot begunstigden. „Een luxe-jacht, niet al te groot, juist geschikt voor ons! Weet je, dat ik van de rest de tel al kwijt ben? Heb je ooit zo’n overladen kamer gezien?” „Bereid je voor op erger,” zegt René. Juist op dit moment komt mevrouw Witte, de donkere eigenaresse van het hotel, binnen. „Wéér van die krantenmensen voor u, toch te bar!” zegt ze met levendig mee voelen. „Poeier ze af, mevrouw Witte, dan is u een beste!” verzoekt René smekend. Mevrouw Witte lacht en zucht, verdwijnt dan hoofdschuddend. Ze horen haar even later, schel en gebiedend, zoals ze gewoon is haar bedienden te regeren. „Weet je, wat ze zoeven zei naar aanlei ding van het stuk over Thalulah? Dat ze t t t 1 1 1 1 i. 1 1 t s 1 1 1 1 V r l c i 1 1 1 c t 1. g V i i J

Friso nl | 1949 | | pagina 2