2 Januari 1950 begint onze I Ook in 1950 Zaterdag [Oudejaarsdag] 9-10 uur Zonder geluk Él HOLLYWOOD AMSTERDAMSGHE BANK NV. JOH. J. DOOPER Betaling a contant Allen naar ’t Noord naar r\ Nederl. Staatsloterij. DELFIA De fokkerij I Het bestuur der S. V. W. CALVÉ - DELFT I Sj. de Boer, E 25, Workum Handel in Vleeswaren, Kaas en Melkproducten vaart niemand wel ,,’t Rasknyn” Expeditiedienst „Stad Workum” Chr. Gymnastiekver. „Excelsior” wenst allen een gezegend 1950 Z N P f l alle sportliefhebbers FOLLE LOK EN SEINE p f Frieslands grootste parfumeriebedrijf SNEEK BOLSWARD - HARLINGEN FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK 22 „Zo, zo, wel, wel. Dus de jongelui gaan (Wordt vervolgd) S. Visser J. Visser—Gras Kerkpad 5, Swalmen (Limburg) Gelukkig Nieuwjaar C. Tjebbes en familie te Warnsveld voorspoedig 1950 Soerabaia Oost Java. Vanuit Indonesië wens ik familie, vrienden en be kenden een Vanuit Indonesië wens ik m‘n familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1950 toe en tot wederziens. Sergt. L.S.K. T. Visser, HK-ML Batavia. Gren. B. Wesselius, Reg. Gren. Denpasar Bali. dpi. Korp. S. de Boer wenst familie, vrienden en kennissen een voorspoedig 1950 en een tot spoedig weerzien in Holland A. Finnema, Batavia Fan üt Medan winskjewy alle femylje, frjeonen en bikinden 'n A. M. Boschma A. K. Boschma—Pruiksma wensen allen een Gelukkig Nieuwjaar R.D.I. Goshen NewYersey U.S.A. Mr. en Mrs. E. de Boer Whitinsville (Mass.) 97 Cottagestreet U.S.A. m h g Douwe Fekkes, Whitinsville (Mass.) 97 Cottagestreet U.S.A. en Bouke de Lang, Rawsan Uxbridge (Mass.) U.S.A. wensen familie, vrienden en bekenden een GELUKKIG NIEUWJAAR -v Sold. Verpl. Ie klas E. Mulder legerno. 270901267 6e Hp. V.A. VeldpostMedan wenst familievrienden en beken den een Gelukkig Nieuwjaar De ter B. A. Vos IJ. Vos—van Meekeren Bartje en Imma ’s-Gravenhage Schlegelstraat 114 G N J. Kluifstra J. Kluifstra—Stam Schoonhoven, Koningin Julianastraat 5 G N gelukkig 1950 toe en tot wederziens dpi. soldt. J. Boersma 260727132 10e Genie Veld. Cie Soerabaia be- een OLIEFABRIEKEN KANTOOR WORKUM. Verkoop loten 509e Staatsloterij 2 Januari a.s. Bestellingen worden vanaf heden aangenomen P. RINGNALDA, Coll. Nederl. Staatsloterij, SNEEK, Marktstraat 6, Telef 2696, Giro 378952 i wenst leden, donateurs en een voorspoedig 1950 toe lokkich Nijjier „De Rysitersu S. Grasman 33e A.A.T. E. Mulder, 6e Hupva A. Schotsman, 31e B.Hosp. Een gelukkig Nieuwjaar aan familie vrienden en bekenden toegewenst door dpi. J. Seekles Stbnr. 260325152 T.W.O. Soerabaia S. v. d. Meulen KI. Dijkstra O. Genee S. Brouwer J. Boersma J. Seekles J. Selvius Th. Genee wensen Ouders, Familie, Vrienden enBekenden een is onze Kas slechts geopend van D 111 WORKUM - Tel. 104 winsket oan alle Knjnefokkers fan Warkum en Omkriten m h g Vanuit Indonesië wensen wij familie, vrienden en bekenden een Wij wensen familie en de vele vrienden vanuit Grand Rapids een Gelukkig Nieuwjaar toe. Hier alles Oké Sietse—Lutske en de vijf jongens Grand Rapids (Mich.) U.S.A. 923 Lafayette N.E. Oan alle frjeonen, bikinden famylje 'n lokkich Nijjier tawinske R. Harkema H. Harkema—Smits Housto (Br. Columbia) Canada Gelukkig Nieuwjaar II-V-B „Andir” Bandoeng liep. Vlug verborg hij zich achter een der bomen. Toen de