a TAXI? r 3 Nieuws- en Advertentieblad voor Workum en omliggende gemeenten Zaterdag 7 April 1951 No. 14 74ste Jaargang PREDIKBEURTEN PLAATSELIJK NIEUWS. Au 4.45 uur 2.30 uur raadplege men het clubkastje 6 persoons FRISO. >r. rten Workum 3—Heeg 2 Jun. B Afd. A Q.V.C. 1—Workum 3 Workum 4—Bakhuizen 1 3.45 uur Voor vertrekuur en terreingesteldheid S.V.W.-AGENDA dan naar IJEME DE BOER I Mar hoe en hwat dan ek, it skip is al wer in deimanich op sé. „Met de brandwacht» tot het uiterste gespannen" lies ik. Ja dy minsken sille it wier net maklik hawwe. Hwant as der hwat bard, binne hja de minsken dy ‘t der foar steane. Lit üs hoopje, dat mocht der al sa‘n soarte fan indi vidu oan board wêze, hy gjin kans krigit it libben fanhünderten ünskuldige minsken yn gefaer to bringen. Dat hja, al dy trettsjin hündert emigranten, in goede reis hawwe meije en feilich en wol yn har nij heitelan oankomme sille. Fryske Brief 203. Dat hat. met dy greate boat, de Johan van Oldenbarnevelt, al hwat in frjemd spultsje west. Giet dy boat forline wike üt Amsterdam, mei in foege trettsjin hündert emigranten en twa dagen letter leit er hwer to Umuiden yn ’e slüs. Sa wiene dan de minsken dy 't Nederlan al farwol sein hiene, der noch ris in kear. Nimmen mocht fansels fan- of oan board, as allinne de pelys es, de rechercheurs en de mannen fan it rjocht. Hwant it spul doogde net. Hwat dat nou krekt west hat? Ja neffens de kranten wie der ünder de Ingelske kust, bran ütbrutsen yn ’e mesinekeamer. It moat wol net sa botte slim west hawwe, mar dochs slimmeruoch, dat de kaptein it net op him nimme doarste, om fierder to gean. Dos oarsom it roer en ynsté fan yn it lan fan dream en winsken, wiene de emigranten sa mar wer yn it aide Heitelan. It lit him wol bigripe, dat doe ’t soks yn it lan bikind wurde, derfuort en daliks in protte minsken nei Umuiden reisgen. Om as it lok harren hwat gunstich wêze soe, jitris ofskie fan freonen of siblben to nimmen. Just troch de slüs bleau de boat lizzen. En de hünderten op’e wal, en dy oan board, hawwe tige har best dien om elkoar ta to roppen, to gülen of to balten. En nei ‘t ik fan dizze en jinge hearde, wiene hja aerdich ta har doel kommen. Forskate minsken hawwe elkoar sadwaende noch in léste groet brocht. In bulte minsken binne heal forklomme en troch wiet wurden. Hwant it waer wie nou just net sa geschikt om der nacht en dei op 'e wal to stean. Dat spul hat duorre oan Sneintojoun in üre of healwei sawnen ta. Doe ynienen wie ‘t, smyt los de touwen en nei sé. Mar hwerom hat dizze boat nou in deimanich op Umuiden lein? Om dy bran fansels. Of litte wy mar gerêst sizze om de brantsjes. Hwant nef fens de kranten, soe der ek doe ‘t pelysje oan board wie, noch in kear- manich bran ütbrutsen wêze. Mar hat men ek de oarsaek foun? Der wurdt net folie oer sein. Wol ha ik yn ien fan de kranten lézen, dat der seis kear brün-alarm west hat, om ‘t it elektrysk Ijocht net in oarder wie. Nou nim ik fuortdaliks oan, dat oan in skip lyk as dit, [dat syn béste tiid hawn hat], wolris hwat mankearret. Dochs dat dertroch de iene bran nei d‘ oare ütbrekt, wegerje ik to leauwen. Dan soe men in skipmeisafolle minsken grif net gean litte. Ik fiel mear foar hwat in oare krante skreau en wol dit: „Pyroman, saboteur of gek op de Johan van Oldenbarnevelt". It is allinne mar de frage ho kriget men sa‘n ien to pakken? 1 1 e d n 4 m eel :eft die BURGERLIJKE STAND. de aan I.) het huis- van te nu atfd. Heeg II óver wor- van Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling BEDRIJFSVOORLICHTING VERENIGING OPGERICHT. uitstel kunnen waarmee LEDENVERGADERING ORANJE-VERENIGING. en en de voor de i>9 Verschflnt eenmaal per week Uittfave: Fa. T. GAASTRA Ba te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 a Inzending van advertenties uiterlijk Donderd agsmorgens het be den de te het Een ling Hen ?rs Er est ?e- ien ?en 'en oor de 6 der van les, ur- tad de iris ine de im, uis in ;d ie n, er d ie ir .70 .05 .75 en» kt- en. er- snt 'er- de de) lar en terecht er bij Zondag 8 April 1951 Workum (R. K.) Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis. Nam 3 30 uur Lof. Verbeterd bericht (Hervj Voorm. 9 en 10 30 uur ds A. de Jonge, 's Av. 7.30 uur ds P. de Bruyn. (Doopsgez.) Voorm. 10 uur ds R. Hofman. nam. 2 uur ds E. Workum Van 29 Maart tot en met 4 April '51. Geboren: Geeske dv. Johannes Bouma en Jeltje ten Dam. Jeltje dv. Hendrik Westerhuis en Willemke Vlieger. Gehuwd: Bauke Dijkstra, 27 jr. te Drachten en Pietje de Jong, 25 jr. te Workum. Overleden: Geen. Zaterdag 7 Maart. als de wijziging van de verordening saliëring van het gemeentepersoneel smade Rapper, zang; Hans v.d. orgel; Jaap Schriek, zangleider; terwijl spreker optrad Arie van Gent. Het was een goed geslaagde avond, zeker herhaald zal worden. het onderhoud van de plantsoenen voorman-tuinman benoemd worden Noord A 47 - Telef. 138 Ook verhuur zonder chauffeur AbanuömeHtepryaf42.per halfgaar per post f2.20 ook nog geen lijkheid dat ze gering, maar in de tweede ronde kunnen ze nog wel eens voor een verrassing zorgen. JAARFEEST GEREF. JEUGDVERENIGINGEN. 31 Maart. Gisteravond hielden de Geref. M.V. en J.V. haar jaarfeest in de Geref. Kerk te Workum, onder leiding van Ds. E. Verburg. Na de gebruikelijke opening volgden de ver slagen over het afgelopen jaar. Deze getuigden van goede vergaderingen en een stijging van het ledental. Er was nog een flink batig saldo maar daar zullen boeken voor worden ge kocht, waardoor het werk beter tot haar recht kan komen. In verschillende schetsjes werd het werk der verenigingen uitgebeeld en de inleiding handelde dan ook daarover waarin jongeren en ouderen de eis van principiële studie werd voorgehouden. Deze goed geslaagde avond werd door de voorzitter der Arjos, W. Mundt, met dank gebed gesloten. Te Leeuwarden slaagde voor het examen Stalcontroleur, onze plaatsgenoot de heer Sj. Haitsma, werkzaam aan de Coöp. Zuivel fabriek „De Goede Verwachting”, alhier en die van de leden, dat het en dat 2 April. In zijn openingswoord slaakte e oor i ter de ver.u h ing „Wij hadden ge hoopt op een grotere belangstelling, in ver band met de gevoerde actie.” Er waren n.l. sle hs 32 leden (inch het bestuur) aanwezig. Hij sprak de wens uit dat 3e opzet nl. het doel om een goed kinderfeest te organi seren mag slagen. De penningmeester zou het reglement zo danig willen wijzigen dat de voorzitter en WORKUM. Het huis met erf, Nonnenstraat B 60 van de heer J. A. Walta, is uit de hand verkocht aan de heer J. van der Veen te Workum. (Geref.) Voorm. 9 en Verburg (Bapt.) Voorm. 9 30 uur ds B. Fabrie. ’s Avonds 8 uur Jeugd. Verbeterd bericht: Heidenschap (Herv.; Voorm. 9.30 uur ds P. de Bruyn. Nam. 1.30 uur ds A. de Jonge. i Ferwoude (Herv.) Nam. 1.30 uur ds P. E. van Oojjen. Gaast (Herv.) Voorm. 9 uur ds P. E. van Ooijen. Hindelopen [Herv.] Voorm. 9.30 uur en nam 2 uur ds H. Altena. (Doopsgez.) Geen dienst. [Geref.] Voorm.9.30 uur Leesdienst. Nam. 2 uur ds Bonda van Staveren. Koudum (Herv.) Voorm. 9.30 uur leesdienst. ’s Avonds 7.30 uur ds H. Altena van Hindelopen. (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uur dsR. Hofman. Molkwerum (Herv.) Voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds A. J. Schneider. Warns (Herv.) Voorm. 