gedaante op een paar meter van zijn schuilplaats passeerde, herkende hij tot zijn grote verbazing de graaf. De man ging door de achterdeur de villa binnen. Joop bleef besluiteloos staan. Dat was toch niet in de haak. Wat moest die snui ter zo laat nog buiten doen? Een luchtje scheppen? Maar met wie had hij dan ge sproken? Daarvan moest hij meer weten. Vlug liep hij nu door in de richting, waar hij de stemmen had gehoord. Hij kwam terecht op het pad, dat naar de ga rage liep. In tegenstelling met zijn ge woonte had Joop de grote vrachtwagen aan het eind van de oprit naar de villa gezet, zodat hij deze avond niet bij de ga rage geweest was, zoals anders. Nieuwsgie rig ging hij nu naar het gebouw. Maar hij was te laat. Toen hij op een veertig meter afstand was, zag hij, dat Iemand de ga rage binnenging en de deur achter zich sloot. Enkele seconden later zag hij het licht opflitsen in de boven de garage ge legen woning. En voor het raam zag hij het silhouet van de chauffeur van de graaf. Er was geen vergissing mogelijk. Hij wist, dat de man daar sliep. Bovendien droeg hij hetzelfde livrei, dat hij aan had, Itoen hij de wagen van zijn patroon bracht lom te laten repareren. I Dus de graaf had een gesprek gehad 'met die rooie gluiperd. En dat zo laat in de avond en nog wel in het donker, tussen de woning en de garage Nee, er was iets niet in orde met die vrijer. Maar daar zou hij wel achter ko men. Vlug liep hij nu naar de Bedford, startte en vertrok naar huls. Toen Joop in de kamer kwam, lag Fred al in bed, vermoeid van de zware taak aan de vrachtauto. Op slaperige toon wenste hij zijn vriend welterusten en draaide zich om naar de muur. Joop trok zijn jas uit en haalde zijn opschrijfboekje voor de dag, waarin hij de namen en adressen uit het boekje van de graaf genoteerd had. Er wa ren er bij uit Amsterdam, uit Haarlem en uit Den Haag. Ook één in Eindhoven en in Maastricht. Kennissen van hem? Maar dan was die ééne toch niet veel bizonders, want dat was in Amsterdam, Wijde Hei steeg en dus min of meer een gribus, al wist hij niet precies, waar dit straatje uit hing. Inmiddels had hij zijn plan gemaakt en met vast opeengeklemde lippen hors hij het boekje zorgvuldig op, waarna hij zich uitkleedde en naar bed ging. koopt U prettig en goed bij Fam. J. v. Walta Rijksweg D 32 Oirsbeek wenst alle familieleden, vrienden en bekenden een Zalig Nieuwjaar Ook in 1950 voor alle goederenvervoer WorkumSneek—Leeuwarden v.v. P f CALVÉ garandeert voor DELFIA RUNDVEEVOEDER C naar, die slordig en meestal ook geen se cure rijder is. Dan heb je bijvoorbeeld men sen, die vreselijk nonchalant zijn, die alles laten slingeren. In hun wagen vinden wij bijvoorbeeld wel eens het een en ander. Deze mensen zijn in de regel ook niet zo heel voorzichtig. Apropos hij haalde het gevonden opschrijfboekje uit zijn zak dit heb ik in uw wagen gevonden, heer graaf. Ik vermoed, dat het uit uw colbert gevallen is, want het lag tussen de zitting in.” Met een hoffelijke buiging la graaf Van der Waerde overhandigde hij het be duimelde boekje. Een moment verbleekte de graaf, daarna kreeg hij een kleur. Hij wist zich echter bijna terstond weer te beheersen. Onverschillig nam hij het boekje aan, bladerde er even in en antwoordde: „Ik geloof niet, dat het van