9 en nam. 1.30 uur ds A. J. Oostenrijk. Staveren (Herv.) Voorm 9.30 uur ds B 1 Biemersma(Voorber.H.A.) Nam. 2 uur ds B. J. Riemersma. die al haar kunnen hun ouders en verdere belangstellenden samenwerking met de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst. Onze wens gestelde doel mag worden bereikt nog veel nieuwe leden kunnen worden inge schreven waardoor dit streven nog meer nut zal kunnen afwerpenl! noemd en aanbeveling den. Onder deze komen geen ingezetenen en dat is niet te verwonderen, omdat veelzijdige vakkennis wordt vereist. Hiermee zijn alle vijf agendapunten ge- veel tijd zal de afhandeling dus niet kunnen vragen. 2 April. Hedenmorgen kreeg op de bovenzaal van Hotel „De Wijnberg” de defi nitieve oprichting van de verenigeng voor bedrijfsvoorlichting „Workum en Zuid-Won- seradeel” haar beslag met aanvankelijk 65 leden. Reeds had men op enkele plaatsen over dit onderwerp vergaderd en een voorlopig bestuur had zich met de voorbereidende werk zaamheden, o.a. propaganda, opstelling sta tuten en huishoudelijk reglement belast. Daar de voorzitter van het voorl. bestuur niet aanwezig kon zijn, hanteerde de heer E. U. Dijkstra de voorzitterhamer verheugd zoveel veehouders inzonderheid Workum over secretaris wel direct herkiesbaar zouden zijn en juist omdat de Oranjevereniging in de huidige vorm nog vrij jong is, Jiad dit idee wel bijv al. De secretaris vond het een goede bepaling dat er elk jaar twee leden uit het bestuur treden en bovendien zou die reglementswijzi ging nu geen zin hebben, want hij stelde zich toch niet herkiesbaar, hoewel hij steeds :et genoegen deze bestuursfunctie had vervuld. De oprechte waardering van de voorzitter behoefde men echter niet verspild te tioemen, want als dank voor alhetgeen de secretaris voor de vereniging had gedaan, waren die woorden wel verdiend. Daarna wees de penningmeester er op dat het bestuur gerust het bijltje neer kan leggen en de zaak in andere handen geven, omdat de leden door de advertentie: ..Geen belangstelling.... geen kinderfeesten” gewaarschuwd zijn. Uit de kiem der aanwezige leden kwam echter verzet en werd besloten de vergadering door te laten gaan en zo goed mogelijk een en ander te organiseren. In het rapport van de Contróle-commissie kon een klein tekort worden beluisterd, het welk niet aan de penningmeester doch aan bizondere omstandigheden te wijten is. De rapporteur, de heer J. R. de Jong, dankte ie penningmeester voor zijn accuraat beheer. Als nieuwe bestuursleden zij in Je plaats \an de heren H. Haytema en O. G. de Boer benoemd de heren O. S. Dijkstra en S. Brandenburgh. Besloten is het Koninginnefeest op 30 April a.s. te houden. Zang van schoolkinderen op het Marktplein (’s morgens) en tractatie in de diverse scholen, ’s Middags bij gunstig weer kinderspelen in de stad (Schoolstraat, Dwars- noord en terrein o.d. Kettingbrug). Bij on gunstig weer zullen de spelen tot de Bevrij dingsdag (5 Mei) worden uitgesteld. ’s Avonds: Uitvoering Crescendo. Einde dezer week of begin volgende week zal de contributie worden opgehaald. Het be stuur twijfelt er niet aan of het bedrag zal minstens met de bewuste 5 pCt. worden ver hoogd, zodat men op dezelfde royale wijze als het vorige jaar, kan feestvieren. COR HUNTA FRIES KAMPIOEN. 3 April. Bij de Friese Veldloopkampioen- schappen welke Zondag in Oranjewoud werden gehouden, behaalde onze plaatsgenoot Cor Hunia de provinciale titel bü de A-juniores door de 1500 meter af te leggen in de uit stekende tijd van 4 min. 36 sec. en bleef 8 seconden beneden de tijd van z’n zwaarste concurrent. Aanvankelijk toonde Hunia tijdens deze race niet al te veel strijdlust om hier door voldoende reserve te houden voor de eindsprint. Toen de finish dan ook in zicht kwam werd er een extra schepje opgedaan en konden de andere deelnemers niet verhinderen dat de titel mee naar Workum genomen werd. Onze plaatsgenoot Bertus Veenstra deed het ook best door de 6e plaats te bezetten. Naar Cor ons mededeelde was het voor hem gewenst zich thans bij een athletiekvereniging aan te sluiten en daar in onze plaats jammer genoeg zo’n vereniging niet bestaat, heeft hij zich thans aangemeld als lid van de Leeuwarder Athletiekvereniging „Vitesse”. Volgende week zullen in het Sportpark te Groningen de Noordelijke kampioenschappen Veldloop wor den georganiseerd en de week daarop, even eens te Groningen, de kampioenschappen voor Nederland. Voor beide wedstrijden uitgenodigd, wensen we hem ook vanaf deze plaats veel succes toe. YOUTH FOR CHRIST. Vorige week Donderdag werd in lokaal „Rehoboth” een samenkomst gehouden, uit gaande van de Youth for Christ-beweging, onder de titel „Ziet Ik maak alle dingen nieuw.” In de eerste plaats zijn deze bijeenkomsten belegd voor jongeren, die metelkaar luiste ren naar spreker, zang en muziek, met als doel de liefde tot Christus op te wekken. Medewerking verleenden Mevr. J. Wicr- Rapper, zang; Hans v.d. Sleen, als RAADSVERGADERING. Volgende week Maandagavond is er weer een raadsvergadering, die niet het predicaat: spoedeisende draagt, hoewel er op de agenda enkele kwesties voorkomen, die vrij zeker niet op uitstel kunnen wachten. De beide punten, waarmee gewoonlijk geopend wordt, nl. de notulen en ingekomen stukken staan niet vermeld, zodat dit wel als een extra-vergadering aangemerkt mag worden. Op een verzoek van het Chr. Schoolbestuur te Heidenschap menen B. en W. voorzover de normale eisen niet overschreden worden, in principe hun medewerking te kunnen verlenen. Het garanderen van rente en aflossing van een bouwkaslening en opnieuw van een slordig sommetje bestemd voor uitbreiding van de Waterleiding zal wel evenmin bezwaren ont moeten die de regelt. Voor zal een uit een 15-tal sollicitanten, waaruit B. en W. een aanbeveling van drie personen samenstel- voor er een S.V.W.-NIEUWS. Tegen de verwachting in verloor Wor kum I met 41 haar competitiewedstrijd tegen Balk en duikelde voorgoed naar de 4e plaat: op de ranglijst. Spoedig nam B. de leiding en na 5 minuten spelen was het reeds 20. Wel wist W. in de tweede helft een tegengoal te scoren, maar de B-voorwaartsen lieten de W. keeper nog tweemaal vissen zodat W. een gevoelige nederlaag leed. Workum II begon goed tegen D.W.P. die de koploper is in die afdeling. In de eerste helft wisten zc een nuttige 10 vorsprong te krijgen, welke na de thee teniet ging door twee voltreffers van de D.W.P. mannen. Froonacker I was naar Workum gekomen om tegen het derde elftal te spelen en won met 31. Door deze uitslag behouden de Franeker-jongens hun kans op de titel en zullen in de komende wedstrijden zeker hun best doen de hoogste plaats van te nemen. Het eerste elftal der Jun. A kwam tegen Froonacker I in het veld en behield haar fraaie kans om ongeslagen kampioen te wor den. De uitslag 20, viel ons echter niet mee tegen de laagst geklasseerde ploeg in deze afdeling. Hoewel D.W.P.IJun. A tegen het 2e Workum veel in de aanval was, moesten ze- toch genoegen nemen met een 31 over winning van de roodhemden, die tot nu toe wedstrijd verloren. De moge- nog kampioen worden is heel GA’ST MET MIJ EEN SINGELTSJE OM! De structuur van ons stadje wordt zo langzamerhand wel veranderd door de nieuw gebouwde en nog te bouwen gedeelten. Hier door behoeft de wandeling zich niet meer te bepalen tot linea recta Noord Zuid, want □ostelijk ligt daar het fraaie Oppedijk van Veen plantsoen en in die omgeving doet de Parkstraat met de verlengde Turfkade het lang niet slecht. De Schoolstraat die voorheen uit een drietal rijen huizen met aan de voor kant een aanleghaven bestond, heeft ook een geheel ander beeld gekregen door demping bouw van enkele blokken huizen. Trottoirs straataanleg zijn practisch voltooid en i het wachten op het plantsoentje dat in het idden zal worden aangelegd. Ook het ge pelte langs de Dolte is geheel bestraat en iiet