mij is. Waarschijnlijk is het uit de zak ken gevallen van een der mensen, die wei eens van mijn wagen gebruik gemaakt heeft. Ik zal het hem wel teruggeven. In tussen dank ik U voor uw opmerkzaam heid." Dit laatste klonk spottend. Joop dacht na. Daar zat meer achter dit boekje, dan hij misschien aanvankelijk ge dacht had. Waarom schrok de man anders zo, toen hij het ding voor de dag haalde? Goed, dat hij die adressen er uit had over geschreven. Straks zou hij die nog eens nakijken. De graaf verontschuldigde zich en nam en passant Annie mee, zodat de twee ge lieven alleen bleven en nu gingen ze ver der met de voorbereidingen voor him ver lovingsfeest te bespreken, ’s Middags bleef Joop op „Ruimzicht” lunchen en na de middag maakten de verloofden een tochtje In de wagen van Van der Berg. Ze reden naar de stad en bestelden de verlovingskaarten. Daarna bracht hij Greet weer thuis, om vervolgens zelf terug te ke ren naar de garage. „Blij, dat je er bent,” zei Fred, die van top tot teen besmeurd was met olie en smeer. „We hebben een grote vrachtwagen, een Bedford, die ze vanmorgen op de be tonweg In de soep gereden hebben. Er moet een nieuwe radiateur op. Heb jij gelegen heid om naar de stad te gaan en er een te halen?” Joop had niet zo heel veel zin. Liever ging hij vlug eten en dan weer terug naar „Ruimzicht”, maar het werk ging ten slotte voor het meisje, zodat hij er in toestemde. „Is er haast met die Bedford?” „De eigenaar zegt, dat hij hem Iedere dag nodig heeft. Hij is vrachtrijder.” Dit gaf de doorslag. „Dan moet de man geholpen worden,” besliste Joop. Hij ging naar boven om zich te verkleden en daarna reed hij naar de stad, waar hij na enig zoeken een adres vond, waar hij de wuste radiateur kon kopen. Het was groot bedrag en nagenoeg hun hele kapi taaltje ging er mee heen. Maar ja, zo was hun bedrijf nu eenmaal. Er ging op de duur veel geld in zitten. Na zijn terugkeer uit de stad belde Joop zijn meisje op en zei, dat er plotseling zo veel werk was, dat hij die avond niet kon komen. Hij hoorde haar teleurgesteld ant woorden. „Kun je ook niet wat later komen? Bij voorbeeld om een uur of tien?” „Ik zal eens zien,” zei hij, „maar beloven kan ik het niet.” In de garage togen ze nu met z’n drieën aan het werk om de wagen weer zo spoe dig mogelijk in orde te krijgen. En toen ze er om half elf eindelijk mee klaar waren en Joop er een peoefritje mee gemaakt had, stond tot zijn grote verbazing eensklaps Greet voor hem. Ze was met de fiets ge komen. „Ik kan er niets aan doen,” zei ze, ver legen blozend, „maar ik zou niet kunnen slapen, als ik je vanavond niet meer ge zien had.” „Malle meid,” zei hij lachend, maar in wendig dol gelukkig, dat ze zoveel van hem hield. „Ga maar vast naar boven, dan drin ken we nog een kopje koffie en breng ik je wel weer thuis.” „Ik ben op de fiets.” „Hindert niet, die gooien we wel in de wagen.” Toen hij zich gewassen en zijn overall uitgetrokken had, snelde hij naar boven, waar Greet hem, met een glimlach op haar aardige gezichtje, opwachtte. Hij knuffelde haar eens lekker, zonder zich van Fred en de knecht wat aan te trek ken, waardoor Greet opnieuw verlegen kleurde. Fred had inmiddels koffie gezet en nu zaten ze gevieren gezellig babbelend rond de tafel. Maar lang kon het niet du