is te hopen dat niet al te lang meer ge wacht behoeft te worden dat op de kale stukken grond ook nog woningen verrijzen. Nu zijn de eerste werkzaamheden ook begonnen voor de 28 duplex-woningen die in het verlengde van de Ferwoudsterweg komen te staan en dan afbuigen Jangs de Dolte. De woningzoekenden zien zeker deze voltooiing met belangstelling tegemoet in de hoop, daar straks een eigen huis te kunnen bel rekken. Zo lang als Workum, kan nog gerust en gezegd, maar de route Noord-Zuid be hoeft niet meer voor een rustige wandeling gekozen te worden. Spoedig kan men hier dan verschillende ommetjes maken en V :a de vriendinnen clkaa- op met de roep: „Ga’st met mij een singeltsje om”, zoals dat volgens (of misschien ook wel door) de radio in de Friese stadjes gewoonte is. en was te mogen be groeten. inzonderheid Ir. van der Molen, die naar Workum was gekomen om iets te vertellen over de landbouwtoestanden in de Verenigde Staten van Amerika, welke hij vorig jaar bezocht. Na eerst enkele algemene indrukken hebben gegeven over het leven in Amerika, bleek al spoedig dat ook daar hard gewerkt moet worden om een stuk brood te verdienen, maar de mogelijkheden zijn veel groter om iets tot stand te brengen. De bodem werd voorheen lang niet doel matig gebruikt en de erosie en verstuivingen hebben veel Amerikaanse boeren gedwongen alles te verlaten en betere grond op te zoeken. Dit wordt wel het best geïllustreerd door de staat New York, waar voorheen 40 keer zo veel land in cultuur was gebracht dan thans. Het grootste gedeelte bestaat in de V.S. wel uit greide, maar veel z.g. wilde greide, die heel weinig opbrengst geeft. De akkerbouw werd dan ook intensiever beoefend en door de minimumprijs garantie van de regering waren de bedrijfsuitkomsten goed. Thans ziet men in, dat overgegaan moet worden naar de gemengde bedrijven welke voor het land be tere verhoudingen kan geven. Daar er grote klimaatverschillen bestaan, worden op alle proefstations wetenschappelijke onderzoekin gen gedaan om de beste klavers enz. voor elk gebied te kunuen verbouwen. Hoe ver de mechanisatie tau de landbouw daar is door- gavoerd, lichtte Ir, v, d. Molen aan de hand van cijfers van enkele bedrijven toe en verwonderde gezichten van de doorgewinterde boeren bewees wel dat dit voor hen te fan tastisch klonk. Trouwens dat zagen we ook wel op het witte doek, waar onomstotelijk kwam vast te staan dat er niet veel over eenkomst is met hier, alleen dat de vrucht uit de grond komt en de koeien melk geven, maar de methodes van bewerking lopen ver uiteen. In onze kleine samenleving kan nooit in dezelfde mate gebruik worden gemaakt van machines, welke de boer daar veel meer in komen verschaffen, terwijl de gemiddelde op brengst nogal een behoorlijk stuk lager ligt dan in Nederland. Hard wordt daar gewerkt om de achterstand in te halen en wat er al bereikt is, is niet gering. Deze lezing en film werden met grote aandacht gevolgd en toen er nog gelegenheid was om vragen te stellen, hoorden we sprekers oordeel over het zwartbonte vee en de moge lijkheden van export. Dit vee doet het in de koude streken zeer goed, maar kan moeilijk tegen de warmte. De vraag die bij velen naar boven welt: Hoe staat het daar met de be lasting, kwam ook en tot troost van de Ne derlanders bedroeg die vorig jaar 24 pCt. van het nationaal inkomen in de V.S., tegen 28 pCt. bij ons. Als bijzonderheid vertelde Ir. van der Molen dat de Amerikanen zich zelf moeten melden om belasting te betalen, maar de gedachte: deze staat is van ons ge zamenlijk, zit zo diep dat practisch niemand ich aan z’n belasting bijdrage onttrekt. Werd dit in Nederland ook toegepast, dan kwamen niet veel aanmeldingen binnen bij minister Lieftinck, was het oordeel van de aanwezigen. In hartelijke bewoordingen dankte de voor zitter voor de duidelijke uiteenzettingen van Ir. van der Molen die heeft laten zien, dat zoals spr. ook reeds had gezegd, de mecha nisatie in beperkte omvang ook hier vrucht zal afdragen. Vervolgens werden de statuten en houdelijk reglement, na een enkele toelich ting van de heer B. van der Velde, met alge mene stemmen aangenomen. Het doel van deze vereniging is, zoals de naam ook zegt, de grondgebruikers van deskundige voorlichting te dienen en ook om demonstraties van nieuwe vindingen te organiseren, die voor het agrarisch bedrijf van belang zijn, benevens sprekers te laten optreden, die voorlichting zullen geven om de grootst mogelijke produc tie te krijgen. Zo heel onschuldig stond op de agenda, bestuursverkiezing. Daar enkele aanwezigen niet voor een functie in aanmerking wilden komen, duurde het nogal even voor vijf per sonen de volstrekte meerderheid behaalden, temeer toen in eerste instantie 2 heren ge- lozen waren. Helaas waren onder de aanwezi gen nog twee die dezelfde namen als de ge kozenen dragen en waarvan ook de voorletters gelijk waren. Dus herstemming. Gekozen wer den Jac. Galama, Tjerkwerd, H. H. Heeres Par- rega, H. H. de Jong, Ferwoude, Tj. G. Stel lingwerf, Ferwoude en E. U. Dijkstra, Wor kum, die onderling de verschillende functies zullen verdelen. De rondvraag leverde geen bijzonderheden meer op en het slotwoord was dan ook kort daar verlangend naar de middagpot werd uitgezien. Vanaf Maandag is er in deze omgeving weer een vereniging bijgekomen die de be langen van de veehouders zal bevorderen, in Zaaluitvoering gymnastiek. Zaterdag 31 Maart hield de S.V.W. haar jaarlijkse gymnastiek-uitvoering. De middag werd voor de jeugd besteed, die al uren tevoren de zaal bestormde om aan te tonen. Jammer was het zoals de presidente in haar openingswoord opmerkte, dat verscheidene ouders verstek lieten gaan om het spel en de oefeningen aan de diverse toestellen van hun kinderen te bewonderen. Tevens gaven de adsp. dames met de Sen. dames enige aantrek kelijke nummertjes. We willen tevens vanaf deze plaats de leider hartelijk dank zeggen voor wat hij voor de jeugd doet, want dat dit lang niet de gemakkelijkste taak is om de jeugd in de touwen te houden, laat staan iets te leren op het gebied van gymnastiek weten we allen, maar we hebben gezien dat onder zijn leiding de jeugd uitstekend „gedresseerd” wordt. ’s Avonds om 8.15 uur werd begonnen met het avondprogramma, hetwelk bestond uit 22 nummers. De presidente opende de rij met allen een hartelijk welkom toe te roe pen in ’t bijzonder het college van B. en W. en zij sprak daarbij de wens uit dat allen die gekomen waren om hun belangstelling te tonen voor de verrichtingen van de S.V.W. leden een goede en leerzame avond mochten hebben. Want, zo sprak zij, de gymnastiek legt de basis voor een gezond volk. Onder soms grote spanning werd het verdere van de avond vervolgd. De dames die verre de meerderen waren van de heren zowel in kwaliteit als in kwantiteit vulden het grootste deel der avond. Succesnummers waren o.a. het individueel brugturnen en paard volti geren terwijl bij de rythm. oef. no. 21 van het programma nl. „Rythm. oef. met dansmo- tieven” welke uitgevoerd werden bij gekleurd licht een daverend applaus weerklonk. De heren die schaars vertegenwoordigd waren deden aan de brug enige zeer goede oefe ningen terwijl de leider ook aan de brug alsmede aan het rek enige fraaie nummers ten beste gaf, waaraan men kon zien dat hij het turnen nog niet verleerd was. Nadat de presidente het publiek dank had gebracht voor de getoonde belangstelling sloot zij deze avond met de wens dat de S.V.W. mocht groeien en bloeien. Zo kan de S.V.W. terugzien op een goed geslaagde avond.

Friso nl | 1951 | | pagina 1