ren, want daarvoor was het al te laat ge worden. Hij reed de gerepareerde Bedford naar bulten, legde de fiets achterin en reed daarna Greet terug naar „Ruim zicht.” Toen hij afscheid van zijn verloofde ge nomen had, liep hij door de achterdeur naar buiten. Even bleef hij staan om een sigaret uit zijn koker te halen. Op dit ogen blik hoorde hij stemmen van mannen. Joop spitste zijn oren en luisterde. Het was ruim half twaalf en in het grote huis brandden nog maar een paar lichten, meeste bewoners hadden zich reeds ruste begeven. Personeel zou het dus niet meer zijn. Dat lag, misschien op de huis knecht na, al in bed. Wie kon het dan wel zijn? Nieuwsgierig liep hij enkele passen in de richting van het stemmengeluid, tot plot seling een gedaante zich uit het duister losmaakte en in de richting van de woning zich verloven? Mag ik U beiden dan mijn welgemeende gelukwensen aanbieden? Van harte, hoor, van harte.” Hij nam het handje van-Greet en drukte er een kus op, hetgeen Greet een blos ont lokte. Ze had er een hekel aan, vond het een beetje gek en een griezelig gevoel, hoe wel de graaf haar verzekerd had, dat het een Franse gewoonte faas, een hoffelijkheid tegenover schone dames. Daarna schudde hij de hand van Joop, die helemaal vergat te knijpen. Maar hij had plezier in de ang stige blik, 'op het moment, dat hij zijn hand om die van de gast legde. „Dus dat zal een groot feest worden. Is het toegestaan, dat ik van de partij ‘ben?’ vroeg nij glimlachend. „Maar dat spreekt toch vanzelf,” verze kerde Annie, nog voor de beide anderen iets konden zeggen en van armoede echode Joop er achteraan: „Natuurlijk, dat spreekt toch vanzelf, nietwaar Greet?” Het meisje knikte bevestigend, maar lachte als een boer, die kiespijn heeft. De graaf boog even en antwoordde: „Het zal een grote eer voor mij zijn. Dus juf frouw Greet wordt de vrouw van een gara gehouder.” Er lag een vriendelijke blik op zijn gezicht, maar het woord „garagehou der” klonk duidelijk geringschattend. Greet, zowel als Joop voelde het. En het meisje legde als het ware beschermend haar hand op Joop’s arm, maar keek de graaf uitda gend aan. „Inderdaad,” zei ze tartend, „de vrouw van een garagehouder. Wilt U wel geloven, dat het een heel interessant be roep is?” „Dat neem ik onmiddellijk aan," ant woordde de adellijke gast. „Greet heeft volkomen gelijk,” beklem toonde Joop eensklaps op eigenaardige toon „Ons beroep stelt ons in staat men senkennis op te doen. We krijgen bijvoor beeld wagens onderhanden van mensen, die nauwgezet, spaarzaam en ordelijk zijn, die een sterk plichtsbesef hebben. Dat zien wij aan de wagen.” „Is het heus?” vroeg de graaf met voor gewende belangstelling, hoewel het onder werp hem hoegenaamd niet interesseerde. „Zeker, een auto, die goed onderhouden is, behoort kennelijk aan een man, die van orde en netheid houdt en serieus in zijn levensopvatting is. Een wagen met veel deuken en schrammen verraadt een eige- Meubelmagazijn Kruizebroederstraat 55 - Sneek 30% Ruw eiwit AFO/ VERTEERBAAR XD /o ZUIVER EIWIT 69 Zetmeelwaarde BALANS-OPRUIMING B. Jongstra I3MKBI 9 l 9 1 i i L .ija I .nr-iiir I Met dit gegarandeerde gehalte aan verteerbaar zuiver eiwit voert elke vee houder beslist het voordeligst. VERKRIJGBAAR BIJ:

Friso nl | 1949 | | pagina 3